Çok farklı bir ağrı serüveni? LÜTFEN YARDIM

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Çok farklı bir ağrı serüveni? LÜTFEN YARDIM

Mesaj gönderen mokoko »

Merhabalar. 21 yaşındayım ve bu sene ağustos ayında aniden testisimde ağrılar başladı ve başladıktan sonra 1 saniye bile geçmedi ve o ağrı kasığıma da vurmaya başladı ve sol kasığımda şişme oldu hep hissediyordum o ağrıyı. Bende ciddi bir şey olduğunu düşünüp tabikide doktora gittim ve damarların çok kötü durumda olduğunu şiddetli bir varikosel olduğunu söylediler. Hatta bazı doktorlar sol kasıktaki şişliği görünce ürolog oldukları halde fıtık olabilir dediler ama ultrasonda sadece varikosel çıktı ve damarların kasığa çok şiddetli bir şekilde çıktığı ve şiştiği görüldü. Sperm tahlili de kötü çıkınca ameliyat oldum ama ameliyattan önce ağrın geçmeyebilir demişlerdi ki dedikleride oldu ameliyat olalı 3 ay olmasına rağmen genellikle oturduğum zaman hep bir ağrı var. Bir insanın neden her saniye testisinde ağrı olur hiç geçmez. Son 1 aydır da inanılmaz bir şekilde makatımda ve kuyruk sokumumda şiddetli ağrı var. Genel cerrahiye yönlendirildiğimde makat çatlağı ve anismüs olduğu söylendi. Bende bu ağrıların sebeplerini araştırırken prostatiti de gördüm tabiki. Bende idrarla alakalı bir sıkıntı yok sık gitmiyorum veya yaparken ağrı olmuyor. Testisimde ağrı var ama yumurtalığa dokununca hassasiyet var prostatitteki ağrı dokununca hassasiyet halindemi yoksa farklı şekilde mi. Yürüyünce ağrıyı genelde hissetmiyorum ama 2 dk oturamıyorum çıldırmak üzereyim. Birde kuyruk sokumumun ve makatığımın olduğu yerde ağrı olduğu için boşalırken oradaki kaslar çalıştığı için kuyruk sokumuna doğru ağrı oluyor boşalırken. Prostatit olunca ağrı makat ile testis arasında oluyormuş galiba ama bende kuyruk sokumuna doğru ve pelvik mr çekimi de oldu. Kuyruk sokumunda bir şey gözükmüyor. Prostatta normal boyutlarda gözüküyor. Ben şimdi genede bir ürolojiye prostatit hakkında görünmelimiyim. Bursada oturuyorum ve bir arkadaşım da prostatit şüphesiyle dr berk karataşa gitti onunda oturunca ağrısı oluyordu ama doktor prostatitli kişilerde oturunca ağrı değil genel bir ağrı olur demiş ve göndermiş. Bende sizin çok bilginiz var diye size sormak istedim. Prostatit olma şansım var mı ne yapayım yoksa bunlar anismüs çatlak ve varikosel ameliyatı sonrası ağrılar mı? Birde spermatik korda botox işlemi uygulamak istiyorum bunun hakkında da bilginiz varmı? Şimdiden teşekkür ederim.
mokoko

Re: Çok farklı bir ağrı serüveni? LÜTFEN YARDIM

Mesaj gönderen mokoko »

sağolasın. Peki benim sorunum varikosel ve makat çatlağı ile ilgiliyse bu forumda yardım edebilecek insanlar var mı yoksa sadece prostatit hakkında mı başlık açmalıyım? Resmen makatımda hep bir kasılma var sanki içindeki kaslar hep sıkı şekilde ve sol testis hep hassas bunalıma girdim oturamamaktan hayatımı yaşayamamaktan
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

prostatit degilsin bence. varikosel ve makat sorunu genel cerraha git
tiesto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tiesto »

Kardeşim önce sakin ol ve işe makatı düzeltme ile başla yeme içme alışkanlıklarını değiştir az ve sıvı beslen bikaç hafta çorba haşlama vs kabız asla kalma duohalalac şurup al günlük düzenli iç bitene kadar makatına her dışkılamadann sonra hametan mrdacassol bepanthen sür eğer kasılma çoksa eczaneden locafen krem al bitirene kadar hergün kullan 1 ay boyunca sabah akşam majezik , elektra fort yada voltaren ağrı kesici hangisini tercih edersen 1 tanesini düzenli kullan ve bol su iç testis ağrsı ve oturman biraz dha rahatlıyacakır ve zamanla geçecektir Not: sakın sıcak suya oturma testis ağrısını arttırır geçmiş olsun.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

tiesto yazdı:Kardeşim önce sakin ol ve işe makatı düzeltme ile başla yeme içme alışkanlıklarını değiştir az ve sıvı beslen bikaç hafta çorba haşlama vs kabız asla kalma duohalalac şurup al günlük düzenli iç bitene kadar makatına her dışkılamadann sonra hametan mrdacassol bepanthen sür eğer kasılma çoksa eczaneden locafen krem al bitirene kadar hergün kullan 1 ay boyunca sabah akşam majezik , elektra fort yada voltaren ağrı kesici hangisini tercih edersen 1 tanesini düzenli kullan ve bol su iç testis ağrsı ve oturman biraz dha rahatlıyacakır ve zamanla geçecektir Not: sakın sıcak suya oturma testis ağrısını arttırır geçmiş olsun.
Teşekkür ederim de böyle kasılmalar için doktorum duş başlığı ile sıcak su tutmamı falan söyledi ama bu testis ağrısına kötü geliyorsa ne yapmalıyım bilmiyorum :D Varikosel ameliyatından sonra çok fazla ağrı kesici içtim ama baş ağrısı gibi değil bu ağrı bir türlü etki etmiyor gibi yada ediyorsa da az ediyor bilmiyorum. Birde bazen genelde geceleri sık tuvalete çıktığım oluyor ama görüştüğüm genel cerrah rektal ve pelvik kaslarım bir türlü gevşemediği ve o kasların mesaneyide tuttuğu için idrara çıkman da büyük tuvalete çıkman gibi etkilenir dedi. Bu idrara çıkmalar bazen 8 saat çıkmadığım bazende 4 saatte 4 kere çıktığım oluyor prostatitle alakası var mıdır bu durumun?
tiesto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tiesto »

Merhaba kardeşim ben pelvik ve makat ağrısı odaklı tavsiyeler vermeye çalıştım işin prostatit kısmını daha tecrübeli arkadaşlar cevaplayacaktır umarım, birde duş başlığı ile makat ve kasık bölgelerine çok sıcak olmamak kaydı ile su tutabilirsin sadece leğene su doldurup oturma demek istemiştim, Sen kendini iyice bir dinle sana neyin iyi gelip neyin sorunları tetiklediğini iyice bir gözden geçir sırayla tedavi denemeni tavsiye ederim
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Kardesım iyi bir ürolaga git durumunu anlat bekleme, ameliyat esmasında enfeksiyon kapmış olabilirsin yada bi patojen olabılır sende agrıyı bu yapıyor olabilir, sürekli agrı olması pek normal değil, arada agrıyor desenneyse ama senınki farklı gibi, slip don giy sana önerm hayaları rahatlat sıkıştırma pantolon vs