prostatit hastalığında yeniyim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Metincan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

prostatit hastalığında yeniyim

Mesaj gönderen Metincan »

Bugün üroloğuma tüm belirtilerimi söyledim (kendisi çok deneyimli yaklaşık 35 yıldır ürolog) kesinlikle prostatitsin dedi. pelvik kaslarında sıkınca ağrı oluyor. idrar sonrası yanma oluyor ve boşaldıktan sonra ağrı oluyor.

önümüzdeki haftalarda kontrole gideceğim. bu hastalığa yeni yakalanmış birisine önerileriniz ne olur? ağrılarım şiddetli değil. sık idrar vs yok erken boşalma yok sadece boşaldıktan sonra ve idrardan sonra ağrı oluşuyor. sizce kurtulabilir miyim bu hastalıktan? 19 yaşındayım ve korkuyorum. doktor telefonda " tahminimce tehlikeli bir bakteri yoktur" dedi bu iyi bir şey galiba. görüşleriniz benim için çok önemli. evde kafayı yemek üzereyim duvarı yumruklamaktan ellerim şişti. lütfen yardımcı olun korkuyorum.
Metincan

Re: prostatit hastalığında yeniyim

ereksiyonda bir şey yok, fiziksel bir etki yok testis ağrısı yok makat ağrısı yok kasık ağrısı yok spermde idrarda kan yok. gece tuvalete çıkma yok, sık tuvalete çıkma yok erken boşalma yok. sadece boşaldıktan ve idrar yaptıktan sonra ağrı var o kadar
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Metincan yazdı:ereksiyonda bir şey yok, fiziksel bir etki yok testis ağrısı yok makat ağrısı yok kasık ağrısı yok spermde idrarda kan yok. gece tuvalete çıkma yok, sık tuvalete çıkma yok erken boşalma yok. sadece boşaldıktan ve idrar yaptıktan sonra ağrı var o kadar
Kardeşim bir sakin ol. Eğer bu kadar semptomla bu haldeysen sürekli ağrı hisseden cinsel problemler yaşayanlar ne yapsın. Ufacık semptomlarla bu kaygıya gerek yok. Daha başındasın tedavini alır iyileşirsin. Yok olmadı mı başka bir yol denersin yaşın genç bağışıklığın yüksek. Önce bir sakin ol moralini yüksek tut sonra tedavine odaklan her şey düzelir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Metincan

rektal tuşe olayı kaç dakika sürüyor? ağrılı bir işlem mi? bir de afedersiniz ama vücudum biraz kıllı bu yüzden de makat bölgesinde de kıllar var, bu sorun çıkartır mı sizce? rektal tuşeye ihtiyaç duymadan sadece semen testinden de aynı sonuçlara ulaşabilir miyiz? moralim çok bozuldu lütfen duyunca çok moralim bozuldu
Metincan

Hergele yazdı:
Metincan yazdı:ereksiyonda bir şey yok, fiziksel bir etki yok testis ağrısı yok makat ağrısı yok kasık ağrısı yok spermde idrarda kan yok. gece tuvalete çıkma yok, sık tuvalete çıkma yok erken boşalma yok. sadece boşaldıktan ve idrar yaptıktan sonra ağrı var o kadar
Kardeşim bir sakin ol. Eğer bu kadar semptomla bu haldeysen sürekli ağrı hisseden cinsel problemler yaşayanlar ne yapsın. Ufacık semptomlarla bu kaygıya gerek yok. Daha başındasın tedavini alır iyileşirsin. Yok olmadı mı başka bir yol denersin yaşın genç bağışıklığın yüksek. Önce bir sakin ol moralini yüksek tut sonra tedavine odaklan her şey düzelir.

