Karisik bir surec, yorumlarini bekliyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hemsinapel23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Karisik bir surec, yorumlarini bekliyorum

Mesaj gönderen hemsinapel23 »

Selamlar, yaklasik 8 aydir bu hastaliktan muzdaripim ,sikayetlerim sadece idrarla ilgili sık sık idrar, surekli idrar hissi, mesanede idrar kalmasi hissi.Bu sikayetlerin uzerine akis testi yaptirdim hem gazi hastanesindeki hoca hem de Îsak hoca sonuclarin tamamen normal oldugunu hatta bir tik normalden daha hizli oldugunu soyledi ben de uretra darligi suphesini kafamdan attim ama soyle bir durum da var ,surekli idrar oldugu icin genellikle az idrar yapiyorum ve bu idrar da kesik kesik ve sacilarak cikiyor ama idrarimi bekletirsem yani iyice idrara sıkısirsam tamamen normal bir sekilde yapiyorum,ishak hoca prostatit oldugumu soyledi tedavi surecime onunla devam ettim yaklasik bu 5 aylik tedavi surecinde 6 kutu cypro 2 kutu azitro ve 4 kutu da xatral bitirdim donem donem iyi oldum ama yuzde yuz iyi olmadim,hastanenin cok pahali olmasindan dolayi duzenli bir surec olmadi belki de tamamen kurtulamamamin sebebi de budur ,bilmiyorum. Ama dedigim gibi agri ve cinsellikle ilgili en ufak bir sorunum olmadi tek sikinti bu idar hissi bu yuzden arada acaba uretra darligi olabilir mi diye dusunuyorum ve ikilemde kaliyorum ,yorumlarinizi ve onerilerinizi bekliyorum,hepinize gecmis olsun.
Unknown
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Karisik bir surec, yorumlarini bekliyorum

Mesaj gönderen Unknown »

Gunde kac kere idrara cikiyorsun?
hemsinapel23

Re: Karisik bir surec(Surekli idrar) yorumlarinizi bekliyorum

hemsinapel23 yazdı:Selamlar, yaklasik 8 aydir bu hastaliktan muzdaripim ,sikayetlerim sadece idrarla ilgili sık sık idrar, surekli idrar hissi, mesanede idrar kalmasi hissi.Bu sikayetlerin uzerine akis testi yaptirdim hem gazi hastanesindeki hoca hem de Îsak hoca sonuclarin tamamen normal oldugunu hatta bir tik normalden daha hizli oldugunu soyledi ben de uretra darligi suphesini kafamdan attim ama soyle bir durum da var ,surekli idrar oldugu icin genellikle az idrar yapiyorum ve bu idrar da kesik kesik ve sacilarak cikiyor ama idrarimi bekletirsem yani iyice idrara sıkısirsam tamamen normal bir sekilde yapiyorum,ishak hoca prostatit oldugumu soyledi tedavi surecime onunla devam ettim yaklasik bu 5 aylik tedavi surecinde 6 kutu cypro 2 kutu azitro ve 4 kutu da xatral bitirdim donem donem iyi oldum ama yuzde yuz iyi olmadim,hastanenin cok pahali olmasindan dolayi duzenli bir surec olmadi belki de tamamen kurtulamamamin sebebi de budur ,bilmiyorum. Ama dedigim gibi agri ve cinsellikle ilgili en ufak bir sorunum olmadi tek sikinti bu idar hissi bu yuzden arada acaba uretra darligi olabilir mi diye dusunuyorum ve ikilemde kaliyorum ,yorumlarinizi ve onerilerinizi bekliyorum,hepinize gecmis olsun.
hemsinapel23

Bazen 40 bile oluyor geceleri 15 defa ciktigim oluyor
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

