Bir üroloji uzmanin görüşü

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Bir üroloji uzmanin görüşü

Mesaj gönderen mrt2323 »

Bugün bulunduğum bölgede özel bı muayenesinde hizmet veren bir üroloji uzmanına gittim. Daha önce Burdada yazdgim sikayetlerimi soyleyerekden kendisiyle tedaviye devam istedim. Kendisine bilgi verrkende prostat masajının bana iyi geldiğini söyledim. Doktorun bu hastalık hakkındaki görüşlerini sıralıyoruz.
1. Bak kardeşim öncelikle prostatitin artık hayatımızdan cikmayacagini bilmek tedavinin yarışı çünkü prostatın sevdiği şeyleri yapmak buna bağlı.
2. Bunu söylerken prostatit çok kötü bı hastalık veya artık hayatımızı karartan bı hastalık olarak görmüyorum aslında dikkat edersen hastalığın farkına bile varmadan
3. Prostat masajini bir veya iki uygulamadan sonra kesinlikle önermiyor. Nedeni: prostat sünger gibidir her nekadar masajın yapılmasından sonra rahatlama olsa dahi bir kaç gün sonrasında daha çok o bölgedeki sıvıları her masajdan sonra daha çok içine çekip şisecek.
4. Sık idrar ve tazyiksiz idrarin iki sebebi vardır biri idrar kanalı darlık yada prostat sişip idrar kanalini sıkması
5. Prostatın şisligini boşalarak atacaksın sperm öncesi gelen sıvı ve sperm dahil olmak üzere bu sıvıların yüzde 90 prostatdan gelen sıvıdır.
6. Nekadar cinsel perhiz yaparsan okadar prostat bölgesindeki sıvı katilasip sertleserek kalsifakasyon oluşturur.
7. Bu yüzden hafta üç veya 4 kez bosalarak prostatin boşalması sağlanacak.
8. Kesinlikle aci ekşi yiyilmeyip, soğukta kalinmiyacak
9. Prostat aralıklarla nuks eder ve nukseddiginde de en kısa zamanda dikkat ederek normale dondurmeliyiz.
10. Psikolojik yönünü de değerlendirerek etken oldgunu düşünüyor.
11. Dünyada iki canlı seksi zevk alarak yaşar biri insan diğeri yunus baliklaridir diğer canlılar seksi sadece üremek için yaşar bu yüzden kesinlikle zevk alınarak cinsel ilişkiye girilmelidir partneri sen çok kendi zevkini düşüneceksin.
12. 5 adet genta iğne yazdı bide idrar yolları enfeksiyonu ilacı.
13. Bir hafta sonra kontrol dedi bakteriymis vs onlardan hiç bahsetmedi. Penisi eliyle detaylı inceleme yapıp sorun yok ddedi.
14. Bana eswt ve prp yi kendisi muayenesinde uyguladığı halde sana kesinlikle gerek yok penis sağlam. Bunu biz damarsal proplemlerde uyguluyoruz dedi.
Evet arkadaşlar yorumlarınızı alabilirmiyim
mrt2323

Re: Bir üroloji uzmanin görüşü

Mesaj gönderen mrt2323 »

Ha bide kesinlikle kabız olmalısınız bagirsaklariniz düzgün çalışmazsa prostat daha beter olur dedi
Knybr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Knybr »

Birinci maddede puanını verdim ne demek hayatımızdan cıkmayacagini bilmek nasıl bir doktor bu lafı söyler ikincisi bu hastalığı çekenlerin tecrubelerine göre sık bosalmak iyi değil adam haftada üç dört kez diyor.ezbere konuşuyor hemserim ezbere akıl vermesin nasıl tedavi edecek onu söylesin
hepten

Mesaj gönderen hepten »

kral.....adamın söylediği bu kadar şeyi nasıl unutmadan yazabildin buraya......ses kaydı falan mı yaptın

ben buna takıldım valla
mrt2323

Mesaj gönderen mrt2323 »

Bukadar önemli bir hastalıkta nekadar detay varsa takip etmeliyiz:)
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

Ben boşalınca daha kötü oluyorum
Bu tıbbın yanlış bildiği şeyler var bence prostat hakkında
hepten

