PARAZİTLER VE PROSTATİT

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Rec
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

PARAZİTLER VE PROSTATİT

Mesaj gönderen Rec »

Arkadaşlar, bende sizin gibi kronik prostatit rahatsızlığın yakalandım. Şubat 2016 dan beri çekiyorum.
Testlerde bakteri üremesi olmadı sayılır.(bir kere üredi fakat bunu sayamayız dediler, belkide haklılar çünkü kan da enfeksiyon belirtisi yoktu)
Oraya buraya gittim hiç bir şey bulamadılar. Ama ben çok hasta idim. Halende hastayım.
Son haftalarda yine sıcağa tahammülsüzlük, mide bulantısı, istahsızlık, halsizlik geri geldi.
bu arada ilginç biçimde burnum kaşınmaya ve karnımda şişmeye başladı. Bu belirtileri/verileri araştırınca karşıma çıkan şey ilginçti.
PARAZİT=KIL KURDU....
düşününce insana mantıklı geliyor; insanda hastalık yapan şeyler nedir?
1-Bakteriler
2-Virüsler
3-mantarlar
4-PARAZİTLER
Tahlillerde Bakteri virüs ve mantar olmadığına ve En Önemlisi Kan sayımında enfeksiyon belirtisi negatif ise,
bunun nedeninin PARAZİT OLMA İHTİMALİ YÜKSEKTİR.
Ben vucuduma bir parazit bulaştığını düşünüyorum, bu parazit vucut salgı bezlerini bozuyor, buna prostatta dahil,
zaten bağırsaktaki Kıl kurdu vb. parazitlerin üreme yeri Makat ve Perine bölgesi.
EN ÖNEMLİ NOKTALARDAN biride Rektal tuşe yoluyla prostat muayenesi.
Bu muayene bende çok büyük rahatsızlığa yol açtı. Bağırsaklarımdaki parazitler veya yumartaları o çevreye yayıldı, mudahaleden sonra oturamaz oldum.
Tetradoks ve cipro hiçbir etki göstermedi.
Baktrim ve klindamisin etkili oldu.(bu antibiyotikler parazitlere etkili)
Literatürde bir Parazit geçiyor (Trichomoniasis), özellikle kadınlardan erkeklere bulaşabileceği ve erkeklerde üretrit ve prostatit yapabileceği yazıyor.
bu açıdan parazitlerinde araştırmasının yapılması gereklidir.
sizden ricam varsa abu konuda deneyiminiz, araştırmanız ve tedavi olmuşsanız yazabilirmisiniz.
Özellikle parazit ilaçları kullanan varmı?
Not: Kabak çekirdeği banada iyi geldi, kabak çekirdeğinin en önemli etkileri barsak kurtları üzerine olması da bir tesadüf değil galiba.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: PARAZİTLER VE PROSTATİT

Mesaj gönderen kadir »

Rec gecmis olsun,
Genitouriner trichomoniasis icin Flagyl 500mg tablet kullanin 2kutu.Dr a danisarak.Metronidazol etken maddeli parazit icin kullanilan bir ilactir.
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Süper araştırma yapmışsın bende karın ağrısı uzun zamandır var zamanında endeskopi ve kolonoskopiye girmiştim fakat birşey bulunamamıştı. Bunun teşhisini nasıl yaptırabiliriz ?
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

