Testis ağrısı ve dolgunluk hissi ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mrt35

Testis ağrısı ve dolgunluk hissi ?

Mesaj gönderen mrt35 »

Merhaba. öncelikle maddi durumumun çok iyi olmadığını ve genel olarak devlet ve üniv hastanelerine gittiğimi belirtmek isterim ama yine de İzmir'den doktor tavsiyesi alabilirim. Sorunuma gelecek olursak, yaklaşık 5 ay önce sol testis ağrısı yaşamaya başladım. Sol testisim yukarı çıktı ve sanki sabitlendi. 5 aydır yukarıda duruyor. Ağrısı azaldı ve cinsel konularda sorun yaşamıyorum. günde 8-9 saat ayakta çalışıyorum ve son 2 gündür farkına vardım testis torbası ile makat arasında dolgunluk hissi var rahatsız edici. ayakta durunca artıyor . Ağrı olduğu zaman sol bacak kasık ve karnımın sol tarafında da hissediyorum. 2 üroloğa gittim ultrason çekildi ve biri fiziksel muayene etti. Sperm kültürü yapıldı ama testiste sorun olmadığını söylediler. Çok sık idrara çıkıyorum. 1 saati geçtiği nadir oluyor. Bazen 4-5 kez arka arkaya 10 dakikada bir gidiyorum.Geceleri de 1-2 kez tuvalet ihtiyacım oluyor. Genel olarak bir zorlanma yanma vs yok gibi. Emin değilim. Böbrek taşım var. daha önce kapalı yöntemle ameliyat olduğumda prostat ilacı vermişlerdi kanal genişletip rahat işemeyi sağladığı söylenmişti. O ilacı içtiğimde çok daha rahat ve keyifli idrar yapıyordum :) Sonuç olarak ne ağrıma nede bu rahatsız edici hissiyata çözüm bulamadım. Bana yön gösterirseniz çok sevinirim.
mrt35

Re: Testis ağrısı ve dolgunluk hissi ?

Mesaj gönderen mrt35 »

Tekrar merhaba,
Yazan olmamış ama güncel durumu paylaşmak istedim. 3 Gündür günlük idrara çıkışımı sayıyorum. Ortalama 18-25 arası :shock: 2 gün önce şiddetli kasık ağrısı yaşadım. Yürümekte zorlandım sonra ağrı testislere ilerleyip geçti 1-2 saat içinde. Bazen idrar yapmada zorlandığımı fark ettim ve su içtikten yaklaşık yarım saat sonra aniden sıkışıp tuvalete gitmem gerekiyor. 33 Yaşında ve evliyim. Eşim çok sık idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor bu bir sebep olabilir mi acaba ? Gerçi idrar ve Meni kültüründe üreme olmadı denildi. Meni sarı geliyor.

18 yaşında yine testis ağrısıyla doktora gitmiştim. varikoselimin olduğunu ve başlangıç aşamasında olduğunu spermiogram testi sonrasında sadece takibi yapılacak demişti. Yakın zamanda gittiğim doktorlardan biri varikoselin yok dedi. Kendiliğinden geçer mi dedim yok dedi. Ama vardı dedim hatalı sonuçtur dedi. Bacağa vuruyor ağrı dedim ortopediye git dedi (ilgilenmedi). 2 Gün sonra testis ağrısından acillik oldum. us sonucunda "Bilateral testiste vaskülerite izlenmektedir" yazıyordu ama idrarda eritrosit = 9 çıktığı için sanırım böbrek taşınız var deyip gönderdiler.(var zaten daha önce ameliyat oldum sürekli tekrarlıyor iyi bilirim taş ağrısını) Ayrıntılı us Şubatta yapılacak. Ayrıca enabız dan son gittiğim üroloğun tanısına baktığımda "BENİGN PROSTAT HİPERPLAZİSİ" yazıyor. Ama bir şeyin yok deyip gönderdi. Şubattaki us yi bekliyorum artık :(
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Vaskületite dediği varikosel mi
mrt35

Mesaj gönderen mrt35 »

Pablos yazdı:Vaskületite dediği varikosel mi
Evet varikosel sanırım. Tam olarak bilmiyorum.