doktorluk bu değil.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
doddizmir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

doktorluk bu değil.

Mesaj gönderen doddizmir »

Öncelikle selamlar saygılar herkese.

Forumda yeniyim birkaç üye abilerim kardeşlerimle görüştüm 3 senedir bu hastalıkla ugrasıyorum ve sonunda aranıza katıldım. Artık birşeyler yapıp üstüne gitmeye karar verdim.
Neyse;
forumdaki iyi niyetli insanların tavsiyeleriyle birseyler ögrendim bu lanet hastalık hakkında ve izmirin en iyi doktoru denilen necmettin cıkılıya gittim. muaine ücreti 350 tl ilk gittigimde bu hastalıgı geciricez tedavisi olmayan birşey yok dedi bana idrar testi yaptı antibiyotik yazdı ve kullandım geçmedi tabi. parayı alınca herşey güzeldi umut veriyordu birdahaki muaineye gittim haliyle bu sefer beni gördü genelde konuşturmuyor karşısındakini bu tarz adamlar ama inanın bana büyü cıkartmaya calısan hocalardan farkı yok neyse sadete gelelim.
Rektal tuşe yapmasını ve daha detaylı bir sürecten gecmek istedigimi söyledim prostat sıvısına bakılmasını söyledim cok bilmiş bir tavırla sende birsey yok gencecik adamsın cok kafana takıyorsun dedi senin gibi iki üç hastam daha var onlarında gelmesini istemiyorum burdan cıkınca kafanıza estiginizi yapıyorsunuz aklınız fikriniz orda. ki kendisi herhangi birseyde söylemedi bu arada ilacları kullan kafaya takma dedi inanın cok kafaya takan biride degilim aslında.
ulan madem hastalık yok nerden geliyor bu akıntı ? nerden geliyor bu hissizlik bu zor idrar bu sertleşme sorunu?
Ben 50 tane tuşe yaptım sana gerek yok dedi meni ve idrar tahlili yap temiz cıkarsa hiçbirsey kullanmana gerek yok cıkmazsa ilaç yazarım dedi.
yahu ben zaten 50 tane tahil vermişim şimdikide temiz cıkacak zaten neyin zorlamasını yapıyorsun sen diyemiyorsunuz tabi :)
Peki dedim cıktım pskolojik egosuyla konuyu kapatmayı ustalıkla biliyorlar. hemen karşıdaki alsancak devlet hastanesine gittim doktor tahlilleri istedi biraz ilgilendi beraber bi yol izleyelim dedi idrar kan verdim yakında tahlillerimin sonuclarıyla birazdaha detayli inceliyecegiz. tabi bunu cok yaptım ama yine bir umut olarak yeniledim.
yani bu tarz hastalıklarla ugraşmak istemiyorlar en cokta bu can sıkıyor ama en azından biraz rahatlamaya bile ihtiyaç var yoksa bu işin içinden cıkılmıyor öyle bi etki verdiki bana bu doktorlar buraya bile yazmayacaktım ama yazdım inatla bilin diye bu hastalıkta tek çare kendinizsiniz başka kimseniz yok. olmayacakta anlaşılan. moral bozmak degil amacım insallah hepimiz kurtulucaz bu lanet yaşantıdan. şimdi aklımda kuvvetli bir antibiyotik tedavisi spor sıcak su seanslarıyla sıkı bir tempoya sokucam kendimi aynı zamanda beslenmeyede dikkat edicem özellikle alkolden uzaklaşıcam cok tüketiyorum. birde tam tempo denicem. olmazsa hala bu lanet akıntı devam ederse gerçekten kaybettigimi anlıcam. ama anlamak istemiyorum bu yüzden hala bu saate bu kadar yazıyı sizlerle paylasıyorum cünkü biz bizi anlıyoruz. bu cok acık.

Herkese saglıklı mutlu günler diliyorum...
freeman

Re: doktorluk bu değil.