Mesaj gönderen hepten »

bu arada doktorun söylediği çoğu şey kişiden kişiye değişebilecek ve tartışmaya açık, çokça duyduğumuz laflar.
yunusların da mala iyi vurduğunu hepimiz biliyoruz zaten

geçmiş olsun kral
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Ya arkadaş bugün doktora gittim üniversite hastanesine. koymuşlar oraya bi çocuk ben ona soruyom yukardada hocalar var hocaya telefon açtı ben soruyom o hocaya soruyor telefondan söylediğini bana söylüyor ben soruyom o hocaya soruyor sinir krizi geçirdim resmen nasıl mezun oluyor bunlar kardeşim ne öğretiyorlar bu çocuklara bu fakultelerde gerçi hocalarıda bişey bilmiyor ki çocuklar bilsin
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Bunları hepimiz biliyoruz. Fakat kendi kendine geçmiyor ki bu.Herkes bir arayış içinde.
Zaten ıyilesince aklına gelmiyor.Ama olduğunda da aklından çıkmıyor.
Ben nüks yaşamadan önce bazen unutuyordum bile.ama o kadar dikkat etmeme rağmen nüksetti.
Artık FDA Bunun için bir tedavi protokolü yayınlaması lazım. Birisinin doğru dediğine bir başka doktor yanlış diyor.Bir kere bakteri yok edilmeden veya baskilsnmadan iyileşmek zor.Bir diğeri masaj. Benim doktor ödemi atmak için masaj diyor. Fakat 15 defadir aralıksız masaj yaptırıyorum.Agri azalmasına rağmen tam geçmedi. Dün yaptırdığım masajda ödem küçülmüş artık enfeksiyon üretemiyor dedi.10 damla sıvı geldi. Oysa daha önceleri 5 damla geliyordu. Kuculduyse sıvı da azalması lazım.

Ben daha önce özel olarak masaj yatırmamıştım.Sadece 5-6 defa kontrollere gittiğimde yapılmıştı. O zaman bir süre sonra iyilesmistim.

Öyle ya da böyle bu geçecek de nasıl ne kadar sürede geçecek bakalım.
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

duman64 yazdı:Bunları hepimiz biliyoruz. Fakat kendi kendine geçmiyor ki bu.Herkes bir arayış içinde.
Zaten ıyilesince aklına gelmiyor.Ama olduğunda da aklından çıkmıyor.
Ben nüks yaşamadan önce bazen unutuyordum bile.ama o kadar dikkat etmeme rağmen nüksetti.
Artık FDA Bunun için bir tedavi protokolü yayınlaması lazım. Birisinin doğru dediğine bir başka doktor yanlış diyor.Bir kere bakteri yok edilmeden veya baskilsnmadan iyileşmek zor.Bir diğeri masaj. Benim doktor ödemi atmak için masaj diyor. Fakat 15 defadir aralıksız masaj yaptırıyorum.Agri azalmasına rağmen tam geçmedi. Dün yaptırdığım masajda ödem küçülmüş artık enfeksiyon üretemiyor dedi.10 damla sıvı geldi. Oysa daha önceleri 5 damla geliyordu. Kuculduyse sıvı da azalması lazım.

Ben daha önce özel olarak masaj yatırmamıştım.Sadece 5-6 defa kontrollere gittiğimde yapılmıştı. O zaman bir süre sonra iyilesmistim.

Öyle ya da böyle bu geçecek de nasıl ne kadar sürede geçecek bakalım.
Bu masaj konusu tartışmalı gerçekten. Ben kontrollerde yaptırıyorum sadece. Fazla masajın iyi olmadığı da söyleniyor. Kesin bir şey yok ki bu konuda. İşimiz zor.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Masajın ben kötü olduğunu düşünüyorum çünkü enfeksiyonlu bölgedeki bakteriyi ödemi Atacam derken dahada etrafına yayıyor ve enfeksiyonun geniş bir alana yayılmasına sebeb olduğunu düşünüyorum birde iyileşenleri inceliyorum tamamen sıfır olanları adamlar masaj yaptırmamış özel olarak sadece kültür ve testlerde masaj yaptırmışlar bu konu çok tartışmalı birde ödemli enfeksiyon devam ederken doktor masajdan korkuyor ve kaçınıyor bundan şuna varıyorum aslında masaj yapılmasa daha iyi antibiyotik esnasında belki olabilir bunu doktorumla bir konuşacağım
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
hepten

