enfeksiyon doktorunami gitmem gerek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: enfeksiyon doktorunami gitmem gerek

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:kadir abi, ifsayok nickli arkadasin soylediklerini de yabana atma, ilk basta herkes zafer hocayi onerince ben de oule sanmistim sonra forumda ve seninle vakit gecirince anladim ki alakasi yokmus. seni tanimayan, forumda cok vakit gecirmeyen birinin boyle dusunmesi mumkundur, yanlis ama mumkundur.
uzme tatli canini, sen dunyanin en iyi abisisin
Sagol kardesim tsk ederim ama, ben zaten zafer hocanin bazi durumlarini elestiriyorum uygun bir dille. Sende bilirsin. Bakin bir insani begenirsin begenmessin ayri konu, kimse dort dortluk olamaz hatalida olabilir insan. Ama bu forum zafer hocanindir diyen bir insanada insaf derim. Elestiri yapmakta bir sanattir, uslup cok onemli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica ben iesefle iyilestim kardesim...ben antibiyotikten fayda gordum basliginda defalarca zikrettim. Fayda gordugum tedavi seklini yazdim. Herkes fayda gordugu tedavi seklini buraya yazar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ustelik ben buradaki hastalara hep soylemisimdir..once lokosit olcumu, kultür ve antibiograma gore tedavi uygulayiniz diye surekli ikaz etmisimdir. Zafer hocaya burada cok defa muhalif yazilar yazmisimdir zaman zaman. Beni bilenler bilir. Burasi KADİR ve hasta arkadaslarinin forumudur. KIMSENIN BORAZANLIGINI YAPMAM VE YAPTIRMAM.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Elestiri yapabilirsiniz, hepimiz yapariz, yapmaliyizda. Ama aşagilayici kücuk dusurucu, kisilik haklarina saygisizlik seklindeki konusmalara yer verilmez. Her üye foruma uye olurken bunlari zaten okur ve bilir. Boyle bir aşagilayici, küçümseyici sekilde bir ithamada musade etmem.
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

cenksoydan yazdı:Antibiyagrama gore verdikleri igne ve haplar entereccusa ve stepe direncli. Enfeksiyon doktoruda bu bakterilerin iltihap yapacagini düşünmüyorum dedi. Simdi kararsiz kaldim acikcasi antibiyotikleri ve igneleri kullanmakta acaba baska enfeksiyon doktoruna mi gitsem yoksa lökositi mi sifirlamaya calisiyim yardimci olurmusunuz arkadaslar
Kardeş bende özel bir hastanede efeksiyoncuyla görüştüm.kültürü mutlaka tekrarla emin olmak gerekir böyle durumlarda dedi.duyarlı antibiyotik kullanmadıkça geçmeyeceğini söyledi.tedavi planı hakkında ilk etapta 10 gün kullanım önerdi.basit gördü anladığım kadarıyla. daha sonra Ünv hastanesinde hoca bulamadım asistan doktor la görüştüm ayak üstü konuşulacak bir şey degil tedavi planı uygulanması gerektigini söyledi daha ciddi gördü.
cenksoydan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cenksoydan »

Prostatozurlu yazdı:
cenksoydan yazdı:Antibiyagrama gore verdikleri igne ve haplar entereccusa ve stepe direncli. Enfeksiyon doktoruda bu bakterilerin iltihap yapacagini düşünmüyorum dedi. Simdi kararsiz kaldim acikcasi antibiyotikleri ve igneleri kullanmakta acaba baska enfeksiyon doktoruna mi gitsem yoksa lökositi mi sifirlamaya calisiyim yardimci olurmusunuz arkadaslar
Kardeş bende özel bir hastanede efeksiyoncuyla görüştüm.kültürü mutlaka tekrarla emin olmak gerekir böyle durumlarda dedi.duyarlı antibiyotik kullanmadıkça geçmeyeceğini söyledi.tedavi planı hakkında ilk etapta 10 gün kullanım önerdi.basit gördü anladığım kadarıyla. daha sonra Ünv hastanesinde hoca bulamadım asistan doktor la görüştüm ayak üstü konuşulacak bir şey degil tedavi planı uygulanması gerektigini söyledi daha ciddi gördü.
cok yoruldum be kardeşim daha da test falan yaptirmiycam kollarim eroinman gibi mosmor olmus.İdrarin yaninda bir sürü de kan test yaptirdim. Bugün ikinci bir enfeksiyon doktoruna daha gittim. En onemli testleri yaptirmamisin dedi psa crp istedi. Ve sinir ilaci verdi çarşamba sonuclari al gel dedi. Bu kadar ugrasmaya ne gerek var dedi bu hastaligin 80 ni psikolojik. Lökosit var dedim bir hafta once yoktu sen beni dinle dedi. son olarak gece gittim hastaneye kan verdim kan durmadi zaten fiskirdi kollarima baktim kan aldirmaktan her tarafi morarmis.
Prostatozurlu

