Staphylococcus aureus

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Staphylococcus aureus

Mesaj gönderen kenan »

galiba bakteri bulunması şans işi sanırım bende biraz düzelme varda cinsellik düzelmedi konuyu kadir abiye anlattım saolsun dinledi seninki piskolojik dedi kadir abi çok değerli bir insan sağolsun konyadki dokdor idir yapısı her insanın değişik ama hastasıyla ilgilenen bir dokdor buna emin ol
kenan

Mesaj gönderen kenan »

bende cinsel arzu ve uyraılma sıfır bide sertleşme kötü
kenan

Mesaj gönderen kenan »

doku hasarı için vitamin demiş kadir abi okudunmu propolis bu arıların yapdığı ligone vitamin felan denemedim ama denemeyi düşünüyorum
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Herkes prostat hasarı diyor ama bence hasardan çok mikrop hala barınıyor orda bu yüzden sorun ve ödem... Bakteri tam olarak bitmediği için böyle çünkü arada nüks yapıyor bu da bünyede bünyeye fark ediyor. Bir doktor kimi 2 ay kimi 2 yıl sonra geliyor bana dedi prostatit için ama sonuçta hep dönüyor insan... İnşallah biz tam olarak iyileşiriz ama inanmak istiyorum buna...
kenan

Mesaj gönderen kenan »

Zuspat sen ne kullanıyorsun iğne felan bakteri bellimiydi sende tedaviden sonra test yaptırdınmı bakteri kayboldumu biraz yazarmısın iesefi sordum dokdora versem nolcak dedi idararda değilki prostatda mirop dedi konyada bi dokdor var siteden bütün soruları cevaplıyor sormuşlar iğnemii etkili yoksa enjeksiyonmu enjeksiyon daha etkili demiş bu propolisi okudum ben sitede faydalarını bu s.aureas ve bazı mikroplara oda ekiliymiş kullanmayı düşünüyorum
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben de farklı çıktı bakteri o da cilt florası bilmiyorum tekrar çıkar mı haftaya tekrar test vereceğim ama şu var kimsede 2 kez aynı bakterisi çıkmamış artık lab da mı bir sıkıntı var nedir... Allah sonumuzu hayır etsin hiç bulaşmasak iyidi ama neyse artık iyileşmek için koşturmak gerek yapacak birşey yok
suleymanxx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen suleymanxx »

Ben oyle arada yazıyorum ama 5 yıl oldu bu arada aklınıza gecek herseyi kullandım her yontemi yaptım enjeksiyon hariç uzun vadeli antiyotikler güçlü antioksidanlar antideprasanlar bir yere kadar duzeldim ve bir yerde kaldım taki bu siteye 3 ay önce ziyaret edene kadar doktorlara inancım ve zamnım yoktu tahlilerden st aureus cıkıyordu ermeni hastanesinde bir doktor üreyecek bir bakteri dedi ünlü bir prof vucudda uzun zamanda bakteri kalmaz dedi boyle boyle seyler konya geleyim bana tavanik yaradı 1 ay kullandım bloker kullandım şun iyiyim ama ne olur bilemem cok ağır bir ilaç 1 ayın sonlarına dogru mükenmel bir ekle agrısı yapmıstı ama şimdi iyiyim he bendeki belkide kronik sitsiti bilemiyorum
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

5 yıldır hastasın ve tavinc ilk kez mi kullandın.ermeni hastanesindeki doktor leon saportamı.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

suleymanxx yazdı:Ben oyle arada yazıyorum ama 5 yıl oldu bu arada aklınıza gecek herseyi kullandım her yontemi yaptım enjeksiyon hariç uzun vadeli antiyotikler güçlü antioksidanlar antideprasanlar bir yere kadar duzeldim ve bir yerde kaldım taki bu siteye 3 ay önce ziyaret edene kadar doktorlara inancım ve zamnım yoktu tahlilerden st aureus cıkıyordu ermeni hastanesinde bir doktor üreyecek bir bakteri dedi ünlü bir prof vucudda uzun zamanda bakteri kalmaz dedi boyle boyle seyler konya geleyim bana tavanik yaradı 1 ay kullandım bloker kullandım şun iyiyim ama ne olur bilemem cok ağır bir ilaç 1 ayın sonlarına dogru mükenmel bir ekle agrısı yapmıstı ama şimdi iyiyim he bendeki belkide kronik sitsiti bilemiyorum

kaç tahlilde s.aureus üredi peki? sperm kültürü müydü bunlar?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Biri aciklasin artik su isi:

Bu amk mikrobu staphilycocus aureus ve turevleri sadece cilt florasi bakterisi midir yoksa gercekten de prostat hasari yaratir mi? Soru bu.

