HASTALIĞIN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
merih
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

HASTALIĞIN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Mesaj gönderen merih »

Arkadaşlar merhaba. Ben 3-4 aydır prostatit ile uğraşıyorum ve semptomlarım gerçekten çok çok ağır geçiyor. Zafer oymana gittim ve ilaç tedavisi alıyorum. Hastalık psikolojik olarak gerçekten olumsuz etkiliyor hepimizi biliyorum. Ama ben her şeye rağmen hayatımı en iyi şekilde devam ettirmeye çalışıyorum. En iyi şekilde mücadele ediyorum. İsteyen instagram üzerinde takip edip iletişime geçebilir paylaşımlarım motive edici olabilir. Spor , beslenme, gündelik yaşam vs. Kendim diyetisyenim zaten. Hasta olsak da bu hiçbir şeye engel değil. İletişime geçmek isteyen motivasyon isteyen, dertleşmek isteyen dm den yazabilir instagram üzerinden takipleşebiliriz. Bu illeti ancak yaşayan bilir.. Moral bozmayın emin olun çok çok ağrı sızı çekiyorum ama mücadele tam gaz devam! Daha iyi günler görcez inşallah :)
Hergele

Re: HASTALIĞIN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Mesaj gönderen Hergele »

Evlilik arefesi cinsel sorunlar olmasa ağrıya da razıyım da adamı deli ediyor yav. Elbet bir gün geçer, umarım. Yaşamaya devam ben de stajyer avukatım aklımı çoğu zaman işime veremiyorum. Ama şu forumda yüzünü bile görmediğim insanların benzer şeyler yaşadığını bilmek nedense bir bağ oluşturuyor. Herkese sağlıklı bir ömür diliyorum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
merih

Mesaj gönderen merih »

Hergele yazdı:Evlilik arefesi cinsel sorunlar olmasa ağrıya da razıyım da adamı deli ediyor yav. Elbet bir gün geçer, umarım. Yaşamaya devam ben de stajyer avukatım aklımı çoğu zaman işime veremiyorum. Ama şu forumda yüzünü bile görmediğim insanların benzer şeyler yaşadığını bilmek nedense bir bağ oluşturuyor. Herkese sağlıklı bir ömür diliyorum.
Haklısın kardeşim. Cinsel sorunlar bence uygun partner bulduktan sonra doğru cinsel yaşam ile düzene giriyor bende öyle oldu.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

merih yazdı:Arkadaşlar merhaba. Ben 3-4 aydır prostatit ile uğraşıyorum ve semptomlarım gerçekten çok çok ağır geçiyor. Zafer oymana gittim ve ilaç tedavisi alıyorum. Hastalık psikolojik olarak gerçekten olumsuz etkiliyor hepimizi biliyorum. Ama ben her şeye rağmen hayatımı en iyi şekilde devam ettirmeye çalışıyorum. En iyi şekilde mücadele ediyorum. İsteyen instagram üzerinde takip edip iletişime geçebilir paylaşımlarım motive edici olabilir. Spor , beslenme, gündelik yaşam vs. Kendim diyetisyenim zaten. Hasta olsak da bu hiçbir şeye engel değil. İletişime geçmek isteyen motivasyon isteyen, dertleşmek isteyen dm den yazabilir instagram üzerinden takipleşebiliriz. Bu illeti ancak yaşayan bilir.. Moral bozmayın emin olun çok çok ağrı sızı çekiyorum ama mücadele tam gaz devam! Daha iyi günler görcez inşallah :)
Abi instagram ismin nedir
Rainman90

Mesaj gönderen Rainman90 »

merih yazdı:Arkadaşlar merhaba. Ben 3-4 aydır prostatit ile uğraşıyorum ve semptomlarım gerçekten çok çok ağır geçiyor. Zafer oymana gittim ve ilaç tedavisi alıyorum. Hastalık psikolojik olarak gerçekten olumsuz etkiliyor hepimizi biliyorum. Ama ben her şeye rağmen hayatımı en iyi şekilde devam ettirmeye çalışıyorum. En iyi şekilde mücadele ediyorum. İsteyen instagram üzerinde takip edip iletişime geçebilir paylaşımlarım motive edici olabilir. Spor , beslenme, gündelik yaşam vs. Kendim diyetisyenim zaten. Hasta olsak da bu hiçbir şeye engel değil. İletişime geçmek isteyen motivasyon isteyen, dertleşmek isteyen dm den yazabilir instagram üzerinden takipleşebiliriz. Bu illeti ancak yaşayan bilir.. Moral bozmayın emin olun çok çok ağrı sızı çekiyorum ama mücadele tam gaz devam! Daha iyi günler görcez inşallah :)
İnstagram isminiz nedir?
Rainman90

Hastaligin oldugu sure 6 ay farkina vardigim sure 3 ay oncesi.bu hastalik maddi olarak agir,doktorlar yasadigimiz yerlere uzak olabiliyor o da maliyet.benim anladigim ilk zamanlar cokzorlu geciyor hala kendime yedimiyorum.psikolojik olarak cok sıkıntılı bir surecten geciyorum.nasil gecmeyim diyorum kendime her an bir agri bir yanma kadir abi sagolsun brufeni onerdi yanmalarimi iyi geliyor idrar problemim var onada xatral aliyorum yine sagolsun kadir abi onerdi.bu forumun varligi bana guc veriyor, hergun okuyorum diger arkadaslarin kardeslerin abilerin varligi guc veriyor herkese çok teşekkur ederim
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

özellikle ilk aylar zor geçer. zaman zaman ağlarsınız.
uygun tedavi ve yasaklara uyarak zamanla eski haline geliyor insan.
sabırlı olun, iyileşeceğinize inanın.
cinsellik yoksa zorlamayın, organın iyileşmesine izin verin bir süre.
psikolojisi çok zor bir hastalık ama siz bunun üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz..
Rainman90

red yazdı:özellikle ilk aylar zor geçer. zaman zaman ağlarsınız.
uygun tedavi ve yasaklara uyarak zamanla eski haline geliyor insan.
sabırlı olun, iyileşeceğinize inanın.
cinsellik yoksa zorlamayın, organın iyileşmesine izin verin bir süre.
psikolojisi çok zor bir hastalık ama siz bunun üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz..
Malesef zaman zaman aglama oluyor esimin destegi cok buyuk o rahatlatiyor.benim ereksiyonumu etkilemedi fakat bosaldiktan sonra cok siddetli pelvik agri ve sag testisimde agri yapiyor enfeksiyondan mi yoksa organ hasari mi yoksa ikisi birlikte mi bilemiyorum bende o yuzden cinsel perhiz yapiyorum.çay hariç yasaklara uyuyorum , ve dogru dediniz biz bunun üstesinden gelicek guce sahibiz saygilar degerli arkadasim
hepten

Mesaj gönderen hepten »

ağlamak? :
Rainman90

hepten yazdı:ağlamak? :
Hocam herkesin psikoljik dayanikliligi bir degil malesef bende çok dolduğumda oluyor
hepten

Mesaj gönderen hepten »

merih yazdı:
Rainman90 yazdı:
İnstagram isminiz nedir?
---
kraaaaalll...
kıskandım aq...
ağırlık kaldırmak sıkıntı oluşturmuyor mu ya..
merih

Mesaj gönderen merih »

hepten yazdı:
merih yazdı:
Rainman90 yazdı: İnstagram isminiz nedir?
---
kraaaaalll...
kıskandım aq...
ağırlık kaldırmak sıkıntı oluşturmuyor mu ya..
Kaldırmazsam daha büyük sıkıntı oluşur bende :)
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Rainman90 yazdı:Hastaligin oldugu sure 6 ay farkina vardigim sure 3 ay oncesi.bu hastalik maddi olarak agir,doktorlar yasadigimiz yerlere uzak olabiliyor o da maliyet.benim anladigim ilk zamanlar cokzorlu geciyor hala kendime yedimiyorum.psikolojik olarak cok sıkıntılı bir surecten geciyorum.nasil gecmeyim diyorum kendime her an bir agri bir yanma kadir abi sagolsun brufeni onerdi yanmalarimi iyi geliyor idrar problemim var onada xatral aliyorum yine sagolsun kadir abi onerdi.bu forumun varligi bana guc veriyor, hergun okuyorum diger arkadaslarin kardeslerin abilerin varligi guc veriyor herkese çok teşekkur ederim
Merhaba dostum,
Ben de senin gibi kendime yediremiyorum. 12 yıl önce bu başıma geldi ve 1bucuk sene sonra atlatmıştım. 8 ay önce nüks yaşadığımı sanıyordum. Galiba öyle değil. Çünkü 11 yıl boyunca kendimi çok ıyi koruyordum. 12 yıl önce e-coli üremişti. Ben kültürlerde bunun çıkmasını beklerken son iki kültürde iki farklı bakteri tespit edildi. Bu nasıl olur hala anlamış değilim. Prostatın sağ lobunddki şişlik hem hala geçmedi hem de orada sürekli bir sıkıntı varmış hissediyorum. Tabi zaman zaman da agrisi makata vuruyor. 8 aydir ara ara ilac alıyordum. Yanma geciyor ama ağrı geçmiyor. Simdi son antibiyograma göre yeniden anti alıyorum.
Bakglim bu sefer gecer ınşallah. Bunu basina gelen biliyor.