Kalifikasyona karşı öneriler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Kalifikasyona karşı öneriler

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Kalifikasyon ve inatçı bakteriye karşı öneriler hangi tahliller yapılması lazım ve nasıl beslenmek gerekiyor
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kalifikasyona karşı öneriler

Mesaj gönderen huseyin252 »

Ben Mehmet Ardıç’a sordum enfeksiyon bitmişse kalfikasyon kalmışsa dogal yapacak bişey yok dedi o kalfikasyon kalır dedi geçmez dedi edda medda hikaye dedi bilmem ne kadar doğru
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Huseyin kardesim kalsifikasyon hasta dokunun iyilesen yerlerin kireclenmesi demektir dogal bir olgudur. Kalicidir. Zarari yoktur.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:Huseyin kardesim kalsifikasyon hasta dokunun iyilesen yerlerin kireclenmesi demektir dogal bir olgudur. Kalicidir. Zarari yoktur.
Mehmet ardıçta aynısını söyledi
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:Huseyin kardesim kalsifikasyon hasta dokunun iyilesen yerlerin kireclenmesi demektir dogal bir olgudur. Kalicidir. Zarari yoktur.
Abi bende çok fazla kalfikasyon var ve bunlardan binlercesi çıktı sert cisimler prostat taşına da benziyor kalfikasyon ,kireclenme,prostat tası farkli adlandiriliyor ama hepsi aynı sebebden tedavi edilmeyen iltihabın taşlaşması prostat sürekli irite bosaldiğinda bunlar prostatini keserek çıkıyor sürekli nüks iserken bile nuks yasadigimi bilirim kalfikasyonla ilgili makalelerde hep derki hangi yontemle tedavi edilse bile hastalarin yüzde 30 u tekrar nüks etti ,hepsinin ortak noktası kalfikasyon olmasıydı diyor makalelerde prostat enjeksiyonunda bile denk geldi 70 li yillarda yapilan bir çalışma gruplardan fayda gormeyenler kalfikasyonlu hastalardir diye enjeksiyon örnek vermek icin soylemedim denk geldi 70 li yillarda bir arastirma.prostatta bu durumu yasadigim icin biliyorum kalfikasyonum yüzünden çok çektim aman zamaninda tedavi olun şok dalga ile bunlar kum haline gelir fayda sağlar diye yazilarda gordüm ben kalfikasyondan çok cektim antibiyotik o cisimleri eritemiyor sürekli kültür yaptirma imkanim doktor kolayligim olmasina ragmen kalfikasyon herseyi bombok etti yıllardır bundan sonraki iyilesene kadar sert prostat masajı cüneyd hocanin yontemini yaptiricam doktoruma
Pro2020 kardesim, prostat taşi farkli bir şey, zamanla prostattan atilamayan biriken kalsiyum magnezyum mineralleri zamanla taşlaşiyor baya bir büyük parcalar haline geliyor princ buyuklugunde bile cikiyor. Kanalları tikiyor. Bu kanallari acmak LSWT şok tedavisi uygulaniyor. Ayrica magnezyum ve cinko kullanimida taslari ufaltiyor. EDTA kullaniminda taslari yok ettiginden bahsediliyor.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bendekiler acaba prostattan gelen dokular mı acaba aynı yag gıbi sert cisimler var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Taş için,LSWT yi denemekte fayda var. Antibiyotik , asetilsistein NAC eşliginde.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

kadir yazdı:Taş için,LSWT yi denemekte fayda var. Antibiyotik , asetilsistein NAC eşliginde.
Ben biofilm sökücü Fosfomisin, Rifampisin + nac kullandım abi. Bir şeyler daha kullandım ama hatırlamıyorum. Eswt mantıklı.
Prostatx33

