Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
imtihan

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen imtihan »

imtihan yazdı:
Raul7 yazdı:
imtihan yazdı:bide bu neurontin fayda edermi epididimit agrısına öyle rasgele agrı kesici kullanıyorum sadece epididimit için naproksen sanki daha iyi geldi apranax fort diye agrı kesici bide dikloron kullandım başka ne yapabilirim epididimit için
Senin tam nere agrıyo bilmiyom ama benim sol testisin alt arkadası agrıyo, hassaslık var, ordada enflamasyon ve sinri harabiyeti olusuyo, bakalım ben bi 10 gün kullanayım fayda edecekmi durumu paylaşırım
tamam kardeşim .biri yok mu bendede vardı 5 ayda 1 yılda 2 yılda geçti diyen ne kadar zamanda geçiyo bu epididimit sürekli agrıyacak mı
bende epididimitin altı değil orada agrıyo ama nadir en çok ip gibi birşey var testisi bağlaya ductus deferens deniyo int baktım orası agrıyo
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

tamam kardeşim .biri yok mu bendede vardı 5 ayda 1 yılda 2 yılda geçti diyen ne kadar zamanda geçiyo bu epididimit sürekli agrıyacak mı[/quote]

bende epididimitin altı değil orada agrıyo ama nadir en çok ip gibi birşey var testisi bağlaya ductus deferens deniyo int baktım orası agrıyo[/quote]

Kardesm dert etme inan bende yoruldum artık lanet olsun prostatı geçtim testisleri kurtarayım kar, amkdumun hastlıgı bel altı vuruyor, ne prof ne doktorlara göründüm hepsi pskilojik bişiyin yok dediler beni bu duruma soktular alayının mk
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Raul sen izak hocaya mi devam ediyosun?
imtihan

Mesaj gönderen imtihan »

banada birşey yok diyolar ultrasonda çekildim iki sefer temiz çıktı ama agrıyo anlatamıyorum bende ne yapacam bilmiyorum sadece agrı kesici içiyorum o kadar :)
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Kc34 yazdı:Raul sen izak hocaya mi devam ediyosun?
Evet abi izak hocaya devam
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Tüm teşhişlerimi izak hoca koydu
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Gidisat nasil?
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Kc34 yazdı:Gidisat nasil?
Valla suan için agrılarım tavan yaptı diyebilirim ama bunu çiproya baglıyorum, şuan bişi söylemek için erken, bakalım hoca inanclı uğraşıyo kurtarmak için beni, ayrıca sinir hasarı ıcın hap verdi demiştim onuda yazdırana kadar canım cıktı yazmıyorlar kolay kolay, bakalım 9 gün azitro lyrica quercetin kullanıcam tekrar kontrol var, bide abi tam anlamadım şimdi reçetede quercetin yazıyor hocaya sordum hocam solgar mı diye gibi dedi, enflamasyonu gidermek için kullanacan dedi şimdi ben bunu nasıl alıcam, bu solgardan ayrımı oluyo
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Yanliz quercetini ilaclar bitince al cunku antibiyotik emilimini dusurur bromalein alman daha faydali olur..
cenkkr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen cenkkr »

imtihan yazdı:banada birşey yok diyolar ultrasonda çekildim iki sefer temiz çıktı ama agrıyo anlatamıyorum bende ne yapacam bilmiyorum sadece agrı kesici içiyorum o kadar :)
Ultrasonu çeken uzman çok önemli.Benimde 3.çekimimde büyüme ve kalsifikasyon gördü.
efeg27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: KRONİK PROSTATİTİ ATLATTIM

Mesaj gönderen efeg27 »

