Üretra darlığı mı prostatit mi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
jakeupp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Üretra darlığı mı prostatit mi

Mesaj gönderen jakeupp »

Selam herkese. Öncelikle sürekli başlık açıp rahatsız ettiysem affola. Bilmeyenler için yaşım 16 yeni girdim 16ıma uzun süren idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. 6 ay falan oldu ilk günden bu yana. Şikayetlerim tam geçmedi ama bu aralar üretra darlığı dan şüpheleniyorum ve çok korkuyorum şikayetlerim
İnce idrar (bu en çok korkutuyor tazyik gayet iyi ama ince)
Çok sıvı tüketince yarım saat aralıklarla idrara çıkıyorum
Ara sıra idrar asidikleşince yanma oluyor
İdrar sonu damlama yok galiba yani boxerime falan damlamıyor penisi mi sıvazlarsam. Günlük idrar sayım en fazla sıvının b. Kunu çıkartırsam 8 oluyor ama hepsi sabah gece çıkmıyorum. Üretra darlığı olabilir mi çok korkmaya başladım sistoskopi olmak istemiyorum :oops: :oops: :oops:
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Üretra darlığı mı prostatit mi

Mesaj gönderen efsane2036 »

Şüpheli cinsel ilişkı geçmişim var mı
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

efsane2036 yazdı:Şüpheli cinsel ilişkı geçmişim var mı
Hayır abi bu yaşta ne ilişkisi rüyalanma anında sperm çıkışını engelledim sonra idrar yolu enfeksiyonu oldu
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

jakeupp yazdı:
efsane2036 yazdı:Şüpheli cinsel ilişkı geçmişim var mı
Hayır abi bu yaşta ne ilişkisi rüyalanma anında sperm çıkışını engelledim sonra idrar yolu enfeksiyonu oldu
Tipik prostatit sebebi sperm çıkışını engellemeyle uretra darlığı olmaz uretra darlığı dediğin şeyin oluşması çok zor ya çok ciddi bi trafik kazası filan gecirecen yada bi ameliyat filan olacanki öyle oluşsun.sperm cikiyorduda tuttum diye uretra darlığı oluşmaz. Ancak spermin geri kacmasiyla prostatit oluşur.hadi geçmiş olsun kardeş
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Daha önce antibiyotik kullandım dedin işede yaradıysa prostatittir bence sorunu başka yerde arama çözüm belli üretra darlığı çok nadir durumda olur Knybr arkadaşın dediği gibi
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

Chamber04 yazdı:Daha önce antibiyotik kullandım dedin işede yaradıysa prostatittir bence sorunu başka yerde arama çözüm belli üretra darlığı çok nadir durumda olur Knybr arkadaşın dediği gibi
İdrar yolu enfeksiyonum uzun sürmüştü sizce bu üretra darlığına sebep olmuş olabilir mi bu korkutuyor beni şuan inşşalah prostatittir diye dua ediyorum
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

jakeupp yazdı:
Chamber04 yazdı:Daha önce antibiyotik kullandım dedin işede yaradıysa prostatittir bence sorunu başka yerde arama çözüm belli üretra darlığı çok nadir durumda olur Knybr arkadaşın dediği gibi
İdrar yolu enfeksiyonum uzun sürmüştü sizce bu üretra darlığına sebep olmuş olabilir mi bu korkutuyor beni şuan inşşalah prostatittir diye dua ediyorum
Sen yinede öyle dua etme:))
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

Knybr yazdı:
jakeupp yazdı:
Hayat kalitemi öyle çok etkilemiyor ama eğer üretra darlığı varsa sıkıntı
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

jakeupp yazdı:
Knybr yazdı:
jakeupp yazdı: İdrar yolu enfeksiyonum uzun sürmüştü sizce bu üretra darlığına sebep olmuş olabilir mi bu korkutuyor beni şuan inşşalah prostatittir diye dua ediyorum
Hayat kalitemi öyle çok etkilemiyor ama eğer üretra darlığı varsa sıkıntı
Kardeş uretra darlığıyla prostatiti ayırt etmek çok zor degilki.senin tek sıkıntın taziksiz işeme mi? Ağrın sızın var mı meninde değişiklik var mı? Ereksiyon sıkıntın var mı? Bunlarda varsa prostatitsin işte. Git bi işeme testi yaptır tecrübeli bi doktor işeme grafiginden bile anlar prostatit mi uretra darligimi bu ikisini ayırt etmek dünyanın en kolay işi ya
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Üretra darlığı alfa blokerla düzelmez diye biliyorum yani alfabloker işe yarıyorsa üretra darlığı değildir sanırım ama daha iyi bilenler aydınlatsın
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

söyüyeceğim şey bilimsel olarak kanıtlanmış değil ama kendi başıma geldiği için söylüyorum. Herhangi bir trafik kazası vs geçirmedim üretram o şekilde zarar görmedi ama bende üretra darlığı çıktı. sebebini dr bilemedi ama benim tahminim çok sık masturbasyondan kaynaklandığı. onun için çok sık masturbasyondan uzak dur. Haftada 2 yi geçmesin. anlattıklarından yola çıkarak kesinlikle sende üretra darlığı olmadığını söyleyebilirim. Sendeki durum enfeksiyon kaynaklı görünüyor. Bunun üzerine git. Belki sperm enfekte olmuş olabilir.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

