İsteksizlik sertleşme sorunu için hormon testi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İsteksizlik sertleşme sorunu için hormon testi

Mesaj gönderen nemesis21 »

kadir yazdı:
nemesis21 yazdı:
kadir yazdı: Merhaba kardesim, tavanic kisilerde kas, eklem ve tentonlarda hasar birakabiliyor. Ayrica kronik prostatitde bu agrilara sebep olabiliyor. 3 milyon lokosit bir enfeksiyon oldugunu gosteriyor. Ya ampirik tedavi olacaksiniz yada prostat sivisindan kültür antibiogram yaptirip duyarli antibiyotik kullanmaniz gerekir.
Hocam şimdi ZİMAKS yazdı doktorum. Onuda etken maddesi prostatit için tedavi edici olmadığından kullanmak istemedim bıraktım. Hocam bu lökosit varlığı kesinlikle prostatitmidir. Bu prostat sıvısı için doktor erken dedi ama boş yere antibiyotik kullanmak da istemiyorum. Ampirik tedavi önerileriniz nelerdir. Birde YouTube'dan denk geldiğim bı doktor bana çok güven verdi çapa'daki tedaviyi sonlandırıp oraya geçicem. Prostat'tan ve çeşitli yerlerden aldığı örnekler ile PCR şeklinde inceleme yapıyormuş.
Ampirik tedavi birkaç antibiyotikten olusan geniş spektrumlu bir tedavidir. Burada antibiyotik isimlerini zikretmem dogru olmaz.
HOCAM ANTİBİYOTİK KULLANMAK ŞARTMI
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
nemesis21 yazdı: Hocam şimdi ZİMAKS yazdı doktorum. Onuda etken maddesi prostatit için tedavi edici olmadığından kullanmak istemedim bıraktım. Hocam bu lökosit varlığı kesinlikle prostatitmidir. Bu prostat sıvısı için doktor erken dedi ama boş yere antibiyotik kullanmak da istemiyorum. Ampirik tedavi önerileriniz nelerdir. Birde YouTube'dan denk geldiğim bı doktor bana çok güven verdi çapa'daki tedaviyi sonlandırıp oraya geçicem. Prostat'tan ve çeşitli yerlerden aldığı örnekler ile PCR şeklinde inceleme yapıyormuş.
Ampirik tedavi birkaç antibiyotikten olusan geniş spektrumlu bir tedavidir. Burada antibiyotik isimlerini zikretmem dogru olmaz.
Şart demek çok göreceli bir kavram, örnegin cinsel bulaş sonucu size klamidya, gonore, miycoplazma v.s gibi genital patojenler bulastiysa ve tahlil sonuçlarindada bunlar dogrulandiysa bir kere kesinlikle şart. İkincisi yine idrar reflüsü yada üşütme sonucu enfeksiyon oluşmuşsa kültür ve lokosit tahlil sonuçlariniz pozitif yani enfeksiyon bulgunuz varsa ise yine antibiyotik kullanmaniz şart olur.. bulgularinizda enfeksiyon yok isede antibiyotik önerilmez genellikle.
farukkkk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen farukkkk »

kadir yazdı:
nemesis21 yazdı:
kadir yazdı: Ampirik tedavi birkaç antibiyotikten olusan geniş spektrumlu bir tedavidir. Burada antibiyotik isimlerini zikretmem dogru olmaz.
Şart demek çok göreceli bir kavram, örnegin cinsel bulaş sonucu size klamidya, gonore, miycoplazma v.s gibi genital patojenler bulastiysa ve tahlil sonuçlarindada bunlar dogrulandiysa bir kere kesinlikle şart. İkincisi yine idrar reflüsü yada üşütme sonucu enfeksiyon oluşmuşsa kültür ve lokosit tahlil sonuçlariniz pozitif yani enfeksiyon bulgunuz varsa ise yine antibiyotik kullanmaniz şart olur.. bulgularinizda enfeksiyon yok isede antibiyotik önerilmez genellikle.
Kadir hocam özelden mesajdan attım bakar mısınız
nemesis21

kadir yazdı:
nemesis21 yazdı:
kadir yazdı: Ampirik tedavi birkaç antibiyotikten olusan geniş spektrumlu bir tedavidir. Burada antibiyotik isimlerini zikretmem dogru olmaz.
HOCAM CİNSEL BİR BULAŞ SÖZ KONUSU OLAMAZ. SPERMDE LÖKOSİT ÇIKTI ZİMAKS YAZDI SİZCE ZİMAKS SPERMDEKİ ENFEKSİYON İÇİN YETERLİ OLUR MU? ÇÜNKÜ PROSPEKTÜSÜNDE BUNA YÖNELİK Bİ TEDAVİDEN BAHSEDİLMİYOR
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
nemesis21 yazdı: HOCAM ANTİBİYOTİK KULLANMAK ŞARTMI
HOCAM CİNSEL BİR BULAŞ SÖZ KONUSU OLAMAZ. SPERMDE LÖKOSİT ÇIKTI ZİMAKS YAZDI SİZCE ZİMAKS SPERMDEKİ ENFEKSİYON İÇİN YETERLİ OLUR MU? ÇÜNKÜ PROSPEKTÜSÜNDE BUNA YÖNELİK Bİ TEDAVİDEN BAHSEDİLMİYOR
Spermde yüksek lokosit çıktiysa kültürdeki mikropta belli degilse zaten geniş spektrumlu bir tedavi gerekir yani 2-3 ceşit antibiyotikten oluşan bir kombin söz konusudur. Bunlardan birtanesinin iğne formu olmasında fayda vardir. Eger kültür sonuclarinda mikrop cinsi belli olduysada antibiogram yapılarak duyarlı antibiyotik kullanilmalı ondada yine enaz iki duyarlı kullanilmali. Zimaks tek basina zaten yeterli olmaz.
nemesis21

kadir yazdı:
nemesis21 yazdı:
kadir yazdı: Şart demek çok göreceli bir kavram, örnegin cinsel bulaş sonucu size klamidya, gonore, miycoplazma v.s gibi genital patojenler bulastiysa ve tahlil sonuçlarindada bunlar dogrulandiysa bir kere kesinlikle şart. İkincisi yine idrar reflüsü yada üşütme sonucu enfeksiyon oluşmuşsa kültür ve lokosit tahlil sonuçlariniz pozitif yani enfeksiyon bulgunuz varsa ise yine antibiyotik kullanmaniz şart olur.. bulgularinizda enfeksiyon yok isede antibiyotik önerilmez genellikle.
Spermde yüksek lokosit çıktiysa kültürdeki mikropta belli degilse zaten geniş spektrumlu bir tedavi gerekir yani 2-3 ceşit antibiyotikten oluşan bir kombin söz konusudur. Bunlardan birtanesinin iğne formu olmasında fayda vardir. Eger kültür sonuclarinda mikrop cinsi belli olduysada antibiogram yapılarak duyarlı antibiyotik kullanilmalı ondada yine enaz iki duyarlı kullanilmali. Zimaks tek basina zaten yeterli olmaz.
HOCAM Bende öyle düşündüğüm için zimaks kullanmak istemedim direk bakteriye yönelik antibiyotik kullanmak istiyorum. Bunun için spermde antibiyogram testi yaptırdım. Doktor sadece üreme yok dedi bıraktı