Mesaj gönderen freeman »

Doktorların çoğu zaten bu hastalığın zorlu süreçten geçtiğini biliyorlar,dolayısıyla göstermelik bir kaç tahlil yaparak fazla ilgilenmiyorlar,bundan dolayı hasatalık başlangıcında kısa sürede iyileşecek olan hasatalaık kronikleşiyor.Bu hasatalık Çok yaygın olmadığı klasik tedavi ile geçiştiriyorlar.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Geçmiş olsun. Her zaman derim bu hastalıkta profesörler hava civa. Bazıları gerçekten iyidirler ama çoğunluğu bu hastalıkta çok yetersiz kalıyorlar. O yüzden uzman ürologlara gitmek daha faydalı. Gittiğiniz doktors daha önceki forumda çok mailler atıldı. Hepsinede iyileştiririm diye cevap yazmıştı. Ama gel görki her şey parayı alana kadar. Sonrası psikolojik diyerek gönderiyor. Bu hastaya yapılan en büyük saygısızlıktır.

alkolüde tamamen bırakman gerekiyor. Hem alkol içip hemde iyileşmen imkansız.

Akıntıda geçer merak etme.ben kendimden biliyorum. Doğru ilacı kullanır kullanmaz geçmişti.
doddizmir

ABittersweetLi yazdı:Geçmiş olsun. Her zaman derim bu hastalıkta profesörler hava civa. Bazıları gerçekten iyidirler ama çoğunluğu bu hastalıkta çok yetersiz kalıyorlar. O yüzden uzman ürologlara gitmek daha faydalı. Gittiğiniz doktors daha önceki forumda çok mailler atıldı. Hepsinede iyileştiririm diye cevap yazmıştı. Ama gel görki her şey parayı alana kadar. Sonrası psikolojik diyerek gönderiyor. Bu hastaya yapılan en büyük saygısızlıktır.

Akıntıda geçer merak etme.ben kendimden biliyorum. Doğru ilacı kullanır kullanmaz geçmişti.
Abi doğru ilacı bulmak için tuşe yap diyoruz yapmam diyor iyisin diyor göya prof. Akıntıyı durduramıyor ben bu dogru ilacı nasıl bulcam bulamadıkca yapamadıkca alkole yeniliyorum.. Doktorlardan aldıgım sonucta ortada işte hepsi ayrı kolpa bu ilacı nasıl bulcam bilmiyorum. Birtaneside ignenin anlamı yok kesinlikle oral antibiyotik vercem diyor fark yok arasında diyor artık günde ikişer ikişer binlik antibiyotik icicem o dereceyim.
doddizmir

freeman yazdı:Doktorların çoğu zaten bu hastalığın zorlu süreçten geçtiğini biliyorlar,dolayısıyla göstermelik bir kaç tahlil yaparak fazla ilgilenmiyorlar,bundan dolayı hasatalık başlangıcında kısa sürede iyileşecek olan hasatalaık kronikleşiyor.Bu hasatalık Çok yaygın olmadığı klasik tedavi ile geçiştiriyorlar.
Aynen öyle zora gelemiyorlar adiler. Tabi hepsine degil sözümüz bu tarz doktor kılıklılara.
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Geçmiş olsun arkadaşlar BİMERE yazın şikayetlerinizi kesin sonuçla dönüyorlar. Ben şikayet ettim bir doktoru geri dönüş yaptılar var mı öyle yattığın yerden dünya kadar para al hem hasta insanla ilgilenme hem de hiçbir tedavi uygulamadan psikolojik de eve yolla. Böyle doktorluk yapacaklarsa yapmasınlar gençlerin önünü açsınlar. Ayıp ya sağlık en önemli şey birşeyin yok diyip eve yollamak nedir. Bunun nasıl mesuliyetini alıyorlar yazık.
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

Eğer dr lar en başta hastalığımızı ciddiye alıp çözüm üretmeye çalışsalardı..Belki başka bir ortamda hayata dair planlarımızı konuşuyor olurduk...Ben gittiğim onca profa halkımı haram ediyorum..Beddu etmedim şimdiye kadar ama inş yaşadıklarımızı yaşamadan ölmezler((işini dürüst yapan dr lar baştacımız))
Tsunami1151

Bu hastalık tamamen doktor hatası nedeniyle oluşuyor. Doktorların hatası yüzünden ömür boyu bu hastalığı çekiyoruz. Doktor doktor gezmek zorunda kalıyoruz onca harcadığımız zaman para boşuna gidiyor. O kadar içtiğimiz ilaçlarda cabası ki psikolojik yıkımı hiç söylemiyorum. Bu hastalık yüzünden heran değişen kötü semptomları çekiyoruz. Ayıptır ya ben bile 3 4 aylık araştırmamla akut prostaitken günlük 3 kür antibiyotik tedavisiyle iyileşildiğini biliyorum. Siz eğitimini alıyorsunuz bi de bunun verdiginiz 2 kutu cipro.
ABittersweetLi

doddizmir yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Geçmiş olsun. Her zaman derim bu hastalıkta profesörler hava civa. Bazıları gerçekten iyidirler ama çoğunluğu bu hastalıkta çok yetersiz kalıyorlar. O yüzden uzman ürologlara gitmek daha faydalı. Gittiğiniz doktors daha önceki forumda çok mailler atıldı. Hepsinede iyileştiririm diye cevap yazmıştı. Ama gel görki her şey parayı alana kadar. Sonrası psikolojik diyerek gönderiyor. Bu hastaya yapılan en büyük saygısızlıktır.