cenksoydan yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
cok yoruldum be kardeşim daha da test falan yaptirmiycam kollarim eroinman gibi mosmor olmus.İdrarin yaninda bir sürü de kan test yaptirdim. Bugün ikinci bir enfeksiyon doktoruna daha gittim. En onemli testleri yaptirmamisin dedi psa crp istedi. Ve sinir ilaci verdi çarşamba sonuclari al gel dedi. Bu kadar ugrasmaya ne gerek var dedi bu hastaligin 80 ni psikolojik. Lökosit var dedim bir hafta once yoktu sen beni dinle dedi. son olarak gece gittim hastaneye kan verdim kan durmadi zaten fiskirdi kollarima baktim kan aldirmaktan her tarafi morarmis.
Al bendende okadar o doktor senin bu doktor benim gzip duruyoruz yarın bidaha gidicem ünv hastanesinde üroloji ye çıkıcam meni kültürü eger prostat sıvısı kültürü yapıyorlarsa yaptırcam son olarak birde buraya vereyim.sen yine dogru düzgün tahlil isteyen doktor bulabilmişsin ben daha adam gibi bi doktora denk gelemedim dogru düzgün enfeksiyon doktoru bulamadım. yarın Hüseyin hocayı Arıcam yazsın ilaçları ugraşamıcam artık yoruldum. çektigim agrıya sızıya mı yanayım ordan oraya koşısturup durdugumamı yoksa onca para döktüm yollara onamı bilemedim.Allah şifamzı versin.
cenksoydan

Aminn maddiyat zaman psikoloji yerlerde. Sinir ilaci yazmasi iyi oldu geceleri icicem aslında hemen dedi bugun basliyorsun ben yarin basliycam. Stap ve entero bunlar prostata iltihap yapar mi diye sordum biri yapar dedide hangisi aklimda tutmadim. Diski da zaten bunlar yogun miktarda varmis. Sprem ve idrar kulturunu masajdan sonra verirsen cok daha iyi olur bence yoksa normal testlerde cikmiyor. Bu arada Zafer Hoca tam bir masaj ustasi. Gerçekten bir dk da bir suru sivi cikariyor. İbrahim Hoca bayagi ugrastmisti. Zafer Hoca self masaja kesinlikle karsi bagirsaga zarar verebilirmisiz. Bence sen de son bir masaj ve idrar semen yapip son ver. Mumkunse sen de sinir ilaci kullan.Formu kesinllikle yasakladi beni dinlersen iyilesirsin dedi. Tabi ben hala giriyorum :) Burda bi arkadas vardi ismini hatirlayamadim askere gittim duzeldi dedi bana cok mantıklı geldi. Bakteriyi de tespit ettirmenin artik bi yarari oldugu konusunda supheliyim lökosit uzerinden gitmek daha az yorucu ve az masrafli. Sonucta bulunan seylerde baktigim zaman formdaki ayni ben de ki bakteriler. Simdi carsamba doktorun yazacagi ilaca gore bi yol bakicam. Belki doktorun yazacagi ilaci Zafer Hocanin ki ile kombine etmeyi düşünüyorum. Şimdillik iyi geceler çarşamba son durumu tedavimi yazip sinir ilaclarimi alip uyuycam bol bol :))
cenksoydan

Su da var duzen de Sali gunu masaj sonrasi idrar da verdim sonuclar cumartesi cikti. Ve tertemiz sadece semenle prostat sivisinda bakteri cikti. Zafer Hoca prostat sıvısında lökosit var derken ayni lökosit miktarlari idrarda da cikti. Geriye aklima tek su secenek kaliyor. Masajla gelen her sivi prostat sivisi degil ? Baska turlu bir hafta aralikli test sonuclarini aciklayamiyorum.
Prostatozurlu

