Prostatit miyim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Prostatit miyim

Mesaj gönderen raci »

huseyin252 yazdı:
raci yazdı:
jakeupp yazdı: Abi Bi arkadaş idrar yolu enfeksiyonu önemsenmezse ve geç tedavi edilirse en geç 2 3 yıl içinde prostatit olur dedi cidden bu mümkün mü
bir otelin havuzundan kaptığım mikrop sonrası idrar yolu enfeksiyonu oldum
tedavi edilemedi iltihap geldi
bir yıla yakın sürdü ve sonra prostata sıçradı
doktor biraz daha geç kalsan böbreğe de sıçrardı dedi

yani doğru
idrar yolu iltihabı prostatit nedenidir
Yani tedavi olamayanların kronik hale gelenlerin prostatitinden bakteri böbreğe mi sıçrıyor öyleyse bu işin sonu korkunç vay amk ya iyide idrarda bakteri üremiyor nasıl sıçrayacak prostatın içinden çıkmıyorki bilemedim aşagı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali Kadir abi düşüncen ne bu konuda
dostum ben idrar yolu enfeksiyonunun sıçramasından prostatite ve daha kötü şeylere sebep olabilmesinden bahsettim
bunu da gittiğim doktorlar söyledi

prostatitin tedavi edilmezse ne yapabileceğini bilmiyorum
ama idrar yolu enfeksiyonunun neye sebep olabileceğini BİLİYORUM
raci

Mesaj gönderen raci »

Pro2020 yazdı:
huseyin252 yazdı:
raci yazdı:

yani doğru
Yani tedavi olamayanların kronik hale gelenlerin prostatitinden bakteri böbreğe mi sıçrıyor öyleyse bu işin sonu korkunç vay amk ya iyide idrarda bakteri üremiyor nasıl sıçrayacak prostatın içinden çıkmıyorki bilemedim aşagı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali Kadir abi düşüncen ne bu konuda
6 yıldır bu forumdayım Bu forumda kronik prostatit olup böbreğine sıçrayan hasta yok türkiyede ve dünyada böbreğine sıçrayan hasta bildirilmemiş idrar yolu enfeksiyonun sıcradigi oluyor binde 1 de olsa prostatitte olması istisna sayilir ama vaka yok burada intihar etmeye düsünen cok hasta var bu gibi böbreğini sıçrar gibi söylemler bu arkadaşları hayattan koparır bunu söyleyen doktor bokmuş 10 yılda 200 doktora sordum hepsi yok öyle birşey dedi endişe etmeyin böbreğe sıçramıyor ben 10 yıldır hiç bobrekde rahatsızlik olmadı benim gibi yüzlerce eski üyelerdede olmadı eğer iyi huylu prostat büyumesi veya prostatit idrar yapimini engellerse sadece bu böbreklere zarar verir bakterinin sıçradığı falan yok rahat olun yeni hasta arkadaşları telaşa sokmayalım boş yere.
https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberler ... 0verebilir.
raci

Mesaj gönderen raci »

raci yazdı:
Pro2020 yazdı:
huseyin252 yazdı:
6 yıldır bu forumdayım Bu forumda kronik prostatit olup böbreğine sıçrayan hasta yok türkiyede ve dünyada böbreğine sıçrayan hasta bildirilmemiş idrar yolu enfeksiyonun sıcradigi oluyor binde 1 de olsa prostatitte olması istisna sayilir ama vaka yok burada intihar etmeye düsünen cok hasta var bu gibi böbreğini sıçrar gibi söylemler bu arkadaşları hayattan koparır bunu söyleyen doktor bokmuş 10 yılda 200 doktora sordum hepsi yok öyle birşey dedi endişe etmeyin böbreğe sıçramıyor ben 10 yıldır hiç bobrekde rahatsızlik olmadı benim gibi yüzlerce eski üyelerdede olmadı eğer iyi huylu prostat büyumesi veya prostatit idrar yapimini engellerse sadece bu böbreklere zarar verir bakterinin sıçradığı falan yok rahat olun yeni hasta arkadaşları telaşa sokmayalım boş yere.
https://www.haberler.com/idrar-yolu-enf ... 01-haberi/
raci

Mesaj gönderen raci »

Pro2020 yazdı:
Yazdıgimı iyi oku kardeşim idrar yolu enfeksiyonu yapabilir dedim kronik prostatit icin bu forumda ve baska yerde böbreğine sıçramış vaka yok dedim
aynen sana katılıyorum, yineliyorum;

idrar yolu enfeksiyonum prostatite dönüştü, tedavi edilmezse böbreklere de zarar verecekti,
ama prostat iltihabı böbreğe sıçrar demedim, bu konuda bilgim yok, bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın.
jakeupp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen jakeupp »

raci yazdı:
Pro2020 yazdı:
Yazdıgimı iyi oku kardeşim idrar yolu enfeksiyonu yapabilir dedim kronik prostatit icin bu forumda ve baska yerde böbreğine sıçramış vaka yok dedim

