PSA YÜKSEKLİĞİ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
radyoloji
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

PSA YÜKSEKLİĞİ

Mesaj gönderen radyoloji »

Merhaba arkadaşlar bu hastalıkla uğraşırken psa da baktırıyormusunuz bende yüksek çıktı biraz antibiyotik tedavisiyle baya değerini düşürdüm ama hala olması gereken sınırın üstünde sizde yükseklik varmı psa görüş bildirirseniz sevinirim
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: PSA YÜKSEKLİĞİ

Mesaj gönderen Raul7 »

Abi senin yaş kaç, ailede genetik prostat felan varmı takip ettirsen iyi olur acil şifalar.
radyoloji

Benim yaş 40 elbette takip ediyorum önümüzdeki hafta tekrar baktaracağım ben kendim de sağlık personeliyim korkulacak düzeyde yüksek değil tabi ama takip edilmesi gerekiyor mutlaka
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

radyoloji yazdı:Benim yaş 40 elbette takip ediyorum önümüzdeki hafta tekrar baktaracağım ben kendim de sağlık personeliyim korkulacak düzeyde yüksek değil tabi ama takip edilmesi gerekiyor mutlaka
PSA takibi prostat iltihabından ziyade prostat kanseri ile alakalı bir durum. Bu konu üzerine de yoğunlaşırsanız iyi olur. Çoğumuz kan tahlilini pas geçiyoruz ama prostatit in psa üzerine nasıl etkisi var emin değilim.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
radyoloji

Prostatta enfeksiyon olduğu durumlarda yukselebiliyormus urologlar öyle söylüyor ama normal sınırlara düşmedi daha orası biraz tuhaf ayrıyaten sustanom la provIron da kullandım ondanda olabilir diye düşünüyorum gittiğim Dr biyopsi dedi çalıştığım hastanedeki Dr a sordum olmaz kesinlikle yaptırma dedi önümüzdeki hafta bi daha baktaracağım hayırlı si artik
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Geçen ay psa değerim 0.50 idi, bir ay sonra 1 değerine çıktı iki ölçüm arasında 6 tane gemta 160 kullandım ,galiba genta dan kaynaklı gibi duruyor, sırt bölgesinde ağrıyada neden oldu..
enees3534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen enees3534 »

s.a 5 ay önce kronik prostatit tanısı konuldu mesleğimden dolayı geçen ay istanbul’a tayın oldum.çapa ya başvurdum sol testis te 2.8 sağda 2.1 mm varkosel var. çişimi rahat yapıyorum gece kalkmıyorum.şu aralar sanki oturdum mu şişlik var gibi tam o bölgede. bugün serbes psa :0.531 ng/ml çıktı. H HARFİ Var. serbest psa/psa 0,63 , psa ise 0,843 çıktı.

testesteron 4,81 fsh;5,32

sperm total 1.320 milyon ileri hareketli %25 330.000
son 4 gündür imnuatt mı ne bar kırkkilit , kabak çekirdeği yağı ve epimedyumlu macun kullanıyorum. bugün bi semen analizi daha verdim. cerrahpaşa’ya gitmek düşünüyorum eczaneci bi abiyle tanıştım oraua git dedi. arazi de zaten iyice psikolojik olarak bozulmuştum . şuan iyice bozuldum yaşım 25 daha bekarım . ciddi olan bir ilişkimi bu ve bazı birebir sorunlardan dolayı bitirdim. canı veren allah alanda derdi de dermanı da . sürekli olarak bölgesel (sanki traş olursun da kolonya sürersin ) aha öyle yanma hissediyorum . iyice bunaldım dediğim yanma 5 aydır var . geceleri iyice kendimi yorup öyle yatıyorum . İntahar etmem Allah’a karşı gelmem öyle bir inancım yok. avcılar da oturuyorum yardımcı olabilecek varsa çorbam buyursun hazır hayırlı günler olsun.
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

Bahçelievler medicana hastanesi zafer oymanı tavsiye ederiz. Prostat sıvısı tahlili yapar ona göre tedavine başlar
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Enes merhaba geçmiş olsun. Kardeşim öncelikle sağ ve sol tarafta çıkan varikosel sende bu ağrıları yapmaz. Bunu iyi bir ürologda aynısını teyit edecektir. Psa daki serbest psa'nın yüksek çıkması prostat taki enfeksiyonu düşündürür. Enfeksiyon için sanırım doktorun antibiyotik yazmıştır. Anladığım kadarıyla rektal olarak prostat sıvısı lökosit analizi yapılmamış. Bunu yaptırmanda yarar var. Öncelikle psa önemli bir testtir. Malignite açısından dışlanmısı gerekir. Büyük olasılıklada zaten bu yükseklik normal sınırına dönecektir. Tekrar geçmiş olsun.
enees3534

Mesaj gönderen enees3534 »

[quote="mustafa3435"] abi çapa dan bi randevu alıcam bakalım hoca ne diyecek. Ayrıca prostatın olduğu yerden içerden yanma normal lakin aşırı derecede baskı var çok fena hemde gün içi koşuşturduğumda bayılacak gibi hissediyorum. Valla zaten çocuk olmaz benim. ona kanaat getirdim bunda da ne oluyor prostat kanseri mi ? ya da prostat ı alınca iyice biterim zaten
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Enes merhaba. Şikayetlerin prostatitte olan durumlar. Bu hastalıkta çocuk olmaz diye bişey yok.şuan önemli mesele psa seviyesinin normal sınırlara çekilip takibinin yapılması. Prostatitin kansere çevirme ihtimali yok denecek kadar azdır. Çapa da fayda göremezsen eğer, zafer beyede muayene olmanı öneririm.