Bakteriler Nerede

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Bakteriler Nerede

Mesaj gönderen kmlpr »

deri floramızda staf. epidermidis var. bu da glikokaliks sayesinde kateter ve şant enfeksiyonu yaparlar.

candida da deri floramızda bulunur. bu da kateter,protez ve şantlara yapışır.

anaerob bakteri olan propionibacterium acnes de bulunur. bu da kateter'e, proteze ve şanta yapışır.

acinetobacter'i de derimizde taşıyoruz ve hastanede ventilatör ilişkili pnömoni yapıyor.

burnumuzda staf. aureus taşırız.

streptococcus mutans da ağzımızda vardır. ve subakut endokardit yaparlar. dekstran denen tabakayla dişimize de kalp kapakcığımıza da yapışırlar.

pnömokok, meningokok ve hib boğazımızda var.

neisserler (gonore hariç) ve corynebacteriumlar(difteri hariç) çoğu floramızda zaten vardır.

göbekten aşağı en sık iki etken bağırsak floramızda bulunurlar. aerobsa e.coli anaerobsa b.fragilis'tir etken.

gardnerella vajinalis te kadınların vajina florasında bulunur. ve bakteriyel vajinoz yaparlar ve clue cell gösterilerek tanı konur.
Targocid

Re: Bakteriler Nerede

Mesaj gönderen Targocid »

Bu bilgilerin bize ne faydası var?
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Bize derken kac kisisin ?
Targocid

Dünya üzerindeki tüm kronik prostatit hastaları...
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Adabinla forumda dur, insan gibi yazilanlari oku , burasi soytarilik yeri degil. Dalga gecme yeri hic degil.
maks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen maks »

kmlpr yazdı:Adabinla forumda dur, insan gibi yazilanlari oku , burasi soytarilik yeri degil. Dalga gecme yeri hic degil.
bu bilgiler çok değerli bence. 1 gastrolog 1 ürolog 1 enfeskiyoncu bir araya gelip şöyle araştırmalar yapsa bu iş çözülür neden olmuyor bilmiyorum anlamıyorum. Onun için kendi doktorunuz olun deniyor. Onun içinde böyle bilgileri bir araya getirmek lazım. Bu forumun amacı da bu diye düşünüyorum. Ondandır ki bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.

Bu konu açılmışken yeni üye olup bu formu baştan aşağı okumuş biri olarak bazı şeyler yazmak istiyorum.

1- Bazı kişiler hep umutsuzluk dağıtmışlar halada dağıtıyorlar. Sonra çıkıp yüzde 95 iyim yazıyorlar.Biri bilgi paylaşınca olumsuz olarak da ilk bunlar olumsuz yorum yapıyor.
2- Hastalığın başında herkesten yardim isteyen şimdi belli bir noktaya gelmiş arkadaşlar var. Yardım istemek için özelden mesaj attığınızda adam hangi konuda görüşecektiniz diye cevap veriyor. Borsa hakkında yazacaktım vazgeçtim.
3- Gerçekten yardımcı olmak isteyen insanları Kadir abi gibi birilerinin ortağı ilan ediveriyorlar böyle adamaları küstürüyorlar. Kadir abinin yazılarına bakın ne kadar etkilendi ise her yazısında reklama girmesin ama yazmak zorunda kalıyor.
4- Forumda hep ürologlar üzerine yoğunlaşılmış. Bence iyi gastrologlara da ihtiyaç var ve bununla ilgili bir araştırmada yapılmalı.
5- Hiç bir yönteme direk ön yargı ile yaklaşılmamalı ve sadece deneyenler yorum yapmalı enjeksiyon konusu gibi.

Hastalık bittikten sonra büyük dostluklar kurulması ümidi ile.

teşekkürler
Angara

Mesaj gönderen Angara »

maks yazdı:
kmlpr yazdı:Adabinla forumda dur, insan gibi yazilanlari oku , burasi soytarilik yeri degil. Dalga gecme yeri hic degil.
bu bilgiler çok değerli bence. 1 gastrolog 1 ürolog 1 enfeskiyoncu bir araya gelip şöyle araştırmalar yapsa bu iş çözülür neden olmuyor bilmiyorum anlamıyorum. Onun için kendi doktorunuz olun deniyor. Onun içinde böyle bilgileri bir araya getirmek lazım. Bu forumun amacı da bu diye düşünüyorum. Ondandır ki bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.

