Yardımına İhtiyacım Var!!!

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
malkomm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Yardımına İhtiyacım Var!!!

Mesaj gönderen malkomm »

yaklaşık 2 yıldır aşağıda yer alan şikayetlerim vardır:
1) Geceleri sık sık idrara çıkma (ortalama 5-6 defa)
2) İdrar akışında yavaşlama ve kesik kesik idrar yapma, yaptıktan sonra idrar kalma hissi
3) Çoğu zaman ağrılı idrar yapma
4) Dışarı çıktığım zaman, baskın idrara çıkma (bu durum sosyal durumumu ciddi anlamda etkiliyor)
5) Penisin sağ alt kökünden idrar kanalına vuran keskin ağrı, sanki, üretranın içine jilet veya bıçak atmışlar gibi, üretrada yanma ve ağrı. Bazen bu ağrı ve yanma penisin alt tarafından penis çıkışına doğru idrar kanalını vuruyor.
6) Üretra ve penis kökündeki ağrı (daha ziyade sağ tarafta hissediyorum), nedeniyle oturup, kalkmakta zorluk çekiyorum. Mesela, sağ ayakkabı bağcığımı dahi bağlamaktan korkuyorum, çünkü, eğildiğimde, sanki üretraya bir bıçak attılar gibi ağrı hissediyorum. (Şuanda en fazla bu durum beni sarsıyor).
gittiğim ürologların üç farklı teşhisi oldu:
Aktif mesane problemi, sistit ve prostatit. Faklı zamanlarda bir haftalık, iki haftalık antibiyotik ve ağrı kesiciler kullandım. Açıkçası, şuana kadar tam olarak hastalığım hangisidir onu da anlayamadım. İki defa bilgisayarlı tomoğrafi yapıldı, defalarca, ultrason ve idrar tahlilleri yapıldı. Bir sonuç alamadım. En son gittiğim bir doktor, bir ay kullanmam için tavanic 500, tetra 500 ve ürorec ilaç verdi. İki Hafta kullandım, herhangi bir netice alamayınca, İlker Hocaya gittim. Ilker hoca, prostat sıvından baktı ve her alanda çok sayıda lökosit ve lökosit kümesi görüldü. Bana 2 kutu monodox,2 kutu azomax, 2 kutu üremisin ve 14 iğne Unacefin İğne verdi. İğnelerden sonra biraz rahatlama oldu ama yeniden ağrılar başladı. Suanda günde üç defa Üripas, 1 xatral kullanıyorum, yaklaşık bir ay oldu.
Üretra ve Penis kökündeki ağrı ve yanma için tavsiyeniz nedir, şimdiden herkese teşekkür ve sağlıklı bir yaşam dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yardımına İhtiyacım Var!!!

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim ilaclarin fayda etmeye baslamis. Yogun lokositin var..enfeksiyon yuksek. Bu ilaclari kullan. Agri icin nsaii agri kesici antienflamatuar ilaclar kullan brufen v.s gibi.. drun recete etsin.İdrar sikayetlerin alfabloker recete ettir. Xatral yada cardura gibi. Bolsu ic. Sicak suya otur. Narenciye tuketme yanma yapar. Ayrica prostat sivisindan kultur ve antibiogram yaptirmani öneririm.
malkomm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen malkomm »

Kadir bey teşekkür ederim. XATRAL yerine craanbery kullansam olur mu, bir de sizce ne kadar daha antiboytiklere devam etmem gerekiyor. meniden lökosit baktırmamı tavsiye eder misiniz, 2 hafta sonra bir kez daha hem prostat sıvısından kültür, hem de lökosit baktıracağım. Adana Düzen laboratuvarı, prostat sıvısında üreme olmadığı için antibiyogram yapmadı. Ya da bana tavsiyeleriniz olursa memnun olurum, hangi tahlilleri yapmam hususunda. saygılarımla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

malkomm yazdı:Kadir bey teşekkür ederim. XATRAL yerine craanbery kullansam olur mu, bir de sizce ne kadar daha antiboytiklere devam etmem gerekiyor. meniden lökosit baktırmamı tavsiye eder misiniz, 2 hafta sonra bir kez daha hem prostat sıvısından kültür, hem de lökosit baktıracağım. Adana Düzen laboratuvarı, prostat sıvısında üreme olmadığı için antibiyogram yapmadı. Ya da bana tavsiyeleriniz olursa memnun olurum, hangi tahlilleri yapmam hususunda. saygılarımla
Xatral alicak kadar kadar sikayetin fazla degilse cranberry alabilirsin. %30 idrara cikmayi azaltir. Meniden lokosite gerek yok...kültur olabilir. Tahlil olarak, prostat sivisi lokosit sayimi ve kültür +antibiogram ( meni ve idrar dahil).