prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatit57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

prostatit

Mesaj gönderen prostatit57 »

selamın aleyküm arkadaşlar yaşım 34 ben ocak ayında yangılı idrar yapma ve sık idrara cıkma şikayetim ile doktora gittim bir sürü antibiyotik kullandım cözüm bulamadım tehşis koyanda olmadı şu anda idrar yapma sorunum var ve idrar ihtiyacımı hisedemiyorum böbreklerim sancıyor doktor antibiyotikler sinir hasarı olabir dedi hayatım kaydı pisikolejim alt üst lütfen yardımcı olurmusunuz
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: prostatit

Mesaj gönderen hayatzor22 »

prostatit57 yazdı:selamın aleyküm arkadaşlar yaşım 34 ben ocak ayında yangılı idrar yapma ve sık idrara cıkma şikayetim ile doktora gittim bir sürü antibiyotik kullandım cözüm bulamadım tehşis koyanda olmadı şu anda idrar yapma sorunum var ve idrar ihtiyacımı hisedemiyorum böbreklerim sancıyor doktor antibiyotikler sinir hasarı olabir dedi hayatım kaydı pisikolejim alt üst lütfen yardımcı olurmusunuz
Antibiyotikler mi sinir hasarı yapabilirmiş?
prostatit57

Evet doktor o şekilde söyledi kullandıgın antıbiyotikler sinir hasarına sebep olmuş olabilir dedi hicbir doktor net bişey söylemiyor pandemi basımıza bela oldu kimse ilgilenmiyor yaşamaktan sogudum 1.5 ayda hayatım kaydı
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

prostatit57 yazdı:Evet doktor o şekilde söyledi kullandıgın antıbiyotikler sinir hasarına sebep olmuş olabilir dedi hicbir doktor net bişey söylemiyor pandemi basımıza bela oldu kimse ilgilenmiyor yaşamaktan sogudum 1.5 ayda hayatım kaydı
Hocam merhaba canını sıkma çok kişi sizin geçtiğiniz yollardan geçti kimi hemen atlattı kimi çok uğraştı. Velhasıl tedaviye uğraşan çok hasta iyileşti. İyileşmeyenlere takılma .Ama bu hastalık 3 kutu antibiyotikle bitmiyor. İdrar yolu enfeksiyonu değil maalesef. Önce teşhis kesinleşsin antibiyotik sinir hasarı vs unutun öyle bi durum sanmıyorum. Prostat sıvısından lökosit ve kültür baktırın ona göre tedavi alın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
ramzes

Mesaj gönderen ramzes »

Facede bir sağlık gurubunda birini tanıdım genç biri iltahap olmuş bir yerinde Dr cipro vermiş sözcük üç yıldan beri yataktan kalkamıyorum vücudumun her yerinde jiletlemis hissi var agirya dayanamıyorum diyip duruyor yaz kış elekteikli battaniyele yatıyor dikattli olmak lazım Dr demiş sinirlerin hasar görmüş sinirlerin yanmış dikkat etmek lazım dostlar
prostatit57

vallahi arkadaşlar öyle cok morale ihtiyacım varki anlatama pisikolajim o kadar kötüki anlatamam idrarımı hisetmiyorum böbreklerim sancıyor mesanem yanıyor sancıyı omuzlarıma kadar hissediyorum son gittigim devlet hastahanesindeki dr bana forsef 1mg igne ve azeltin 500mg kulansamı kullanmasam mı bilemiyorum o kadar cok antibiyotik kullandımki daha büyük hasar olur diye cok korkuyorum şimdiye kadar 6 kutu antibiyotik kullandım tavsiyelerinizi bekliyoru
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

ramzes yazdı:Facede bir sağlık gurubunda birini tanıdım genç biri iltahap olmuş bir yerinde Dr cipro vermiş sözcük üç yıldan beri yataktan kalkamıyorum vücudumun her yerinde jiletlemis hissi var agirya dayanamıyorum diyip duruyor yaz kış elekteikli battaniyele yatıyor dikattli olmak lazım Dr demiş sinirlerin hasar görmüş sinirlerin yanmış dikkat etmek lazım dostlar