idrar yolu enfeksiyonum prostatite dönüştü, tedavi edilmezse böbreklere de zarar verecekti,
ama prostat iltihabı böbreğe sıçrar demedim, bu konuda bilgim yok, bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın.
Abi seni çok rahatsız ettim ama kusura bakma. İdrar yolu enfeksiyonun şiddetli miydi nasıl belirtiler vardı ve 1 yıl hiç tedavi olmadın mı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
raci yazdı:
jakeupp yazdı: Abi Bi arkadaş idrar yolu enfeksiyonu önemsenmezse ve geç tedavi edilirse en geç 2 3 yıl içinde prostatit olur dedi cidden bu mümkün mü

yani doğru
İşeme yolların daralirsa işerken cok zorluk cekersen idrar böbreklere dogru reflü yaparsa böbreklerin zarar görebilir. Rahat isersen sorun olmaz.
raci

Mesaj gönderen raci »

jakeupp yazdı:
raci yazdı:
Pro2020 yazdı:

Abi seni çok rahatsız ettim ama kusura bakma. İdrar yolu enfeksiyonun şiddetli miydi nasıl belirtiler vardı ve 1 yıl hiç tedavi olmadın mı

tedavi oldum ama klasik bir kutu cipro, yallah tedavisi
şiddetliydi evet artık iltihap gelmeye başlamıştı
devlet hastanesi tedavisi
sonra bir profesöre gittim onun tedavisi işe yaradı ama geç kalındığı için artık idrarda değil prostatta lökosit çıkıyordu ama geçişti 2012'de
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

raci yazdı:
jakeupp yazdı:
raci yazdı:

sonra bir profesöre gittim onun tedavisi işe yaradı ama geç kalındığı için artık idrarda değil prostatta lökosit çıkıyordu ama geçişti 2012'de
Bende de sıçradı ozaman muhtemelen benimki de 2. 5 ay falan sürdü geç gittim biraz doktora antibiyotik falan kullandım idrarda bir şey çıkmadı ama hala günde 7 kere idrara çıkıyorum bide sağ üst bacak hafif ağrıyor ve burda prostat sıvısı alan doktor yok ne yapacağımı bilmiyorum yediklerime dikkat edip soğukta kalmamaya çalışıyorum bide su eğer daha 15 yaşımda kronik hasta olmuşsam baya üzülcem :/
raci

Mesaj gönderen raci »

jakeupp yazdı:
raci yazdı:
jakeupp yazdı: Abi seni çok rahatsız ettim ama kusura bakma. İdrar yolu enfeksiyonun şiddetli miydi nasıl belirtiler vardı ve 1 yıl hiç tedavi olmadın mı

Bende de sıçradı ozaman muhtemelen benimki de 2. 5 ay falan sürdü geç gittim biraz doktora antibiyotik falan kullandım idrarda bir şey çıkmadı ama hala günde 7 kere idrara çıkıyorum bide sağ üst bacak hafif ağrıyor ve burda prostat sıvısı alan doktor yok ne yapacağımı bilmiyorum yediklerime dikkat edip soğukta kalmamaya çalışıyorum bide su eğer daha 15 yaşımda kronik hasta olmuşsam baya üzülcem :/
bunun cevabını biz bilemeyiz kardeşim
günde 7 kere idrara çıkmak fazla değil bence
doktora görün böbrek testi yaptır için rahatlasın daha çok gençsin durumunun çok kötü olduğunu düşünmüyorum
Allah şifa versin
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

raci yazdı:
jakeupp yazdı:
raci yazdı:

bunun cevabını biz bilemeyiz kardeşim
günde 7 kere idrara çıkmak fazla değil bence
doktora görün böbrek testi yaptır için rahatlasın daha çok gençsin durumunun çok kötü olduğunu düşünmüyorum
Allah şifa versin
Sağol abi. Böbreklerime ve idrar yollarıma kendi ultrason şeyiyle baktı sıkıntı yok dedi ama ben prostatıma sıçramış olmasından korkmaktayım
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Kardeş böbreğine sıçrama olmaz idrar tahlil kültüründe bişey çıkmıyorsa prostat sıvına bakılması lazım prostatit olma ihtimalin var ama geçer sıkıntı yapma genelde hastalığın başında endişe duyarsın ama 3 4 ay sonra daha iyi olursun
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

Chamber04 yazdı:Kardeş böbreğine sıçrama olmaz idrar tahlil kültüründe bişey çıkmıyorsa prostat sıvına bakılması lazım prostatit olma ihtimalin var ama geçer sıkıntı yapma genelde hastalığın başında endişe duyarsın ama 3 4 ay sonra daha iyi olursun
Ayn abi ben de biliyorum ama ilimde prostat sıvısı alan doktor yok il dışına da gidemem maalesef en azından bu sene. Yine de inşallah prostatit değilimdir
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

jakeupp yazdı:
Chamber04 yazdı:Kardeş böbreğine sıçrama olmaz idrar tahlil kültüründe bişey çıkmıyorsa prostat sıvına bakılması lazım prostatit olma ihtimalin var ama geçer sıkıntı yapma genelde hastalığın başında endişe duyarsın ama 3 4 ay sonra daha iyi olursun
Ayn abi ben de biliyorum ama ilimde prostat sıvısı alan doktor yok il dışına da gidemem maalesef en azından bu sene. Yine de inşallah prostatit değilimdir
Ya ben napayım kardeşim günde 25-30 kez idrara çıkıyom oda az az oturamıyorum çalışamıyorum belimde kalçamda ağrı çipro kullanırken idrar tahlillerinde kanda tomografide haliyle hiç bir şey gözükmedi kesin teşhisim benim bu başka hiç bir ihtimal yok antalyada da cipro azosilin dayayıp gönderiyorlar sıvı kültür yapan hiç bi yer yok
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

