ZAFER OYMAN MUAYENE

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: ZAFER OYMAN MUAYENE

Mesaj gönderen Farate »

arapfaik yazdı:
Farate yazdı:
arapfaik yazdı:Boş bir tedavi 5 iğne 1 kutu klindan kullanman 12 gün sürer. Herhangi bir devlet hastanesine git adam akıllı tablet tedavisi versinler. Bir başkasından da iğne yazdır kendin kullan. 250 tl masaja almış sadece :)
Kardeşim kendinize gelin..
Abi el mahkum
Devlette İstanbul'da bakan Dr söyle gidelim
İğneyi kimseye yazdıramadım ben bu güne kadar zafer hoca yazdı bir tek
Marmara Üniversitesi Hastanesi...Git derdini anlat pcr bile yapıyorlar..
Hangi doktor ?
Farate

Mesaj gönderen Farate »

crunkstar yazdı:
arapfaik yazdı:

aynen kardeşim bende sürekli orada tedavi oluyorum dünya kadar test yaptırdım. aşırı ilgililer. çok güzel reçeteler veriyorlar. inanılmaz dinliyor detaylı sorular soruyorlar.

benim tavsiyem arkadaşlar. durumu bütcesi olmayan arkadaşlar kesinlikle bu şekilde imkanlarını zorlayarak bu özel muayeneli yola başvurmasınlar. gerekli testler ile bakteri saptayamazlar ise. yüksek şikayet ve rahatsızlık olduğu sürece kullanılan ilaçlar bellidir. burada ismi geçen doktorun bu ilaçları yazarken kesinlikle dikkat ettiği hiç bir husus yok. 5 genta 5 desefin klindan biteral bactrim tarivid tavanic cipro azitro tedradox. ilaclar bunlar. hangi doktora giderseniz gidin zaten bu ilaçlardan en az bu doktorun bilgisi kadar kombinasyon yapar. eğer iyi gelmez ise şikayetler dinmez ise farklı ilaca yönelin fayda görmedim şikayetlerim dinmedi diyerek tedavi alabilirsiniz. ismi geçen doktorun da bakteri ile işi yok bu hastalıgın yaptıgı vicuda saldırıyı bloke ederek tedavi etme yöntemi budur. başka birşey yok. hiç lokosit çıkmayan şikayeti olan çok hasta da var. ilaclardan çok az düşen de var. çok düşürüp ilacı değiştirende var. doktorun faktörü son derece zayıf. sana iyi gelecek ilacı hiç bir doktor bilemez. şikayetin varsa lokosit zaten vardır. lokosit yoksa şikayetim varsa lokositin ebesine atlayım. paranızı bakteri uğruna harcayın. ondan sonra ise güzel ilaç yazan birsürü doktor var. zaferin yazamayacagı ilacları çok kere yazdırıp kullandım. her geçen gün iyiye gidiyorum. durumu olan bu paralar sorun olmayan adam gitsin takipli tedavisini olsun. ama bütçesini sarsan adama yazık. ilaclar bunlar bu hastalıkta mucize yaratan doktor yok. bakteri bulamadıgın sürece bu ilaclardan baska ilac yazan olmaz. he bakteriyi bulursan zaten sonrası belli.
Abi doktor tavsiyesi konusu açtığımda yazsaydınız hiç zafere gitmezdim....
Bende meraklı değilim 15 dk da 500 TL vermeye.
Hangi doktoru oneriyorsun ?
tolga58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen tolga58 »