Mesaj gönderen hepten »

bu forumu okuyan adamın doktora soracak sorusu olamaz.....çünkü doktorlardan öğrenebileceği bişey kalmamıştır, tam tersi onlar bizlerden bişeyler öğrenmeli...
hastalık hakkında gerçekten deneyim sahibi olabilmek için onu yaşamak gerekir......öyle kitaplardan okumayla yada hasta dinlemekle olmaz bu işler, tamam bu adamların elinden bir sürü hasta geçiyor ama asıl kendileri de tecrübe etmedikleri için olaya tam olarak vakıf olamıyorlar...
bu sadece hastalıklar için geçerli değil tabi hayatın her alanında olay böyle işliyor......işin içine tam olarak girmeden öğrendiğin bilgiler salt bilgi olmanın ötesine geçemiyor....

ilk kez karşılaştığım bi hastalık yüzünden birine danışmam gerekirse, gidip ord.profa muayene olmak yerine ; o hastalığı yaşamış adama danışırım, isterse dünyanın en cahil adamı olsun...

tüm tıbbi branşlar için geçerli bu durum tabi......
cokzorlaniyorum
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cokzorlaniyorum »

Ben anlamıyorum, kimileri mastürbasyon yapmayın daha kötü olur diyor kimi yapın, yapmak lazım diyor. Tıpın hala bazı konularda bu kadar yetersiz kaldığını görmek üzüyor. Sadece bizde mi bu böyle dedim ancak yurtdışındaki forumlara da bi göz gezdirdim bugün ilk defa. Hemen hemen benzer durumlar.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

cokzorlaniyorum yazdı:Ben anlamıyorum, kimileri mastürbasyon yapmayın daha kötü olur diyor kimi yapın, yapmak lazım diyor. Tıpın hala bazı konularda bu kadar yetersiz kaldığını görmek üzüyor. Sadece bizde mi bu böyle dedim ancak yurtdışındaki forumlara da bi göz gezdirdim bugün ilk defa. Hemen hemen benzer durumlar.
Hocam anladığım kadarıyla prostatta yara kalsifilasyon olanlara yaramıyor. Ama bana yaramıştı hatta hastalığın ilk aylarında bir masaj sonrası cinsellik yüzde yüz gelmişti çok da mutlu olmuştum tabi ama 1 gün sürdü başa sardı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Kartal424
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal424 »

Masaj bana yaramiyor sikayetlerimi arttiriyor ama kendim yaparsam doktor yaparsa olmuyor
Kartal424
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal424 »

Aynen oyle kardesim
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

Bu hastalıkla yaşamaya alış kısmı son derece irrite edici. Doğru bulmuyorum bu tavrı.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Kartal424 yazdı:Masaj bana yaramiyor sikayetlerimi arttiriyor ama kendim yaparsam doktor yaparsa olmuyor
Sen masaj yapıyorsun ama sağlamıyorsundur. Önemli olan oradaki sıvıyı idrar kanali vasıtasıyla dışarı atmak.onun içinde tecrübeli bir doktorun yapması gerekir.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

cokzorlaniyorum yazdı:Ben anlamıyorum, kimileri mastürbasyon yapmayın daha kötü olur diyor kimi yapın, yapmak lazım diyor. Tıpın hala bazı konularda bu kadar yetersiz kaldığını görmek üzüyor. Sadece bizde mi bu böyle dedim ancak yurtdışındaki forumlara da bi göz gezdirdim bugün ilk defa. Hemen hemen benzer durumlar.
Katılıyorum. Ben de örneğin sık boşalma mastürbasyon tekrar nükse direk sebep veriyor. Yanma ve sık idrar artıyor. O yüzden hemen sonrasında bir ağrı kesici alıyorum. Masaj derseniz geçen ki masaj sonrası hala ağrım var, aradan uzun zaman geçti.
Kanıt ile gelmek lazım öyle görüş ile olmaz bu işler. O da bilimsel çalışmadır. Tutturmuşlar bir sık boşalın, evlenin.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Icedive26 yazdı:
Katılıyorum. Ben de örneğin sık boşalma mastürbasyon tekrar nükse direk sebep veriyor. Yanma ve sık idrar artıyor. O yüzden hemen sonrasında bir ağrı kesici alıyorum. Masaj derseniz geçen ki masaj sonrası hala ağrım var, aradan uzun zaman geçti.
Kanıt ile gelmek lazım öyle görüş ile olmaz bu işler. O da bilimsel çalışmadır. Tutturmuşlar bir sık boşalın, evlenin.
Ağrı yaptı diyorsunuz. Ben de kalçaların alt bölümündeki ağrı için yaptırıyorum. Sizin nerede ağrı yaptı?
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

