Makata ve testislere vuran ağrı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Makata ve testislere vuran ağrı

Mesaj gönderen duman64 »

Herkese merhaba,
12 yıl önce hastaneden kaptigim enfeksiyon ile prostatit oldum.Yaptirdigim kültürün birinde e-coli üremişti.ona göre kullandigim iğne ve ilaçlarla 1,5 senenin sonunda iyilesmistim.Sikayetlerim sık idrar ve peniste yanma ve ucunda batmaydı. 11 yıl sonra 2020 Nsan ayında stress ve uzun süre araba kullanma sonucu nüks yaşadım.

Karın alt bölgesi ile başlayan ve sonra sık idrar pelüşte yanma ve ağrı, makat ve testislere vuran ağrı ile devam etti.Prostat masajı sonrası kültürde üreme 4 defa olmadı.lokadit 6-7, eritrosit bol miktardaydı. Balikesirde doktor önce ceftinex sonra zimax verdi.Bunlari 2 ay kullandım ve lökosit 3-4 e düştü. Makat ve testislere vuran ağrı kaldı. Diğerleri şaşırtıcı biçimde geçti.Fakat daha önce böyle ağrı yaşamamıştım. Doktor bu ağrılar için her hafta masaj yapıyor, antiye gerek yok diyor.masajda hep sağ lopun biraz şiş olduğunu söylüyor.Bu ağrıların biraz geç geçeceğini söylüyor.

6 aydan bu ağrı beni psikolojik olarak mahvetti.Psikiyatriye gittim ağır ilaçlar verdi kullanmadım.Daha önce kullandigim cipralex kullanıyorum.psikoga sevdam ediyorum.Her hafta üroloji.Doktorlara çalısıyız ama bir ağrıya çözüm bulamdım. Bu arda bağışıklığı güçlendirmeye çalışıyorum.Avri olduğunda sıcak su torbası kullanıyorum ve ibuprofen alıyorum. Bunlar hafifletiyor ama ağrı hafif de olsa orada duruyor.

Arkdaşlarım aranızda böyle ağrısı olup da geçen var mı? Varsa ne kadar sürede geçti? Gecmrsi icin nelet yaptiniz ?Yardımlarınızı bekliyorum. Allah hepimize şifa versin. Yoksa böyle bir ömür nasıl geçer?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Makata ve testislere vuran ağrı

Mesaj gönderen kadir »

Antisiz masaj anlik rahatlama saglayabilir fakat duyarli anti eşliğinde yapilmasi sart. Ozaman fayda gorülur. Tedavi edilmesi lazim. 11 yil sonra patojen harekete gecmis.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:Antisiz masaj anlik rahatlama saglayabilir fakat duyarli anti eşliğinde yapilmasi sart. Ozaman fayda gorülur. Tedavi edilmesi lazim. 11 yil sonra patojen harekete gecmis.
Verdiğin cevap için teşekkür ederim Kadir abi.ilk anti alırken prostata penetre olsun diye doktor ESWT de yaptı.Simdi prostat sivisindan da kültür yaptırcam çünkü yapıldığını yeni öğrendim.peki Kadir abi, bu makata vuran ağrının nedeni enfeksiyon mu yoksa doku hasarı mı? Sol lop normal sağ lop hep biraz şiş oluyor.lökosit 3.4 de yanma olmuyor.fakat 6.7 olunca yanma idrar problemleri oluyor.Fakat bu nasıl geçecek?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Duyarli anti ve nsaii ilaclar, takviyeler. Bu sekilde tedavi oluyor insanlar ben dahil. Şislik tek lobta bazen iki lobtada oluyor. Benimde tek lobtaydi. Tedaviye bagli inmesi.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:Duyarli anti ve nsaii ilaclar, takviyeler. Bu sekilde tedavi oluyor insanlar ben dahil. Şislik tek lobta bazen iki lobtada oluyor. Benimde tek lobtaydi. Tedaviye bagli inmesi.
Tamam Kadir abi.Ben kışa zamanda kültür yaptırayım. Ona gore duyarlı antibiyotik kullanayim.ligone' ye başladım.Quarcetin mı kullanayim?Solgar quarcetin dih Ester C mı yoksa başka mı? Ne tavsiye edersiniz? Bir de ne kadar süre kullanmalıyım? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:Duyarli anti ve nsaii ilaclar, takviyeler. Bu sekilde tedavi oluyor insanlar ben dahil. Şislik tek lobta bazen iki lobtada oluyor. Benimde tek lobtaydi. Tedaviye bagli inmesi.
Tamam Kadir abi.Ben kışa zamanda kültür yaptırayım. Ona gore duyarlı antibiyotik kullanayim.ligone' ye başladım.Quarcetin mı kullanayim?Solgar quarcetin dih Ester C mı yoksa başka mı? Ne tavsiye edersiniz? Bir de ne kadar süre kullanmalıyım? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim abi.
Quercetinin ben faydasini gormemistim. Takviyeler bir cok yazimda var. Bakarsınız. Yanliz ligonenin cesitleri var.. q-enzim q10, probiyotik ve betaglucan karisimli olanindan olacak.
,
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Quercetin balon takviye asla önermem kullandım daha kötü yapar
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Chamber04 yazdı:Quercetin balon takviye asla önermem kullandım daha kötü yapar
Teşekkür ederim kardeşim.Sen ne için kullanmıştın?Senin de böyle ağrıların var mıydı?
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Doktor önerdiği için almıştım bende penis ucuna ara sıra ağrı giriyor ve sağ bacakta ağrı
Ama quercetin in hafif yararıda olmuş olabilir bende sık idrar yaptı neden anlamadım
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Chamber04 yazdı:Doktor önerdiği için almıştım bende penis ucuna ara sıra ağrı giriyor ve sağ bacakta ağrı
Ama quercetin in hafif yararıda olmuş olabilir bende sık idrar yaptı neden anlamadım
Anladım çok geçmiş olsun.selamlar
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Herkese merhaba,
Abilerim ve arkadaşlarım, yukarıda da belirttiğim gibi 6 ay önce nüks yaşamış, Ilk üç ay da bazı semptomlarin geçmiş ve geriye makata ve testislere vuran ağrı kalmıştı.
Bu ağrı için de 3 aydır haftada 1 kez olmak üzere masaj ile lokosit ve eritrosit tahlili yatırmaktayım.