Rec yazdı:Arkadaşlar, bende sizin gibi kronik prostatit rahatsızlığın yakalandım. Şubat 2016 dan beri çekiyorum.
Testlerde bakteri üremesi olmadı sayılır.(bir kere üredi fakat bunu sayamayız dediler, belkide haklılar çünkü kan da enfeksiyon belirtisi yoktu)
Oraya buraya gittim hiç bir şey bulamadılar. Ama ben çok hasta idim. Halende hastayım.
Son haftalarda yine sıcağa tahammülsüzlük, mide bulantısı, istahsızlık, halsizlik geri geldi.
bu arada ilginç biçimde burnum kaşınmaya ve karnımda şişmeye başladı. Bu belirtileri/verileri araştırınca karşıma çıkan şey ilginçti.
PARAZİT=KIL KURDU....
düşününce insana mantıklı geliyor; insanda hastalık yapan şeyler nedir?
1-Bakteriler
2-Virüsler
3-mantarlar
4-PARAZİTLER
Tahlillerde Bakteri virüs ve mantar olmadığına ve En Önemlisi Kan sayımında enfeksiyon belirtisi negatif ise,
bunun nedeninin PARAZİT OLMA İHTİMALİ YÜKSEKTİR.
Ben vucuduma bir parazit bulaştığını düşünüyorum, bu parazit vucut salgı bezlerini bozuyor, buna prostatta dahil,
zaten bağırsaktaki Kıl kurdu vb. parazitlerin üreme yeri Makat ve Perine bölgesi.
EN ÖNEMLİ NOKTALARDAN biride Rektal tuşe yoluyla prostat muayenesi.
Bu muayene bende çok büyük rahatsızlığa yol açtı. Bağırsaklarımdaki parazitler veya yumartaları o çevreye yayıldı, mudahaleden sonra oturamaz oldum.
Tetradoks ve cipro hiçbir etki göstermedi.
Baktrim ve klindamisin etkili oldu.(bu antibiyotikler parazitlere etkili)
Literatürde bir Parazit geçiyor (Trichomoniasis), özellikle kadınlardan erkeklere bulaşabileceği ve erkeklerde üretrit ve prostatit yapabileceği yazıyor.
bu açıdan parazitlerinde araştırmasının yapılması gereklidir.
sizden ricam varsa abu konuda deneyiminiz, araştırmanız ve tedavi olmuşsanız yazabilirmisiniz.
Özellikle parazit ilaçları kullanan varmı?
Not: Kabak çekirdeği banada iyi geldi, kabak çekirdeğinin en önemli etkileri barsak kurtları üzerine olması da bir tesadüf değil galiba.
Çok güzel bir araştırma elinize sağlık .. ben de makatta mi kasinti nedeniyle parazitten suphelenmedim değil .. sizde idrar ağrı makat cinsellik anlaminda semptomlarıniz neler hocam ?
Hepsi geçecek
Rec

Mesaj gönderen Rec »

Araştırma için enfeksiyon uzmanlarına gitmek gerekli. cuma günü gideceğim.
Ağrı ; oturmakla artan bir ağrım var yani üzerine oturdukça prostat ve üretra ağrıyor. yani oturmak iyi değil, yürümek veya ayakta durmak hareketli olmak iyi geliyor. İlk başlarda penis başında lezyon ve kökünde ağrı vardı. bunları penis başı için kremle (temex ) ve kökündeki ağrıyıda baktrim ve klindamisinle aştım. aylarca makat ve çevresi şiş olarak bekledim, ürolog bi makatınıza baktırın dedi, sende farklı şeyler var iyi bir dahili uzmana git dedi.
genel cerraha gittim önemli bir şeyin yok dedi. sadece basur başlangıcı var tedaviye gerek yok dedi.
şuan boşalma sonrası ağrı ve yanma ve en önemlisi boşalma sonrası makatta kaşıntı var....
bilinmezlik2

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

Hocam yazınızı bir solukta okudum. Elinize sağlık. Herkes genelde bakterilere yönelmekte cipro verip geçmekte.
Sizin bakış açınız aslında bizlerinde düşündüğü "acaba başka bir şey mi var" sorusunun güzel bir cevabı olmuş diyebilirim.
Evet başka bir şey olabilir, bakteri olmaz, mantar olur, mantar olmaz parazit olur.
Tüm bu kötü günler geride kalacak ve bu forumlarda yazılanların birçok kişiye umut ışığı olacağını düşünüyorum.
Herkese şifa diliyorum.
Rec

