Lokositin önemi..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Lokositin önemi..

Mesaj gönderen kadir »

Antibiogram yapildimi kardesim?
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Abi diyelimki ne üreme nede lökosit yok sence hangi antibiyotik kullanılması lazım
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

clark yazdı:
crunkstar yazdı:evet kadir abi beni kast ederek başlığı açmış ben lokosit ölçümü için sürekli gereksiz olduğunu idda ediyorum. tabikide tahmini ve verisiz bir bilgiye göre bu güçlü antibiyotikleri kullanmaktansa eksik de olsa bir bilgiye dayanarak yine sallama ilacları kullanmak biraz daha mantıklı ama sallama bir tedavi için şehir değiştirmek dünyanın parasını harcamak. mantıksız bu forumda şikayetleri geçmediği için gereksiz ne kadar antibiyotik kullanan artık 100 200 kutuları bulan bir dünya insan var. ne anlamı kaldı şimdi 20 30 5 3 4 rakamlarının adam gene içmiş 200 kutu. adam 1 tane tanıyı kağıda yazıp 200 lirayı cebine bırakmayı düşünmezken senin mali durumunu zerre düşünmezken. neden o adamın salladığı reçeteye güveneyim. bakacak rakam 8-12 5 iğne 1 cipro yok ya. zaten ben ilacı kullanırken bi işe yarayıp yaramadığını anlıyorum yanmam düzeliyor yada düzelmiyor. şeffaf akıntım azalıyor yada azalmıyor. idrarım rahatlıyor yada rahatlamıyor. ee neden bu kadar çile çekip birsürü para harcayıp aynı reçeteyi kullanayım. 2 kür fazla kullansam ölmem. hiç bişey de olmaz. ama bakteri saptamak için harcanan tüm para mübahtır. sonuna kadar destekliyorum. bütün akıntım ve sıvılarımdan tam 8 kere kültür pcr verdim. yemyeşil bel soguklugumdan sapsarı akıntıdan gelen şeffaf prostat sıvısından sayısız kere sürüntü kültür idrar meni ve pcr olarak çok kere verdim. sonuç alamadım.
Abi ben anlamıyorum nasıl bakteri bulunmaz yeşil renkli akıntıya mikroskopla baksan illa birşeyler görürsün yaa.
Ben artık bu laboratuvarlardan şüphelenmeye başladım işin ehli elemanlar mı istihdam etmiyorlar, yoksa patojen bulmak işlerine mi gelmiyor nedir bu ya.
İlaç firmaları sen patojen bulma biz üretimi maliyetsiz belli başlı antibiyotikleri ampirik tedavi diye kakalayalım hepimiz avantamıza bakalım size de birşeyler koklatırız mı dedi laboratuvarlara nedir bu yaa.
İnsanı iyice paronoyak komplo teorici yaptı bu hastalık ama aklıma gelen birşeyler var, şu laboratuvarları test etmek için. Laboratuvara prostat sıvısından kültür vereceğim deyip tuvalet taşına sürüntü çubuğunu süreceğim bakalım sonuç ne olacak.
Bu hastalık için zaten dünyanın parasını harcadık kültür testleri o kadar çok bir şey tutmuyor en azından kafamdaki soru işaretleri gider.
Bunu gerçekten birisinin denemesi lazım. Benim aklımda da var, labların gerçekliğine maalesef bende inanamıyorum. Tekrar kültür verdiğim zaman deneyeceğim mutlaka
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hola yazdı:Abi diyelimki ne üreme nede lökosit yok sence hangi antibiyotik kullanılması lazım
Bunu yazmistim daha önce. Ne üreme ne lokosit yok ise, ozaman biraz sıkintı olur. Cok fazla antibiyotik almak zorunda kalirsiniz. IAntibiyotik yan etkilerine maruz kalirsiniz kalici hasar meydana gelebilir vucudunuzda.
Kadirzortak

Mesaj gönderen Kadirzortak »

