Antibiyotik kullanimindan sonra yapilacaklar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Antibiyotik kullanimindan sonra yapilacaklar

Mesaj gönderen kadir »

ZORUNLU OLARAK ANTİBİOTİK KULLANDINIZ.
.
1 SAAT SONRA
.
TURŞU SUYU İÇİN ..,...KEFİR İÇİN ..,..KIMIZ İÇİN ..,..
ŞALGAM SUYU İÇİN ..,..BOZA İÇİN
.
PROBİOTİK YOĞURT ...,... TURŞU TÜKETİN
.
PROBİOTİK DESTEKLERİ TÜKETİN..
.
Antibotiklerin öldürmüş olduğu probiotiklerin yerine derhal tekrar yeni ve güçlü probiotikleri takviye etmelisiniz.
Sahayı boş bırakmamak gerekiyor.
Bağırsak dokularına tutunarak bütün her yeri prebiotiklerle birlikte kaplamış olan probiotikler yok olursa bağırsaklarda geçit açmak için mikroplar saldırıya geçerler.
.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKER.
Eğer geçit açarlarsa hemen bu geçidi büyütürler ve iltihaplandırırlar.
Bu geçitten kana karışmak için vücuttaki bütün mikropları çağırırlar.
Top yekün bir saldırıya geçerler.
Bu saldırılar sonucu hem bağışıklık sistemi çöker hem de hastalıklar başlar.
.
SİNDİRİM SİSTEMİDE DURUR.
Sindirim sistemide düzenli çalışmaz ve besinler sindirilemezler.
Sindirilmeyen ve fermente olmayan besinler çürürler ve doğrudan dışarı giderler.
Besinlerden bıoyararlanım sağlanamaz.
Dışarı giderken bağırsak duvarlarında hasarlanmalarada yol açarlar.
Hasarlanan bağırsak duvarları hemen iltihaplanır ve yaralar oluşmaya başlar.
Bir yandan ishal ile sıkıntılı günler başlar.
Bazende kabızlık ile kabuslarda yaşanır.
..
ANTİBİOTİKLERE KARŞI PROBİOTİKLERLE SAVAŞIN.
.
HEMEN ...ZAMAN KAYBETMEYİN !..
tribal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Antibiyotik kullanimindan sonra yapilacaklar

Mesaj gönderen tribal »

Bilgilendirme için teşekkür ederim abi.
Bu konu hakkında birşey sormak istiyorum.

1 haftadır sabah akşam olmak üzere günde iki kere ciprasid antibiyotik kullanıyorum. Son 4 gündür kabız gibi birşeyim birde kendimde değilmişim gibi bir his içindryim. Dediğin gibi sindirim ve bağışıklık sistemim bozulmuş gibi. Son antibiyotiği bu sabah atmıştım. Bu durumu düzeltmek için neler yapmayalım?
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Tsk.abi, en cokta.mide bagirsak sorunh yasiyorum ve bagirsak makat kasildikca makatla testis arasindaki damarlarda kasiliyor ve agri yapiyor,sinir bozucu bir durum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

tribal yazdı:Bilgilendirme için teşekkür ederim abi.

1 haftadır sabah akşam olmak üzere günde iki kere ciprasid antibiyotik kullanıyorum. Son 4 gündür kabız gibi birşeyim birde kendimde değilmişim gibi bir his içindryim. Dediğin gibi sindirim ve bağışıklık sistemim bozulmuş gibi. Son antibiyotiği bu sabah atmıştım. Bu durumu düzeltmek için neler yapmayalım?
tribal mrb,
Natures Bounty marka, Acidophilus isminde probiyotik kapsül almani tavsiye ederim.Aksam 2 sabah 2 olmak üzere gunde 4 adet kullan.Ben surekli kullaniyorum cok faydasini gordum.Sindirim sistemini düzenleyip bozulan bagirsak florasini yeniden inşa ediyor.
mustafa0677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen mustafa0677 »