Mesaj gönderen Rec »

kadir yazdı:Rec gecmis olsun,
Genitouriner trichomoniasis icin Flagyl 500mg tablet kullanin 2kutu.Dr a danisarak.Metronidazol etken maddeli parazit icin kullanilan bir ilactir.
Kadir abicim ilginize teşk.
bir doktora görünelim parazit bulunmazsa artık kendimiz bir yol ararız.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rec yazdı:
kadir yazdı:Rec gecmis olsun,
Kadir abicim ilginize teşk.
bir doktora görünelim parazit bulunmazsa artık kendimiz bir yol ararız.
Tamamdir:))
Fatih86
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Fatih86 »

Kadir abi de olmazsa bilimsel aciklama gelmeyecek;)
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

Daha önce psikolojik mi adlı konumda yazmıştım bu paraziti cinsel yolla bulaşan en zararsızı diyebilirim en azından kısırlık yapmıyor. Ama bir o kadar da zararlı çünkü bulunamıyor kültürler de bulunması için idrar veya prostat kültürünün alındıktan sonra hemen mikroskop altında incelenip yakalanması gerekiyor. Metronidazol ornidazol türü ilaçlar bunları öldürüyor ama kronikleşince direk floraya yerleşir ondan sonra ilaçlar da fayda etmez. Birde burda biz genelde idrarım alkali yapmaya çalışırız bu parazitler aksine alkali ortamda daha çok ürüyorlar. Öyle birşey olduğunu düşünüyorsan eğer sana tavsiyem kekik ve kişniş çayı dır bitkisel olarak kronikleşince zaten artık ilaçlar etki etmez onlara etki edecek başka bir ilaç çeşidi de yok zaten.
Prostatitti

misafirce yazdı:Daha önce psikolojik mi adlı konumda yazmıştım bu paraziti cinsel yolla bulaşan en zararsızı diyebilirim en azından kısırlık yapmıyor. Ama bir o kadar da zararlı çünkü bulunamıyor kültürler de bulunması için idrar veya prostat kültürünün alındıktan sonra hemen mikroskop altında incelenip yakalanması gerekiyor. Metronidazol ornidazol türü ilaçlar bunları öldürüyor ama kronikleşince direk floraya yerleşir ondan sonra ilaçlar da fayda etmez. Birde burda biz genelde idrarım alkali yapmaya çalışırız bu parazitler aksine alkali ortamda daha çok ürüyorlar. Öyle birşey olduğunu düşünüyorsan eğer sana tavsiyem kekik ve kişniş çayı dır bitkisel olarak kronikleşince zaten artık ilaçlar etki etmez onlara etki edecek başka bir ilaç çeşidi de yok zaten.
3 ay oldu benim hastalık, buna önlem olarak ne deneyebilirim hiç bir şey bulunamiyor çünkü bende
Hepsi geçecek
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Fatih86 yazdı:Kadir abi de olmazsa bilimsel aciklama gelmeyecek;)
Kadir bey maşallah doktor gibi yoksa kadir bey doktormusunuz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:
Fatih86 yazdı:Kadir abi de olmazsa bilimsel aciklama gelmeyecek;)
Kadir bey maşallah doktor gibi yoksa kadir bey doktormusunuz?
Valla Son kardeşim ))) dr degilim...makina mühendisiyim ama bu hastalikta dr oldum.Tskler)))
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

