Sperm kültürü ile rektal tuşe yoluyla alınan sıvının incelenmesi aynı şey midir?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Sperm kültürü ile rektal tuşe yoluyla alınan sıvının incelenmesi aynı şey midir?

Mesaj gönderen Synergy »

Arkadaşlar,

Test sonucumu şimdi aldım, aşağıda sizinlede paylaşıyorum.
Prostatit konusunda herhangi bir belirti var mı acaba?

Ayrıca çocuk sahibi olma ile ilgili de bir sıkıntım var mı?

http://s18.postimg.org/7wttymsbd/Sperm_testi.png

Resim
ABittersweetLi

Re: Sperm kültürü ile rektal tuşe yoluyla alınan sıvının incelenmesi aynı şey midir?

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

doktora gösterdin mi sonuçları.ne dedi?
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Yok hocam zamanım olmadı gösterecek.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

biraz karışık geldi.bi doktora göstermende fayda var bence :)
manilafortuna

Mesaj gönderen manilafortuna »

Selam arkadaşlar , Bende KronikProstatit muayenesi için doktora gittim ama , şunu söylemek istiyorum TR de sağlık sistemi bitmiş resmen...

Doktorla yaşadıklarımı size ayrı bir başlıkta yazacağım...

Benden bir idrar tahlili istedi ve bir meni testi istedi... Ama meni testi iki şekilde oluyormuş, Birincisi Semen testi , sanırım meni kültürü dedikleri şey, ikincisi Spermiogram mış... Doktor hangisini istediğini yazmamıs... Sizden hangisini istemişti?
Burak11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Burak11 »

Yaklaşık 3 ay önce peniste yanma batma şikayetiyle Dr gittim bir Sürü tahlil yapıldı Dr bişeyin yok dedi ben ise vücudumda bir garipliğin OLDUĞUNU bildiğim için bana yapılan testlerin sonuçlarını hastanenenin sanal test Sonuçları'ndan Kagıda Döktüm ve başka Dr gittim.Elimdeki senen Kültürünün testinde Gonore üremesi var yazıyodu doğal olarak bu Dr belaoguklugun var diyerek 3 iesef yaZdı gönderdi.Maleaef şikayetlerim Şekil değiştirdi tam olarak şuana kadar prostatit hastasının diyen olmadı ama biliyorum bende bu Hastalığı'n başlangıcındayım
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Peki gonore, tedavi sonrasi tahlillerde cikti mi
Burak11

Mesaj gönderen Burak11 »

Tekrar kontrole gitmedim gitmiş olsaydım bile tekrar aynı kontrolleri yapacak bir devlet hastanesi yok.Bu hastalığa sahipsek düzenli gidebileceğimiz özel bir Dr Şart
Derman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Derman »

Bugun bu soruyu ben de istanbul da bir doktora sordum. Bulent doktorun adi. Ikisi farkli yerlerden geliyor dedi. Elle prostatimi muayene etti. Odem yok prostatim cok normal gorunuyor prostatit degilsin dedi. Ancak spermim kati pihtilar halinde geliyor diye sorunca benden meni antibiyogram testi istedi. Dedim ikisi ayni yerden gelmiyor mu hayir dedi sperminde bakteri olmasi prostatinda oldugu anlamina gelmiyor dedi
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Derman yazdı:Bugun bu soruyu ben de istanbul da bir doktora sordum. Bulent doktorun adi. Ikisi farkli yerlerden geliyor dedi. Elle prostatimi muayene etti. Odem yok prostatim cok normal gorunuyor prostatit degilsin dedi. Ancak spermim kati pihtilar halinde geliyor diye sorunca benden meni antibiyogram testi istedi. Dedim ikisi ayni yerden gelmiyor mu hayir dedi sperminde bakteri olmasi prostatinda oldugu anlamina gelmiyor dedi
Doktorun soy ismi nedir ?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Derman yazdı:Bugun bu soruyu ben de istanbul da bir doktora sordum. Bulent doktorun adi. Ikisi farkli yerlerden geliyor dedi. Elle prostatimi muayene etti. Odem yok prostatim cok normal gorunuyor prostatit degilsin dedi. Ancak spermim kati pihtilar halinde geliyor diye sorunca benden meni antibiyogram testi istedi. Dedim ikisi ayni yerden gelmiyor mu hayir dedi sperminde bakteri olmasi prostatinda oldugu anlamina gelmiyor dedi
Benim meni kültürü temiz çıkıyor. Prostat sıvısında hep üreme oldu.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.