cenksoydan yazdı:Su da var duzen de Sali gunu masaj sonrasi idrar da verdim sonuclar cumartesi cikti. Ve tertemiz sadece semenle prostat sivisinda bakteri cikti. Zafer Hoca prostat sıvısında lökosit var derken ayni lökosit miktarlari idrarda da cikti. Geriye aklima tek su secenek kaliyor. Masajla gelen her sivi prostat sivisi degil ? Baska turlu bir hafta aralikli test sonuclarini aciklayamiyorum.
Bu doktor anlattığına göre baya ilgili. enfeksiyn doktorunun çok ötesinde gibi. Bu hastalığın %50 psikolojik olduguna bende inanıyorum ama agrı sızının psikolojiyle yakından uzaktan alakası yok.6 aydır gram alkol almadım sırf iyileşeyim diye.10 gündür takılıyorum unutuyorum daha iyiyim. Masaj yapıp sıvı alacak doktor bulamadım eger bulabilirsem prostat sıvısından da vericem kültürü. lakin bu kültür ve pcr işlerine pek inancım kalmadı. Özel lablara güvenim yok neresi olursa olsun.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

ifsayok yazdı:
cenksoydan yazdı:Bakterilere bakmadi bile sen bana birak dedi
Oyle diyor, sonra hastalar verdigi antibiyotikle rahatliyor. 6 ay sonra nuks oluyor, hasta tekrar kendisine gidiyor, "hocam bu gecmeyecek mi" diyor. Kendisi de " Sen grip olunca seneye grip olmuyor musun" gibi akla hayale sigmayacak sekilde aciklamalar yapiyor. Hasta tekrar antibiyotikleri kullanip rahatliyor. 4 ay sonra tekrar nuks ediyor. Baslarim boyle ise diyip kendisine GITMIYOR. Zafer de bu tekrar gelmeyen hastayi baska hastalara "Bak su kadar kisi iyilestirdim" diye anlatip "Sen bana birak" diyor. Loop.
adami iyi tespit etmissin ....bakteriye bile bakmayan kisinin tedavisi ne -nasil olabilir ki ....insanin akli mantigi can cekisiyor ..
cenksoydan

portakall yazdı:Ben de zafer oyman ın kültürleri iplemeyerek tedavi yapmasını yanlış buluyordum ama fikrim değişmeye başladı
Sahip olduğumuz bakterileri doğru düzgün ortaya koyan bir lab yok ki,biyerde kültür yaptıriyon başka diğer labda başka çıkıyor, kontaminasyondan falan bahsetmiyorum bile

Enfeksiyon durumu lökosit artışına sebep olduğu için Zafer direkt olarak lökositi referans alıyor
Kültür sonuçlarına bakmadan yazdığı ilaçlar çok spesifik olmasada patojenleri alıp götürüyordur zaten
Ben de bu kadar testten sonra seninle ayni kaniya vardim. Bi sonuc digerini tutmuyor. Bulsan da zaten bulduguna kimisi bu bakteri iltihap yapmaz kimi yapar deyip daha da kafayi tirlatiyorsun.
cenksoydan

Arkadaşlar yaklaşık 1 senedir forma girmiyorum hafif sendromlarim vardi. Bir suru doktor ve testlerin ardindan enterecoc la stap bakterisi cikmisti prostat sivisinda. Ozaman antibiyagram sonuçlarına göre 3 kutu bactrim 2 kutu augementin kullanip testi tekrarlatmistim. Sonuçlar temiz cikinca ilaç alimini kesmiştim. Ama ereksiyon problemim devam ediyordu. Onun icin de eswt yaptırdım. Gerçekten eswt ereksiyon icin cok iyi geldi. İsin kötü tarafi doktor tedavi süresince bol bol masturbasyon yapacaksin dedi. Ben de hergun bazen iki yaptim derken alkolluyken yaptığım son masturbasyonda oyle bir yanma yaşadım ki yalniz cok da geç boşaldım. Hikayem burda yeniden basladi. Pcr testi yaptirdim gene stap ve enterecoc cikti. Bu sefer üroloji doktoruna gittim sulcid yazdi 10 tane igne. İgneleri bitirdim tablet 375 mg günde 1 tane verdi. Semptomlar o ilk yanmadan sonra da hala devam eden idrar sonrasi ufak yanma hic yaşamadığım makatta hafif doygunluk hissi. İgneler bitti ama semptomlar gecmedi. Sulcid hapi kullanmaya devam ediyorum. Ama yeterli geleceğini de sanmıyorum. Eswt bu arada hem penise hem prostata oldum. Eğer bakteri varsa bunlari hortlattigini düşünüyorum iyi mi kötü mu bilmiyorum. Belki ilerde uyancakti canavar