Prostat 18 gr

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Pablos

Re: Prostat 18 gr

Mesaj gönderen Pablos »

canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı:Bitince bitireceksin Hocam zamani ,ocsonradan yaptigin aslinda mesanede kalan idrar diye gecer uroflow yaparken onu dusunme,onu zamana cahil etme,bendede cok oldu ilk baslarda bittikten sonra kesik kesik devam etme bitince biraz daha bekleme ve devam etme son zamanlarda azaldi ,sen ilk isemen baslayinca baslat ve sonlaninca saati durdur
İdrarın sonuna doğru damlamaya başlıyor bazen sonra kesik kesik gelmeye başlıyor o damlamaya başladığı anda keseyim mi kronımetreyi
Aynen
400 ml 35 saniyede yaptım ama inceldiği anda kestim idrarı yani zorlaştığı anda bıraktım şişeyi doldurduktan sonra wcye oturdum yine kalanını kesil kesik yaptım bu şekil doğru mu ?
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı: İdrarın sonuna doğru damlamaya başlıyor bazen sonra kesik kesik gelmeye başlıyor o damlamaya başladığı anda keseyim mi kronımetreyi
Aynen
400 ml 35 saniyede yaptım ama inceldiği anda kestim idrarı yani zorlaştığı anda bıraktım şişeyi doldurduktan sonra wcye oturdum yine kalanını kesil kesik yaptım bu şekil doğru mu ?
Zorlastigi anda degilde bittigi anda durdurmak lazim ,normali bu ama 40 saniye bile olsa 10 olur o bile normal
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı: Aynen
Zorlastigi anda degilde bittigi anda durdurmak lazim ,normali bu ama 40 saniye bile olsa 10 olur o bile normal
Üstad zorlaştığı derken incelmeye damlamaya dönmeye başladı valla iyice kafam karıştı bu işten uğraştığımız işlere bak allah şifa versin herkese
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı: 400 ml 35 saniyede yaptım ama inceldiği anda kestim idrarı yani zorlaştığı anda bıraktım şişeyi doldurduktan sonra wcye oturdum yine kalanını kesil kesik yaptım bu şekil doğru mu ?
Üstad zorlaştığı derken incelmeye damlamaya dönmeye başladı valla iyice kafam karıştı bu işten uğraştığımız işlere bak allah şifa versin herkese
Hocam dedigine gore idrar akis hizin endiselenicek seviyede degil oyle soyleyebilirim
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı: Zorlastigi anda degilde bittigi anda durdurmak lazim ,normali bu ama 40 saniye bile olsa 10 olur o bile normal
Hocam dedigine gore idrar akis hizin endiselenicek seviyede degil oyle soyleyebilirim
Hocam prostatta küçük niye böyle oluyor anlamıyorum
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Ayrıca ayakta daha iyi yapıyorum oturunca debi sanki dahada zorluyor
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı: Üstad zorlaştığı derken incelmeye damlamaya dönmeye başladı valla iyice kafam karıştı bu işten uğraştığımız işlere bak allah şifa versin herkese
Belki prostatla alakalı değil de o bölgedeki kaslarla alakalı olabilir, belki de mesane kasları ile alakalı?
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Pablos yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Pablos yazdı: Üstad zorlaştığı derken incelmeye damlamaya dönmeye başladı valla iyice kafam karıştı bu işten uğraştığımız işlere bak allah şifa versin herkese
en olası iki ihtimal.......ya prostatın olduğu yerde idrar yoluna doğru bi şişme oluştu ya da pelvik kaslar sapıttı
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam benim de prostat boyutuna hep normal diyorlar hatta bu yüzden sende prostatit yok diyen de oldu. Ancak kültürde üreme ve lökosit var. Sanırım pelvik kaslara prostatın sertleşmesi sinirsel bir bası yapıyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Hergele yazdı:Hocam benim de prostat boyutuna hep normal diyorlar hatta bu yüzden sende prostatit yok diyen de oldu. Ancak kültürde üreme ve lökosit var. Sanırım pelvik kaslara prostatın sertleşmesi sinirsel bir bası yapıyor.
Sende de mi idrar sıkıntısı var , işin kötüsü böbrekte büyüme olmuş doktor zararsız dedi gerçi ama normal değil sonuçta
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Pablos yazdı:
Hergele yazdı:Hocam benim de prostat boyutuna hep normal diyorlar hatta bu yüzden sende prostatit yok diyen de oldu. Ancak kültürde üreme ve lökosit var. Sanırım pelvik kaslara prostatın sertleşmesi sinirsel bir bası yapıyor.
Sende de mi idrar sıkıntısı var , işin kötüsü böbrekte büyüme olmuş doktor zararsız dedi gerçi ama normal değil sonuçta
Hocam 7 aydır hiç geçmeyen damlama var. İdrar yaparken akım düşük.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Hergele yazdı:
Pablos yazdı:
Hocam 7 aydır hiç geçmeyen damlama var. İdrar yaparken akım düşük.
Damlama var bende de idrardan sonra WC den çıkınca bile var 1-2 damla geliyor böyle başladı zaten artık nerdeyse eminim prostatitten olduğuna , senin prostat boyutu ne ve idrar akımın kaç test ettin mi
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam benim başka semptomlarla başladı sonra damlama ile devam etti hâla sürüyor. Boyut tam olarak bilmiyorum ancak bir profesöre muayene olmuştum prostatın çok normal en ufak büyüme yok dedi. Akım hızı ortalama 14 idi.
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Prostat cc ile gramı farklı şeyler mi ?
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Bugün ultrasona girdim böbrek renal pelvis çapı sol 28 mm sağ 10 mm çıktı yani debi düşüklüğünden böbrek genişlemiş galiba kafam çok karıştı bunlar neden oluyor bilmiyorum
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Pablos yazdı:Bugün ultrasona girdim böbrek renal pelvis çapı sol 28 mm sağ 10 mm çıktı yani debi düşüklüğünden böbrek genişlemiş galiba kafam çok karıştı bunlar neden oluyor bilmiyorum
Ne zamandır hastasiniz böbrekler için nasıl bi tedavi uygulanacak