MENDERES1983 yazdı:
jakeupp yazdı:
Ya ben napayım kardeşim günde 25-30 kez idrara çıkıyom oda az az oturamıyorum çalışamıyorum belimde kalçamda ağrı çipro kullanırken idrar tahlillerinde kanda tomografide haliyle hiç bir şey gözükmedi kesin teşhisim benim bu başka hiç bir ihtimal yok antalyada da cipro azosilin dayayıp gönderiyorlar sıvı kültür yapan hiç bi yer yok
Prostatın büyüklüğüne bakıldımı yada meni kültürü yaptırabilirsin sıvıya bakmıyorlarsa
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Chamber04 yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
jakeupp yazdı: Ayn abi ben de biliyorum ama ilimde prostat sıvısı alan doktor yok il dışına da gidemem maalesef en azından bu sene. Yine de inşallah prostatit değilimdir
Prostatın büyüklüğüne bakıldımı yada meni kültürü yaptırabilirsin sıvıya bakmıyorlarsa
Sadece devlet hastanesinde idrar tahlili oda cipro kullandığım sırada bişi çıkmadı tomografiyle böbreklere baktı temiz aktif mesane olabilir dedi emselex yazdı kullandım bu sefer çıkması gereken idrar çıkmayınca kasıklarım patlama derecesine geldi daha da kullanmadım ilaç yazıp gönderiyorlar maddiyatımda yok malesef ilerleyip gidecek nereye kadar hiç bilmiyorum ben tedavi aradıkça işim zorlaşıyor üroloji doktoruna yazdım internetten burak hoşcan diye antalyada emar çekilmesi lazım diyor arada penis ucuna bıçak hissi geliyor ölümü bekler gibi bekliyorum napayım
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

jakeupp yazdı: Abi iyi diyosun da benim kilom sadece 45.yani normalde zaten 1200 ml falan içmem gerekiyor ayrıca ben hiç dışarı çıkmıyorum evde hep hareketsiz haldeyim. Hiç terlemiyorum yada enerji harcamıyorum karantinada döneminde. Dışarıda olunca bu sayı azalıyor tabi. Geceleri zaten sıkıntım yok en fazla 1 kere çıkmışım dır
Kardeş sen dışarı neden çıkmıyorsun, dışarı çık biraz hareket et güneş gör d vitaminini al, dengeli beslen. Yaşın daha genç bunları yaparsan sıkıntı kalmayacaktır.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

clark yazdı:
jakeupp yazdı: Abi iyi diyosun da benim kilom sadece 45.yani normalde zaten 1200 ml falan içmem gerekiyor ayrıca ben hiç dışarı çıkmıyorum evde hep hareketsiz haldeyim. Hiç terlemiyorum yada enerji harcamıyorum karantinada döneminde. Dışarıda olunca bu sayı azalıyor tabi. Geceleri zaten sıkıntım yok en fazla 1 kere çıkmışım dır
Kardeş sen dışarı neden çıkmıyorsun, dışarı çık biraz hareket et güneş gör d vitaminini al, dengeli beslen. Yaşın daha genç bunları yaparsan sıkıntı kalmayacaktır.
Abi çok haklısın normslde okul zamanı çıkarım ama bu karantina döneminde her şeyim mahvoldu. Ne arkadaşlarımla dışarı çıkabiliyorum ne bir şeye arkadaşlarımın nerdeyse hepsi virüse yakalandı Bi ben kaldım. Ablamla çıkmak isterdim o da sınava hazırlanıyor. Annem babam yoğun çalışıyor zaten. Tek çıkınca ds yapacak hiçbir şey yok. İnşşalah şu okul Bi açılsın düzene girer inşşalah valla çok bunaldım yediklerime dikkat etmeye başladım 1 2 aydır
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:
huseyin252 yazdı:
raci yazdı:

yani doğru
İşeme yolların daralirsa işerken cok zorluk cekersen idrar böbreklere dogru reflü yaparsa böbreklerin zarar görebilir. Rahat isersen sorun olmaz.
İşerken çok bir zorluk çekmiyorum sadece bazen biraz debi düşer gibi oluyor birde biraz fazla idrara çıkıyorum gündüz 4 veya 5 sefer akşam ve gecede uyumadan önce 4 civarında çıkıyorum ama hiç bir zaman sıvı kısıtlamam yok çay kahve su bol bol içiyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder