Uygun antibiyotik tedavisinden sonra semptomlarin azalma süresi nedir?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Uygun antibiyotik tedavisinden sonra semptomlarin azalma süresi nedir?

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatitte uygun antibiyotik tedavisine gecildiginde semptomlarin azalma suresi 1-2 ayi bulur.Bu tedaviye baslayan hastalar şikayetlerim neden hemen gecmiyor diye ümitsizlige kapilmasinlar.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Uygun antibiyotik tedavisinden sonra semptomlarin azalma süresi nedir?

Mesaj gönderen son »

Kadir bey benim sperm kültüründe üreme yok prostat sıvısında lamele alınan sıvıda lökosit 2-3çıktı fakat 7-8 aydır testisin altından acı acı sanki iç tarafta sigara söndürülmüş gibi yanma sızlama zonklama devam ediyor.Oturunca o bölge baskı görünce yanma sızlama zonklama dahada artıyor bu işin içinden doktorlar nede ben çıkamadık
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:Kadir bey benim sperm kültüründe üreme yok prostat sıvısında lamele alınan sıvıda lökosit 2-3çıktı fakat 7-8 aydır testisin altından acı acı sanki iç tarafta sigara söndürülmüş gibi yanma sızlama zonklama devam ediyor.Oturunca o bölge baskı görünce yanma sızlama zonklama dahada artıyor bu işin içinden doktorlar nede ben çıkamadık
Son iyi aksamlar,
Senin durumunu biliyorum ve gercekten kafami kurcaliyor, bazen düsünüyorumda.Aklima gelenler sunlar;
1-KPAS kategori3 e girebilirsin.
2-Mesane ile ilgili bir enfeksiyon olabilir.İdrar tahlilinde gözükür.
3-Darlik olabilir.Sistoskopi yapmak gerekir.
Enson prostat sivisi lokositini ne zaman olcturmustun?
son

Mesaj gönderen son »

Prostat sıvısına üç ay önce bakıldı.Darlık olacağını sanmam çünkü korunmasız oral ilişki sonucu oldu şikayetlerim partnerin boğaz kültüründe stafilokok haemoltiycus ve streptekok vridans üredi,enfeksiyon hastalıkları uzmanı bu üreyen bakterilere normal ağız florası bakterisi dedi ağız içi steril bir ortam değil bu bakteriler herkeste olabilir dedi senin şikayetlerine etken olan bu değil dedi tabii o dönem aşırı stres oldu bende benim idrar tahlili idrar kültürü temiz çıktı,sadece şikayetlerimden altı ay sonra ilk defa yapılan sperm kültüründe gram boyama ile nadir pozitif diplokok görüldü.ürolog ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı sonuca normal dedi üreme yok dedi zaten üreme olsa Labaratuvar antibiyogram yapardı dedi,sonrasında iki üç ay arayla iki kere daha sperm kültürü ve idrar kültürü yapıldı hepsi temiz çıktı.Şikayetlerden tam bir sene sonra ilk defa yapılan prostat masajı sonrası lamele alınan sıvıda lökosit 2-3 çıktı.Benim ilk şikayetlerim bel böğür ağrısı ve kasıklarda yanma idi akıntı bende hiç olmadı.Bu şikayetler iki üç ayda cipro bactirimle geçti ama bu seferde idrarda yanma başladı antibiyotikle oda geçti ama bu seferde penis başında yanma sızlama başladı birde idrar sonrası sızlama,boşalma sonrası prostatın olduğu bölgede şiddetli yanma zonklama yedi ay sonrada bunlara apış arası yanma eklendi acı acı bir yanma ve böyle devam ediyor,oturunca apış arası tam testisin altı baskı görünce acı acı yanma dahada artıyor jilet kesiği gibi acı acı yanma, ve penis ucunda sigara söndürülmüş gibi yanma sızlama,idrar akımı iyi sık idrara çıkma yok ereksiyon iyi sadece gün boyu yanma sadece uykuda hissetmiyorum antibiyotiklerden pek fayda görmedim kullandığım antibiyotikler
2kutu cipro 500
2kutu tetradox
1adet unacefin iğne
Bactirim fort 3 kutu
Azitro üçlü 1 kutu
Cipro 750 mg 2 kutu
Flexilevo 750 2 kutu
Dynabalc 1 kutu
Biteral 1 kutu
Xatral 3 kutu
Dolarex 4 kutu
Ciprasit 1 kutu
Surgam 2kutu
Daha ismini hatırlayamadığım bir kaç kutu ilaç daha var kan tahlili idrar sitolojisi ultrasonlar temiz hepsini aralıklı olarak altı ay içinde kullandım benim apış arası yanma sızlama yedi ay sonra bu kadar yoğun antibiyotik kullanımı sonucu başlamış olabilirmi birde düşünüyorum acaba diyorum kalınbağırsak florası bozulup candida oluşup prostatamı sıçradı bu acı acı yanma bundandı kaynaklı hiç bir şey yapmayıp iyileşemiyorum diyen Abitter buna ne diyeceksin sence hiç bir şey yapmamışmıyım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Son kardesim mrb,
Darlik olamaz idrar akişiniz iyiymiş onu gecelim.Kasik ve bögur agrisi bactrim ve cipro ile gecti diyorsunuz.Demekki bir enfeksiyonun varligi söz konusu.Yanliz kronik prostatit olgularinda oral tabletler bakterileri tamamen yok edemiyor, belli miktarda bakteri prostatın bazi bölumlerinde dirençli olarak kaliyor.Oral antibiyotikler prostata nufuz edemedigi gibi direnc kazaniyorlar.Prostat sivinizi 3 ay once olcturmussunuz tekrar güvenli bir yerde ölcturmenizi tavsiye ederim.1 Adet seftriakson etken maddeli igne kullanmişsiniz bu cok yetersiz.Kalin barsaginizin bozuldugunu zannetmiyorum.Bana göre igne antibiyotige gecmenizi tavsiye ederim.En azindan 6 adet vurdurup semptomlarin durumuna bir bakin.Hafifleme muhakkak olacaktir kanimca.
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

son yazdı:Prostat sıvısına üç ay önce bakıldı.Darlık olacağını sanmam çünkü korunmasız oral ilişki sonucu oldu şikayetlerim partnerin boğaz kültüründe stafilokok haemoltiycus ve streptekok vridans üredi,enfeksiyon hastalıkları uzmanı bu üreyen bakterilere normal ağız florası bakterisi dedi ağız içi steril bir ortam değil bu bakteriler herkeste olabilir dedi senin şikayetlerine etken olan bu değil dedi tabii o dönem aşırı stres oldu bende benim idrar tahlili idrar kültürü temiz çıktı,sadece şikayetlerimden altı ay sonra ilk defa yapılan sperm kültüründe gram boyama ile nadir pozitif diplokok görüldü.ürolog ve enfeksiyon hastalıkları uzmanı sonuca normal dedi üreme yok dedi zaten üreme olsa Labaratuvar antibiyogram yapardı dedi,sonrasında iki üç ay arayla iki kere daha sperm kültürü ve idrar kültürü yapıldı hepsi temiz çıktı.Şikayetlerden tam bir sene sonra ilk defa yapılan prostat masajı sonrası lamele alınan sıvıda lökosit 2-3 çıktı.Benim ilk şikayetlerim bel böğür ağrısı ve kasıklarda yanma idi akıntı bende hiç olmadı.Bu şikayetler iki üç ayda cipro bactirimle geçti ama bu seferde idrarda yanma başladı antibiyotikle oda geçti ama bu seferde penis başında yanma sızlama başladı birde idrar sonrası sızlama,boşalma sonrası prostatın olduğu bölgede şiddetli yanma zonklama yedi ay sonrada bunlara apış arası yanma eklendi acı acı bir yanma ve böyle devam ediyor,oturunca apış arası tam testisin altı baskı görünce acı acı yanma dahada artıyor jilet kesiği gibi acı acı yanma, ve penis ucunda sigara söndürülmüş gibi yanma sızlama,idrar akımı iyi sık idrara çıkma yok ereksiyon iyi sadece gün boyu yanma sadece uykuda hissetmiyorum antibiyotiklerden pek fayda görmedim kullandığım antibiyotikler
2kutu cipro 500
2kutu tetradox
1adet unacefin iğne
Bactirim fort 3 kutu
Azitro üçlü 1 kutu
Cipro 750 mg 2 kutu
Flexilevo 750 2 kutu
Dynabalc 1 kutu
Biteral 1 kutu
Xatral 3 kutu
Dolarex 4 kutu
Ciprasit 1 kutu
Surgam 2kutu
Daha ismini hatırlayamadığım bir kaç kutu ilaç daha var kan tahlili idrar sitolojisi ultrasonlar temiz hepsini aralıklı olarak altı ay içinde kullandım benim apış arası yanma sızlama yedi ay sonra bu kadar yoğun antibiyotik kullanımı sonucu başlamış olabilirmi birde düşünüyorum acaba diyorum kalınbağırsak florası bozulup candida oluşup prostatamı sıçradı bu acı acı yanma bundandı kaynaklı hiç bir şey yapmayıp iyileşemiyorum diyen Abitter buna ne diyeceksin sence hiç bir şey yapmamışmıyım
Sende sorunlarımız aynı şunu bir kere herkesin anlaması gerekiyor bademcikle prostat birbirine çok benziyor bademcik iltihabına neden olan herşey prostat iltihabına da neden olabilir. İçtiğiniz ilaçların hepsinin prospektüsüne bakın neredeyse hepsi bademcik iltihaplarına da iyi geliyor. Şimdi bende de Streptekok viridans ve staf epidermidis üredi. Bunlar Gram+ bakteriler ki çoğumuzun prostatında streptekok mikropları buluyor. Peki aldığımız antibiyotikler neden fayda etmiyor ? Kanlanma az olduğu için antibiyotikler tam olarak oraya fayda etmiyor diyor doktorlar tamam bu kısmen doğru da olsa artık mikroplar antibiyotiklere çok dirençli hale geldi fakat gene de duyarlı antibiyotiği kullandığımız zaman etkisi 3-4 gün içinde ereksiyon düzelmesiyle belli oluyor. Bende diyorum ki doğru antibiyotiği kullanmıyoruz. Gram + için çok etkili ilaçlar var ama prostatta bu tür mikropların olduğunu ve hastalığa yol açtığını kabul etmedikleri için doktorlar bunu reçete etmek istemiyorlar. Doktoruma açıkça araştırdığım ilaçları sundum doktor da tamam ben bunları serumla sana yaparım 1-2 ay alırsın dedi fakat ilerleyen zamanlarda hayati bir iltihap esnasında sana müdahale edeceğimiz antibiyotik kalmaz. Basit bir enfeksiyon bile hayati tehlikeye yol açar dedi. Kronik prostat hayati tehlikeye neden olmadığı için de kimse açıkcası risk edip yatırıp serum takma taraftarı olmuyor ki mantıklısı da bu yönde. Ama ağır akciğer enfeksiyonu ağır faranjit gibi bir rahatsızlığımız olduğunda hastaneye yatırıp en az 21 gün süreyle en etkili antibiyotikleri veriyorlar ki bu organların enfeksiyonlarına çoğu zaman gram+ bakteriler yol açıyor. İlerde tabi kimsede olmaz umarım ama böyle bir rahatsızlık geçirdikten sonra yatırıp serum bağladıktan sonra çok büyük ihtimal bu hastalıktan da kurtulunur. Bizim şuanda kullandığımız antibiyotikler leblebi. Eğer benim fikrimi soracak olursanız böyle rahatsızlığı olan biriyle birlikte olduktan sonra hastalığı kaptıysanız günde 2-3 kereden 21 gün boyunca vankomisin 500 mg Genta 80 mg iğne kürü uygulanamanız açıkcası ben iyileşeceğimi bilsem bile bunu uygulamayacağım. Kalp krızi riskinden sığar kalmaya kadar bir ton yan etkileri var ama araştırmalarımda bu hastalıktan bu şekilde kurtulunabileceğini gösteriyor.
son

