Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Antibiyotikler 1 2 saat icinde maximum duzeye ulasir. Tamamen etkisi gecip gitmez. Bizim kullandiklarimiz zateb genis spektrumlu, etkisi gun boyu devam eder. Quercetin'i antibiyotik tedavinden sonra kullanmani oneririm. Kendi bilecegin is.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

NeverGiveUp yazdı:Antibiyotikler 1 2 saat icinde maximum duzeye ulasir. Tamamen etkisi gecip gitmez. Bizim kullandiklarimiz zateb genis spektrumlu, etkisi gun boyu devam eder. Quercetin'i antibiyotik tedavinden sonra kullanmani oneririm. Kendi bilecegin is.
Anladim ozan. Ilacim bitti gerci su an. Tekrar baslarsam quercetini keserim sadece bromelain ile alirim antibiyotigi ozaman. Onun sakıncası olmaz sanirim. Ilac bittikten sonrada bromelain quercetin devam ederim
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Peki ligone ve bromelain kullanmakta emilimi azaltıyor mu?
nedenben

ahmet yazdı:Tahlilde baktılar cipro yazdı 4 kutu fakat kime sorduysam etki etmez o bakteriye dediler. İçtim fakat hiçbir fayda görmedim dün tekrar kültür yaptı salı çıkacak onu bekliyorum
Sonuçlar çıktı mi son durum nedir ?
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

nedenben yazdı:
ahmet yazdı:Tahlilde baktılar cipro yazdı 4 kutu fakat kime sorduysam etki etmez o bakteriye dediler. İçtim fakat hiçbir fayda görmedim dün tekrar kültür yaptı salı çıkacak onu bekliyorum
Sonuçlar çıktı mi son durum nedir ?
Bakteri üremedi dr temizlenmiş dedi şikayetler devam ediyor dedim 1 hafta sonra tekrar gel şikayetler geçmezse dedi sanki 4 kutu cipro içince geçicek.. Neyse önümüzdeki h içi tekrar gidecem tedaviye nasıl devam edecek bilmiyorum fitilde iyi gelebiliyor falan dedi
nedenben

Şikayetlerin ağrı mi yanma mi. Bakterinin ölmesine sevindim.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Hepsi var şikayetler tam gaz devam. Ant bitti ertesi gün verdim spermi belkide o yuzden üremedi haftaya gene verecem lanet olsun bu işlere
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Genelde 4 gün sonra diyorlar aman en iyi sonuç 10 yada 15 gün sonra belli olurmuş bence bekle 15 gün garanti olsun
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Bence kadir ağbinin iğne kombinasyonu daha çok önemsenmelidir tablet kullanmadan önce duruma göre 1 hafta yada 10 gün gibi iğne kullanımı daha faydalı olacaktır

burda karşımıza bazı doktorların gerizekalı at gözlüğü bakışı malesef çoğu zaman iğne kullanmamıza engel oluyor yazmıyorlar,sıktimin iğnesini yemeye bizde çok meraklı değiliz genelde tablet yazayım diyorlar yavv ne tableti diyorum 5 yıldır tablet kullandım etkisi herzaman zayıf kaldı diyorum bu seferde iğne yazınız diyorum yok gerizekalı doktor belkide iğne isimlerini bilmiyor
Tabi işnin hakkını veren doktorları ayrı tutuyorum
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

ARKADAŞLAR POSTATİT İÇİN ETKİLİ ANTİBİYOTİĞİN OFLOKSASİN İÇERİKLİ İLAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR
BUNLARIN İÇİNDE TARİVİD TE VAR KULLANAN ARKADAŞLAR VAR MI NASIL BİR ETKİ YAPTI
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

baran yazdı:ARKADAŞLAR POSTATİT İÇİN ETKİLİ ANTİBİYOTİĞİN OFLOKSASİN İÇERİKLİ İLAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR
Ciprofloxasin ya da levofloxacin grubu oldugunu soyleyenler de var. Tarivid kullanmadim ama sana su kadarini soyleyebilirim, cok okudum, cok arastirdim henuz sadece tablet antibiyotik kullanarak iyileseni duymadim. Grubunun ne oldugu onemli degil. Cunku bakteriye hassas olsalar dahi vucutte istenilen duzeyde konsantre olamiyorlar. Bana sorarsan da en etkili ordikanozol grubu derim. Biteral. Kaldi ki sivi hali de mevcut.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Galip yazdı:Bence kadir ağbinin iğne kombinasyonu daha çok önemsenmelidir tablet kullanmadan önce duruma göre 1 hafta yada 10 gün gibi iğne kullanımı daha faydalı olacaktır

burda karşımıza bazı doktorların gerizekalı at gözlüğü bakışı malesef çoğu zaman iğne kullanmamıza engel oluyor yazmıyorlar,sıktimin iğnesini yemeye bizde çok meraklı değiliz genelde tablet yazayım diyorlar yavv ne tableti diyorum 5 yıldır tablet kullandım etkisi herzaman zayıf kaldı diyorum bu seferde iğne yazınız diyorum yok gerizekalı doktor belkide iğne isimlerini bilmiyor
Tabi işnin hakkını veren doktorları ayrı tutuyorum
Aynen mal gibiler ya resmen ibnelik durumun yok diyorlar a. Q. İlla özel hastahane de doktora para ile yazdırmak gerek
baran

Mesaj gönderen baran »

NeverGiveUp yazdı:
baran yazdı:ARKADAŞLAR POSTATİT İÇİN ETKİLİ ANTİBİYOTİĞİN OFLOKSASİN İÇERİKLİ İLAÇ OLDUĞU SÖYLENİYOR
Ciprofloxasin ya da levofloxacin grubu oldugunu soyleyenler de var. Tarivid kullanmadim ama sana su kadarini soyleyebilirim, cok okudum, cok arastirdim henuz sadece tablet antibiyotik kullanarak iyileseni duymadim. Grubunun ne oldugu onemli degil. Cunku bakteriye hassas olsalar dahi vucutte istenilen duzeyde konsantre olamiyorlar. Bana sorarsan da en etkili ordikanozol grubu derim. Biteral. Kaldi ki sivi hali de mevcut.
OKUDUĞUMZIDA %57 LİK KISMIN OFLOKSASİNRUBU GRUBU İLAÇLA TEDAVİ OLDUĞUNUZ YAZMIŞTI
prostatikejekulasyon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen prostatikejekulasyon »

edifier yazdı:iğne kesinlikle olmayin bu tarz adamların yzdiklarina da itimat etmeyin. eski forumda iğne olduktan sora oldugundan daha da kötüleşen bir kaç kişi vardi zaten onlar yazmaya basladı diye site kapatildi.

ben her gittigim doktora sordum araştirdim bir ton makale okudum. prostat enjeksiyonu saygideger hiç bir tip bilim komitesi tarafından kabul edilmeyen deli sacmasi bi teknik. şarlatan 3 5 doktor böle uygulamalar yapiyor kadir de onlarin adamina benziyo. kesinlikle dinlememenizi tavsiye ediyorum böle adamları.

olduğunuzdan daha kötü olmak istemiyorsaniz kesinlikle denemeyin.
Kronik bakteriyal prostatit tedavisinde intraprostatik rifampisin enjeksiyonuKronik bakteriyal prostatit tedavisinde intraprostatik rifampisin enjeksiyonuAli MEMİŞa, Hasan S. SAĞLAMa, Enver ÖZDEMİRa, Nevzat KÖSEa, Engin ÖZEĞEa
aAnkara Numune Hastanesi 2. Üroloji Kliniği, ANKARA
bence biraz bilimsel olalım arkadaşlar okudum deyip bakın bu türkiyede yapılan bi çalışma ve sadece rifampisin gibi gram pozitif etkinliği olan bir ilaç. 17 hastanın 10 tanesi şifa bulmuş. yurt dışındada yapılıyor ıyı araştırın
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ankarada mı tedavi olmuşlar bunlar ne demek istiyorsun
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Zuspat yazdı:Ankarada mı tedavi olmuşlar bunlar ne demek istiyorsun
Aşağıda adı geçen dr lar zamanında kronik prostat tedavisi için enjekte denemişler aşağıda özet bilgiler mevcut.
Ali memiş profesör olmuş ankara numunede eğitim görevlisi olarak devam ediyor.

