Tahlil Sonuçlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sartam35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Tahlil Sonuçlarım

Mesaj gönderen Sartam35 »

Merhabalar. Yaklaşık 8 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum. Şikayetlerim sık idrar, sürekli idrar hissi ve ağrılı boşalma.
Tahlil sonuçlarım:
İdrar tahlilinde 3-4 lökosit ve 2-3 eritrosit görüldü
Prostat akıntı kültürü: enterococcus faecalis ve staphylococcus epidemidis çok sayıda üredi

Henüz ilaç tedavisine geçmedik.

Sizce bakteriyel prostatit miyim? Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Hergele

Re: Tahlil Sonuçlarım

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam enterokok faecilis en sık görülen ikinci üriner sistem enfeksiyonu sebebidir. Bu forumda çok kişide aynı bakteri var ben de dahil. Yani bakteriyel prostatit denebilir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Sartam35 yazdı:Merhabalar. Yaklaşık 8 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum. Şikayetlerim sık idrar, sürekli idrar hissi ve ağrılı boşalma.
Tahlil sonuçlarım:
Prostat akıntı kültürü: enterococcus faecalis ve staphylococcus epidemidis çok sayıda üredi

Büyük ihtimalle bakteriyel denebilir. Prostat sıvısında lökosit sayısı nedir? Ben emin olmak adına kültürü tekrarlamanızı öneririm, başka bir labta daha. Çünkü bulaş da söz konusu olabiliyor.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Sartam35

Hergele yazdı:Hocam enterokok faecilis en sık görülen ikinci üriner sistem enfeksiyonu sebebidir. Bu forumda çok kişide aynı bakteri var ben de dahil. Yani bakteriyel prostatit denebilir.
Teşekkürler.
Sartam35

Icedive26 yazdı:
Sartam35 yazdı:Merhabalar. Yaklaşık 8 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum. Şikayetlerim sık idrar, sürekli idrar hissi ve ağrılı boşalma.
Tahlil sonuçlarım:

Büyük ihtimalle bakteriyel denebilir. Prostat sıvısında lökosit sayısı nedir? Ben emin olmak adına kültürü tekrarlamanızı öneririm, başka bir labta daha. Çünkü bulaş da söz konusu olabiliyor.
Değişik laboratuvarı hiç düşünmedim, bakalım. Prostat sıvısı lökositi de 3-4 diye biliyorum. Teşekkürler bilgiler için
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Pro2020 yazdı:Çok sayıda ürediği için bulaş söz konusu değildir bilimsel olarak. antibiogramina göre tedaviye başlamalısın geçmis olsun
Evet ben onu atlamışım. Lökosit sayıları düşük aslında ama çok üremiş haklısınız.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.