Prostatitin belirtileri tam olarak ne

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Metincan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatitin belirtileri tam olarak ne

Mesaj gönderen Metincan »

Prostatitin belirtileri tam olarak (detaylı) ne anlatabilir misiniz, telefondan fazla eski yazılara gidemiyorum. bu arada prostat sıvısı için prostat masajı kaç dakika sürüyor? can acıyor mu? bunu anlatabilecek birisi var mı 19 yaşındayım hiç yaptırmadım korkuyorum
herseyiyiolucak

Re: Prostatitin belirtileri tam olarak ne

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Penise makata testislere vuran ağrı, sık idrara çıkma, idrar yaparken ve boşalırken yanma hissi, cinsel isteksizlik, sertleşme sorunu, geç ya da erken boşalma, ereksiyon sırasında ağrı, penisin içe çekilmesi, belde ağrı, yorgunluk hali..

Korkma kardeşim, basit kısa süreli bir işlem rektal muayene, o konuda için rahat olsun.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bak güzel kardeşim biz de aynı yollardan geçtik kaygını korkunu anlıyorum. Ancak forumda her şeyi kolaylıkla bulabilirsin. Bir çok semptomu var kişiden kişiye değişen bi hastalık pelvik ağrı sık idrar idrarda yanma boşalırken yanma isteksizlik ereksiyon bozukluğu dolgunluk hissi oturak bölgede peniste yanma vs vs bunların bir iki tanesi birkaçı veya çoğunu yaşayan var. Prostat masajı kısa süren prostatit isen yanma ve ağrı yapabilen ama dayanılmaz bir ağrı olmayan bir yöntem. Korkacak bir şey yok. Ama sen bu stres ve kaygı ile çok zorlanırsın ben de aynı durumdaydım zamanla biraz rahatladım. İyileşen çok kişi var.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Metincan

herseyiyiolucak yazdı:Penise makata testislere vuran ağrı, sık idrara çıkma, idrar yaparken ve boşalırken yanma hissi, cinsel isteksizlik, sertleşme sorunu, geç ya da erken boşalma, ereksiyon sırasında ağrı, penisin içe çekilmesi, belde ağrı, yorgunluk hali..

Korkma kardeşim, basit kısa süreli bir işlem rektal muayene, o konuda için rahat olsun.
bende sadece idrar yaparken yanma bi de idrar sonrası peniste rahatsızlık hissi var. bir de kendim pelvik kasını kastığımda penis başında arada bir ağrı oluyor. sizce prostatit midir
Metincan

Hergele yazdı:Bak güzel kardeşim biz de aynı yollardan geçtik kaygını korkunu anlıyorum. Ancak forumda her şeyi kolaylıkla bulabilirsin. Bir çok semptomu var kişiden kişiye değişen bi hastalık pelvik ağrı sık idrar idrarda yanma boşalırken yanma isteksizlik ereksiyon bozukluğu dolgunluk hissi oturak bölgede peniste yanma vs vs bunların bir iki tanesi birkaçı veya çoğunu yaşayan var. Prostat masajı kısa süren prostatit isen yanma ve ağrı yapabilen ama dayanılmaz bir ağrı olmayan bir yöntem. Korkacak bir şey yok. Ama sen bu stres ve kaygı ile çok zorlanırsın ben de aynı durumdaydım zamanla biraz rahatladım. İyileşen çok kişi var.
şüpheli ilişkim vsvs olmadı sadece idrarda yanma sonrasında da penis ucunda rahatsızlık hissi oluyo. idrardan sonra pelvik kasını kasınca da penis ucunda değişik his oluyor. 2 3 kere kasınca o his de geçiyor. prostatit midir sence
herseyiyiolucak

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Bunu buradan kimse bilemez, muayene olman gerekir
Metincan

herseyiyiolucak yazdı:Bunu buradan kimse bilemez, muayene olman gerekir
ultrasound ile idrar torbasına prostata falan bakıyorlar ya, prostatta şişlik varsa orada çıkar mı yoksa anlaşılmaz mı
tmustafa78