Desefin yazdı:Zafer hocaya bende bugün gittim...
26 ağustos (her safhada çok fazla lökosit + kültür ureoplasma 10.000 üstü) 6 desefin iğne 2 travid 1 tetradox
8 eylül her safhada 10 12 lökosit 6 desefin iğne 2 travid 1 tetradox
26 eylül(bugün) her safhada 5 6 lökosit 3 iesef iğne 1 travid
****Hocanın yorumları: iyileşmen çok iyi, çok memnunum böyle devam hastalık ilaç bitince geçmesse gel, geçerse sempton hissetmessen kötü olmazsan gelmene gerek yok..
****Benim yorumlarım: ilk kür sonrası %50 azalma haftada 1 2 sabah ereksiyonunun geri gelmesi.
2. Kür sonrası haftada 3 4 sabah ereksiyonunun geri gelmesi cinsel istek artımı ve uzun ereksiyon süresi. İdrar debisinde yükselme.
Güncelleme yapacağım herkese bol şifa.
Kür bitince hemen arkasına kontrolü bağlama bı 10 gün atla öğle git
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:Tek defa yazacağım buraya belki ban yerim bilemiyorum.
Hiçbir şekilde tedaviye başlamadan hemen önce prostat sıvısı alan bir doktora gidin ve kültür için düzen laba verin. 63 tl kültür ücreti. Ek olarak sperm kültürü de verin. 63+63=126 tl eder. Ben şahsen mecidiyeköy çevre hastanesi H.İbrahim hocaya masaj yaptırıyorum.Muayene 145 tl+100 tl masaj 245 tlye patlıyor. 126 tlde düzen laba veriyorum hemen 100 metre mesafede hastane ve lab arası. Totalde 371 tl yapar. Aynı zaman diliminde marmara üni hastanesinden randevu alıyorum. Randevu almak kolay değil. Zaten asistanlar bakıyor. Orada da pcr yöntemi ile test yapıyorlar. Size ortalama 1 aylık ilaç yazarlar. Ama ağrıdan sızıdan ölüyorum diye gidin. Kültürde üreme olursa ona göre tedavi alın enfeksiyon doktorundan! Üreme olmazsa bu dediğim hastanede 1 aylık ilaç yazarlar. Başka bir doktora gidin 3-5 iğne yazdırın rica edip ikna oluyorlar zaten. Sadece ağrıdan sızıdan öldüğünüze ikna edin. İğne isteyin. Bunlarıda adam akıllı kombin yapın. Önce iğne, bitince tablet, onlar bitince monurol şase kullanmaya başlayın 2 günde 1 5 tablet. Eczanelerden el altından alabilirsiniz. Monurol verebiliyor çoğu eczane. Zafer Oyman’da ben uzun süre muayene oldum ve lökosite takılı kalmış birisi. Ben 2 hafta arayla lökosit saydırdım. Zafer hoca 6-7 lökosit var dedi 1 kutu cipro yazdı :) İnanmayan varsa fotosunu atarım. Hiçbir şey kullanmadım sonra Muhsin Balaban’a gittim. 2 hafta aralıkla oldu. Lökositim 2-3 geldi. Durum bu arkadaşlar. Lökosit bugün 25-30 yarın 18-20 olabilir. Sıvının nereden geldiği, kaç saat uyuduğun, beslenmen gibi birçok faktöre göre azalıp çoğalan bir şey. Diyeceğim bu kadar. 40-50 bin TL arası harcamış birisiyim bu hastalığa. Zafer Hocayada gittim, takviyeleri de kullandım bir şey değişmiyor. Zaten amprik tedaviyle iyileşen 2 ayda iyileşiyor. Şans işi oda %20-30 oran. Hemen hastalığın başında gidersen oda yani. Karar sizin.
Kardesim bak, belki ban yerim diyerek bu yazıyi yaziyorsun. Aslında yazdigin yazinin basina bu ban yerim demen bir seyleri ima etmektir. Senin yazdiklarin igne ve tablet zaten benim yazdigim seylerdir. Ayrintiya girmiyorum. Normal bir sekilde paylasimini yapsaydin olmazmiydi? ban yiyebilirimin altindaki kötü düşünceniz hala devam ediyor. Adi gecen drdan memnun kalmadiysan banane.. ben seni bunun icin niye banlayim? Banlarsam birilerine ve sahsima hakaret edersen banlarim. Yorumlarinda, forum kurallarina riayet ettigin surece banlanmazsin. Yazdigin bu yorumu,ekonomik acidan ve farkli drlar acisindan olumlu olarak nitelendiriyorum. Belki banlanirim kelimesi anlamsiz.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Benim anlamadığım eğer lökosit yoksa ne yapmak gerekir arkadaşlar
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