Mesaj gönderen son »

Benim mantığımın kabul etmediği onca ilaca rağmen şikayetime yedi ay sonra birde apış arasında yanma sızlama eklenmesi demekki ben bunca ilacı boşa kullandım hiç fayda sağlamamış olsa gerekki birde bu apış arası yanmalar başladı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:Benim mantığımın kabul etmediği onca ilaca rağmen şikayetime yedi ay sonra birde apış arasında yanma sızlama eklenmesi demekki ben bunca ilacı boşa kullandım hiç fayda sağlamamış olsa gerekki birde bu apış arası yanmalar başladı
Evet oral tabletler tek basina leblebi cekirdek gibi.Sadece prostattaki bakterileri sersemletmeye yariyor.Bende zamaninda cok kullanmistim ayni olay.
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

son yazdı:Benim mantığımın kabul etmediği onca ilaca rağmen şikayetime yedi ay sonra birde apış arasında yanma sızlama eklenmesi demekki ben bunca ilacı boşa kullandım hiç fayda sağlamamış olsa gerekki birde bu apış arası yanmalar başladı
Bu hastalığın ilerlemeyeceğine kimse garanti veremez koloni halinde ürüyo mikroplar herkes boşuna takviye almıyor spor yapmıyor sıcak su ya oturmuyor herzaman bağışıklık sistemini güçlü tutup mikrobu baskılamaya çalışıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tsunami1151 yazdı:
Bu hastalığın ilerlemeyeceğine kimse garanti veremez koloni halinde ürüyo mikroplar herkes boşuna takviye almıyor spor yapmıyor sıcak su ya oturmuyor herzaman bağışıklık sistemini güçlü tutup mikrobu baskılamaya çalışıyor.
Evet Tsunami aynen öyle.Bagisikligi surekli güclü tutmakta lazim bu hastalikta.Antibiyotik kulanirken bagisiklik guclendirici takviyeler almak lazim.Zira antibiyotik bakterileri oldururken bir yandan bagisikligida cokertiyor,bununda bilinmesi gerekir.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

kadir yazdı:Kronik prostatitte uygun antibiyotik tedavisine gecildiginde semptomlarin azalma suresi 1-2 ayi bulur.Bu tedaviye baslayan hastalar şikayetlerim neden hemen gecmiyor diye ümitsizlige kapilmasinlar.
Kadir abi ben mesela ilker hocayla tedaviye başladım 3-4 lokosit çıktı üreme olmadı. Ampirik tedavi uyguluyor ilker hoca en büyük şikayetim glans hassasiyeti doğru antibiyotik tedavisi 2 ay sonra mı etkisini gösterir mi kesin olarak? Şu glans hassasiyetinden kurtulayım adak adadım yemin ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı:Kronik prostatitte uygun antibiyotik tedavisine gecildiginde semptomlarin azalma suresi 1-2 ayi bulur.Bu tedaviye baslayan hastalar şikayetlerim neden hemen gecmiyor diye ümitsizlige kapilmasinlar.
Kadir abi ben mesela ilker hocayla tedaviye başladım 3-4 lokosit çıktı üreme olmadı. Ampirik tedavi uyguluyor ilker hoca en büyük şikayetim glans hassasiyeti doğru antibiyotik tedavisi 2 ay sonra mı etkisini gösterir mi kesin olarak? Şu glans hassasiyetinden kurtulayım adak adadım yemin ederim
Kırmızılık yada tahriş varmi ?
Dogukan01