Prostatitti yazdı:
misafirce yazdı:Daha önce psikolojik mi adlı konumda yazmıştım bu paraziti cinsel yolla bulaşan en zararsızı diyebilirim en azından kısırlık yapmıyor. Ama bir o kadar da zararlı çünkü bulunamıyor kültürler de bulunması için idrar veya prostat kültürünün alındıktan sonra hemen mikroskop altında incelenip yakalanması gerekiyor. Metronidazol ornidazol türü ilaçlar bunları öldürüyor ama kronikleşince direk floraya yerleşir ondan sonra ilaçlar da fayda etmez. Birde burda biz genelde idrarım alkali yapmaya çalışırız bu parazitler aksine alkali ortamda daha çok ürüyorlar. Öyle birşey olduğunu düşünüyorsan eğer sana tavsiyem kekik ve kişniş çayı dır bitkisel olarak kronikleşince zaten artık ilaçlar etki etmez onlara etki edecek başka bir ilaç çeşidi de yok zaten.
3 ay oldu benim hastalık, buna önlem olarak ne deneyebilirim hiç bir şey bulunamiyor çünkü bende
3 ay olduysa kronikleşeceğini zannetmiyorum ama bu kadar stres sıkıntı yaparsan olur tabi. Uygun bir doktor bul onun tedavisine gir demekten başka diyebileceğim birşey yok ama prostat sıvısında lökosit sayısı önemli bir mevzu onu dikkate al derim ben. Birde sürekli peşinde ol hastalığının.
allame41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen allame41 »

Dr gittiğimde parmakla prostata yaptığı masaj sonrası çubukla penis içinden aldığı sıvının test sonuçlarında bakteri vs görülmedi diyordu ama basil görüldü diyordu. Fakat dr bununla ilgili hiç bir yorum yapmadı. Basil görülmesi normalmi? Basil bir parazitmidir?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

allame41 yazdı:Dr gittiğimde parmakla prostata yaptığı masaj sonrası çubukla penis içinden aldığı sıvının test sonuçlarında bakteri vs görülmedi diyordu ama basil görüldü diyordu. Fakat dr bununla ilgili hiç bir yorum yapmadı. Basil görülmesi normalmi? Basil bir parazitmidir?
Basiller genelde çomak seklinde bir bakteri türüdür.Ama hangi basil oldugunu tespit edememisler..enfeksiyona sebep olurlar.Büyuk bir olasilikla E coli basili olabilir.Tedbir almalari gerekirdi dr unuzun.Bence bunu arastirsaniz iyi olur .Dr unuzdan bilgi aliniz.
Prostatitti

kadir yazdı:
allame41 yazdı:Dr levent türk e gittiğimde parmakla prostata yaptığı masaj sonrası çubukla penis içinden aldığı sıvının test sonuçlarında bakteri vs görülmedi diyordu ama basil görüldü diyordu. Fakat dr bununla ilgili hiç bir yorum yapmadı. Basil görülmesi normalmi? Basil bir parazitmidir?
Basiller genelde çomak seklinde bir bakteri türüdür.Ama hangi basil oldugunu tespit edememisler..enfeksiyona sebep olurlar.Büyuk bir olasilikla E coli basili olabilir.Tedbir almalari gerekirdi dr unuzun.Bence bunu arastirsaniz iyi olur .Dr unuzdan bilgi aliniz.
Kadir abi rocephin muadili iesef iğne bu forumda adı geçen bakterileri Pasifize etmek konusunda daha yeterli değil mi ? Rocephin in prospektufunu okumustum. Neden bunlar yazılmaz bize anlayamiyorum :)
Hepsi geçecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitti yazdı:
kadir yazdı:
allame41 yazdı:Dr gittiğimde parmakla prostata yaptığı masaj sonrası çubukla penis içinden aldığı sıvının test sonuçlarında bakteri vs görülmedi diyordu ama basil görüldü diyordu. Fakat dr bununla ilgili hiç bir yorum yapmadı. Basil görülmesi normalmi? Basil bir parazitmidir?
Kadir abi rocephin muadili iesef iğne bu forumda adı geçen bakterileri Pasifize etmek konusunda daha yeterli değil mi ? Rocephin in prospektufunu okumustum. Neden bunlar yazılmaz bize anlayamiyorum :)
Evet Prostatitti,
Bu dr larin kronik enfeksiyonlarda ilac yazma stili bana göre bilgisizlik ve tecrubesizlikle alakali sanirim.Hepsi sanki ayni fabrikadan cikmiş, rutin grip yada diş enfeksiyonunu tedavi edecekmiş gibi basit oral antibiyotiklerle kronik prostatiti tedavi etmeye calisiyorlar.Bu yaptiklariyla ancak mikroplara direnc kazandiriyorlar maalesef.
Prostatitti