10 Eylül lökosit 3-4 Eritrosit bol miktarda
10 Ekim lökosit 1-2 Eritrosit 11-12
2 Kasım lökosit 3-4 Eritrosit 7-8

Prostatta inflamasyon olan bölgenin kanlı olduğu belirtiliyor.Masajdan sonra yapılan tahlillerde eritrosit sürekli düşüş göstermesi prostat dokusunda iyileşme olduğunu gösterir mı?
Buna paralel olarak makata vuran ağrıda biraz azalmaya ve testise vuran agri da cok seyrek olmaya baslamistir.
Eğer bunlar arasında bağlantı olursa uzun dönemli masajın antibiyotikten sonra final tedavisi olablir. Ben bu agri gecene kadar masaj yaptırmayı ayrıca ayda bir bütün lokosit , eritrisit ve sividan kultur yaptırmaya devam edicem.

Sayın Kadir abi ve tecrübeli arkadaşların bu konudaki düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

duman64 yazdı:Herkese merhaba,
Abilerim ve arkadaşlarım, yukarıda da belirttiğim gibi 6 ay önce nüks yaşamış, Ilk üç ay da bazı semptomlarin geçmiş ve geriye makata ve testislere vuran ağrı kalmıştı.
Bu ağrı için de 3 aydır haftada 1 kez olmak üzere masaj ile lokosit ve eritrosit tahlili yatırmaktayım.

Prostatta inflamasyon olan bölgenin kanlı olduğu belirtiliyor.Masajdan sonra yapılan tahlillerde eritrosit sürekli düşüş göstermesi prostat dokusunda iyileşme olduğunu gösterir mı?
Buna paralel olarak makata vuran ağrıda biraz azalmaya ve testise vuran agri da cok seyrek olmaya baslamistir.
Eğer bunlar arasında bağlantı olursa uzun dönemli masajın antibiyotikten sonra final tedavisi olablir. Ben bu agri gecene kadar masaj yaptırmayı ayrıca ayda bir bütün lokosit , eritrisit ve sividan kultur yaptırmaya devam edicem.

Sayın Kadir abi ve tecrübeli arkadaşların bu konudaki düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

.
Değerli abilerim ve arkadaşlarım
Yukarıda bahsettiğim prostat masajı sonrası yapılan lökosit ve özellikle eritrositte anlamlı düşüş meydana gelmiştir. Bu eritrosit inflamasyonlu bölgeden( kanlanmis bolge) geldiğine gore bu düşüş iyileşmenin bir işareti olabilir mi?
Bu konudaki düşüncelerinize ihtiyacım var.Simdiden teşekkür ediyorum.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Pro2020 yazdı:
duman64 yazdı:
duman64 yazdı:Herkese merhaba,

.
Değerli abilerim ve arkadaşlarım
Yukarıda bahsettiğim prostat masajı sonrası yapılan lökosit ve özellikle eritrositte anlamlı düşüş meydana gelmiştir. Bu eritrosit inflamasyonlu bölgeden( kanlanmis bolge) geldiğine gore bu düşüş iyileşmenin bir işareti olabilir mi?
Bu konudaki düşüncelerinize ihtiyacım var.Simdiden teşekkür ediyorum.
Olmaz masaj sonrası eristosit yüzde 90 yüksek çıkar normaldir bende 4 gün önce yaptırdim 10 larda veya daha yüksek masaj öncesi verdiğin lökosit önemli olan yüksekse ozaman sıkıntı vardır prostata yapılan darbede yüksek çıkar lökosit doktoe kendi der zaten direkt
Evet doktor da yüksek çıkar diyor. Benim demek istediğim inflamasyon olan yerde kanlanma görülüyormuş. Bu Muhsin Balaban'in bir prostat görüntüsünde kanlanan yerleri işaretlemiş. Işte burada kanlanma ya da şişlik olan yere masaj yapılınca eritrosit daha yüksek çıkıyor. Eğer şişlik azalmaya başlamışsa ki bende öyle. Eritrositte anlamlı şekilde masaj yaptıkça düştüğü görülüyor. Ilk önce bol miktarda iken şimdi 7-8 lere indi. 10 gün sonra yine tahlil ve kültür yaptıracam. Eğer seritrosit ve lökositle beraber şikayette azalırsa o zaman bunlar arasında korelasyon olacağı açık gibi geliyor bana. Sadece böyle bir şey olabilir mi diye merak ediyorum.Bunu ürolog ve enfeksiyincuya da soracağım ve burada paylaşacağım.