Hola yazdı:Benim anlamadığım eğer lökosit yoksa ne yapmak gerekir arkadaşlar
zafer hoca lökosit yok ama hastalık başlıyor olabilir dedi
bana iğne ve flexilevo vermişti düzeldim
lökosit yok değil bence onlar bulamıyorlar
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Doğru masaj yapılmadığından lökosit çıkmayabilir. İltihabi değil de sinirsel bir problem olabilir. Bakteri baskılanmış ancak prostatta biyofilm yapmış olabilir. Yani bu forumda okuduklarımdan çıkardığım teoriler.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Raci kardeş sende sık idrara çıkma varmıydi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hola yazdı:Benim anlamadığım eğer lökosit yoksa ne yapmak gerekir arkadaşlar
Lokosit yoksa külturu dene, kulturde yoksa, pcr yi dene, ordada cikmiyorsa nonbakteriyel kpas' sin. Semptomlara yönelik tedavi uygula. Eski yazilarimda var.
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Lökosit sıfırladıysak kültüre gerek var mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Lökosit sıfırladıysak kültüre gerek var mi
Bakin, kronik prostatit hastaligi öyle bir girift hastalıkki, bazi hastalarda patojenin virulansi düşük olur lokosit basmaz. Orada oyle uyur kalır. Yada biofilm yapmistir ortaya cikmaz. Fakat semptomlar devam eder.Bazi kisilerde lokosit olur üreme olmaz. Bazilarinda üreme olur lokosit olmaz. O yuzden lokosit ve kültüre herzaman bakilmali. Şikayetin oldugu sürece patojen aramaya devam. Fakat yine önemli bir seye dikkat etmek lazim. Dogru kültür, dogru patojen bulunmali. Lablardaki dogruluk orani %60 .
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi bir şey soracam kusura bakmayın. Şimdi kronik prostatit 2 ye ayrılıyor bakterili ve bakterisiz kronik prostatit
Zafer hoca prostat masaji sonrası lökosit 10-12 her sahada var dedi. Dirençli 3 ay var dedi atmak için. Şimdi ben bakteriyel kronik prostatit miyim yoksa bakterisiz kronik prostatit miyim.
Zafer hocaya geçmezse sertlesme ve erken bosalma için Penil protez yatırabilir miyim diye sordum bana çok kızdı doktorla böyle konuşulur mu sen bana bırak iyileseceksin dedi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Kadir abi bir şey soracam kusura bakmayın. Şimdi kronik prostatit 2 ye ayrılıyor bakterili ve bakterisiz kronik prostatit
Zafer hoca prostat masaji sonrası lökosit 10-12 her sahada var dedi. Dirençli 3 ay var dedi atmak için. Şimdi ben bakteriyel kronik prostatit miyim yoksa bakterisiz kronik prostatit miyim.
Zafer hocaya geçmezse sertlesme ve erken bosalma için Penil protez yatırabilir miyim diye sordum bana çok kızdı doktorla böyle konuşulur mu sen bana bırak iyileseceksin dedi.
Lokosit ciktiysa sende zaten enfeksiyon var demektir. Bununda sebebi bakterilerdir. Bakteri cinsini ve kullanacagin antibiyotigi ögrenmen icin kültür ve antibiogram yaptirman gerekir. Prostatitli bir hasta penil proteze gerek duymaz. Kayda deger bir cinsel kayip söz konusu degildir. Libido dusuklugu olur ama oda gecicidir. Prostatit hastalari malum bolgedeki enfeksiyondan dolayi birazda cinsellik psikozuna girerler. Penil protez ihtiyaci prostat rezeksiyonunda bile olmamistir.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