Hem urologlar hem enfeksiyoncular hem de hastalar kimi evet olur diyo kimi yok olmaz diyo

ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

NeverGiveUp yazdı:Biri aciklasin artik su isi:

Bu amk mikrobu staphilycocus aureus ve turevleri sadece cilt florasi bakterisi midir yoksa gercekten de prostat hasari yaratir mi? Soru bu.

Hem urologlar hem enfeksiyoncular hem de hastalar kimi evet olur diyo kimi yok olmaz diyo
Prostatta hasarda olduysa geçmeyen yara yok vücutta ozan yanlış mı? Sağlıklı beslenme spor vitamin enzim iyileştircez bunu başka çaresi yok
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ahmet yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Biri aciklasin artik su isi:

Prostatta hasarda olduysa geçmeyen yara yok vücutta ozan yanlış mı? Sağlıklı beslenme spor vitamin enzim iyileştircez bunu başka çaresi yok
Bakteriyi öldürmek gerek ilk önce bence asıl sorun bakteri
NeverGiveUp

Valla kimse gaz veriyo falan gibi algilamasin. Umut en son ölürmüs arkadaslar. Bu hayatta her mevzu oyledir. Umudunuzu kaybettiyseniz 30unuzda olursunuz 80inizde gomerler. Bu isler boyle. Ki karsimizda kanli canli ornekler var. Kadir agbinin ne zoru var da adam geliyo ben iyilestim diyo. Isik yakiyo iste hepimize. Hemen olmayacak ama ben inaniyorum, oyle ya da boyle iyi-le-se-ce-gizz

Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

NeverGiveUp yazdı:Valla kimse gaz veriyo falan gibi algilamasin. Umut en son ölürmüs arkadaslar. Bu hayatta her mevzu oyledir. Umudunuzu kaybettiyseniz 30unuzda olursunuz 80inizde gomerler. Bu isler boyle. Ki karsimizda kanli canli ornekler var. Kadir agbinin ne zoru var da adam geliyo ben iyilestim diyo. Isik yakiyo iste hepimize. Hemen olmayacak ama ben inaniyorum, oyle ya da boyle iyi-le-se-ce-gizz
Geçen hafta amcamı defnettik bir şey fark ettim iki ölü vardı orda biri kefenli biri elbiseli... Umudumu kayıp etmiştim ama şimdi ayağa kalkma vaktidir 10 tane Iesef yazdırdım günde 2 kez vurduracağım
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Valla kimse gaz veriyo falan gibi algilamasin. Umut en son ölürmüs arkadaslar. Bu hayatta her mevzu oyledir. Umudunuzu kaybettiyseniz 30unuzda olursunuz 80inizde gomerler. Bu isler boyle. Ki karsimizda kanli canli ornekler var. Kadir agbinin ne zoru var da adam geliyo ben iyilestim diyo. Isik yakiyo iste hepimize. Hemen olmayacak ama ben inaniyorum, oyle ya da boyle iyi-le-se-ce-gizz
Geçen hafta amcamı defnettik bir şey fark ettim iki ölü vardı orda biri kefenli biri elbiseli... Umudumu kayıp etmiştim ama şimdi ayağa kalkma vaktidir 10 tane Iesef yazdırdım günde 2 kez vurduracağım
10 iesefi nasil yazdırdın birde floxilevo yazdirabildin mi
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Sabir yazdı:
Zuspat yazdı:
10 iesefi nasil yazdırdın birde floxilevo yazdirabildin mi
Tavanic yazdırdım flexilova ile aynıymış tavanic orjinali dedi bir eczane sahibi arkadaş
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Evet ikisininde etken maddesi levofloksasin. Tavanic 500 mg floxilevo 750. Hayirlisi olsun bir dene bakalim inşallah fayda görürsün. Ben su an gayet iyiyim ama ilac bitince netice önemli
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Zuspat yazdı:Herkes prostat hasarı diyor ama bence hasardan çok mikrop hala barınıyor orda bu yüzden sorun ve ödem... Bakteri tam olarak bitmediği için böyle çünkü arada nüks yapıyor bu da bünyede bünyeye fark ediyor. Bir doktor kimi 2 ay kimi 2 yıl sonra geliyor bana dedi prostatit için ama sonuçta hep dönüyor insan... İnşallah biz tam olarak iyileşiriz ama inanmak istiyorum buna...
Geri dönme olayı bende de oldu uzun zaman hiç belirti vermiyor, yıllar sonra nüks edebiliyor.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