Mesaj gönderen tmustafa78 »

Arkadaslar Merhaba;

Yaklasik 1 senedir yurtdisindayim Subat ayinda donecegim. Yaklasik 2 ay once soguk alginligi, yuksek tansiyon ve idrar youl iltihabi yasadim. Surec icinde bacaklarim inanilmaz gucsuzdu ve dilimin rengi tamamen degisti. Uroloji doktoru hem ultrason hem de rektal muayene yapti (hersey normal). Avrupa'nin en iyi hastanelerinin birinde oldu bu islem. Kan ve idrar tahlilleri ile idrar yolu enfeksiyonu nedeni ile antibiotik kullandim. Sonrasinda kasik bolgesindeki sizi ve surekli iseme durumu gecti. Bacak gucsuzlugu 2 hafta icinde yok oldu. Bu hastalik tamamen sabah banyo yapip sogukta bisikletle 4 km yol yaptigim icin oldu. Hastaligim gecince tekrar 2 gun bisiklete bindim ve kasik bolgemde sizi, surekli iseme hissi ve bacaklarimda gucsuluk hissettim tekrar. Dilim sapsari oldu yine. Üzerinden 1 hafta gecti dilimin sariligi azaldi. Tramway kullaniyorum artik. Ama ne zaman sogukta kalsam kasikta sizi ve iseme hissi geliyor. Bu sefer bacak gucsuzlugum gecmedi ve beni cok halsiz birakiyor.

Bu belirtiler prostatit mi? 42 yasindayim.

Cevap verirseniz sevinirim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Metincan yazdı:
Hergele yazdı:Bak güzel kardeşim biz de aynı yollardan geçtik kaygını korkunu anlıyorum. Ancak forumda her şeyi kolaylıkla bulabilirsin. Bir çok semptomu var kişiden kişiye değişen bi hastalık pelvik ağrı sık idrar idrarda yanma boşalırken yanma isteksizlik ereksiyon bozukluğu dolgunluk hissi oturak bölgede peniste yanma vs vs bunların bir iki tanesi birkaçı veya çoğunu yaşayan var. Prostat masajı kısa süren prostatit isen yanma ve ağrı yapabilen ama dayanılmaz bir ağrı olmayan bir yöntem. Korkacak bir şey yok. Ama sen bu stres ve kaygı ile çok zorlanırsın ben de aynı durumdaydım zamanla biraz rahatladım. İyileşen çok kişi var.
şüpheli ilişkim vsvs olmadı sadece idrarda yanma sonrasında da penis ucunda rahatsızlık hissi oluyo. idrardan sonra pelvik kasını kasınca da penis ucunda değişik his oluyor. 2 3 kere kasınca o his de geçiyor. prostatit midir sence
Benim de cinsel öykü yok hocam prostatit belirtilerine benziyor şayet öyle ise bile enfeksiyon az gibi duruyor atlatırsın inşallah .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
UzakDiyardanYemekler

Mesaj gönderen UzakDiyardanYemekler »

Bende de ağrı falan oluyordu ara sıra. Penis ucunda falan ama epey azaldı. Hatta bugün sadece bir kere oldu. Travmatik mast yapıyordum yine :?
İdrar sayım ise epey normale indi. Epey bi süre gitmeden durabiliyorum. Günde 5-6 falan. Ders çalişirken vs sifir sikıntı. Gece sıkıntım olmuyordu zaten. Benim tek sıkıntı idrar meselesi maalesef. O da sağ olsun anksiyetem azdırıyordu. Büyük tuvalet için oluyordu hep. Tam o geçti derken küçüğü başladı.
Bunlar dışında hiçbir sorunum yok çok şükür. Galiba ağrı eşigim de düştü bu sebeple. Kaşıntıları bile hissediyorum çokça. A
Geçecek inşallah. Şu an soğan kürü yapıyorum.