Merhaba,

Sanırım prostatit sorununu atlattım... yılbaşından sonra başlayan tedaviyle yaklaşık 10 hafta antibiyotik (cravit(8 hafta)-ciproxin (2 hafta)) kullandım ve ilk başlangıçta 7 tane novosef iğne, beraberinde destekleyici olarak ligone, magnezinc, benoxol, quercetin, probiyotik şaseler.. gece idrar sorunum, makatta yanma, cinsel isteksizlik,el ve ayaklarda üşüme ve öncesinde genital siğiller vardı ancak çoğunuzda olan ağrı bende yoktu. İlk kullanımdan itibaren her şey azalmaya başladı sadece mayısta muhtemelen mevsim geçişinden ötürü tekrar nüksetti ancak 2-3 gün sürdü (morunol ile çözüldü) ve doktorun tabiri ile yangını söndürdük gibi dedi. Ancak hala alkol, kahve, çay, acı baharat v.b yasak. Yaklaşık 1 aydır ilaç kullanımı sona erdi ancak destekleyici ürünlere devam ediyorum. İlave olarak sinbiyotik denilen prebiyotik+probiyotik kulanmaya devam ediyorum. Doktorum havaların ısınması şansın oldu, bağışıklık sistemini yükseltmemiz lazım deyip önce diş kontrolu istedi, ardından mantar kontrolü testi ve candida maya mantarından bahsetti ve bazı belirtileri olduğunu söyledi... bunları eklem ağrıları (fibromiyaliji olduğu düşünülen),ense sertliği, kilo verememe, alerjik rinit, bazen vücutta sulu egzamalar olması, ayakların üşümesi,saçın hızlı yağlanması, gözlerde yanma ve kızarıklık oluşumu olarak açıkladı zira bu belirtiler için defalarca doktora gitmiştim ve muhtemelen dosyamda gördü yada ben alerjik rinitten bahsedince dikkatini çekmişti çünkü tedavi esnasında o sorunda epey azalmıştı. Sonuç olarak candida için diyete devam, probiyotikteki canlı bakteri sayısı 10 milyarın üstünde olanı kullanmamı ve bir ay sonra tekrar gelip bildirmemi istedi, propolis kullanmam gerekirmi deyince şimdilik bunlar yeter dedi, bakalım göreceğiz.
Selamlar
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

efeg27 yazdı:Merhaba,

Sanırım prostatit sorununu atlattım... yılbaşından sonra başlayan tedaviyle yaklaşık 10 hafta antibiyotik (cravit(8 hafta)-ciproxin (2 hafta)) kullandım ve ilk başlangıçta 7 tane novosef iğne, beraberinde destekleyici olarak ligone, magnezinc, benoxol, quercetin, probiyotik şaseler.. gece idrar sorunum, makatta yanma, cinsel isteksizlik,el ve ayaklarda üşüme ve öncesinde genital siğiller vardı ancak çoğunuzda olan ağrı bende yoktu. İlk kullanımdan itibaren her şey azalmaya başladı sadece mayısta muhtemelen mevsim geçişinden ötürü tekrar nüksetti ancak 2-3 gün sürdü (morunol ile çözüldü) ve doktorun tabiri ile yangını söndürdük gibi dedi. Ancak hala alkol, kahve, çay, acı baharat v.b yasak. Yaklaşık 1 aydır ilaç kullanımı sona erdi ancak destekleyici ürünlere devam ediyorum. İlave olarak sinbiyotik denilen prebiyotik+probiyotik kulanmaya devam ediyorum. Doktorum havaların ısınması şansın oldu, bağışıklık sistemini yükseltmemiz lazım deyip önce diş kontrolu istedi, ardından mantar kontrolü testi ve candida maya mantarından bahsetti ve bazı belirtileri olduğunu söyledi... bunları eklem ağrıları (fibromiyaliji olduğu düşünülen),ense sertliği, kilo verememe, alerjik rinit, bazen vücutta sulu egzamalar olması, ayakların üşümesi,saçın hızlı yağlanması, gözlerde yanma ve kızarıklık oluşumu olarak açıkladı zira bu belirtiler için defalarca doktora gitmiştim ve muhtemelen dosyamda gördü yada ben alerjik rinitten bahsedince dikkatini çekmişti çünkü tedavi esnasında o sorunda epey azalmıştı. Sonuç olarak candida için diyete devam, probiyotikteki canlı bakteri sayısı 10 milyarın üstünde olanı kullanmamı ve bir ay sonra tekrar gelip bildirmemi istedi, propolis kullanmam gerekirmi deyince şimdilik bunlar yeter dedi, bakalım göreceğiz.
Selamlar

