Herşey düzelmişken

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nolucam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Herşey düzelmişken

Mesaj gönderen nolucam »

Bu hastalıkla 2018de tanıştım ilk sen çok sancılı geçti ama son bir senedir her şey 100de 85 geçmişti kalan 100de 15 lik kısımda beni rahatsız etmiycek boyuttaydı sadece ara ara makat kısmında batma ufak tefek 2-3 dakikalık ağrılar oluyordu günde 3-4 defa bu da beni pek rahatsız etmiyordu dediğim gibi yani kendimce iyileşmiştim artık taki suratımda çıkan folukilitler(kıl kökü iltihabı) için gittiğim dermatoloğun bana rulid isimli antibiotiği kullanmama kadar.Tüm ağrılar geri geldi ve boşalırken muhteşem bir yanma oluyor ilk defa bunu yaşıyorum ayrıca menimin bir kısmı koyu jöle kıvamında bir kısmı su gibi geliyor bunun sebebi ne olabilir.
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
Arthur12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Herşey düzelmişken

Mesaj gönderen Arthur12 »

Hocam sonrasında penis ucunda hafif yanma ve penis içi hassasiyet gibi birşey oluyormu. Bende bu sorundan muzdaribim. Cipro kullanıyorum şuan. Boşalma sonrasinda penisin ucundan sperme alakası olmayan tahminim prostat sivısı geliyor . Yoğunluğu çok az bi sıvı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nolucam yazdı:Bu hastalıkla 2018de tanıştım ilk sen çok sancılı geçti ama son bir senedir her şey 100de 85 geçmişti kalan 100de 15 lik kısımda beni rahatsız etmiycek boyuttaydı sadece ara ara makat kısmında batma ufak tefek 2-3 dakikalık ağrılar oluyordu günde 3-4 defa bu da beni pek rahatsız etmiyordu dediğim gibi yani kendimce iyileşmiştim artık taki suratımda çıkan folukilitler(kıl kökü iltihabı) için gittiğim dermatoloğun bana rulid isimli antibiotiği kullanmama kadar.Tüm ağrılar geri geldi ve boşalırken muhteşem bir yanma oluyor ilk defa bunu yaşıyorum ayrıca menimin bir kısmı koyu jöle kıvamında bir kısmı su gibi geliyor bunun sebebi ne olabilir.
Kardesim daha once sendeki baskilanmis ve bu antibiyotige duyarlı olmayan patojenleri harekete gecirmiş olabilir bu Rulid denilen antibiyotik. Druna soyle antibiyotigi ya degistirsin yada külturde ureyen patojene gore recete etsin ilaclarini.
Prostatitttt

Mesaj gönderen Prostatitttt »

2 yıl %90 larla yaşa sonrasında üreme olmaz vs dersinki doku hasarı bir yıgın takviye vitamin seferbrliği sonra patajen çıksın gelsin varmı böyle birşey ozaman bizim bildigimiz uyguladığımız herşey çöp malesef çözüm odaklı degil
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Prostatitttt yazdı:2 yıl %90 larla yaşa sonrasında üreme olmaz vs dersinki doku hasarı bir yıgın takviye vitamin seferbrliği sonra patajen çıksın gelsin varmı böyle birşey ozaman bizim bildigimiz uyguladığımız herşey çöp malesef çözüm odaklı degil
Hocam arkadaş patojeni temizlememiş baskılamış tedaviye devam etmemiş. Üstelik patojen enterokok yanlış hatırlamıyorsam. Patojen temizlenmezse nüks kaçınılmaz forumda çok gördük. Doku patojen temizlenmeden onarılmaz.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Prostatitttt

Mesaj gönderen Prostatitttt »