15 kasımdan beri var bu hastalık. çok da yeni değil. ben kendime güvenmiyorum yenemeyecekmişim gibi hissediyorum. belki ileride çocuk sahibi olmaktan vazgeçersem prostatımı bile aldırtabilirim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Metincan yazdı:rektal tuşe olayı kaç dakika sürüyor? ağrılı bir işlem mi? bir de afedersiniz ama vücudum biraz kıllı bu yüzden de makat bölgesinde de kıllar var, bu sorun çıkartır mı sizce? rektal tuşeye ihtiyaç duymadan sadece semen testinden de aynı sonuçlara ulaşabilir miyiz? moralim çok bozuldu lütfen duyunca çok moralim bozuldu
Kardeşim rektal tuşe dediğin dakikalık bir şey parmakla birkaç santim makat içinden prostata masaj yapılır çıkan sıvıdan lökosit kültür bakılır. Prostat masajı normalde ağrı yapmaz ama prostatit hastalarında biraz ağrı olur ama enfeksiyon çok yoğun değilse ağrı da hafif olur basit bir işlem. Kıl tüy sorun olmaz temizliğe dikkat et yeter. Basit işlem gereksiz gerginliğin var. Kimse istemez prostatit olmayı ama buna şükür dedirtecek hastalıklar var. Neden ben demenin bir mânası yok. Hepimiz üzüldük kaygılandık devam da ediyor ama çok şükür hâla iyileşenler var. Doğru tedaviyi bulmak lazım sadece. Yaşın genç kendini boş yere harap etme en güzel zamanlarını hiç etme hayatına bak tedavini aksatma.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Metincan yazdı:
Hergele yazdı:

15 kasımdan beri var bu hastalık. çok da yeni değil. ben kendime güvenmiyorum yenemeyecekmişim gibi hissediyorum. belki ileride çocuk sahibi olmaktan vazgeçersem prostatımı bile aldırtabilirim.
Kardeşim sen bu psikolojiyle daha büyük bir soruna sahipsin. Seni anlıyorum yaşın çok genç zamanla her şey düzelir. Daha 2 aydır hastasın tedavi de almamışsın ona rağmen çok hafif problemler var. Muhtemelen ( inşallah ) atlatacaksın şimdi boşuna kendini harap ediyorsun.
herseyiyiolucak

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Ben 22 yaşındayım. 1 buçuk yıldır sertleşme sorunu yasiyorum, kizin yanında da basima geldi. Ağrılar sonradan oluştu, boşalırken yanmalar arttı. Allaha şükret suanki halini bile isteyen birsürü hasta vardır burada. Ya savasicaz ya da pes edip ölmeyi beklicez. Hayat bu maalesef, dert acı hastalık ölüm, bunlar karşısında ne kadar sabırlı durabildigimiz bizi olgunlaştıracak. Tedaviye devam kardeşim.
Metincan

Hergele yazdı:
Metincan yazdı:
Hergele yazdı:

Kardeşim sen bu psikolojiyle daha büyük bir soruna sahipsin. Seni anlıyorum yaşın çok genç zamanla her şey düzelir. Daha 2 aydır hastasın tedavi de almamışsın ona rağmen çok hafif problemler var. Muhtemelen ( inşallah ) atlatacaksın şimdi boşuna kendini harap ediyorsun.
sağ olun rahatlattınız içimi. yakın zamanda üroloğa gidip rektal tuşe yaptıracağım
Metincan

Ne yemeliyim bu süreçte? limonlu bir çay var boşaltım sistemini rahatlatıyor, zararı olur mu? ne sıklıkla boşalmalıyız önerileriniz var mı? idrarı tam geldiğinde mi yapmalıyız yoksa sürekli mi tuvalete çıkmalıyız? önerileriniz nedir? lütfen benim için çok önemli görüşleriniz
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

kafayı yerse süreç bitmez
kafayı yemezsen tedavi olursun muhtemelen daha doku hasarının çok olmadığı evredesin
imkanın varsa medicana zafer oymana git tedavine başla
eğer çok dirençli bir mikrop değilse ve hastalığın erken safhalarında iseniz bence zafer oymana gidipte iyileşemeyen olmaz