arapfaik yazdı:Tek defa yazacağım buraya belki ban yerim bilemiyorum.
Hiçbir şekilde tedaviye başlamadan hemen önce prostat sıvısı alan bir doktora gidin ve kültür için düzen laba verin. 63 tl kültür ücreti. Ek olarak sperm kültürü de verin. 63+63=126 tl eder. Ben şahsen mecidiyeköy çevre hastanesi H.İbrahim hocaya masaj yaptırıyorum.Muayene 145 tl+100 tl masaj 245 tlye patlıyor. 126 tlde düzen laba veriyorum hemen 100 metre mesafede hastane ve lab arası. Totalde 371 tl yapar. Aynı zaman diliminde marmara üni hastanesinden randevu alıyorum. Randevu almak kolay değil. Zaten asistanlar bakıyor. Orada da pcr yöntemi ile test yapıyorlar. Size ortalama 1 aylık ilaç yazarlar. Ama ağrıdan sızıdan ölüyorum diye gidin. Kültürde üreme olursa ona göre tedavi alın enfeksiyon doktorundan! Üreme olmazsa bu dediğim hastanede 1 aylık ilaç yazarlar. Başka bir doktora gidin 3-5 iğne yazdırın rica edip ikna oluyorlar zaten. Sadece ağrıdan sızıdan öldüğünüze ikna edin. İğne isteyin. Bunlarıda adam akıllı kombin yapın. Önce iğne, bitince tablet, onlar bitince monurol şase kullanmaya başlayın 2 günde 1 5 tablet. Eczanelerden el altından alabilirsiniz. Monurol verebiliyor çoğu eczane. Zafer Oyman’da ben uzun süre muayene oldum ve lökosite takılı kalmış birisi. Ben 2 hafta arayla lökosit saydırdım. Zafer hoca 6-7 lökosit var dedi 1 kutu cipro yazdı :) İnanmayan varsa fotosunu atarım. Hiçbir şey kullanmadım sonra Muhsin Balaban’a gittim. 2 hafta aralıkla oldu. Lökositim 2-3 geldi. Durum bu arkadaşlar. Lökosit bugün 25-30 yarın 18-20 olabilir. Sıvının nereden geldiği, kaç saat uyuduğun, beslenmen gibi birçok faktöre göre azalıp çoğalan bir şey. Diyeceğim bu kadar. 40-50 bin TL arası harcamış birisiyim bu hastalığa. Zafer Hocayada gittim, takviyeleri de kullandım bir şey değişmiyor. Zaten amprik tedaviyle iyileşen 2 ayda iyileşiyor. Şans işi oda %20-30 oran. Hemen hastalığın başında gidersen oda yani. Karar sizin.
kardeşim senle birebir aynı yöntemler ile tedavi oluyoruz. şu teoriyi çözememek bu kadar zor değil. güçlü tedavi vermeyen doktor olursa sıradan ürologlar zaten 2 gün hatta aynı güne bile randevu var. gidip ilac adı ver yazsınlar biri yazmassa biri yazıyor. bende marmara üni de 4 kutu tavanic in yanına sıradan bir ürologa desefin iğne ve biteral yazdırdım kombin yaparak kullandım. şimdi munorol ve bactrim kombinledim. gittiğim tüm doktorlar bana iğneye bu kadar önem verme bu hastalıkta kesinlikle etkili bir rolu yok diyor. ben yinede kullandım çok kere iğne vurundum hatta bazen iğne ile beraber ilacıda başladım son 2 iğne kala başladım mesala böyle böyle tedaviler aldım çok şükür iyiyim ama yememe ve hareketlerime dikkat etmezsem tekrar çok kötü olabiliyorum. uzun süre dikkat edersek geçecekmi orasını bilmiyorum işte.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ben oyle bir sey demedim kardesim. Lokosit düsünce bakteri aninda kaybolur diye bir vakia yok. Bunun her zaman soylerim...kültür ve antibiogramida paralel olarak yaptirin. Benim lokosit düstü evet ama ben bununla kalmayip kulturde yaptirdim. Kültürde temiz cikti şükür. Boraksin hangi bakterileride temizledigi klinik calismalarda var.Arastirir ögrenirsin. Karışik olan bir sey yok. Sanirim senin kafan biraz karisik.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakayim bulabilirsem paylasirim kardesim.Ince seylere takiliyorsun ama arastirman yok. Sabit bir yere kilitlenmissin kusura bakma.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Neden bor?
Gram negatif bakterilere karşı aktiviteye sahip yeni bir bor bazlı antibakteriyel sınıfının kesfi.

