Prostatit Ne kadar Sürede Ortaya çıkar?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit Ne kadar Sürede Ortaya çıkar?

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Arkadaşlar merhaba,şimdi diyelim bir idrar yolu enfeksiyonu,epididimit yada cinsel yolla bulaşan bir hastalık geçirdik,prostata bir enfeksiyon sıçraması olup olmadığı ne kadar sürede belli olur? Yani şu kadar süre geçti bir problem olmadı demekki prostata sıçrama olmamış diyebileceğimiz bir süre var mı? Prostata sıçradıysa ortalama ne kadar sürede semptomlar ortaya çıkmaya başlar?
Hergele

Re: Prostatit Ne kadar Sürede Ortaya çıkar?

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam belli olmaz hiç prostata atmayabilir de siz kendi hastalığınızın peşinde koşun varsayıma ense karartmanın ne anlamı var ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Metee6

Mesaj gönderen Metee6 »

Bel soguklugundan neredeyse 2 sene sonra bana prostatit tanisi konuldu. İliskimde olmadi bu sure zarfinda.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Benim korunmalı şüpheli cinsel ilişkiden iki gün sonra huzursuzluk başladı penis içinde.Bu sürece kadar akıntı falan olmadı.Yapılan testlerde dogru düzgün bir bakteri de çıkmadı.
darkblues

Metee6 yazdı:Bel soguklugundan neredeyse 2 sene sonra bana prostatit tanisi konuldu. İliskimde olmadi bu sure zarfinda.
Gonore normal idrar kültüründen çıktımı? Akıntısız olanlarında varmış sanırım
Metee6

Mesaj gönderen Metee6 »

darkblues yazdı:
Metee6 yazdı:Bel soguklugundan neredeyse 2 sene sonra bana prostatit tanisi konuldu. İliskimde olmadi bu sure zarfinda.
Gonore normal idrar kültüründen çıktımı? Akıntısız olanlarında varmış sanırım
2 sene once klasik gonore belirtileriyle 2 igne 1 haftada ilac kullandim gecmisti, suan prostatit durumumda basta akinti olmak uzere gonore belirtiler yok zaten agri durumlari var, idrar kulturunde de birsey cikmadi.
darkblues

Yani benim demek istediğim akıntısız bir kişi sadece idrar kültürü verse(prostatite yönelik değil) idrar kültüründe gonore ürermi?İki sene önceki idrarda çıktımı?
Metee6

Mesaj gönderen Metee6 »

darkblues yazdı:Yani benim demek istediğim akıntısız bir kişi sadece idrar kültürü verse(prostatite yönelik değil) idrar kültüründe gonore ürermi?İki sene önceki idrarda çıktımı?
2 sene onceki tahlillerimi hatirlamiyorum ama hastalik gectikten 1 ay sonra filan penis icinden suruntu ornegi aldirmistim birsey cikmamisti.
stres

Mesaj gönderen stres »

Benim bel soğukluğu dan 2 hafta sonra ilaç aldım duyarlı ureaplazma için 2 hafta ara verdim yanlış ilaç kullandım sonra duyarli kullandım prostatit epididimit orşit hepsi olmuştu şimdi şükür toparliyorum ama hala belirtiler var tabi bu arada aradan 4 5 ay geçti yediğime ictigime mast da dikkat etmiyorum onuda soyliyim bu arada bu mikrop bana surtunme değil ilişki şekli aadece kadın ciplakken üstüne yatmakla oldu normalde 2 ay diyorlar kronik için ama 1 ayda 1 hafta ilaç kullandigim halde prostatit ve epididimit orşit oldum hiç birşey için geç kalmamak önemli belki stresli bir dönem gecirdigom için bağışıklık sistemi zayıfladığı için bu kadar erken olmusta olabilir