idrar hissi ve genel yorgunluk

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

idrar hissi ve genel yorgunluk

Mesaj gönderen insirah13 »

herkese merhaba. bende ağrı,sızı,yanma hiç olmadı. sık idrar ve cinsel sorunlar bulunuyor. cinsel sorunlar hiç geçmiyor. idrar bazen düzeliyor, bazen bozuluyor. debi de vs sıkıntı yok. sadece bazen bu sık idrar böyle kol bacak ağrısı yorgunluğu ile aynı anda başlıyor. hiç şaşmıyor. 1 hafta böyle şiddetli atak geliyor ve yavaş yavaş azalıyor. burdaki paralelliğe dair bir fikri olan var mıdır? bunu çözsem anlıycam nedenini. sıvı da getiremedğim için kültür veremiyorum. lökosit zafer hoca'da max 7-8 çıkıp iniyor. mantar mı acaba sorunum diye çok düşünüyorum. çünkü zamanında penis ucunda karartı oluştu. 3 ürolog+ 2 cildiyeci bu alerji gibi bi şey önemsiz dedi. zaten cinsel ilişki geçmişim yok. ağrı desen önce genel bir yorgunluk ile başlayıp kol ve bacakları vuruyor sadece. bu candida'nın çok bilimsel dayanağı yok ama mantar vs'den mi oluyor acaba? ayrıca halil ibrahim hoca prostatta ödem neredeyse hiç yok da dedi. okuyan allah aşkına yorum yapsın abiler.
Knybr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: idrar hissi ve genel yorgunluk

Mesaj gönderen Knybr »

Candidanın bilimsel dayanağı olmadığı kanısına nasıl vardınız hocam?
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

Knybr yazdı:Candidanın bilimsel dayanağı olmadığı kanısına nasıl vardınız hocam?
ben genelde türkçe sitelerden değil, sci-hub üzerinden healthline üzerinden okumalar yapmaya çalışıyorum. evet candida diye bir mantar var ama internette biraz abartılıyor. her türlü soruna neden olarak gösteriyor. bağırsak florasının bozulmasının adı olmuş gibi biraz. yoksa bilim dünyasının net mütabık olduğu bir durum yok gibi. enfeksiyon yapar diyen de var yapmaz diyen de.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

insirah13 yazdı:herkese merhaba. bende ağrı,sızı,yanma hiç olmadı. sık idrar ve cinsel sorunlar bulunuyor. cinsel sorunlar hiç geçmiyor. idrar bazen düzeliyor, bazen bozuluyor. debi de vs sıkıntı yok. sadece bazen bu sık idrar böyle kol bacak ağrısı yorgunluğu ile aynı anda başlıyor. hiç şaşmıyor. 1 hafta böyle şiddetli atak geliyor ve yavaş yavaş azalıyor. burdaki paralelliğe dair bir fikri olan var mıdır? bunu çözsem anlıycam nedenini. sıvı da getiremedğim için kültür veremiyorum. lökosit zafer hoca'da max 7-8 çıkıp iniyor. mantar mı acaba sorunum diye çok düşünüyorum. çünkü zamanında penis ucunda karartı oluştu. 3 ürolog+ 2 cildiyeci bu alerji gibi bi şey önemsiz dedi. zaten cinsel ilişki geçmişim yok. ağrı desen önce genel bir yorgunluk ile başlayıp kol ve bacakları vuruyor sadece. bu candida'nın çok bilimsel dayanağı yok ama mantar vs'den mi oluyor acaba? ayrıca halil ibrahim hoca prostatta ödem neredeyse hiç yok da dedi. okuyan allah aşkına yorum yapsın abiler.
Şekerli gıdaları fazla tuketınce idrar sıklıgı ve agrılar artıyorsa mantarı dusundurebılır
Duzenlı masaj yaptırmaya calıs sıvı gelmıyorsa kanallar tıkalı olabılır zamanla sıvı artacaktır
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Bende de bacak ağrısı ve yorgunluk var.Eskiden beş kilometre yürürken şimdi beş dakikada yoruluyorum.
Kocaraydin

Mesaj gönderen Kocaraydin »

insirah13 yazdı:herkese merhaba. bende ağrı,sızı,yanma hiç olmadı. sık idrar ve cinsel sorunlar bulunuyor. cinsel sorunlar hiç geçmiyor. idrar bazen düzeliyor, bazen bozuluyor. debi de vs sıkıntı yok. sadece bazen bu sık idrar böyle kol bacak ağrısı yorgunluğu ile aynı anda başlıyor. hiç şaşmıyor. 1 hafta böyle şiddetli atak geliyor ve yavaş yavaş azalıyor. burdaki paralelliğe dair bir fikri olan var mıdır? bunu çözsem anlıycam nedenini. sıvı da getiremedğim için kültür veremiyorum. lökosit zafer hoca'da max 7-8 çıkıp iniyor. mantar mı acaba sorunum diye çok düşünüyorum. çünkü zamanında penis ucunda karartı oluştu. 3 ürolog+ 2 cildiyeci bu alerji gibi bi şey önemsiz dedi. zaten cinsel ilişki geçmişim yok. ağrı desen önce genel bir yorgunluk ile başlayıp kol ve bacakları vuruyor sadece. bu candida'nın çok bilimsel dayanağı yok ama mantar vs'den mi oluyor acaba? ayrıca halil ibrahim hoca prostatta ödem neredeyse hiç yok da dedi. okuyan allah aşkına yorum yapsın abiler.
Sırt ağrınız oluyormu sırt ağrısı halsizlik iştahsızlık beni yatağa ati
Kombinasyon

Mesaj gönderen Kombinasyon »

Bende de penis ucunda hafif kırmızılık ve karartı var ( ekstra olarakda sürtününce acı - yürürken merdiven çıkarken) hocam bende 3 ürolog ve 2 dermotoloji uzmanına gösterdim onlarda alerjik olabilir dediler. ilaç alerjisi olabilir dediler basit kremler verip gönderdiler ama yaklaşık 2 aydır geçmedi. son olarak ürolog bepanthene plus krem ve bactroban krem verdi onu kullanıyorum bakalım. Bacaklar da ve belde ağrı oluyor bende de sık idrar sorunuda var ama çok su içtiğim için düşünüyorum 4-5 lt. İdrar yaparken bazen yanma oluyor bazen olmuyor. Ama bende PCR testinde Mycoplazma Geniltalyum çıktı ondan sonra oldu bu sorunlar birde Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp.(103.4) bu çıktı. Son PCR testini 2 gün önce yaptırdım bugün akşam sonuç çıkacak ama ürologlar da dermatologlarda bu penis ucundaki durumla çok ilgilenmediler sizde geçtimi ? extra birşey kullandınızmı ?