Hergele yazdı:
Prostatitttt yazdı:2 yıl %90 larla yaşa sonrasında üreme olmaz vs dersinki doku hasarı bir yıgın takviye vitamin seferbrliği sonra patajen çıksın gelsin varmı böyle birşey ozaman bizim bildigimiz uyguladığımız herşey çöp malesef çözüm odaklı degil
Hocam arkadaş patojeni temizlememiş baskılamış tedaviye devam etmemiş. Üstelik patojen enterokok yanlış hatırlamıyorsam. Patojen temizlenmezse nüks kaçınılmaz forumda çok gördük. Doku patojen temizlenmeden onarılmaz.
İşte bende onu diyorum kardeşim geçen sene benimde enterekok ürüyordu tedavi aldım sonrasında %80 gördüm sayısız kültür pcr yaptırdım üstüne gittim üremedi synova düzen gelişim ayrı ayrı defalarca kültür pcr üremedi dedim ki ya tamam bukadar kültür pcr da üremiyorsa bitmiş demekki doku hasarı dedikleri gerçek olsa gerek (ben pek inanmıyorum da bu doku hasarı olayına) . 1 sene sonra üredi.Yani yaptıgınız uyguladığımız herşey çöp olabiliyor.arkadaş üstüne gitmemiş olabilir ama ben üstüne gittigim halde temizleyemedim. Şimdi sen diyebilirsin enterekok zor ölmüyor ölmeyen bakteri yok kalfikasyon varsa ölmüyor bir zamandan sonra hortluyor neyse çok konuştum..
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Hergele yazdı:
Hocam en son yaptırdıgım kültürde hiç bir üreme olmadı ne biofilm oluşturduysa bilemem ama temizlendi diye düşünüyorum
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Prostatitttt yazdı:
Hergele yazdı:
İşte bende onu diyorum kardeşim geçen sene benimde enterekok ürüyordu tedavi aldım sonrasında %80 gördüm sayısız kültür pcr yaptırdım üstüne gittim üremedi synova düzen gelişim ayrı ayrı defalarca kültür pcr üremedi dedim ki ya tamam bukadar kültür pcr da üremiyorsa bitmiş demekki doku hasarı dedikleri gerçek olsa gerek (ben pek inanmıyorum da bu doku hasarı olayına) . 1 sene sonra üredi.Yani yaptıgınız uyguladığımız herşey çöp olabiliyor.arkadaş üstüne gitmemiş olabilir ama ben üstüne gittigim halde temizleyemedim. Şimdi sen diyebilirsin enterekok zor ölmüyor ölmeyen bakteri yok kalfikasyon varsa ölmüyor bir zamandan sonra hortluyor neyse çok konuştum..
Valla hocam benim de enterokok var antibiyotik de kullandım üredi semptomlar sıfırlanmadan tedaviyi bırakmamak lazım.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

nolucam yazdı:
Hergele yazdı:
Hocam en son yaptırdıgım kültürde hiç bir üreme olmadı ne biofilm oluşturduysa bilemem ama temizlendi diye düşünüyorum
Hocam kültür için yeteri kadar beklediyseniz antiden sonra siz de haklısınız ama semptomlar bitmeden vazgeçmemek lazım.
Highhopes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Highhopes »

Ya beyler benimde tam bitti derken ne zaman boşalma olsa bi kaç saat sonra makatta acı biber yemiş gibi bir his ve penis ucunda iğne batması gibi bir acı ve yanma hissi yani bunun çözümü nedir bakteri var mı yok mu bilemiyorum burda imkanlar da kısıtlı doktor sohbet üzerine azitro ve lebel yazdı kullandım başlar başlamaz belimde sırtımda testislerde deli gibi ağrı başladı 1 ay kullandım bıraktım ağrı geçti ama bu sefer de yanma kaldı bi kaç gün boşalmayınca yanmıyor ama sonra geri geliyor nasıl geçecek arkadaşlar bu vitamin de alıyorum son dr prostat ilacı yazdı rahat işemem cardura xl 4mg için ama bi faydası yok o da 1 ay oldu kullanmaya başlayalı karanfil suyu dediniz ondan da fayda göremedim idrar debisi ve sperm çıkış debisi çok düştü tam boşalamıyormuş gibi bile oluyor hatta kademe kademe sanki gelmiyor da devamında gelip de çıkmadan kalıyor gibi bir his atmak istersin bir kısmı kalmış gibi bilemedim nedir bu ya kafayı yicem
Highhopes