Yoğun bakım ünitelerindeki enfeksiyonların yaklaşık% 70'ine gram negatif bakteriler neden olur. Bu enfeksiyonlardan sorumlu olan artan sayıda bakteri izolatı, şu anda mevcut olan antibiyotiklere ve geliştirilmekte olan pek çoğuna dirençlidir. Geliştirilmekte olan ajanların çoğu, var olan direnç mekanizmalarının yalnızca kısmen üstesinden gelen, mevcut ilaç sınıflarının modifikasyonlarıdır. Bu nedenle, bu mevcut direnç mekanizmalarını aşmak için gerçekten yeni etki modlarına sahip yeni Gram-negatif antibakteriyel sınıflarına ihtiyaç vardır. Daha önce, oksaborol tRNA yakalama (OBORT) mekanizması yoluyla mantarlarda bir aminoasil-tRNA sentetaz olan lösil-tRNA sentetazı (LeuRS) inhibe etmenin yeni bir yolunu tanımlamıştık. Burada, bor bazlı yeni bir antibiyotik sınıfı geliştirmek için yapı kılavuzlu bir yaklaşım kullanarak OBORT mekanizmasını nasıl değiştirdiğimizi gösteriyoruz. Bakteriyel lösil-tRNA sentetazı inhibe eden ve Escherichia coli ve Pseudomonas aeruginosa'daki ana dışarı akış mekanizmalarından büyük ölçüde kaçınarak Gram-negatif bakterilere karşı aktiviteye sahip olan aminometilbenzoksaboroller. Ana analog AN3365, NDM-1 ve KPC karbapenemazları taşıyan Enterobacteriaceae ve P. aeruginosa dahil olmak üzere Gram-negatif bakterilere karşı aktiftir. Bu yeni bor bazlı antibakteriyel AN3365, iyi fare farmakokinetiğine sahiptir ve murin uyluk enfeksiyon modellerinde E. coli ve P. aeruginosa'ya karşı etkilidir, bu da bu yeni antibakteriyel sınıfının bu karşılanmamış tıbbi ihtiyacı karşılama potansiyeline sahip olduğunu düşündürmektedir. Ana analog AN3365, NDM-1 ve KPC karbapenemazları taşıyan Enterobacteriaceae ve P. aeruginosa dahil olmak üzere Gram-negatif bakterilere karşı aktiftir. Bu yeni bor bazlı antibakteriyel AN3365, iyi fare farmakokinetiğine sahiptir ve murin uyluk enfeksiyon modellerinde E. coli ve P. aeruginosa'ya karşı etkilidir, bu da bu yeni antibakteriyel sınıfının bu karşılanmamış tıbbi ihtiyacı karşılama potansiyeline sahip olduğunu düşündürmektedir. Ana analog AN3365, NDM-1 ve KPC karbapenemazları taşıyan Enterobacteriaceae ve P. aeruginosa dahil olmak üzere Gram-negatif bakterilere karşı aktiftir. Bu yeni bor bazlı antibakteriyel AN3365, iyi fare farmakokinetiğine sahiptir ve murin uyluk enfeksiyon modellerinde E. coli ve P. aeruginosa'ya karşı etkilidir, bu da bu yeni antibakteriyel sınıfının bu karşılanmamış tıbbi ihtiyacı karşılama potansiyeline sahip olduğunu düşündürmektedir.

Bunun gibi bor'un bakterilerede etkin oldugunu yazan bir cok makale var. Bu hemen buldugum bir konu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ha bu arada senin eski nikin neydi kardesim? Eski banlanan uyelerdenmisin yoksa?
crunkstar

eski üye oldugunu sanmıyorum marmara üni ye giden ve tavsiye eden ben hiç görmedim
Farate

Mesaj gönderen Farate »

Marmara üni gitsemde asistanın baktığını söyledi abi
Ben daha önce asistana gittim kum döküyorsun dedi
Hatta anlattım anlattım dinledi bana soruyor şimdi senin neyin var diye...
Zafer hocanın antibiyotik kürüne devam ediyorum ikinci gün sertleşme düzeldi sanıyordum ben oysa ki yüzde 50 sertleşiyormuşum
İğnenin ikincisini vurdurdum bu gün taş gibi oldu ufaklık
Ama iğne ile birlikte idrar koyu sarı olmaya başladı
Doçente randevu almıştım cuma günü ona gideceğim
Masaj yapacakmı bakalım ben şöyle düşünüyorum fayda görürsem ardına direkt aynı hocanın yazdığı kürü tekrarlayacağım
Bu doçentten sonuç çıkmazsa tabi
Derdi veren rabbim dermanını da verir ya şafi ...
crunkstar