kadir yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Kırmızılık yada tahriş varmi ?
Abi tahriş falan yok glansta hassasiyet var sadece sana söylemiştim ya abi unuttun mu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Biliyorum kardesim unutmadim, kirmizilik varmi dedim sadece.. kirmizilik ve tahriş varsa balanitten şuphelenmek lazim. Aman sende yoksa prostatitte yapar bunu. Tedavi olunca zamanla gecer demistim sana.
Dogukan01

kadir yazdı:Biliyorum kardesim unutmadim, kirmizilik varmi dedim sadece.. kirmizilik ve tahriş varsa balanitten şuphelenmek lazim. Aman sende yoksa prostatitte yapar bunu. Tedavi olunca zamanla gecer demistim sana.

Keşke balanit olsaydı abi keşke. Şu glanstaki şikayetim bitsin yemin ederim sokakta bi tane fakiri adanada en kral kebapçıya götürüp karnını doyuracağım
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

kadir yazdı:Biliyorum kardesim unutmadim, kirmizilik varmi dedim sadece.. kirmizilik ve tahriş varsa balanitten şuphelenmek lazim. Aman sende yoksa prostatitte yapar bunu. Tedavi olunca zamanla gecer demistim sana.
Aynı hassasiyet bende de var abi biliyosun,
Balanitse ne yapmamız lazım , balanit kremleri var sanırım ancak sorun sinirlerle alakalı olabilir diye düşünüyorum ben
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Angara yazdı:
Aynı hassasiyet bende de var abi biliyosun,
Balanitse ne yapmamız lazım , balanit kremleri var sanırım ancak sorun sinirlerle alakalı olabilir diye düşünüyorum ben
Yine ayni prostatit gibi antibiyotik tedavisi ve kremlerle tedavisi mumkun angara kardesim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sianure yazdı:bilgi icin sagol kadir abi, benim de antibiyotik tedavim bittikten bir ay sonra sikayetlerim hafiflemeye basladi, bir aydir da stabil bir sekilde devam ediyor ama o baslardaki siddet kalmadi, takviyelere devam ediyorum umarim zamanla sifirlamayi basaririm
Evet kardesim iyilesme surecine girmissin. Sifan daim olsun.
maks

Mesaj gönderen maks »

sianure yazdı:bilgi icin sagol kadir abi, benim de antibiyotik tedavim bittikten bir ay sonra sikayetlerim hafiflemeye basladi, bir aydir da stabil bir sekilde devam ediyor ama o baslardaki siddet kalmadi, takviyelere devam ediyorum umarim zamanla sifirlamayi basaririm
Siz kültür yaptıracaktınız yaptirdiniz mi?
maks

Mesaj gönderen maks »

sianure yazdı:
maks yazdı:
Siz kültür yaptıracaktınız yaptirdiniz mi?
hocam mesajini yeni gordum kusura bakma, hayir yaptirmadim henuz birkac hafta daha beklemeyi dusunuyorum cunku su an kurkumin ve bentonit karisimi kullaniyorum takviyeler disinda
bu karışımdaki tecrüben nedir acaba?
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi A.F genital sistem: staphylococcus aureus gözüküyor altta bir çok yabancı isim var ofloksasin duyarlı yazıyor.bakteri üremiş mi
Ahbikurtulsam25

Rasim nasıl atılıyor bu siteye
maks

Mesaj gönderen maks »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
Kadir abi A.F genital sistem: staphylococcus aureus gözüküyor altta bir çok yabancı isim var ofloksasin duyarlı yazıyor.bakteri üremiş mi
Miktarı.ne.ureyen bakterinin. Bir de hüsyin hoca ne yorum yaptı. Nasıl bir tedavi verdi.
Ahbikurtulsam25

maks yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
Miktarı.ne.ureyen bakterinin. Bir de hüsyin hoca ne yorum yaptı. Nasıl bir tedavi verdi.
Buraya resim atılıyor bu siteye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Rasim nasıl atılıyor bu siteye
Hızlı resim yükleme programi var onunla gonderiliyor.