Bitmeyen şikayetler

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hazingeliyor11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Bitmeyen şikayetler

Mesaj gönderen hazingeliyor11 »

benim durumum kısaca şöyle; mayıs ayının başında idrar yolu enfeksiyonu belirtileri yaşadım dakika başı tuvalete gitme, ilk iki uç gün idrar yaparken yanma, sızı, karın ağrısı, kasık ağrısı. bunlar uç dört gün durmayınca hastahaneyle gitmek istedim ama evde kronik kalp hastası yaşı ileri aile bireyi olduğu için vazgeçip bir tanıdık genel cerrahla telefonda konuştuk bana idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğimi söyledi ve iki ilaç söyledi bunların birisini aldım kullandım. bir de internetten bulduğum maydanoz kürü ve karnıbahar suyunu denedim uç gün içinde her şey düzeldi derken bu süreç on günde bir - dakika başı olmasa da sıklıkla tuvalete gitme, yine karın ağrısı,kasık ağrısı şikayetleriyle birleşerek devam etti. dayanamayıp pandemi hastanesi olmayan bir özele gittim ama randevu olan gün bu şikayetler sıfırdı. erken randevu yoktu. idrar tahlili / kültürü/ ultrason her şey iyi çıktı. sonra yine tekrarladı... mayıs ayı böyle 6-7 gün iyi 7-8 gün sıkıntıyla geçti. haziran ayında benzer şikayetler, halsizlik bacaklarda sıcaklık ve yine sık lavabo ziyaretleri eklenerek devam etti.artık iyiden iyiye rahatsız edici hal aldı ve yolculukta sıkışmalar, sosyal hayati sıfıra indiren rahatsızlıklar başladı yine. temmuz ağustos artık iyice can sıkmaya başlamıştı, günde eskisi kadar yani 1-1.5 litre su içen ben eskisinden 2-3 kat sıklıkta tuvalete gidiyordum/ gidiyorum. Eylül’deyiz ve durum aynı. üstelik mide rahatsızlığımdan dolayı akşam dokuza kadar su içiyor daha da içmiyorum. buna rağmen özellikle geceleri çok sık tuvaletim geliyor. gün içindeki aralık’lardan da sık. diğer belirtilerim: temmuz gibi yaşadığım o bacaklardaki bitiklik hali olmuyor artık ama saydığım semptomlara ek olarak; boşalırken eskiye oranla çok az gelen sperm miktarı, penis ucunda zaman zaman özellikle boşaldıktan sonra yanma, kalçada ağrı, sağ karından asagı kasığa doğru inip oradan tüm bacağı etkisine alan şiddetli ağrı ki bu neyse ki sürekli olmuyor,yine boşalırken karınla mide arası bir yerde tam tarif edemediğim rahatsız edici bir his, elektriklenme gibi...özellikle akşamları uğrayan hafif ateş, ayak altlarında yanma,karın ağrısı, bel böbrek civarı agrılar, her seferinde olmasa da her gün mutlaka bir kere olmak üzere idrar sonrası oturduğumda bir miktar idrar kaçırma...,

Prostat masajında sorun yok ama üretrit ve akut prostatit dedi doktor.İdrar tahlilinde her sahada 8-10 lökosit görüldü. Kültür ve klamidya temiz. Cefaks kullanıyorum dört gün oldu. Bazen idrara gitme sıklığı azalır gibi oluyor ama işerkenki az gelme , yanma ve idrar sonrası otururken hafif akıntı ve idrar kaçırma tekrarlıyor. Günde iki adet içiyorum. 7 günde bitecek toplam 14 tane içmiş olacağım. İlaç bitince tekrar tahlil yapacağız dedi doktor. Cinsel haftalık olarak sadece bel soğukluğu ihtimali görüyorum... sizce ilaç bitimini beklemeli miyim Yoksa üroloji yerine iyi bir enfeksiyon uzmanına mı görüneyim
hazingeliyor11

Re: Bitmeyen şikayetler

Bu arada kasık ve testis ağrısı da cekiyorum....
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Iyi bir üroloji doktoruna gidin.
USG ve MR veya bilgisayarlı tomografi yaptırın.
Prostat sıvısı,sperm ve masaj sonrasi idrar tahlili yaptırın.
Çıkan sonuçlara göre devam edersiniz.
Tahlillerinizi mümkünse düzen laboratuvarına gidin.
Devlet hastanesinde bunları yapmazlarsa durumuz müsait ise iyi bir özel hastaneye gidin
Sokak aralarındaki özel hastanelerden uzak durun.

