Faruk tarımcıoğlu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Faruk tarımcıoğlu

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Zaten bu hastalıgın bu kadar buyumesındekı teksey doktorlar eşittir yanlış tedavi eşittir antıbıyotıkten müzminleşen hastalık
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

prostat masajı yapmak istememiştir.
ben izmirde isim yapmış bir doktora gittiğimde "hocam prostat masajı ile prostat salgısı alınıp bakılıyormuş" dedim "gerek yok, ağrıdan yerinde duramazdın enfeksiyon olsa" demişti. istanbuldaki prostat salgısından lökosit sayımında 15-20 lökosit orta şiddette enfeksiyon tespit edilmişti..
doktorların çoğu uğraşmak istemiyor..
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

Prostat masajı zararlı dokundurtmayın diyorlar herkes birşey söylüyor
Psa yüksek ultra paramedik MR çektirdim iltihap çıktı
Antibiyotik cipro grubuna alerjim var antibiyotik zararlı diyorlar napıcaz bilmiyorum
red

Mesaj gönderen red »

Pro2020 yazdı:
red yazdı:prostat masajı yapmak istememiştir.
ben izmirde isim yapmış bir doktora gittiğimde "hocam prostat masajı ile prostat salgısı alınıp bakılıyormuş" dedim "gerek yok, ağrıdan yerinde duramazdın enfeksiyon olsa" demişti. istanbuldaki prostat salgısından lökosit sayımında 15-20 lökosit orta şiddette enfeksiyon tespit edilmişti..
doktorların çoğu uğraşmak istemiyor..
İstemedi 10 yıldır alirdı prostat sıvısını zor geldi bugün sinir oldum önceki testte üreme olmasaydı sallmazdım ama başka hastanede şansımı denerim pek şikayet yokda klebsiella adlı bakterinin prostatta işi yok emin olmam lazım 100 bin koloni uzeri çıkmıstı fazlaydı bu
bu bakteriyi ben de ilk kez duyuyorum..
hakkınızda hayırlısı olsun umarım tekrar üremez..
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Eyupsab yazdı:Prostat masajı zararlı dokundurtmayın diyorlar herkes birşey söylüyor
Antibiyotik cipro grubuna alerjim var antibiyotik zararlı diyorlar napıcaz bilmiyorum
Merhaba kardeşim,
Ultra paramedik MR da enfeksiyon olduğu tespit edilebiliyor mu?
Benim sol normal sağ lopa masaj yaptırıyorum. 10.defa yaptırdım yine şişiyor. Yanma geçti ağrı geçmedi. Acaba enfeksiyon var da o mu yapıyor, anlamadım. Soruyorum doktora biraz geç geçer diyor.
Pazartesi yine gidicem.Bu sıvıdan kültür yaptırcam. Ama bu MR' İ merak ettim.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Pro2020 yazdı:
duman64 yazdı:
Eyupsab yazdı:Prostat masajı zararlı dokundurtmayın diyorlar herkes birşey söylüyor
Merhaba kardeşim,
Benim sol normal sağ lopa masaj yaptırıyorum. 10.defa yaptırdım yine şişiyor. Yanma geçti ağrı geçmedi. Acaba enfeksiyon var da o mu yapıyor, anlamadım. Soruyorum doktora biraz geç geçer diyor.
Alt.abdonem mr çektir devlette veya ozelde enfeksiyon çıkar orada sagveya sol lobda prostatitle uyumlu kontrats alanlar diye not düsülür eger enfeksiyon var ise
Teşekkür ederim
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bende bugun ürolojı doktoruna gittim farklı dedım tecrubelıdır bu yüzüme bakmadı prostat masajı yapıyormusunuz dedım yapmıyorum dedi direk
Eyupsab

Mesaj gönderen Eyupsab »

duman64 yazdı:
Merhaba kardeşim,
Evet benim psa yükseldi diye korktuk kötü bir şeydir diye
O yüzden biyopsi öncesi yapılan detaylı bir MR bu ilaç lı yapılıyor 2 kez yaptırdım kötü bir şey çıkmadı şükürler olsun iltihap la uyumlu dediler
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Çok geçmiş olsun eyupsab kardeşim
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Pro2020 yazdı:
Akut prostatit hastalrinin kesinlikle yapmamasi lazim veya kanser şuphesi olanlara yapilmiyor dagilmasin diye akutta iltihap kana karışma riski var apse oluşumu olabiliyor akut donemde bu yüzden yasak ama 6 ay 1 yil gecmisse aradan masaj yapilir fayda gorursen devam eder tekrarlanır cuneyd sevinc hoca bu sekilde tedavi ediyor masajla akıta akıta iltihabı ama çok pahali ucretleri o sıkıntı kendinde yapabilirsin öğrenirsen
Merhaba pro2020 kardeşim,
Ben 2 buçuk aydır yaptırıyorum.yarin 11nci kez yaptırcam. Her defasında 5, 6 damla sıvı boşaltıyor. Biraz ağrılarda azalma var gibi.Bazeen cok kisa sure de olsa sanki her sey ggibi.Genelde ağrı olmadigi zamsnlar yibe mskat bölgesinde ben burdayim diyor.
Cüneyt hoca ne kadar sürede geçer dedi?
Benim doktor sadece biraz geç geçer diyor.