hemsinapel23 yazdı:Selamlar, yaklasik 8 aydir bu hastaliktan muzdaripim ,sikayetlerim sadece idrarla ilgili sık sık idrar, surekli idrar hissi, mesanede idrar kalmasi hissi.Bu sikayetlerin uzerine akis testi yaptirdim hem gazi hastanesindeki hoca hem de Îsak hoca sonuclarin tamamen normal oldugunu hatta bir tik normalden daha hizli oldugunu soyledi ben de uretra darligi suphesini kafamdan attim ama soyle bir durum da var ,surekli idrar oldugu icin genellikle az idrar yapiyorum ve bu idrar da kesik kesik ve sacilarak cikiyor ama idrarimi bekletirsem yani iyice idrara sıkısirsam tamamen normal bir sekilde yapiyorum,ishak hoca prostatit oldugumu soyledi tedavi surecime onunla devam ettim yaklasik bu 5 aylik tedavi surecinde 6 kutu cypro 2 kutu azitro ve 4 kutu da xatral bitirdim donem donem iyi oldum ama yuzde yuz iyi olmadim,hastanenin cok pahali olmasindan dolayi duzenli bir surec olmadi belki de tamamen kurtulamamamin sebebi de budur ,bilmiyorum. Ama dedigim gibi agri ve cinsellikle ilgili en ufak bir sorunum olmadi tek sikinti bu idar hissi bu yuzden arada acaba uretra darligi olabilir mi diye dusunuyorum ve ikilemde kaliyorum ,yorumlarinizi ve onerilerinizi bekliyorum,hepinize gecmis olsun.
Ağrılı Mesane Sendromu/Aşırı aktif mesane benim teşhis buydu. Az bir idrarda bile mesane kasılır ama sabahtan akşama kadar bu az idrarı tutabilirsiniz ama orda kendini belli eder dayanırsın ama rahatsız eder çarşıda gezersin WCye koşman gerekmez ama uyutmaz ve bu his cinsel fonksiyonu etkileyebiliyor. Nedeni muamma mesane koruyucu tabakasının açıklanamayan tepkimesi ve kendini yenileyememesi sinirsel nörolojik yani
zaten mikrobik olsa keşke diye dua edersiniz bu kronik mikrobik olmayan ağrı tam karmaşa. Doktorların tez konusu oluyorsunuz sadece herkesin penceresi farklı. TAVSİYEM iyi bir doktor ve sistoskobi olun GENEL ANEZTEZİ de ama daha sağlıklı olur bayıltmadan olunca insanın canı yanıyor.
İnternetten araştırabilirisniz.
hemsinapel23

Cok yogun bir aktivitede bulundugum zaman kosu basketbal oynamak vs. neydeyse hic hissetmiyorum ama sonra tekrar hafif hafif basliyor,forumdaki bazi arkadaslar masturbasyon yapmamanin iyi geldigini soyluyorlar bunu hic denemedim ise yarar mi bilemiyorum acikcasi. Muharremer siz nasilsiniz suan iyi oldunuz mu
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

hemsinapel23 yazdı:Cok yogun bir aktivitede bulundugum zaman kosu basketbal oynamak vs. neydeyse hic hissetmiyorum ama sonra tekrar hafif hafif basliyor,forumdaki bazi arkadaslar masturbasyon yapmamanin iyi geldigini soyluyorlar bunu hic denemedim ise yarar mi bilemiyorum acikcasi. Muharremer siz nasilsiniz suan iyi oldunuz mu
Aynen kardeşim spor yaptığında koştugunda basket futbol vs.. hareket aksiyon baskılar zaten dediğim gibi gelen idrar az bir idrar mesanede patlıcak gibi bir sinyal vermez zaten ama deliksiz bir uyku uyutmaz
Çevre aile psikolojik der daha da sınır olursun
Ama işi bilen ürologlar sistoskobi ile anlar
Youtubede bir video görmüştüm bir ürolog çok güzel bir şekilde anlatıyor

Çoğunlukla kişinin yakınları bunu kişinin hastalık hastası olduğunu düşünür ama öyle değildir gerçekten ağrı vardır ve bunun kesin bir tedavisi yok tarzında söylemi vardı
Botoks yöntemi var ama o da geçici fayda çok düşük bir ihtimal mesaneyi felç bırakma riskide varmış ben o topa girmedim

10 yılı geçti nerdeyse lyrica diye bir ilaç yazmış arkadaş ağır bir ilaç depresan beyni uyuşturur banada yazdılar ikinci gün bıraktım o şekilde düzelcekse düzelmesin bağımlilikta yapıyor deniyor Google lyrica yazın anlarsınız çok araştırmaya gerek yok
Yani ben iyileşmedim
Zaten mikrobikte bişey yok
Olanı anı yaşıyorum

Sadece şunu diyebilirim
Mesanenin bu durumu prostatitten daha kötü.
Prostatit ilaç tedavisi olur
Bunun ne olduğu belli değil l