Son zamanlarda tansiyon düşer de başın döner hissine de kapılıyorum yaşayan var mı şişlikten dolayı basıncı mı etkiliyor acaba pelvik ağrı ve göğüs omuz ağrıması da çok olmuştu vitaminle geçti ama baş dönmesi kaldı yeme içmeye çok dikkat ediyorum kahve acı baharat kesinlikle yok ama halsizlik ve keyifsizlik hat safhada
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Highhopes yazdı:Son zamanlarda tansiyon düşer de başın döner hissine de kapılıyorum yaşayan var mı şişlikten dolayı basıncı mı etkiliyor acaba pelvik ağrı ve göğüs omuz ağrıması da çok olmuştu vitaminle geçti ama baş dönmesi kaldı yeme içmeye çok dikkat ediyorum kahve acı baharat kesinlikle yok ama halsizlik ve keyifsizlik hat safhada
Hocam alfa bloker kullanıyorsanız onlar yapıyor
Highhopes

Yok kullanmıyorum dostum
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Highhopes yazdı:Son zamanlarda tansiyon düşer de başın döner hissine de kapılıyorum yaşayan var mı şişlikten dolayı basıncı mı etkiliyor acaba pelvik ağrı ve göğüs omuz ağrıması da çok olmuştu vitaminle geçti ama baş dönmesi kaldı yeme içmeye çok dikkat ediyorum kahve acı baharat kesinlikle yok ama halsizlik ve keyifsizlik hat safhada
Tansiyonunu ölçtün mü hiç? benim son nüksten bu yana tansiyonum hep düşük o yüzden alfa-bloker kullanamıyorum
Highhopes

Şimdi baktım cardura xl 4 mg ilacında doksazosin varmış ve alfa bloker sınıfında oluyor doğal olarak o yüzden mi yapıyor bunları kan dolaşımını arttırıyor doktor çalışıyorsan özellikle akşamları al bu ilacı demişti yanmanın ve baş dönmesinin sebebi bu diyorsunuz yani anlaşıldı
Highhopes

Peki bu salım tabletiyse kan dolaşımı da hızlı kanallar açık olması lazım sperm atarken eskisi gibi değil neredeyse süzülüyor ilaçla ters orantılı bir durum oluşmaz mı onu yaşadınız mı hiç sebebi prostatın iltihaptan şişmesi midir? Nasıl düzeltebilirim ilaçsız çünkü antibiyotik bağırsaklarımı cidden mahvetti ve ağrı yapıyor baya dr da bırak demişti ona rağmen fazladan 1 hafta daha lebel 750 kullanmıştım
Highhopes

Highhopes yazdı:Peki bu salım tabletiyse kan dolaşımı da hızlı kanallar açık olması lazım sperm atarken eskisi gibi değil neredeyse süzülüyor ilaçla ters orantılı bir durum oluşmaz mı onu yaşadınız mı hiç sebebi prostatın iltihaptan şişmesi midir? Nasıl düzeltebilirim ilaçsız çünkü antibiyotik bağırsaklarımı cidden mahvetti ve ağrı yapıyor baya dr da bırak demişti ona rağmen fazladan 1 hafta daha lebel 750 kullanmıştım

Sağolun ya araştırdım bi yol oldunuz bana alfa bloker olarak kullandığım ilaç bende retrograd ejakükasyon yapıyor böylece meni içeri akıp sonrasında idrarla atılmaya çalışıyor araştırınca cardura ilacı bu etkide liste başında şimdi anladım eyvallah ışık oldunuz
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

nolucam yazdı:Bu hastalıkla 2018de tanıştım ilk sen çok sancılı geçti ama son bir senedir her şey 100de 85 geçmişti kalan 100de 15 lik kısımda beni rahatsız etmiycek boyuttaydı sadece ara ara makat kısmında batma ufak tefek 2-3 dakikalık ağrılar oluyordu günde 3-4 defa bu da beni pek rahatsız etmiyordu dediğim gibi yani kendimce iyileşmiştim artık taki suratımda çıkan folukilitler(kıl kökü iltihabı) için gittiğim dermatoloğun bana rulid isimli antibiotiği kullanmama kadar.Tüm ağrılar geri geldi ve boşalırken muhteşem bir yanma oluyor ilk defa bunu yaşıyorum ayrıca menimin bir kısmı koyu jöle kıvamında bir kısmı su gibi geliyor bunun sebebi ne olabilir.
Geçmiş olsun kardeşim sende bakteri vardi huseyin hocadan tedavi almıştın iyileştin diye seviniyordum :oops: