Serumla Tedavi Olduğunu söyledi..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Serumla Tedavi Olduğunu söyledi..

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

drayhan yazdı:
JohnWick yazdı:Ya arkadas su serum tedavisini yapcak birini bulamazmiyiz
Şimdi hocam bulabilirsiniz ama serum içinde verilecek antibiyotik önemli..

Yoksa gelin ben de size serum içinde iesef tedavisi deneyebilirim. Eğer sizdeki bakteri buna duyarlı ise tedaviye cevabınız olumlu olur.

Fakat burada bahsedilen tedavi deki antibiyotikler daha özel durumlar için kullanılan ve efeksiyon hastaliklarında yatarak verilen ilaçlar. Bu ilaçların kullanımı için kültür sonuçları ve antibiyogram şarttır. Bu özel antibiyotiklerin bazılarını ben (aile hekimi) reçete etsem ücretini òdemek kaydı ile alabilirsiniz. Bazılarını ise ben reçete etsem bile alamazsınız.

Bu yüzden ben bu tedaviyi kendi şartlarımda başlatamiyorum. Ama enfeksiyon hastalıkları uzmanından geçiyor işin yolu.
hocam bu 20 senelik prostatit hastasının prostat sıvısı kültüründen e coli çıkmış ve invanz tedavisine başlamışlar.yalnız forumdan bir arkadaşın da kültüründen e coli çıkmıştı ona da doktorlar iesef serum tedavisi vermişlerdi.

iki hastada da aynı bakteri çıktığına göre neden farklı antibiyotik grupları ile tedaviye başlatılmış olabilir acaba.tabi iesef sadece fayda sağlamış.invanz ise iyileştirmiş.birde böyle bir durum var.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

eğer iesef tedavisi antibiyogram sonucunda duyarlı seftriaksona duyarlı bir e coli mevcudiyetine göre başlandıysa mantıklı.

ama bu iki durum arasında 'sosyal endikasyon' durumu farkı var ise vay halimize..

sosyal endikasyon dan kastım ense kalınlığı farkı,, testisli olup olmama,, vs. anladın sen onu.
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Yaz sonu arnavutluktaki dr arqile gitmeyi dusunuyorum ama bu adamla nasil anlasicaz bilmiyorm bide tercuman mi tutcaz :)
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

JohnWick yazdı:Yaz sonu arnavutluktaki dr arqile gitmeyi dusunuyorum ama bu adamla nasil anlasicaz bilmiyorm bide tercuman mi tutcaz :)
Yaz sonuna kadar derdini anlatacak kadar dilini öğren birde tercümana para kaçırma :)