Abi doğru ilacı bulmak için tuşe yap diyoruz yapmam diyor iyisin diyor göya prof. Akıntıyı durduramıyor ben bu dogru ilacı nasıl bulcam bulamadıkca yapamadıkca alkole yeniliyorum.. Doktorlardan aldıgım sonucta ortada işte hepsi ayrı kolpa bu ilacı nasıl bulcam bilmiyorum. Birtaneside ignenin anlamı yok kesinlikle oral antibiyotik vercem diyor fark yok arasında diyor artık günde ikişer ikişer binlik antibiyotik icicem o dereceyim.
alkol alırsan iyileşemezsin.artık doktor doktor gezeceksin başka çaren yok.iğnenin anlamı yok olurmu hiç.daha neler duyacağız kim bilir.o zaman iğneleri piyasadan kaldırsınlar.madem anlamı yok.hey allahım.
doddizmir

Tsunami1151 yazdı:Geçmiş olsun arkadaşlar BİMERE yazın şikayetlerinizi kesin sonuçla dönüyorlar. Ben şikayet ettim bir doktoru geri dönüş yaptılar var mı öyle yattığın yerden dünya kadar para al hem hasta insanla ilgilenme hem de hiçbir tedavi uygulamadan psikolojik de eve yolla. Böyle doktorluk yapacaklarsa yapmasınlar gençlerin önünü açsınlar. Ayıp ya sağlık en önemli şey birşeyin yok diyip eve yollamak nedir. Bunun nasıl mesuliyetini alıyorlar yazık.
haklısın bimer en mantıklısı. ama insanın uğraşası gelmiyor inanki kafamızda öyle sorular varki bu şerefsizlere ayıracak vakit bile anlamsız geliyor
doddizmir

Tsunami1151 yazdı:Bu hastalık tamamen doktor hatası nedeniyle oluşuyor. Doktorların hatası yüzünden ömür boyu bu hastalığı çekiyoruz. Doktor doktor gezmek zorunda kalıyoruz onca harcadığımız zaman para boşuna gidiyor. O kadar içtiğimiz ilaçlarda cabası ki psikolojik yıkımı hiç söylemiyorum. Bu hastalık yüzünden heran değişen kötü semptomları çekiyoruz. Ayıptır ya ben bile 3 4 aylık araştırmamla akut prostaitken günlük 3 kür antibiyotik tedavisiyle iyileşildiğini biliyorum. Siz eğitimini alıyorsunuz bi de bunun verdiginiz 2 kutu cipro.
MALESEF.
doddizmir

ABittersweetLi yazdı:
doddizmir yazdı:

alkol alırsan iyileşemezsin.artık doktor doktor gezeceksin başka çaren yok.iğnenin anlamı yok olurmu hiç.daha neler duyacağız kim bilir.o zaman iğneleri piyasadan kaldırsınlar.madem anlamı yok.hey allahım.
abi iğnenin anlamı yok diyen doktor. haklısın alkolle bir yere varılamaz farkındayımda adam gibi bir tedavi sürecine sokacak doktor bulmakta zorlanıyorum. en iyisine gidiyorum yine umut yok bu sefer insan diyorki ulan bir hayat yasıyorum daha yasım erken doldur kadehi. tabi burda sucluda biziz. ama adam gibi doktor yokki sende bu var kardesim sen bunu yap bunu yap desin adama söylüyorum sikayetlerimi adam birsey yok diyor ne diyeceksin ? akıntı var diyorum senin burnun nezle olsa keser misin diyor bana mantıklıymış gibi konusuyorlar böyle ne oluyor bu sefer insanın hevesi kırılıyor neler cektigimizi bilmiyorlarki
ABittersweetLi

iğnenin anlamı yok diyen doktor o konu işlenirken derslerden kaçmıştır.gittiğin doktor en iyisi değil ki.en iyi doktor sana fayda eden doktordur.sağlıklı insanda akıntı olmaz kardeşim.bu durumu nezle ile bağlamaya çalışan doktora ben doktor demem.