Gecmis olsun senin adina sevindim,kim bu doktor baya ilgilenmis seninle,nerde gorev yapiyor?
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Şuanki şikayetlerin hiç yokmu? Yada tamamen sıfırmısın? Geçmiş olsun.
mustafa3435

10 milyarlık olarak hangi probiyotik önerdi aceba doktorun. ismini markasınıda yazarsan probiyotiğin sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.
Silverado

Mesaj gönderen Silverado »

efeg27 yazdı:Merhaba,

Selamlar
gecmıs olsun. bu tedavı surecıyle doktorunuz yakından ılgılenmıs. hangı doktor ıle tedavı oldunuz
Galip

Mesaj gönderen Galip »

efeg27,10 milyarın ustunde olan hangı probıyotıgı kullanıyorsun?
Gecmısolsun
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

iesef iğne fayda etmiyor bana. duocid işe yaradı biraz. iesef fayda etmeyince MRSA mi diye dusunuyorum
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Bismuth76 yazdı:iesef iğne fayda etmiyor bana. duocid işe yaradı biraz. iesef fayda etmeyince MRSA mi diye dusunuyorum
Banada genta iyi gelmsiti idrar olayini duzene bindirmisti
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bismuth76 yazdı:iesef iğne fayda etmiyor bana. duocid işe yaradı biraz. iesef fayda etmeyince MRSA mi diye dusunuyorum
Bactrim kullandin mi daha once?
Bismuth76

uzun sureli olarak bactrim denemedim
Bismuth76

Bismuth76 yazdı:uzun sureli olarak bactrim denemedim
Gentamisin iğne işe yarayabilir belki
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrsa icin bactrim faydali olabilir deneyebilirsin..
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

iğneler sonradan etki göstermiştir kardeşim bende de öyle iğneler bitti sadece 2 ay bactrim forte 800 kullanmamı söyledi 3 haftadır iyi idim gayet ama bugün gene başladı ağrılarım havalar düzensiz gittiğinden çünkü kalın giyinsem bunalıyorum ince giyinsem hava soğuyor değişik bir mevsim deyiz :(
qafqaz00042

Mesaj gönderen qafqaz00042 »

2 yıl once akintiyla basladi hikayem.yaklawik 10 ayda 3 defa antibiotik kullandim.Sonra doktor kultur yaparak ureaplazma ve klamidya buldu.1 aylik antibiotiklerle 2 mikropda gitti.Ondan sonra yaklawik 1 yil icerisinde 2 defa bobrekte yaranan tuz lara karsi işemek icin ilac yazdi ve normala dondu.arada bir defeda prostamol kullandim.normalde yaz kis insan kafasina takmayinca dusunmedikce normal işdrn gelib yatarak gecip gidiyor.sadece cinsel sorunlar basladi son donemde erken bosalma falan.Rusyada doktora gittigimde bu sadece sabrla geciyor dedi.2 gunde bir doktor deygistermekde dogru degil.sadece birini bulup guvenenecksin.Arkadas olacaksin.Simdi burdaki doktor bana vitamin antibiotik ve prastamol onerdi.onu kullanmakda bile dusunuyorum cunki bu kadar antibiotik birazda kullansam mide bagirsakimi kotulewdirecek.son antibotiki 1 yil once kullandim diye ne kadar gec kullanirsam o kadar guclu etki eder dusunuyorum.sadece sikayetler azalsin dige erken bosalma icin ilac ve vitamin kullanmayi dusunuyorum.zaten evlendikdrn sonra eskisi kadar olmasada simdiye gore normala donuyor.hastalik hakkinda ne kadar dusunursrniz o kadar kotu olacak.Mesela biri gunde 1 saat seks yapiyor srnse ortalama 3 5 10 dakika.Uzulme onun bir saatda yaptigini sen kisa surede yapiyorsun hayatda sadece seksten ibaret degil.
mustafa3435

Şuanki şikayetlerin nedir?