freeman yazdı:
Zuspat yazdı:Herkes prostat hasarı diyor ama bence hasardan çok mikrop hala barınıyor orda bu yüzden sorun ve ödem... Bakteri tam olarak bitmediği için böyle çünkü arada nüks yapıyor bu da bünyede bünyeye fark ediyor. Bir doktor kimi 2 ay kimi 2 yıl sonra geliyor bana dedi prostatit için ama sonuçta hep dönüyor insan... İnşallah biz tam olarak iyileşiriz ama inanmak istiyorum buna...
Geri dönme olayı bende de oldu uzun zaman hiç belirti vermiyor, yıllar sonra nüks edebiliyor.
Sen ne kadar süre rahattın peki ne zaman sonra nüks etti
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bende bu seneye kadar ara sıra yanma oluyordu kısa süreli geçiyordu kendiliğinden.son 15 yıl baz alırsak 3-5 yıl arasinda. 3 aydır tekrar eski belrtilerle beraber daha önce olmayan sık idrara çıkmada başladı.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

freeman yazdı:Bende bu seneye kadar ara sıra yanma oluyordu kısa süreli geçiyordu kendiliğinden.son 15 yıl baz alırsak 3-5 yıl arasinda. 3 aydır tekrar eski belrtilerle beraber daha önce olmayan sık idrara çıkmada başladı.
Geçmişte doğru antibiyotiği kullanmışsın demek ki
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Zuspat yazdı:
freeman yazdı:Bende bu seneye kadar ara sıra yanma oluyordu kısa süreli geçiyordu kendiliğinden.son 15 yıl baz alırsak 3-5 yıl arasinda. 3 aydır tekrar eski belrtilerle beraber daha önce olmayan sık idrara çıkmada başladı.
Geçmişte doğru antibiyotiği kullanmışsın demek ki
o zamanlar bir sürü dr ,hastane dolaşmıştım çok sayıda değişik antibyotik kullandım.Kullandığım antibiyotik çeşitleriyle sergi acilabilirdi.Dr lar o zamanda aynıydı,ilgisiz.Bugunki gibi internet yoktu ,forumlar yoktu.şimdi bilgi paylaşımı var herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.Bende de o zamanlar bakteri vardı,daha sonra yaptırdığım tahlillerde rastlanmadı
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Aslında ilaç vermeden test yaptırıp bakteri bakılması gerek ilaçlar çok ağır ve baskılama yapıyor hemen sonra testlerde çıkmıyor ben anlam veremedim tip dünyası o kadar fakülte bu kadar basit bir bilgiyi niçin anlamazlar ama haklılar ya bizden çok fazla yok
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

tolgataylan yazdı:Hastalığımın 9 yılında prostat masajı sonrasında alınan sürüntüde Staphylococcus aureus çıktı, bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Bu mikropla ilgili bir sey yaptinizmi qntibiotik yada test test tekrari sonuc nedir levent s3mt polikliniginde mi suruntu aldillar
NeverGiveUp

Bu bakteriye karsi koyacak etkin antibiyotik grubu sefazolin ve riphamicin icerikli antibiyotiklerdir.

Bende de bunun oldugu soylendi ve fakat, defalarca bu antibiyotik gruplarini denemis olmama ragmen hic bir ise yaramadiklarini gordum. Birakin rahatsizligi nihayete erdirmeyi, agrilarimi dahi hafifletmedi kullandigim donemlerde. Vucutta biraktigi diger hasarlar da cabasi.