Farate yazdı:Marmara üni gitsemde asistanın baktığını söyledi abi
Zafer hocanın antibiyotik kürüne devam ediyorum ikinci gün sertleşme düzeldi sanıyordum ben oysa ki yüzde 50 sertleşiyormuşum
Masaj yapacakmı bakalım ben şöyle düşünüyorum fayda görürsem ardına direkt aynı hocanın yazdığı kürü tekrarlayacağım
ne alakası var kardeşim ben çok kere gittim. şikayetlerimi anlattım on numara tedaviler verdiler. bütün görüntüleme kültür ve pcr sürüntü tüm testleri tekrar yaptım. he şu varki cinsel öyküsü olmayan kişilerde durumunu izah etmeleri ve güclü bir tedavi almaları çok zor. rektal tuşe den bende bahsetmedim hiç bir doktor da bahsetmedi buna gerek yok. bu hastalıkta yapılacaklar kullanılacak ilaçlar belli. ayrıca asistan baksa ne olacak çocuklar çok akıllı çok bilgili ve çok ilgililer.
ironman404040

Mesaj gönderen ironman404040 »

crunkstar yazdı:
ne alakası var kardeşim ben çok kere gittim. şikayetlerimi anlattım on numara tedaviler verdiler. bütün görüntüleme kültür ve pcr sürüntü tüm testleri tekrar yaptım. he şu varki cinsel öyküsü olmayan kişilerde durumunu izah etmeleri ve güclü bir tedavi almaları çok zor. rektal tuşe den bende bahsetmedim hiç bir doktor da bahsetmedi buna gerek yok. bu hastalıkta yapılacaklar kullanılacak ilaçlar belli. ayrıca asistan baksa ne olacak çocuklar çok akıllı çok bilgili ve çok ilgililer.
Prostatit teshisi icin rektal tuseye gerek olmadiğını mı savunuyorsunuz
crunkstar

ironman404040 yazdı:
crunkstar yazdı:
bunu savunsam ne olacak. ben tercih etmiyorum. 9 aydır prostatit hastasıyım. 10 dan fazla doktora giderek sayısız tedavi aldım. rektal tuşe dışındaki tüm testlerin hepsini idrar sürüntü meni sayısızkere pcr olarak ve kültür olarak yaptırdım sonuc alamadım. ve şikayetlerimin durumuna göre ilac kullanıyorum. lokiste baktıgında gördüğün rakama göre aldıgın 2 kutu eksik yada fazla ilac yuzunden iyileşen kaç adam var. bu hastalık geçecekse zaten bu agresif tedaviler ile geçer. geçmezse de 200 invanz da alsan geçmiyor. invanz alıp tüm bakteriyi sıfırlamış adamın kaçı normal hayatına devam ediyor. ben çok sayamadım.
ironman404040

Mesaj gönderen ironman404040 »

crunkstar yazdı:
ironman404040 yazdı:
crunkstar yazdı:
bunu savunsam ne olacak. ben tercih etmiyorum. 9 aydır prostatit hastasıyım. 10 dan fazla doktora giderek sayısız tedavi aldım. rektal tuşe dışındaki tüm testlerin hepsini idrar sürüntü meni sayısızkere pcr olarak ve kültür olarak yaptırdım sonuc alamadım. ve şikayetlerimin durumuna göre ilac kullanıyorum. lokiste baktıgında gördüğün rakama göre aldıgın 2 kutu eksik yada fazla ilac yuzunden iyileşen kaç adam var. bu hastalık geçecekse zaten bu agresif tedaviler ile geçer. geçmezse de 200 invanz da alsan geçmiyor. invanz alıp tüm bakteriyi sıfırlamış adamın kaçı normal hayatına devam ediyor. ben çok sayamadım.
Tabiki tercih sizindir ancak rektal tuşe prostatit tedavisindeki ilk basamaktır. Tedaviye gelince o kadar basit bisey olsaydi biz burda olmazdık forum olmazdı. Allah herkese sifa versin
aylmz13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen aylmz13 »

arapfaik yazdı:
ironman404040 yazdı:
crunkstar yazdı:
Rektal tuşe olunca ne oluyor anlamadım? Lökositi mi kastettiniz? Lökositi 1-2 olan bir sürü prostatit hastası var. Bu hastalıkta önemli olan semptomlardır, kültürdür. Semptom varsa zaten hastalık vardır rektal tuşe nedir? Yıllardır gördük hiç doktora gitmeden öneri üzerine hastalığın başında 5 iğne 2 kutu hap alarak iyileşenler oldu. Rektal tuşe olunca ne değişiyor? Çok merak ettim.
Rektal tuşe olmadan prostat sıvısından kültür nasıl alınacak hocam? İlla akıntımız mı olması gerekiyor?