Çok oyalamayın geciktirmeyin..
hazingeliyor11

kolcak yazdı:Iyi bir üroloji doktoruna gidin.
USG ve MR veya bilgisayarlı tomografi yaptırın.
Prostat sıvısı,sperm ve masaj sonrasi idrar tahlili yaptırın.
Çıkan sonuçlara göre devam edersiniz.
Tahlillerinizi mümkünse düzen laboratuvarına gidin.
Devlet hastanesinde bunları yapmazlarsa durumuz müsait ise iyi bir özel hastaneye gidin
Sokak aralarındaki özel hastanelerden uzak durun.

Çok oyalamayın geciktirmeyin..
Teşekkür ederim, dikkate alacağım.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

hazingeliyor11 yazdı:benim durumum kısaca şöyle; mayıs ayının başında idrar yolu enfeksiyonu belirtileri yaşadım dakika başı tuvalete gitme, ilk iki uç gün idrar yaparken yanma, sızı, karın ağrısı, kasık ağrısı. bunlar uç dört gün durmayınca hastahaneyle gitmek istedim ama evde kronik kalp hastası yaşı ileri aile bireyi olduğu için vazgeçip bir tanıdık genel cerrahla telefonda konuştuk bana idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğimi söyledi ve iki ilaç söyledi bunların birisini aldım kullandım. bir de internetten bulduğum maydanoz kürü ve karnıbahar suyunu denedim uç gün içinde her şey düzeldi derken bu süreç on günde bir - dakika başı olmasa da sıklıkla tuvalete gitme, yine karın ağrısı,kasık ağrısı şikayetleriyle birleşerek devam etti. dayanamayıp pandemi hastanesi olmayan bir özele gittim ama randevu olan gün bu şikayetler sıfırdı. erken randevu yoktu. idrar tahlili / kültürü/ ultrason her şey iyi çıktı. sonra yine tekrarladı... mayıs ayı böyle 6-7 gün iyi 7-8 gün sıkıntıyla geçti. haziran ayında benzer şikayetler, halsizlik bacaklarda sıcaklık ve yine sık lavabo ziyaretleri eklenerek devam etti.artık iyiden iyiye rahatsız edici hal aldı ve yolculukta sıkışmalar, sosyal hayati sıfıra indiren rahatsızlıklar başladı yine. temmuz ağustos artık iyice can sıkmaya başlamıştı, günde eskisi kadar yani 1-1.5 litre su içen ben eskisinden 2-3 kat sıklıkta tuvalete gidiyordum/ gidiyorum. Eylül’deyiz ve durum aynı. üstelik mide rahatsızlığımdan dolayı akşam dokuza kadar su içiyor daha da içmiyorum. buna rağmen özellikle geceleri çok sık tuvaletim geliyor. gün içindeki aralık’lardan da sık. diğer belirtilerim: temmuz gibi yaşadığım o bacaklardaki bitiklik hali olmuyor artık ama saydığım semptomlara ek olarak; boşalırken eskiye oranla çok az gelen sperm miktarı, penis ucunda zaman zaman özellikle boşaldıktan sonra yanma, kalçada ağrı, sağ karından asagı kasığa doğru inip oradan tüm bacağı etkisine alan şiddetli ağrı ki bu neyse ki sürekli olmuyor,yine boşalırken karınla mide arası bir yerde tam tarif edemediğim rahatsız edici bir his, elektriklenme gibi...özellikle akşamları uğrayan hafif ateş, ayak altlarında yanma,karın ağrısı, bel böbrek civarı agrılar, her seferinde olmasa da her gün mutlaka bir kere olmak üzere idrar sonrası oturduğumda bir miktar idrar kaçırma...,

Prostat masajında sorun yok ama üretrit ve akut prostatit dedi doktor.İdrar tahlilinde her sahada 8-10 lökosit görüldü. Kültür ve klamidya temiz. Cefaks kullanıyorum dört gün oldu. Bazen idrara gitme sıklığı azalır gibi oluyor ama işerkenki az gelme , yanma ve idrar sonrası otururken hafif akıntı ve idrar kaçırma tekrarlıyor. Günde iki adet içiyorum. 7 günde bitecek toplam 14 tane içmiş olacağım. İlaç bitince tekrar tahlil yapacağız dedi doktor. Cinsel haftalık olarak sadece bel soğukluğu ihtimali görüyorum... sizce ilaç bitimini beklemeli miyim Yoksa üroloji yerine iyi bir enfeksiyon uzmanına mı görüneyim
D vitamini seviyesine baktırdın mı hiç. Bende de ayak altında yanmalar oluyordu bu hastalık başlangıcında bu forumda bir yerde okumuştum d vitamini eksikliği yanma gibi şeyler yapabiliyormuş ayaklarda ben de pek güneşe çıkan biri olmadığım için bana mantıklı gelmişti ve d vitamini kullanmaya başlayınca bu yanmalar baya azalmıştı.