bende cipro ve tavanic oldukca fazla kullandım farklı zamanlarda toplam 7 kutu cipro 4 kutu tavanic kullandım bu ikisini kullanırken aynen sabahları cok zor kalkıyordum biraz kestirince uyanıp yataktan cıkamıyordum elimi ayagımı bir yere vurunca böyle kopmuş gibi acıyordu sol baş parmagımla hiç bişeye bastıramıyordum omuz ve bel ağrılarım inanılmazdı sürekli bunalıma giriyordum. ilac bittikten 2 hafta sonra halı sahada top oynarken 10. dakkada dısarı cıktım ölüyorum sandım heryerime kramplar girdi beynim zonkladı boşluğa düştüm. hergün uyandıktan 5 dakika sonrada yataktan kalkabiliyordum. 3 kerede tuvalette idrar sonrası bayıldım. 2 ay sonra hersey düzeldi cok sükür dahda işim olmaz kinolon benim için kesinlikle bitti. o gün bugündür 8 kutu bactrim kullandım ne yan etki hissettim ne bişey ve mükemmel de fayda gördüm. munurol ve bactrim den baska ilac kullanmam daha.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

crunkstar yazdı:
ramzes yazdı:Facede bir sağlık gurubunda birini tanıdım genç biri iltahap olmuş bir yerinde Dr cipro vermiş sözcük üç yıldan beri yataktan kalkamıyorum vücudumun her yerinde jiletlemis hissi var agirya dayanamıyorum diyip duruyor yaz kış elekteikli battaniyele yatıyor dikattli olmak lazım Dr demiş sinirlerin hasar görmüş sinirlerin yanmış dikkat etmek lazım dostlar

bende cipro ve tavanic oldukca fazla kullandım farklı zamanlarda toplam 7 kutu cipro 4 kutu tavanic kullandım bu ikisini kullanırken aynen sabahları cok zor kalkıyordum biraz kestirince uyanıp yataktan cıkamıyordum elimi ayagımı bir yere vurunca böyle kopmuş gibi acıyordu sol baş parmagımla hiç bişeye bastıramıyordum omuz ve bel ağrılarım inanılmazdı sürekli bunalıma giriyordum. ilac bittikten 2 hafta sonra halı sahada top oynarken 10. dakkada dısarı cıktım ölüyorum sandım heryerime kramplar girdi beynim zonkladı boşluğa düştüm. hergün uyandıktan 5 dakika sonrada yataktan kalkabiliyordum. 3 kerede tuvalette idrar sonrası bayıldım. 2 ay sonra hersey düzeldi cok sükür dahda işim olmaz kinolon benim için kesinlikle bitti. o gün bugündür 8 kutu bactrim kullandım ne yan etki hissettim ne bişey ve mükemmel de fayda gördüm. munurol ve bactrim den baska ilac kullanmam daha.
bende 3 4 kutu kinolon bitirdim hiç yan etkisi olmadı kişiden kişiye değişiyor.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

sekolas yazdı:
crunkstar yazdı:

bende 3 4 kutu kinolon bitirdim hiç yan etkisi olmadı kişiden kişiye değişiyor.
Aynen öyle beni aşırı etkiledi. kinolon yazacak doktorada yazma ben inanılmaz rahatsızlanıyorum diyorum artık onlarda yazmıyor.
prostatit57

idrar kültürüm cıkmış internetten bakıyorum üreme olmadı yazıyor şimdi ne olucak tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

prostatit57 yazdı:idrar kültürüm cıkmış internetten bakıyorum üreme olmadı yazıyor şimdi ne olucak tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz
İdrar kültürü genelde sonuç vermez zaten. Prostat sıvısından deneyin mümkünse
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
prostatit57

prostat sıvı kültür testi ne kadar sürede cıkıyor acaba birde araştırma hastahanesine mi özelemi gitmeliyim şimiye kadar devlet hastahanelerine gittim sonuc alamadım tanı koyan dahi olmadı tek söyledikleri bu yaşta prostat olmaz
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

prostatit57 yazdı:prostat sıvı kültür testi ne kadar sürede cıkıyor acaba birde araştırma hastahanesine mi özelemi gitmeliyim şimiye kadar devlet hastahanelerine gittim sonuc alamadım tanı koyan dahi olmadı tek söyledikleri bu yaşta prostat olmaz
Geçmiş olsun kardeşim? Doktor teşhis koymadı mı sana neye gore prostatit kararı verildi?
prostatit57