Bende prostata bırsey cıkmıyor ultrason da felan lokosit ve kulturu yeni yaptırdım sonuc bekliyorum fakat ırrıte olmus gıbı bır durum var ıdrar sorunları yasıyorum ve tıkanıklık bır zaman sarı ıdrar gelıyor cok su ıctıgım halde bu acaba bakterıden dolayımı kalıfıkasyondan dolayımı anlayamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sarı idrar, birkac seye bagli 1-Kullandigin ilac yada takviyelerden renk degisimi olur. 2- Beklemis uzun sure yapilmamis idrar sari cikar. 4- Enfeksiyon sebebiyle sařı cikabilir.
Prostatx33

Kadir abi sunu merak ediyorum neden bekliyor ıcerde Yanı uyarılma gelmiyor beklediği ıcın sarı cıkıyor muhtemelen su sorunu bır cozemedım Baska sorunum yok benım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatx33 yazdı:Kadir abi sunu merak ediyorum neden bekliyor ıcerde Yanı uyarılma gelmiyor beklediği ıcın sarı cıkıyor muhtemelen su sorunu bır cozemedım Baska sorunum yok benım
Idrar yapmaya musait olamazsin, ornegin trafikte olursun saatlerce, eve geldiginizde idrara dikkat edin koyu sari cikar.
Prostatx33

Anladım abicim cok tesekkur ederim
efsane2036

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Abi bende çok fazla kalfikasyon var ve bunlardan binlercesi çıktı sert cisimler prostat taşına da benziyor kalfikasyon ,kireclenme,prostat tası farkli adlandiriliyor ama hepsi aynı sebebden tedavi edilmeyen iltihabın taşlaşması prostat sürekli irite bosaldiğinda bunlar prostatini keserek çıkıyor sürekli nüks iserken bile nuks yasadigimi bilirim kalfikasyonla ilgili makalelerde hep derki hangi yontemle tedavi edilse bile hastalarin yüzde 30 u tekrar nüks etti ,hepsinin ortak noktası kalfikasyon olmasıydı diyor makalelerde prostat enjeksiyonunda bile denk geldi 70 li yillarda yapilan bir çalışma gruplardan fayda gormeyenler kalfikasyonlu hastalardir diye enjeksiyon örnek vermek icin soylemedim denk geldi 70 li yillarda bir arastirma.prostatta bu durumu yasadigim icin biliyorum kalfikasyonum yüzünden çok çektim aman zamaninda tedavi olun şok dalga ile bunlar kum haline gelir fayda sağlar diye yazilarda gordüm ben kalfikasyondan çok cektim antibiyotik o cisimleri eritemiyor sürekli kültür yaptirma imkanim doktor kolayligim olmasina ragmen kalfikasyon herseyi bombok etti yıllardır bundan sonraki iyilesene kadar sert prostat masajı cüneyd hocanin yontemini yaptiricam doktoruma
Pro2020 kardesim, prostat taşi farkli bir şey, zamanla prostattan atilamayan biriken kalsiyum magnezyum mineralleri zamanla taşlaşiyor baya bir büyük parcalar haline geliyor princ buyuklugunde bile cikiyor. Kanalları tikiyor. Bu kanallari acmak LSWT şok tedavisi uygulaniyor. Ayrica magnezyum ve cinko kullanimida taslari yok ediyor.
Demek istedigim makalelerde bahsediyor iyilestirmekde zorlandigimiz vakalarin ortak özelligi kalfikasyonlu prostat oluşları bircok yazi denk geldi sende gormussundur eswt yapan var bunun icinde bende taş cikmadi mr da ultrasonda ama susam gibi tane normal değil epeydir gelmiyor ama bir tane lustral cakinca gec bosalma yapip zorlaniyor prostat öyle geliyor sert prostat masaji ve eswt iyi gelirse bunlardandir demek denemek lazım boraksda kullanicam senin son külturune gore baslarim
O zaman spermde sarı parçalar enfeksıyoel bir durum degıl direk prostattan parçalar geliyot boşalmayla birlıkte çunku katı ve yapışkan parçalar spermiyoğram sonucları iyi çıkıyor boşalmama süresi arttıkca o parçalarda artıyor bunun tam olarak çözümü nedir acaba
efsane2036