duman64 yazdı:
Icedive26 yazdı:
Ağrı yaptı diyorsunuz. Ben de kalçaların alt bölümündeki ağrı için yaptırıyorum. Sizin nerede ağrı yaptı?
Makatta tuvalete çıkarken ağrı yapıyor masaj öncesi yoktu.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Prostatitttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatitttt »

mrt2323 yazdı:Bugün bulunduğum bölgede özel bı muayenesinde hizmet veren bir üroloji uzmanına gittim. Daha önce Burdada yazdgim sikayetlerimi soyleyerekden kendisiyle tedaviye devam istedim. Kendisine bilgi verrkende prostat masajının bana iyi geldiğini söyledim. Doktorun bu hastalık hakkındaki görüşlerini sıralıyoruz.
1. Bak kardeşim öncelikle prostatitin artık hayatımızdan cikmayacagini bilmek tedavinin yarışı çünkü prostatın sevdiği şeyleri yapmak buna bağlı.
2. Bunu söylerken prostatit çok kötü bı hastalık veya artık hayatımızı karartan bı hastalık olarak görmüyorum aslında dikkat edersen hastalığın farkına bile varmadan
3. Prostat masajini bir veya iki uygulamadan sonra kesinlikle önermiyor. Nedeni: prostat sünger gibidir her nekadar masajın yapılmasından sonra rahatlama olsa dahi bir kaç gün sonrasında daha çok o bölgedeki sıvıları her masajdan sonra daha çok içine çekip şisecek.
4. Sık idrar ve tazyiksiz idrarin iki sebebi vardır biri idrar kanalı darlık yada prostat sişip idrar kanalini sıkması
5. Prostatın şisligini boşalarak atacaksın sperm öncesi gelen sıvı ve sperm dahil olmak üzere bu sıvıların yüzde 90 prostatdan gelen sıvıdır.
6. Nekadar cinsel perhiz yaparsan okadar prostat bölgesindeki sıvı katilasip sertleserek kalsifakasyon oluşturur.
7. Bu yüzden hafta üç veya 4 kez bosalarak prostatin boşalması sağlanacak.
8. Kesinlikle aci ekşi yiyilmeyip, soğukta kalinmiyacak
9. Prostat aralıklarla nuks eder ve nukseddiginde de en kısa zamanda dikkat ederek normale dondurmeliyiz.
10. Psikolojik yönünü de değerlendirerek etken oldgunu düşünüyor.
11. Dünyada iki canlı seksi zevk alarak yaşar biri insan diğeri yunus baliklaridir diğer canlılar seksi sadece üremek için yaşar bu yüzden kesinlikle zevk alınarak cinsel ilişkiye girilmelidir partneri sen çok kendi zevkini düşüneceksin.
12. 5 adet genta iğne yazdı bide idrar yolları enfeksiyonu ilacı.
13. Bir hafta sonra kontrol dedi bakteriymis vs onlardan hiç bahsetmedi. Penisi eliyle detaylı inceleme yapıp sorun yok ddedi.
14. Bana eswt ve prp yi kendisi muayenesinde uyguladığı halde sana kesinlikle gerek yok penis sağlam. Bunu biz damarsal proplemlerde uyguluyoruz dedi.
Evet arkadaşlar yorumlarınızı alabilirmiyim
Hayatından çıkmayacağını söyleyen doktora ben olsam birdaha gitmem adamın inancı yokki seni iyileştirmeye sen nasıl devam edipte iyileşecegini umut edeceksin..
tiesto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tiesto »

Yılardır okuyorum doktorlarda haklı hastalarda haklı o halde suçlu kim? Bence internet ve bilgiye hızlı erişim... buda =eşittir stres ve semptomlar oysaki eskiden ne mutluyduk :)
hepten

Mesaj gönderen hepten »

tiesto yazdı:Yılardır okuyorum doktorlarda haklı hastalarda haklı o halde suçlu kim? Bence internet ve bilgiye hızlı erişim... buda =eşittir stres ve semptomlar oysaki eskiden ne mutluyduk :)
doğru söylüyorsun....çok araştırmak çoğu zaman bataklığa daha hızlı batmaktan başka bi işe yaramıyor...

umarım bu forumda, iyileşmeyi hak edenler en kısa zamanda iyileşirler...

loserlar, karı kılıklılar ve ağlayan zayıf karakterli erkek müsveddeleri ise her zaman sürünmeye ve kaybetmeye mahkumlar zaten belalarını bulmuş onlar...keşke önlerindeki fazlalığı kestirselerde tamamen gerçek kimliklerine kavuşsalar