8 hafta antibiyotik kullandım, kullanım süresince hep kabızdım ve hala kabızım, doktorum da bunun ile ilgili uyarmadı. Ve farkettim ki fazla ıkınma sonucu ağrılarım hep artıyor şimdi bu durumu önleyici tedbirler almaya çalışıyorum.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Ben şanslıyım bu forumu erken keşfettim ve Kadir abiyi tanıdım. Tedavi boyunca hep probiyotik kullandım ve prob. beslenmeye özen gösterdim. Şimdiye kadar 10 kutudan fazla levofloksasin (bilenler bilir en ağır antibiyotiklerdendir) 3-5 kutu azitro (sağlam mide bozan antibiyotiktir) ve daha birçok antibiyotik kullandım çok şükür hiç sıkıntı yaşamadım. Çünkü hep tedbiri alarak kullandım tüm ilaçları
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
tribal

Mesaj gönderen tribal »

kadir yazdı:
tribal yazdı:Bilgilendirme için teşekkür ederim abi.

tribal mrb,
Natures Bounty marka, Acidophilus isminde probiyotik kapsül almani tavsiye ederim.Aksam 2 sabah 2 olmak üzere gunde 4 adet kullan.Ben surekli kullaniyorum cok faydasini gordum.Sindirim sistemini düzenleyip bozulan bagirsak florasini yeniden inşa ediyor.
Bu bahsettiğin ürünü nereden temin edebilitim abi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Herhangi bir eczaneneden temin edebilirsin tribal.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

kadlr bey boza icin diyorsunuz fakat bozanin icinde fazla miktarda seker misir unu ve irmik unu var ben zararli olacagini dusunuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ahmet yazdı:kadlr bey boza icin diyorsunuz fakat bozanin icinde fazla miktarda seker misir unu ve irmik unu var ben zararli olacagini dusunuyorum
Ahmet kardesim aşagida bozanin faydalarini iceren yaziyi inceleyebilirsin.
Bozanın mucizevi faydaları
Bağırsak florasını düzenler. İçindeki aktif mayalarla probiyotik özelliği vardır. Zengin karbonhidrat, protein ve B vitamini içeriği nedeniyle enerji ihtiyacı fazla olan kişiler, gebeler, sporcular ve kilo almak isteyen kişilerin kullanımı için uygundur. Zihin açıcı ve sinirleri dinlendirici etkisi vardır. Öksürük tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.
İçerdiği aktif mayalar sayesinde emziren annelerde süt yapımını artırır.
Nitrozamin gibi kanserojen maddelerin vücuttaki oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. İçerdiği aktif mayalar ve faydalı bakteriler sayesinde probiyotik etkisi vardır.
Gribal enfeksiyon gibi, birçok enfeksiyona karşı bünyeyi dirençli kılar, yararlı bakterilerle vücuttaki direncin güçlenmesini sağlar.
Zengin protein ve B vitamini içeriği nedeniyle enerji ihtiyacı fazla olan kişiler, gebeler ve sporcular için çok faydalıdır.
Bozanın mayalanması sırasında oluşan laktik asit, hazmı kolaylaştırmada çok yardımcıdır. İçerdiği laktik asit nedeniyle bağırsak florasını düzenleyici role sahiptir.

Mide bezlerinin faaliyetlerini olumlu yönde etkiler.
B kompleksi vitaminleri içerdiğinden beslenmede önemli role sahiptir. Zihin açıcı ve sinirleri dinlendirici etkisi vardır.
Doğal yatıştırıcı özelliği bulunan boza aynı zamanda zihin açıcıdır.
Haftada 2 bardak icilmesi tavsiye edilir.
Antibiyotik kullanimindan dogan bagirsak florası bozulmasinda yardimci etkisi vardir.
johnnydeep

Mesaj gönderen johnnydeep »

Kadir hocam, doktor bana antibiyotik iğne ve hapların yanına ligone isminde bir vitamin verdi bu probiyotik dediğiniz şey mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

johnnydeep yazdı:Kadir hocam, doktor bana antibiyotik iğne ve hapların yanına ligone isminde bir vitamin verdi bu probiyotik dediğiniz şey mi?
Johnydeep,
Ligone un birkac cesidi var, beta glucan,coenzim q10 ve probiyotik kombinasyonlu olanindan kullanin.Yanliz ayrica probiyotik şase veya kapsüller var onlarida ayrica kullanmanizi tavsiye ederim.
johnnydeep