Pro2020 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Pro2020 yazdı: Demek istedigim makalelerde bahsediyor iyilestirmekde zorlandigimiz vakalarin ortak özelligi kalfikasyonlu prostat oluşları bircok yazi denk geldi sende gormussundur eswt yapan var bunun icinde bende taş cikmadi mr da ultrasonda ama susam gibi tane normal değil epeydir gelmiyor ama bir tane lustral cakinca gec bosalma yapip zorlaniyor prostat öyle geliyor sert prostat masaji ve eswt iyi gelirse bunlardandir demek denemek lazım boraksda kullanicam senin son külturune gore baslarim
O zaman spermde sarı parçalar enfeksıyoel bir durum degıl direk prostattan parçalar geliyot boşalmayla birlıkte çunku katı ve yapışkan parçalar spermiyoğram sonucları iyi çıkıyor boşalmama süresi arttıkca o parçalarda artıyor bunun tam olarak çözümü nedir acaba
Tedavi edilmeyen yaş iltihap zamanla katılaşıyor her doktor başka birşey diyor bana en mantiklısı katı iltihap geliyor prostattaki bu iltihap yıllarca yaş halde kalacak değil katılaşıyor sperm külturunde bunlarda gelmisti cok onceden ureme olmuştu buda sert cisimlerin iltihap oldugunu dogrular gibiydi
Yalnız bunlar iltıhaptan kaynaklı olsa lökösit yüksek cıkar agır septomlar yaşamam gerek bunların hıc biri yok iltıhap dıyelım her semen kültürü verdıgımde üreme olması gerek semende lököist yok spermıyoğram ıyı durumda 3 defa semenı mikroskobık olarak incelettım o parçaların dagılıp kayboldugunu soyledıler
efsane2036

Pro2020 yazdı:https://hizliresim.com/G18A4b en son 2 ay önce çıktı bende çıkan cisimler bin tane çıktı zamanında kalfikasyonla baglantili oldugunu dusunuyorum
Abicim kan var orda benımki o sekılde degıl pc basına gelınce yüklerim buraya
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostattaki kanallar prostatitten sebep tikali oldugu icin..dogal prostat sekresyonu tikali kanallar icinde ilerleyemeyince orada katilasip kaliyor. Sonra bir sekilde kuru parcalar halinde parca parca cikiyor. Bunun icin Sabah yazdigim LSWT ve sekresyon arttirici mukolitik ajan olan Nac 600 ve uygun antibiotik destekli tedavinin bu semptom icin cok yararli olacagi kanaatindeyim.
efsane2036

Pro2020 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Pro2020 yazdı:https://hizliresim.com/G18A4b en son 2 ay önce çıktı bende çıkan cisimler bin tane çıktı zamanında kalfikasyonla baglantili oldugunu dusunuyorum
Abicim kan var orda benımki o sekılde degıl pc basına gelınce yüklerim buraya
Kan değil kardesim turuncu renkde benimkiler sarımsı 1 2 arkadasda da var bunlardan forumda prostat tasına benziyor kalfikasyona bagli kalsik maddelerde olabilir doktorlar net birsey diyemedi buna sende bunlar yoksa endise etmene gerek yok katilasmiş sperm sanirim seninki benimkiler bulgur tanesine veya susama benziyor arada cıkar
Eve geçinse buraya yükleyecem bazıları enfeksıyok kaynaklı dıyor bazıları ödemden kaynaklı dıyor degısık degısık tanılar mevcut bende
efsane2036

https://hizliresim.com/mKWJsV benim sperm bu sekılde cıkıyor seninkine benzemiyor 1 hafta boşalmayınca oranı çok artıyor mr da seminel veziküller büyük çıkıyor benım neden kaynaklı oldugu ıle alakalı doktorlardan net bır cevap alamıyorum