senin için öneri olarak doktorları tek tek gezeceksin.başka çare yok.istanbula gelme şansın olsa iyi doktorlar biliyoruz.eğitim araştırmalara gittin mi?
menemen

Mesaj gönderen menemen »

ABittersweetLi yazdı:iğnenin anlamı yok diyen doktor o konu işlenirken derslerden kaçmıştır.gittiğin doktor en iyisi değil ki.en iyi doktor sana fayda eden doktordur.sağlıklı insanda akıntı olmaz kardeşim.bu durumu nezle ile bağlamaya çalışan doktora ben doktor demem.

senin için öneri olarak doktorları tek tek gezeceksin.başka çare yok.istanbula gelme şansın olsa iyi doktorlar biliyoruz.eğitim araştırmalara gittin mi?
Abi sen kadir abinin tedavisini uyguladin mi Hic
ABittersweetLi

menemen yazdı:
ABittersweetLi yazdı:iğnenin anlamı yok diyen doktor o konu işlenirken derslerden kaçmıştır.gittiğin doktor en iyisi değil ki.en iyi doktor sana fayda eden doktordur.sağlıklı insanda akıntı olmaz kardeşim.bu durumu nezle ile bağlamaya çalışan doktora ben doktor demem.

Hayır uygulamadım.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

ABittersweetLi yazdı:
menemen yazdı:

Hayır uygulamadım.
Abi uygulasana hemde istanbuldasin iste belki iyilesirsin abi
ABittersweetLi

Kardeşim benim prostatit dışında dört tane daha kronik rahatsızlığım var.yani bu forumdan başka dört foruma daha giriyorum. Onlarla uğraşmaktan prostatite inan sıra gelmiyor. Zaten uygun antibiyotikleri kullandığımdan beri şikayetlerim epey azaldı.

Siz şikayet ediyorsunuz ama aslında yatıp kalkıp sadece prostatit olduğunuz için şükretmelisiniz. Yani bu hastaluğı bu kadar dert etmeyin. Bak doğuda ve suriyede hergün onlarca insan ölüyor.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

ABittersweetLi yazdı:Kardeşim benim prostatit dışında dört tane daha kronik rahatsızlığım var.yani bu forumdan başka dört foruma daha giriyorum. Onlarla uğraşmaktan prostatite inan sıra gelmiyor. Zaten uygun antibiyotikleri kullandığımdan beri şikayetlerim epey azaldı.

Siz şikayet ediyorsunuz ama aslında yatıp kalkıp sadece prostatit olduğunuz için şükretmelisiniz. Yani bu hastaluğı bu kadar dert etmeyin. Bak doğuda ve suriyede hergün onlarca insan ölüyor.
Ya abi kesinlikle haklisinda .
Ne yapacagimi bilemiyorum ki iste bi tedaviye baslamak istiyorum. O yuzden boyleyim Allah umarim bize merhamet eder yoksa halimiz nicedir
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

ABittersweetLi yazdı:Kardeşim benim prostatit dışında dört tane daha kronik rahatsızlığım var.yani bu forumdan başka dört foruma daha giriyorum. Onlarla uğraşmaktan prostatite inan sıra gelmiyor. Zaten uygun antibiyotikleri kullandığımdan beri şikayetlerim epey azaldı.

Diğer hastalıkların için Allah şifa versin öncelikle..Bu hastalık dert edilmicek bir hastalık mı??benim 6 aydır dünyam değişti 1 saatim bile huzurlu geçmiyor.Dert etmeme noktasına nasıl geldin? Ayrıca çevremizde insanlar gülüp eğlenirken sen götümmü ağrıcak dizimmi ağrıcak idrarımı düZgün çıkacak mı diye düşünürken nasıl dert edilmicek?
Tsunami1151

Arkadaşlar çok kafanıza takmayın taksanız da takmasanız da yapacak birşey yok. Tedavimizi aksatmayalım kendimize iyi bakalım geri kalan yapacak bir şey yok zaten olsa kronik denmezdi bu site de kurulmazdı. Özellikle genç ve yeni yakalanan arkadaşlar için çok çok zor bir hastalık ama kendinizi yıpratmayın aklınıza gelir gelmez hemen başka işle uğraşın düşünmemeye çalışın.
doddizmir