Peki lökositin neye gore yükseldiğini açıklayabilirmisiniz Kadir bey?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Oglum! nikini kadirzaferortak yazmışsin şerefsiz! Hala şrefsizliğe devam ediyorsunuz adi herif! Adi mahluk! Geri zekalı müptezel!
IP nonu aldim göruceksin neye gore yükseldiğini sen yakında!
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

kadir yazdı:Antibiogram yapildimi kardesim?
Evet antibiyograma göre
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:
Evet antibiyograma göre
Antibiograma göre tedavi aliyorsaniz demekki patojen belli. Tedaviniz daha kolay olur. İyilesme sureci var biliyorsunuz. Ne kadar zaman oldu tedaviye baslayali?
Prostatozurlu

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

kadir yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
Evet antibiyograma göre
Antibiograma göre tedavi aliyorsaniz demekki patojen belli. Tedaviniz daha kolay olur. İyilesme sureci var biliyorsunuz. Ne kadar zaman oldu tedaviye baslayali?
1 ay oldu 6 kutu tavanic bitirdim yanında nac 600 kullandım enterkok için. Peki abi kalfikasyonlar için ne önerirsin kireçlenme var bende usgde gözüküyor sanırım bu sebebten bakteri ölmüyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nac 600 çözer diye bazi makalelerde var zaten. Sizde kullanmissiniz. Antibiogram varsa bana atarmisin kardesim özelden. Tavanic enterekok için yetersiz kalır.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

kadir yazdı:Oglum! nikini kadirzaferortak yazmışsin şerefsiz! Hala şrefsizliğe devam ediyorsunuz adi herif! Adi mahluk! Geri zekalı müptezel!
IP nonu aldim göruceksin neye gore yükseldiğini sen yakında!
Boşver abi seni biz biliyoruz aldırış etme doktorların söylemediği şeyi ben senden öğrendim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sagol kardeşim..
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

kadir yazdı:Sagol kardeşim..
kadir abi farklı doktorlarda lokosit 1-2 0 1-2 ama stafilokok hominis koagülaz negatif stafilokok ürüyor doktorlar ilaç yazmıyor buna ayrıca pcrda stafilokok streptekok cornybakterium çıktı ama kültürde sadece stafilokok ürüyor pcdr sürüntü ile yapıldı sıvıdan değil bu durumda ne yapmak lazım bakteriyi temizlesek hastalık geçer mi komple
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pcr yonteminde suruntude olsa yanılma pek olmaz.Fakat pcrde antibiogram sansiniz yok. Bu bakteriler floradada var zaten ..üretradada bulunur bu bakteriler kan ve deridede bulunur. Koagulaz negatif stafilokok KNS 236 adet süştur. % 49'u Staphylococcus epidermidis, % 42'si Staphylococcus hominis, % 9'u Staphylococcus haemolyticus olarak tanımlanmıştır.% 82 side metisiline ve bazi antibiyotiklerede direnclidir. Prostat içine girebilirmi? Girer. Çünkü uretra yakın.Enfeksiyon yaratirmi? Yaratir. O yüzden mutlaka antibiyotik duyarlilik testi yapilip duyarlı antiyi kullanmak gerekir şikayetiniz varsa.Ayrica prostattaki bakteriler biofilm yaptiysa lokosit cikmayabilir.
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Lucifer »

kadir yazdı:Pcr yonteminde suruntude olsa yanılma pek olmaz.Fakat pcrde antibiogram sansiniz yok. Bu bakteriler floradada var zaten ..üretradada bulunur bu bakteriler kan ve deridede bulunur. Koagulaz negatif stafilokok KNS 236 adet süştur. % 49'u Staphylococcus epidermidis, % 42'si Staphylococcus hominis, % 9'u Staphylococcus haemolyticus olarak tanımlanmıştır.% 82 side metisiline ve bazi antibiyotiklerede direnclidir. Prostat içine girebilirmi? Girer. Çünkü uretra yakın.Enfeksiyon yaratirmi? Yaratir. O yüzden mutlaka antibiyotik duyarlilik testi yapilip duyarlı antiyi kullanmak gerekir şikayetiniz varsa.Ayrica prostattaki bakteriler biofilm yaptiysa lokosit cikmayabilir.
Kadir abi aynı yorumu GBS yani grup beta streptekok (Streptekok Agalactia) için yapabilir misiniz? Semtom akıntı dışında yok akıntı sadece sabahları 1 damla sıkınca gelen prostat masajı ile gelen sıvı gibi. Lökosit ise 1-2 ancak hem PCR’da Strep yakaladım hem 2-3 labda bu patojeni ürettim. Antibiyogram belli bu bakteri için de tedavi gerekir mi?
serkanankara