kadir yazdı:
johnnydeep yazdı:Kadir hocam, doktor bana antibiyotik iğne ve hapların yanına ligone isminde bir vitamin verdi bu probiyotik dediğiniz şey mi?
Johnydeep,
Ligone un birkac cesidi var, beta glucan,coenzim q10 ve probiyotik kombinasyonlu olanindan kullanin.Yanliz ayrica probiyotik şase veya kapsüller var onlarida ayrica kullanmanizi tavsiye ederim.
Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz hocam? Eczaneden alırken önceliğim o olsun. Bir öneriniz olur mu marka olarak?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

johnnydeep yazdı:
kadir yazdı:
Johnydeep,
Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz hocam? Eczaneden alırken önceliğim o olsun. Bir öneriniz olur mu marka olarak?
Ben Natures Bounty markali, Acidophilus adli probiyotik kapsul kullaniyorum.
johnnydeep

Ligone un birkac cesidi var, beta glucan,coenzim q10 ve probiyotik kombinasyonlu olanindan kullanin.Yanliz ayrica probiyotik şase veya kapsüller var onlarida ayrica kullanmanizi tavsiye ederim.[/quote]

Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz hocam? Eczaneden alırken önceliğim o olsun. Bir öneriniz olur mu marka olarak?[/quote]

Ben Natures Bounty markali, Acidophilus adli probiyotik kapsul kullaniyorum.[/quote]

teşekkür ederim hocam. Peki siz hala antibiyotik alıyor musunuz? yani bu probiyotik kapsulleri şuan ne amaçla kullanıyorsunuz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

johnnydeep yazdı:Ligone un birkac cesidi var, beta glucan,coenzim q10 ve probiyotik kombinasyonlu olanindan kullanin.Yanliz ayrica probiyotik şase veya kapsüller var onlarida ayrica kullanmanizi tavsiye ederim.
Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz hocam? Eczaneden alırken önceliğim o olsun. Bir öneriniz olur mu marka olarak?[/quote]

Ben Natures Bounty markali, Acidophilus adli probiyotik kapsul kullaniyorum.[/quote]

teşekkür ederim hocam. Peki siz hala antibiyotik alıyor musunuz? yani bu probiyotik kapsulleri şuan ne amaçla kullanıyorsunuz?[/quote]
Jony kardesim,
Ben iki yildir antb kullanmiyorum.Probiyotik kapsülleri,olası bagirsak florasi bozulmasi nedeniyle alıp, florayi yeniden tamamlama amacli aliyorum.Biliyorsunuz sindirim sistemimiz vücumuzun 2.beyni, hatta bazi tıp otoritelerine göre 1.beyni sayilmakta.O yüzden ihmal edilmeyecek bir önem arz etmekte.
johnnydeep

Anlıyorum. Bu hapların uzun süre kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmiyor diye anlıyorum o halde. Ya da şöyle diyeyim, şukadar yıl daha kullanayım dediğiniz son bir tarih var mı yoksa sürekli kullanıma devam mı edeceksiniz. Biz antibiyotik kullanımını bıraksak bile ne kadar süre kullanmak lazım? Kusura bakmayın sorularla sizi bunaltmak istemem ama bilmediğimiz için tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz
Sabret

Mesaj gönderen Sabret »

kadir yazdı:ZORUNLU OLARAK ANTİBİOTİK KULLANDINIZ.
.
1 SAAT SONRA
.
TURŞU SUYU İÇİN ..,...KEFİR İÇİN ..,..KIMIZ İÇİN ..,..
ŞALGAM SUYU İÇİN ..,..BOZA İÇİN
.
PROBİOTİK YOĞURT ...,... TURŞU TÜKETİN
.
PROBİOTİK DESTEKLERİ TÜKETİN..
.
Antibotiklerin öldürmüş olduğu probiotiklerin yerine derhal tekrar yeni ve güçlü probiotikleri takviye etmelisiniz.
Sahayı boş bırakmamak gerekiyor.
Bağırsak dokularına tutunarak bütün her yeri prebiotiklerle birlikte kaplamış olan probiotikler yok olursa bağırsaklarda geçit açmak için mikroplar saldırıya geçerler.
.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKER.
Eğer geçit açarlarsa hemen bu geçidi büyütürler ve iltihaplandırırlar.
Bu geçitten kana karışmak için vücuttaki bütün mikropları çağırırlar.
Top yekün bir saldırıya geçerler.
Bu saldırılar sonucu hem bağışıklık sistemi çöker hem de hastalıklar başlar.
.
SİNDİRİM SİSTEMİDE DURUR.
Sindirim sistemide düzenli çalışmaz ve besinler sindirilemezler.
Sindirilmeyen ve fermente olmayan besinler çürürler ve doğrudan dışarı giderler.
Besinlerden bıoyararlanım sağlanamaz.
Dışarı giderken bağırsak duvarlarında hasarlanmalarada yol açarlar.
Hasarlanan bağırsak duvarları hemen iltihaplanır ve yaralar oluşmaya başlar.
Bir yandan ishal ile sıkıntılı günler başlar.
Bazende kabızlık ile kabuslarda yaşanır.
..
ANTİBİOTİKLERE KARŞI PROBİOTİKLERLE SAVAŞIN.
.
HEMEN ...ZAMAN KAYBETMEYİN !..