Abi biz bir kaç kişi sizin dediğiniz yöntemi deneyecegiz .. Öncelikle doktora da söyleyelim dedik onay vermezse de deneyecegiz bunu .. 5x2 iesef +2 hafta flexilova /10 gün ara( probiyotik enzim bromelain ligone vs vs. Bu arada) daha sonra biteral ve sürekli bromelain enzim vs vs. Sizin bu yonteminizle ibrahim Ekrm gibi kişiler iyileşti elimizde canlı örnekler var .. tek aklıma takılan sey takviyeler antibiyotikler ile birlikte kullanilabilir mi abi... Selamlar
Hepsi geçecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitti yazdı:Abi biz bir kaç kişi sizin dediğiniz yöntemi deneyecegiz .. Öncelikle doktora da söyleyelim dedik onay vermezse de deneyecegiz bunu .. 5x2 iesef +2 hafta flexilova /10 gün ara( probiyotik enzim bromelain ligone vs vs. Bu arada) daha sonra biteral ve sürekli bromelain enzim vs vs. Sizin bu yonteminizle ibrahim Ekrm gibi kişiler iyileşti elimizde canlı örnekler var .. tek aklıma takılan sey takviyeler antibiyotikler ile birlikte kullanilabilir mi abi... Selamlar
Evet ,ben takviyelerle birlikte kullandim Prostatitti.
Prostatitti

kadir yazdı:
Prostatitti yazdı:Abi biz bir kaç kişi sizin dediğiniz yöntemi deneyecegiz .. Öncelikle doktora da söyleyelim dedik onay vermezse de deneyecegiz bunu .. 5x2 iesef +2 hafta flexilova /10 gün ara( probiyotik enzim bromelain ligone vs vs. Bu arada) daha sonra biteral ve sürekli bromelain enzim vs vs. Sizin bu yonteminizle ibrahim Ekrm gibi kişiler iyileşti elimizde canlı örnekler var .. tek aklıma takılan sey takviyeler antibiyotikler ile birlikte kullanilabilir mi abi... Selamlar
23 ünde inşallah başlıyorum çok umutluyum umudumuzsun prostatit doktoru ve makina Mühendis kadir abim :) Eksik olma basimizdan
Hepsi geçecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitti yazdı:
kadir yazdı:
23 ünde inşallah başlıyorum çok umutluyum umudumuzsun prostatit doktoru ve makina Mühendis kadir abim :) Eksik olma basimizdan
Hayirlisi olsun,Allah şifalar versin))
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ligone multivitanini Antibiyotik ile birlikte kullanma bazı vitaminlerin emilimini engelliyebilir ,mesala b vitaminini.Bromelain kullanilabilirsin.Süt ürünleri antibiyotik ile kullanma ,emilimi azaltabilir, farklı zamanlarda kullan.
Prostatitti

freeman yazdı:
ligone multivitanini Antibiyotik ile birlikte kullanma bazı vitaminlerin emilimini engelliyebilir ,mesala b vitaminini.Bromelain kullanilabilirsin.Süt ürünleri antibiyotik ile kullanma ,emilimi azaltabilir, farklı zamanlarda kullan.
Çok teşekkürler siz de denediniz mi bu tedaviyi? Sonuçlar nasıldı
Hepsi geçecek
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Prostatitti yazdı:
freeman yazdı:
Çok teşekkürler siz de denediniz mi bu tedaviyi? Sonuçlar nasıldı
Ben günde 1 defadan 6 gün iesef ,2 kutu tavanic kullanmıştım ama çok yararı olmadi.Zaten herkesde ayni etkiyi yapmayabilir,denemeden bir sonuca varılamaz.