Ali MEMİŞa, Hasan S. SAĞLAMa, Enver ÖZDEMİRa, Nevzat KÖSEa, Engin ÖZEĞEa
aAnkara Numune Hastanesi 2. Üroloji Kliniği, ANKARA
Turkiye Klinikleri J Med Res 1992;10(2):96-9
Makale Dili: TR

ÖZET
Trimetoprim-Sulfametoksazol, gentamisin, tobramisin, netilmisin, tetrasiklin, eritromisin ve rifampisini içeren birçok antibakteriyal ilaç tedavisine cevap vermeyen 17 kronikprostatitli hastayı, haftada bir 500 mg intraprostatik rifampisin ile 2-3 hafta süreyle tedavi ettik. Tanı, her vakada Mears ve Stamey yöntemi ile kondu. 10 vakada E.coli, 7 vakada Staphylococcus aureus üretildi. Tümü rifampisine hassas bulundu. İlaç digitalkontrolle transrektal yoldan sağ ve sol loblara ayrı ayrı enjekte edildi. 7 hastada ikinci enjeksiyondan bir hafta sonra yapılan prostat sıvısının mikroskopik muayene ve kültürü ile hastaların fizik muayeneleri kür sağlandığını gösterdi. Geri kalan 10 hastanın herbirine üçüncü enjeksiyon yapıldıktan bir hafta sonra 3 vakanın daha iyileştiği görüldü. 7 hasta tedaviye cevap vermedi. 3 ay sonra 1 vakada, 6 ay sonra 1 vakada ve 18 ay sonra 2 vakada yeniden enfeksiyon teşhis edildi. Nihayet 6 vaka 24-36 ay süreyle yeni bir teşhis olmadan takib edildi. 3, 6 ve 18 ay sonraki, sırasıyla %53, %47ve %35 olan kür endeksleri oral tedavi sonuçlarıyla karşılaştırıldı
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Yani faydalı ama asıl sorun şu bakteriyi nasıl üretmişler bizim en büyük sıkıntımız bakterinin üremememsi testlerde
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Evet ama baya uğramışlar belli yani devlet enjeksiyon a ameliyat parası vermediği sürece bu böyle olup gider
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bir tanesi de ölmüş.... Link varsa iyi olur valla
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sen ver benim ingilizce iyi sayılır...
baran

Mesaj gönderen baran »

Cengiz yazdı:
Zuspat yazdı:Yani faydalı ama asıl sorun şu bakteriyi nasıl üretmişler bizim en büyük sıkıntımız bakterinin üremememsi testlerde
Kullandıkları yöntemi yazmıslar.Arastirilabilir fakat anladigin kadariyla 1992 nin olayi bu.drlarin biri prof olmus biri senelerce milletvekilligi yapmis.İstanbula en yakini Sakaryada.Ankarada olanda var Elazigdada...
bunlardan hrrhangi biri bu yöntemi devam ettirseydi duyardık bu güne kadar.Yüzyüze görüsme imkani olan görüsebilir,en mantıklısı bu.Böylece ilk ağızdan durumu anlarız.Keske biri İstanbulda olsaydi.Olmadi telefonla konusulur.Kendi fikrim 1992 de denemesi yapildi ve orda kaldi,ya basarisiz bulundu yada bu dr lardan hicbiri ygrasmak istemedi.
17 kişinin hic birinde üreplazma olmamasida ilginc ve kullandiklari ilacta tüberkulozda kullaniliyor
ELAZIĞDA OLAN HANGİSİ
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Benim daha önce 12 olan prostat sıvı lokosit sayısı 2 ye düştü ,sorunlar tam geçtiği söylenemez ,sık idrar ,testis ve prostat yanması ,idrarda basınç azalması devam ediyor
hulo

Mesaj gönderen hulo »

Sayın Kadir kullanıcı isimli arkadaşım, rica etsem, şu kalçadan yaptırdığın antibiyotik iğnesinin ismini yazabilirmisin. Kpros diye bir şey belirtmişiniz fakat böyle bir ilaç mevcut değil. Teşekkürler.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Novasef iesef rozafin unicefin hepsi ayni sey farkli markalar dordunden birini kullan her gun 1 yada 2 tane en az 7 gun diyorum var mi arttiran

Kardes git bi kultur yaptir diycrm de yapan ugrasan yok ki aq kafadan antibiotik almayin once mikrobu arayin arastirtin bulamazsaniz o zamn alin
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

prostatiniseveyim yazdı:Novasef iesef rozafin unicefin hepsi ayni sey farkli markalar dordunden birini kullan her gun 1 yada 2 tane en az 7 gun diyorum var mi arttiran

Kardes git bi kultur yaptir diycrm de yapan ugrasan yok ki aq kafadan antibiotik almayin once mikrobu arayin arastirtin bulamazsaniz o zamn alin
Mikrop çıkmıyor ki nereye girdiyse artık şu mikrop bilemedim gitti vallahi