Bunlar gerçekten çok önemli bilgiler hiç bir doktordan duyamayacağınız şeyler. Kadir abi bana o kadar çok faydan oldu ki çok teşekkür ederim abi. Bu gün hastalığı hemen hemen unutma aşamasına geldim inşallah unutacağım. Allah hepimizin şifasını versin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

johnnydeep yazdı:Anlıyorum. Bu hapların uzun süre kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmiyor diye anlıyorum o halde. Ya da şöyle diyeyim, şukadar yıl daha kullanayım dediğiniz son bir tarih var mı yoksa sürekli kullanıma devam mı edeceksiniz. Biz antibiyotik kullanımını bıraksak bile ne kadar süre kullanmak lazım? Kusura bakmayın sorularla sizi bunaltmak istemem ama bilmediğimiz için tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz
Johnnydeep mrb,
Probiyotiklerde yararli bakteriler vardir ve bagisikligi guclendirirler.Prostatit hastalarinin bagisiklik durumlarini surekli güclu tutmasi gerekmektedir.Psikolojinin bozulmasi olagandir.Stres zaten bildiginiz gibi bagisiklik sistemini saniyeler icinde çökertmekte ve enfeksiyona sebep olan zararli bakterileri harekete gecirmektedir.Bu yuzden Probiyotikler çok önemli.Daha öncede yazdigim gibi ayrica bozulan florayı tamir etme acisindan cok faydali.Uzun sure kullaniminin zararli olacagini zannetmiyorum çünkü ilaç degiller.
johnnydeep

kadir yazdı:
johnnydeep yazdı:Anlıyorum. Bu hapların uzun süre kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmiyor diye anlıyorum o halde. Ya da şöyle diyeyim, şukadar yıl daha kullanayım dediğiniz son bir tarih var mı yoksa sürekli kullanıma devam mı edeceksiniz. Biz antibiyotik kullanımını bıraksak bile ne kadar süre kullanmak lazım? Kusura bakmayın sorularla sizi bunaltmak istemem ama bilmediğimiz için tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz
Johnnydeep mrb,
Probiyotiklerde yararli bakteriler vardir ve bagisikligi guclendirirler.Prostatit hastalarinin bagisiklik durumlarini surekli güclu tutmasi gerekmektedir.Psikolojinin bozulmasi olagandir.Stres zaten bildiginiz gibi bagisiklik sistemini saniyeler icinde çökertmekte ve enfeksiyona sebep olan zararli bakterileri harekete gecirmektedir.Bu yuzden Probiyotikler çok önemli.Daha öncede yazdigim gibi ayrica bozulan florayı tamir etme acisindan cok faydali.Uzun sure kullaniminin zararli olacagini zannetmiyorum çünkü ilaç degiller.

Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
bilinmezlik2

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

Antibiyotik sonrası ishal olunmuşsa: Bioflor kapsül önerilir. Ama tam tersi kabız olunmuşsa Bioflor almayın.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Piyasada prebiyotik, %100 organik vs. diye sundukları yoğurtlar da, kefirler de hep katkı maddeleriyle dolu. Kime güveneceğiz şaşırdım.
Dolphin61

Mesaj gönderen Dolphin61 »

kullandıktan hemen sonrası için yapılması gereken;

Ereksiyonda kalmak.

Böylece o bölgede kanlanma artacağından prostata etki eder antibiyotik