Re: asosyal

pandemi yüzünden doktorlar yüzüne bakarken tereddüt ediyor devlet hastahanesi doktorları böyle dinliyor dayıyor ilacı gönderiyor bu gün özele gittim bir sürü test yapıldı mesane basınc testi kasılma testi kamera ile idrar kanalarına bakıldı DR bana idrar kanallarında daralma var prostat intihabı olabilir dedi ve bana zimaks ve levonat 500mg verdi bir hafta kullan konturole gel dedi ve yine umudumu kaybetim
prostatit57

bu gün cok daha kötü hissediyorum sonda cok canımı acıtıyor bu forum a biraz destek moral dua bulmak icin üye oldum ama görüyorumki herkes benimle aynı durumda sanırım prostat ameliyatı olmak istemiyorum kız arkadaşım durumumu bilmiyor cıkmazın icindeyim hic deilse bir dua edin olmazmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostatit57 yazdı:bu gün cok daha kötü hissediyorum sonda cok canımı acıtıyor bu forum a biraz destek moral dua bulmak icin üye oldum ama görüyorumki herkes benimle aynı durumda sanırım prostat ameliyatı olmak istemiyorum kız arkadaşım durumumu bilmiyor cıkmazın icindeyim hic deilse bir dua edin olmazmı
Sondayi niye taktilar kardesim? Biraz anlatirmisin hikayeni?
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

prostatit57 yazdı:bu gün cok daha kötü hissediyorum sonda cok canımı acıtıyor bu forum a biraz destek moral dua bulmak icin üye oldum ama görüyorumki herkes benimle aynı durumda sanırım prostat ameliyatı olmak istemiyorum kız arkadaşım durumumu bilmiyor cıkmazın icindeyim hic deilse bir dua edin olmazmı
Dur kardeşim hemen ümitsizliğe kapılma yardımcı olacağız. Aklına takılan sor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam daha önce forumda Remzi diye bir arkadaş da idrarımı hissetmiyorum gibi bir şey yazmıştı. Onda da bakteri bulunmuştu. Sinir hasarı ihtimal tabi de prostatit de sinirleri yıpratıyor. Prostat sıvısından bakteri arayın hocam. Ve daha ilgili bir doktora gidin.
prostatit57

Re: Hergele

Dr burak bey ilgili sagolsun tecrübe kunusunda bişey diyemem şimdiye kadar 4 doktora gittim oturup tane tane dinleyen tek doktor bu oldu sitereskobi yapıldı idrar yolunda daralma var dedi yarın MR gircem baskı yapan biyer varmı die bakılcak ona göre hareket edicez dedi
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

prostatit57 yazdı:Dr burak bey ilgili sagolsun tecrübe kunusunda bişey diyemem şimdiye kadar 4 doktora gittim oturup tane tane dinleyen tek doktor bu oldu sitereskobi yapıldı idrar yolunda daralma var dedi yarın MR gircem baskı yapan biyer varmı die bakılcak ona göre hareket edicez dedi
Burak hoca ilgili doğru ınsaallah tedavi etmek için yardımcı olur bir arkadaş daha ona tedavi oluyordu
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

prostatit57 yazdı:Dr burak bey ilgili sagolsun tecrübe kunusunda bişey diyemem şimdiye kadar 4 doktora gittim oturup tane tane dinleyen tek doktor bu oldu sitereskobi yapıldı idrar yolunda daralma var dedi yarın MR gircem baskı yapan biyer varmı die bakılcak ona göre hareket edicez dedi
Hadi inşallah sonuç alırsın hocam. Allah yardımcın olsun.
prostatit57

AMİN İNŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN
prostatit57

Re: kadir

şöyle abi kasım ayının sonund bi yakınımın vefaat haberini aldım o akşam gözlerimde bulanma oldu sabahı sancıyla uyandım tuvalete koştum ve agır kokulu ve koyu renkli idrar geldi o sıra diş enfeksiyonum vardı böbregimin iflas etigi korkusuyla acile koştum tahliler temiz cıktı beni dahiliye ye yönlendirdi ve sonuc degişmedi psikolojik olabilir dedi üzerinden bir ay kadar sonra yanmalı idrar durumu başladı ve yine idrar ve kan tahliller temiz cıktı bu durumdanda nefret ediyorum sonuc hepmi aynı cıkar hiçmi degerlerden birinin oranı degişmez ilk bafra devlete üroloji dr alpaslan beye gittim tahlil sonuclarına bakarak cinsel temas oldumu dedi olmdıgını söyledim 4 gün kadar kullandım testis ve makat agrım kesildi idrarda yanma bitti ama bu defa bobrek agrılarım başladı hatta bir gece rüyamdan öyle bir sancıyla uyandımki sanki icimi söküp aldılar sesim duyulmasın diye yüzümü yastıga bastım aynı DR tekrar gittim ilacları degiştirdi ilk 3_4gün cok rahatlamıştım ertesi gün idrarımı yapamaz oldum böbrek sancım bacaklarım kazık gibi oldu hemen sinop Devlet hastanesine koştum veli bey ilaclara baktı sana idrar tutucu yazmış bunu kullama dedi baska antibiyotikler yazdı ne olduysa ondan sonra oldu idrarmı hissedemez oldum bir cay bardagı kadar zor işer oldum şimdi medibafraya gidiyorum artık işeyemiyorum sonda takıldı yarın MR gircem dua edin allah rızası için
prostatit57