muzdarip yazdı:söyüyeceğim şey bilimsel olarak kanıtlanmış değil ama kendi başıma geldiği için söylüyorum. Herhangi bir trafik kazası vs geçirmedim üretram o şekilde zarar görmedi ama bende üretra darlığı çıktı. sebebini dr bilemedi ama benim tahminim çok sık masturbasyondan kaynaklandığı. onun için çok sık masturbasyondan uzak dur. Haftada 2 yi geçmesin. anlattıklarından yola çıkarak kesinlikle sende üretra darlığı olmadığını söyleyebilirim. Sendeki durum enfeksiyon kaynaklı görünüyor. Bunun üzerine git. Belki sperm enfekte olmuş olabilir.
Abi ben hayatımda sadece 1 kere mastürbasyon yaptım onu da geçen sene düzgün bir şekilde. Rüyalanarak boşalıyorum sence hala enfeksiyon prostata gitmemiş olabilir mi yani hala idrar yolu enfeksiyonu olabilir mi
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

muzdarip yazdı:söyüyeceğim şey bilimsel olarak kanıtlanmış değil ama kendi başıma geldiği için söylüyorum. Herhangi bir trafik kazası vs geçirmedim üretram o şekilde zarar görmedi ama bende üretra darlığı çıktı. sebebini dr bilemedi ama benim tahminim çok sık masturbasyondan kaynaklandığı. onun için çok sık masturbasyondan uzak dur. Haftada 2 yi geçmesin. anlattıklarından yola çıkarak kesinlikle sende üretra darlığı olmadığını söyleyebilirim. Sendeki durum enfeksiyon kaynaklı görünüyor. Bunun üzerine git. Belki sperm enfekte olmuş olabilir.
Sizin birden mi çıktı bu darlık ortaya ?
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Masturbasyon uretra darlığı filan yapmaz öyle bişey olsa turkiyedeki erkeklerde uretra darlığı olmayan çıkmazdı.ya hocam Allahını seversen sistoskopi yaptiriyoz adamlar demir boruyla giriyor kan işiyonda onda bile kolay kolay oluşmuyor masturbasyonla uretra darligimi olur yapmayın ya
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Her insanin yapisi farkli bazisi vardir 3 ayda bir sistoskopi olur mesane kanser kontrolu icin , kapali prostat ameliyati olur kac Kere sonda takilir olmaz ,bazisi vardir sadece enfeksiyondan bile olabilir cocuklugunda oynarken farketmeden dusup orasini vurmustur hatirlamaz zamanla gelisir vs ,darlik denen sey vucudun o bolgede meydana gelen bir yaraya abartili iyilesme gostermeye calisip orayi daraltmasi ercument Aziz peker isimli hekim cok guzel aciklamis sitesinde, uroflowmetri degeri qmax 15 q ort 10 civari olan bi insanin darligim varmi diye suphelenmesi yersiz cunku erkek uretrasi uzun ve en ufak bi darlik bile olsa qmax 7-8-9 oralarda gezer zaten uzun darliklarda cok dusuk olur 2-3-4-5 gibi ,tavsiyem iseme testinizi yaptirin Eger qmax degeriniz 15 civari ise darligi kafaya takmaya gerek yok
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

jakeupp yazdı: Abi ben hayatımda sadece 1 kere mastürbasyon yaptım onu da geçen sene düzgün bir şekilde. Rüyalanarak boşalıyorum sence hala enfeksiyon prostata gitmemiş olabilir mi yani hala idrar yolu enfeksiyonu olabilir mi
Yaşın 16 ve hala mastürbasyon yapmıyor olman yanlış, düzenli yap işi rüyalara bırakma rüyalanınca da engelleme.
mastürbasyonu da tükürükle yapma uygun bir kayganlaştırıcı yada bebe şampuanı kullan. Ağız florası mikrop dolu.
Sorun kendini rüyada boşalmaya karşı tutmandan kaynaklanıyor olabilir.
Eğer dini sebeplerle mastürbasyon yapmıyorsan yaşın ilerlediğinde hastalığının da ilerlediğini görürsen dini biraz yanlış anladığının farkına varma ihtimalin yüksek.
İnsan doğasına karşı gelmemeli.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

clark yazdı:
jakeupp yazdı: Abi ben hayatımda sadece 1 kere mastürbasyon yaptım onu da geçen sene düzgün bir şekilde. Rüyalanarak boşalıyorum sence hala enfeksiyon prostata gitmemiş olabilir mi yani hala idrar yolu enfeksiyonu olabilir mi
Yaşın 16 ve hala mastürbasyon yapmıyor olman yanlış, düzenli yap işi rüyalara bırakma rüyalanınca da engelleme.
mastürbasyonu da tükürükle yapma uygun bir kayganlaştırıcı yada bebe şampuanı kullan. Ağız florası mikrop dolu.
Sorun kendini rüyada boşalmaya karşı tutmandan kaynaklanıyor olabilir.
Eğer dini sebeplerle mastürbasyon yapmıyorsan yaşın ilerlediğinde hastalığının da ilerlediğini görürsen dini biraz yanlış anladığının farkına varma ihtimalin yüksek.
İnsan doğasına karşı gelmemeli.
Abi dinle alakası yok. Sevmiyorum ve yapmak bana zevk vermiyor. O ilk zamanlar tutuyordum artık tutmuyorum. Ayrıca mastürbasyon evet gerekli ama zararları da bi o kadar var. Umarım ilerlemeden biter hastalığım tek dileğim bu umarım sadece basit Bi idrar yolu enfeksiyonudur
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

ben masturbasyon darlık yapar demedim, söylüyeceğim şey bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey değil diyerek bunu açıkca belirttim. bendeki hiç bir sebep yokken durduk yere oluşan darlığın sebebi bulunamadığı için tek sebep olarak aşırı ve sık masturbasyon yapmış olmamı görüyorum. Bu herkes de böyle olacak diye bir kaide yok ama ben kendi yaşantımdan bu sonucu çıkarıyorum.