Tepecik arastırma hastanesine gittim adam beni pskiyatriye göndermeye kalktı güldüm gectim abi. istanbula gelme imkanım yok ama devlet hastanesinde bi doktorla suan devam edicem bakalım hayırlısı demekten baska birsey kalmadı antibiyotik aldıktan sonra sıkı bi tempoya sokcam kendimi persembeden sonra herseye yön vercem anlıcagın
doddizmir

Tsunami1151 yazdı:Arkadaşlar çok kafanıza takmayın taksanız da takmasanız da yapacak birşey yok. Tedavimizi aksatmayalım kendimize iyi bakalım geri kalan yapacak bir şey yok zaten olsa kronik denmezdi bu site de kurulmazdı. Özellikle genç ve yeni yakalanan arkadaşlar için çok çok zor bir hastalık ama kendinizi yıpratmayın aklınıza gelir gelmez hemen başka işle uğraşın düşünmemeye çalışın.
Dayı öyle diyorsunda kız arkadasınla iliski sırasında ereksiyon kaybı genç yaşta ne demek biliyor musun ? kendimi yakasım geliyor.
gkn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen gkn »

kroniklesmesi ya da tedavi olmak once Rabbimin sonrada bizlerin elinde arkadaslar. kronik faranjit hastalari nasil kendilerine dikkat ederek nüks yasamadan hayatlarini devam ettirebiliyolarsa bizler icinde ayni sey gecerlidir.
onemli olan tedavide israrci olmak teslim olmamak diye dusunuyorum.
alkol icerek ya da hergun cinsel munasebet yasayarak degil a dan z ye tüm kurallara uyarak devam etmek gerekir tedaviye. Allah hepimizin ve tum sifa dileyen kullarinin yardimcisi olsun.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

doddizmir yazdı:
Tsunami1151 yazdı:Arkadaşlar çok kafanıza takmayın taksanız da takmasanız da yapacak birşey yok. Tedavimizi aksatmayalım kendimize iyi bakalım geri kalan yapacak bir şey yok zaten olsa kronik denmezdi bu site de kurulmazdı. Özellikle genç ve yeni yakalanan arkadaşlar için çok çok zor bir hastalık ama kendinizi yıpratmayın aklınıza gelir gelmez hemen başka işle uğraşın düşünmemeye çalışın.
Dayı öyle diyorsunda kız arkadasınla iliski sırasında ereksiyon kaybı genç yaşta ne demek biliyor musun ? kendimi yakasım geliyor.
Aşırı ereksiyon kaybı varsa epimedyumlu macunlar var azgın teke otu olan sadece 1 tanesi bakanlıktan onaylı ucuza geliyor hapla karşılaştırınca bayağı
iyi ama direk yedim otu bi halt olmadı macunu iyi ama nedendir anlamadım bakanlıktan onaylı olanı alın öbürlerinin içinde hap karışmış diyorlar.valla bu ereksiyon durumu ben kefilim burda hastalık yavaş yavaş geçmeye başladıkça eskisinden daha iyi olacak benim ereksiyon sıkıntımı kaç yıl sürdüğünü bilseniz camdan atlardınız benim sıkıntım geçtiyse sizinki haydi haydi geçer tedavinizi olun antibiyotik tedavisiyle prostat masajına yoğunlaşın prostat masajı yaptıkça ereksiyon sıkıntısı ortadan kalkacak alkol mayalı vede mantar riski doğurur bırakın antidepresan kullan derlerse kullanmayın sarı kantoron için hormonları düzenler duygu durumunu değiştirir geçeceğini bilin vucudu ona göre şartlayın geçmiş olsun şimdiden
ABittersweetLi

Nedensiz yazdı:

Diğer hastalıkların için Allah şifa versin öncelikle..Bu hastalık dert edilmicek bir hastalık mı??benim 6 aydır dünyam değişti 1 saatim bile huzurlu geçmiyor.Dert etmeme noktasına nasıl geldin? Ayrıca çevremizde insanlar gülüp eğlenirken sen götümmü ağrıcak dizimmi ağrıcak idrarımı düZgün çıkacak mı diye düşünürken nasıl dert edilmicek?
Diğer hastalıklarım prostatiten daha beter çünkü. O yüzden ptostatiti o kadar dert etmiyorum.