Mesaj gönderen serkanankara »

Kadir abi;
Düzene sürüntü ile alınan sıvı örneği vermiştim, sonuç mail ile geldi. Çok sayıda S.haemolyticus ve S.mitis/oralis üredi diyor. Antibiyogram çalışması devam ediyor diyor. Abi mikroplar a göre antibiyotik var mı, inatçımı acaba, antibiyogram sonucunu aldıktan sonra ne yapmam gerekiyor, üroloji mı enfeksiyoncuya mo gideyim. Yol gösterirsen sevinirim.Abi teşekkürler.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

serkanankara yazdı:Kadir abi;
Düzene sürüntü ile alınan sıvı örneği vermiştim, sonuç mail ile geldi. Çok sayıda S.haemolyticus ve S.mitis/oralis üredi diyor. Antibiyogram çalışması devam ediyor diyor. Abi mikroplar a göre antibiyotik var mı, inatçımı acaba, antibiyogram sonucunu aldıktan sonra ne yapmam gerekiyor, üroloji mı enfeksiyoncuya mo gideyim. Yol gösterirsen sevinirim.Abi teşekkürler.
Düzende bendede epidermis mitisve oralis üredi
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

serkanankara yazdı:Kadir abi;
Doğru antibiyotıkle iyileşirsin
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

kadir yazdı:Pcr yonteminde suruntude olsa yanılma pek olmaz.Fakat pcrde antibiogram sansiniz yok. Bu bakteriler floradada var zaten ..üretradada bulunur bu bakteriler kan ve deridede bulunur. Koagulaz negatif stafilokok KNS 236 adet süştur. % 49'u Staphylococcus epidermidis, % 42'si Staphylococcus hominis, % 9'u Staphylococcus haemolyticus olarak tanımlanmıştır.% 82 side metisiline ve bazi antibiyotiklerede direnclidir. Prostat içine girebilirmi? Girer. Çünkü uretra yakın.Enfeksiyon yaratirmi? Yaratir. O yüzden mutlaka antibiyotik duyarlilik testi yapilip duyarlı antiyi kullanmak gerekir şikayetiniz varsa.Ayrica prostattaki bakteriler biofilm yaptiysa lokosit cikmayabilir.
anti kullandım abi duyarlı antibiyogramdan ama şikayetler geçmedi pcr swapla kamış içinden alındı sıvıdan değil normal flora olabilir mi pcrda çıkanlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lucifer yazdı:
Kadir abi aynı yorumu GBS yani grup beta streptekok (Streptekok Agalactia) için yapabilir misiniz? Semtom akıntı dışında yok akıntı sadece sabahları 1 damla sıkınca gelen prostat masajı ile gelen sıvı gibi. Lökosit ise 1-2 ancak hem PCR’da Strep yakaladım hem 2-3 labda bu patojeni ürettim. Antibiyogram belli bu bakteri için de tedavi gerekir mi?
Antibiogram varsa antibiograma.gore tedavinizi olun. Flora bakteriside olsa vucudun derin katmanlarinda.enfeksiyona sebep olabiliyor. Sikayetiniz varsa tabiki.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

kadir yazdı:
Lucifer yazdı:
Antibiogram varsa antibiograma.gore tedavinizi olun. Flora bakteriside olsa vucudun derin katmanlarinda.enfeksiyona sebep olabiliyor. Sikayetiniz varsa tabiki.
Sabah gelen prostat akıntısı şikayet midir?
Bahar1062

Mesaj gönderen Bahar1062 »

İyileşmek isteyen beni arasın....
Bahar1062

Mesaj gönderen Bahar1062 »

, hiç bir şey talep etmiyorum.
efsane2036