ÖNERİLER (İlaçsız)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

ÖNERİLER (İlaçsız)

Mesaj gönderen hecked »

Merhaba arkadaşlar ben hecked..

Bunu sizin için yazıyorum. İlaç filan sanmayın ilaç yada iğne ismi verip günahınıza girmek istemiyorum.
Forumda çok bahsettim bu hastalıktan.. kimi cinsel ilişki sonrası kimi mastürbasyon sonrası ve kimide soğuk sonrası yakalanmış kimi de neden olduğunu bilmiyor..

Size ilaçsız iğnesiz neler yapacağınızdan bahsedeceğim. Lütfen bunları ciddiye alın ve uygulayın..
1. Büyük tuvalete çıktığınızda alafranga tuvalette(oturaklı) eğilerek ihtiyacınızı karşılamayın. Dik durmanız gerek çünkü eğildiğiniz zaman bağırsak ucu daralıyor ve prostata baskı artıyor. Özellikle kabızlık dönemlerinizde fark etmişsinizdir büyük tuvalet sonrası meni sıvısı gelebilir.. Otururken dik durup büyük tuvaletinizi yapmaya çalışın..
2. Bilgisayar başında otururken mutlaka ayaklarınızı biraz havada tutacak bir şey üzerine koyun ki ağrılara bin kat daha ağrı eklenmesin. Dizler kalçadan hafif yukarı da olacak.
3. Kuyruk sokumu yada perine(Yumurtalık ile makat arası) ağrısı olan arkadaşlar ağrınız olduğunda sakın boşalmayın o gün.. dediğim yerlerde ağrınız olduğunda tek tarafınıza oturmaya özen gösterin ve haftada 3 günde bir düzenli boşalmaya özen gösterin.
4. Göbek altı ağrılarda uyurken bacaklarınızı karnınıza çekip yatın.
5. Boşalırken sakına sakın burası çok önemli kayganlaştırıcı kullanın(mastürbasyon için (imkanınız varsa yapmayınız..)) ve boşalırken penisi kasmayın (penis borusu kendi pozisyonunda rahat olacak şekilde..)
6. Boşalma öncesinde partnerinizle olan ön sevişmeyi uzun tutup prostat sıvısının akmasını sağlayın gelmiyorsa yumurtalık altına bastırıp yavaş yavaş yukarı çekin. (bu sıvı ne kadar çok gelirse o kadar çok rahatlarsınız..)
7. Bol bol yürüyüş çok iyi gelir hergün yürüyüşü aksatmayın.
8. Bağışıklığı güçlendirecek ne varsa yeyin. Bağışık düştü mü bu hastalık tekrar yakanızda..
9. Polen-propolis öneririm ama güvenilir markalardan.
10. Şekeri mümkünse tamamen kesin. (burası da çok önemli)
11. Boşalma sonrası rahatlama olmuyorsa bunun nedeni ön sevişmeyi kısa tutmanızdır. Prostat yeterince spermi sulayamıyor ve sperm çıkışında penis borusuna sürtünmelerle acı veriyor buda ağrı yapıyor.
12. Prostat büyüklüğünü ve prostat sıvındaki lökositi ölçtürün. Bunu bana geri dönüş olarakda yazabilirsiniz.
13. Ve diğer bir konu.. psikoloji.. Bu illetin sizi kontrolü altına almasına izin vermeyin. Birşeye sarılın, güvenin ve kurtulucam deyin kendinize. Forumda da çoğu arkadaş artık eskisi gibi değil ve sizde birgün iyi halinizde olacaksınız.. Bunu aklınızdan çıkarmayın boş kuruntulara yer vermeyin.
14. Ağrınız olduğunda tamamen psikoloji çöker ve kolunuzu bile kaldırmak istemezsiniz.. evet çok iyi biliyorum. Vitamin takviyesi alın bu durumlarda.. yada imkanınız varsa yurtdışından ilaç getirtin ani ağrılar için. Burdaki ilaçların çoğu sahte.
15. Forum ve diğer hiçbir siteye “prostatit , prostatit tedavi, prostatitis ..vs” yazıp araştırmayın. Çok saçma yazılar ve boş umutlarla daha kötü olursunuz. Siz güvendiğiniz insanlardan öneriler-yardımlar alıp doktorunuzla beraber işi bitirmeye yönelin..

Evet arkadaşlar size bi nebze faydam olduysa ne mutlu bana. Dualarınızı eksik etmeyin..
Ve üzülmeyin geçeçek..
deva
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Re: ÖNERİLER (İlaçsız)

Mesaj gönderen deva »

öneriler için teşekkürler belki şunları da ekleyebiliriz. prezervatif kullanıyorsanız büyük boy rahat olanlardan,penisi sıkmayan geniş olanlarından kullanın. yada daha önce bu öneriyi yapan arkadaşın dediği gibi kenarını(dip kısmı)makasla kesebilirsiniz.bir de mesaneye baskı yapan,onu sıkan dar şeyler giymeyin.gece daha çok idara çıkmanıza sebep oluyor.ani idrar hissi uyandırıyor.ve en önemlisi soğuktan korunun.
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."
Bakara Sûresi, 2:156

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."
Şuarâ Sûresi, 26:79-80.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

Pelvik kas egzersizi... kalça ve bacak kaslarını çalıştırma.. bütün ilaç ve takviyelerden çok daha etkilidir..
hecked
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen hecked »

lütfen pelvik kas egzersizi yapmayın ve yaptırmaya teşvik ettirmeyin. daha sonrasında uzun süren ağrı ve kasılmalarla karşılaşıp daha da kötüye gidersiniz.. Orayı rahat gevşek tutmaya çalışın , kasmayın.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Evli iseniz prezervatif kullanmayın,hatta korunmayın bırakın eşiniz korunsun,yok evli değilim nasıl korunmayım prezervatif kullanmadan diyorsanız;kesinlikle evlilik dışı ilişkiden uzak durun hem zina yapıp günaha girmemiş olursunuz, hemde kendinizi cinsel yolla bulaşan bir çok hastalıktan ve prostatitten korursunuz,
ahmetk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ahmetk »

Prezervatif neden kullanmayalım?
son

Mesaj gönderen son »

Prezervatif kullanmak yada erkeğin kendini geri çekerek korunması spermin geri kaçmasına neden olur
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Bende ekleme yapıyım daha bir faydasını gormedim ama bol bol su için günde 2.5 3 lt.
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

çinko.çinko tablet içtikten sonra makattaki yanmalar azaldı sanki
ananas,tahin+pekmez,kuşburnu+karanfil
taze meyve suyu+pekmez
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Çinko tablete başladım tekrar ne zaman kullansam prostatitin verdiği dolgunluğu unutturuyor
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
son

Mesaj gönderen son »

Zor hastalık zor vesselam,ben iyileşemedim