şöyle abi kasım ayının sonund bi yakınımın vefaat haberini aldım o akşam gözlerimde bulanma oldu sabahı sancıyla uyandım tuvalete koştum ve agır kokulu ve koyu renkli idrar geldi o sıra diş enfeksiyonum vardı böbregimin iflas etigi korkusuyla acile koştum tahliler temiz cıktı beni dahiliye ye yönlendirdi ve sonuc degişmedi psikolojik olabilir dedi üzerinden bir ay kadar sonra yanmalı idrar durumu başladı ve yine idrar ve kan tahliller temiz cıktı bu durumdanda nefret ediyorum sonuc hepmi aynı cıkar hiçmi degerlerden birinin oranı degişmez ilk bafra devlete üroloji dr alpaslan beye gittim tahlil sonuclarına bakarak cinsel temas oldumu dedi olmdıgını söyledim atibiyotik verdi 3kutu 4 gün kadar kullandım testis ve makat agrım kesildi idrarda yanma bitti ama bu defa bobrek agrılarım başladı hatta bir gece rüyamdan öyle bir sancıyla uyandımki sanki icimi söküp aldılar sesim duyulmasın diye yüzümü yastıga bastım aynı DR tekrar gittim ilacları degiştirdi ilk 3_4gün cok rahatlamıştım ertesi gün idrarımı yapamaz oldum böbrek sancım bacaklarım kazık gibi oldu hemen sinop Devlet hastanesine koştum veli bey ilaclara baktı sana idrar tutucu yazmış bunu kullama dedi baska antibiyotikler yazdı ne olduysa ondan sonra oldu idrarmı hissedemez oldum bir cay bardagı kadar zor işer oldum şimdi medibafraya gidiyorum artık işeyemiyorum sonda takıldı yarın MR gircem dua edin allah rızası için
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

prostatit57 yazdı:şöyle abi kasım ayının sonund bi yakınımın vefaat haberini aldım o akşam gözlerimde bulanma oldu sabahı sancıyla uyandım tuvalete koştum ve agır kokulu ve koyu renkli idrar geldi o sıra diş enfeksiyonum vardı böbregimin iflas etigi korkusuyla acile koştum tahliler temiz cıktı beni dahiliye ye yönlendirdi ve sonuc degişmedi psikolojik olabilir dedi üzerinden bir ay kadar sonra yanmalı idrar durumu başladı ve yine idrar ve kan tahliller temiz cıktı bu durumdanda nefret ediyorum sonuc hepmi aynı cıkar hiçmi degerlerden birinin oranı degişmez ilk bafra devlete üroloji dr alpaslan beye gittim tahlil sonuclarına bakarak cinsel temas oldumu dedi olmdıgını söyledim atibiyotik verdi 3kutu 4 gün kadar kullandım testis ve makat agrım kesildi idrarda yanma bitti ama bu defa bobrek agrılarım başladı hatta bir gece rüyamdan öyle bir sancıyla uyandımki sanki icimi söküp aldılar sesim duyulmasın diye yüzümü yastıga bastım aynı DR tekrar gittim ilacları degiştirdi ilk 3_4gün cok rahatlamıştım ertesi gün idrarımı yapamaz oldum böbrek sancım bacaklarım kazık gibi oldu hemen sinop Devlet hastanesine koştum veli bey ilaclara baktı sana idrar tutucu yazmış bunu kullama dedi baska antibiyotikler yazdı ne olduysa ondan sonra oldu idrarmı hissedemez oldum bir cay bardagı kadar zor işer oldum şimdi medibafraya gidiyorum artık işeyemiyorum sonda takıldı yarın MR gircem dua edin allah rızası için
Geçmiş olsun senin belirtilerini bende çektim prostatit için teşhis koyacak adam ne ankarada ne de sinop 'ta bulamadim. Mr gir bakalım bir şey çıkmayacak büyük ihtimalle hepsi temiz görünecek. Rektal tuşe yaptılar mı teşhis için sana?