Bu konu açılmışken yeni üye olup bu formu baştan aşağı okumuş biri olarak bazı şeyler yazmak istiyorum.

1- Bazı kişiler hep umutsuzluk dağıtmışlar halada dağıtıyorlar. Sonra çıkıp yüzde 95 iyim yazıyorlar.Biri bilgi paylaşınca olumsuz olarak da ilk bunlar olumsuz yorum yapıyor.
2- Hastalığın başında herkesten yardim isteyen şimdi belli bir noktaya gelmiş arkadaşlar var. Yardım istemek için özelden mesaj attığınızda adam hangi konuda görüşecektiniz diye cevap veriyor. Borsa hakkında yazacaktım vazgeçtim.
3- Gerçekten yardımcı olmak isteyen insanları Kadir abi gibi birilerinin ortağı ilan ediveriyorlar böyle adamaları küstürüyorlar. Kadir abinin yazılarına bakın ne kadar etkilendi ise her yazısında reklama girmesin ama yazmak zorunda kalıyor.
4- Forumda hep ürologlar üzerine yoğunlaşılmış. Bence iyi gastrologlara da ihtiyaç var ve bununla ilgili bir araştırmada yapılmalı.
5- Hiç bir yönteme direk ön yargı ile yaklaşılmamalı ve sadece deneyenler yorum yapmalı enjeksiyon konusu gibi.

Hastalık bittikten sonra büyük dostluklar kurulması ümidi ile.

teşekkürler
1'e öyle katılıyorum ki.... Milleti burda kır geçir , belki de öyle psikolojik sorunlar yaşayan insanlar var ki bilemeyiz ,, o garip yazdıklarını okuyup tribe girsin,,, sonra detaylı yol gösteren hiç bir şey yazmadan ; hiç bı şey olmamış gibi " ya ben iyi olmaya yaklaştım " de.
İnsanları anlamıyorum gerçekten.
Targocid

Şimdi bakın, bunlar herhangi bir kronik prostatit hastasının ne işine yarayacak? Diyelim ki şu şu bakteri bir bölümde bulunuyor. Hastalığın seyrine nasıl etki edecek bu? Ayrıca, üslubunuzu düzeltip uyarı yaparsanız daha inandırıcı olur. Asıl siz dalga geçer gibi “kaç kişisiniz” diye soruyorsunuz, üstüne bir de böyle bir ithamda bulunuyorsunuz. Bana kalırsa, ekstra bilgi ve herhangi bir KP hastasına bilgilenme harici hiçbir faydası yok.

Gastroentoloji önemli.
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Targocid yazdı:Şimdi bakın, bunlar herhangi bir kronik prostatit hastasının ne işine yarayacak? Diyelim ki şu şu bakteri bir bölümde bulunuyor. Hastalığın seyrine nasıl etki edecek bu? Ayrıca, üslubunuzu düzeltip uyarı yaparsanız daha inandırıcı olur. Asıl siz dalga geçer gibi “kaç kişisiniz” diye soruyorsunuz, üstüne bir de böyle bir ithamda bulunuyorsunuz. Bana kalırsa, ekstra bilgi ve herhangi bir KP hastasına bilgilenme harici hiçbir faydası yok.

Gastroentoloji önemli.
Arkadaslar da cevabini vermis . Bilgiden kimseye zarar gelmez.

Bilginin , Bir kisiye faydasi olsa da yeter . Kulturunde , lab lab gezerek , Florasindaki normal bakteriyi , oldurme pesinde kosan hastanin , esas dengeyi bozarak , prostatta baska bakterilerin cogalmasini engeller belki bu bilgi.

Milletin canı burnunda zaten.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Arkadaşlar bu başlık uygun degil buraya yazmaya ama okurken aklıma geldi amk prostatının yüzündeki doku bozuluyor bariyer bozuluyor enfeksiyonu bitirsek dahi temizlesek dahi tekrar şişiyor tekrar ödem oluşuyor çünkü yüzündeki zar doku bozuluyor aynı kızların kızlık zarı gibi bu kızlık zarın görevi kızların küçükken işlemelerinde mikropun yukarı kaçmaması için yaratılmış müthiş bir ama evlendiği zamam görev tamamlanıyor işte olayın özü bu bizim prostat bu gibi bişey bir zar gibi delindimi sürekli enfeksiyon aça diyorum enfeksiyon bitikten sonra prostatıton yüzüne oparosyönle bir zarmı dikdirsek
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

huseyin252 yazdı:Arkadaşlar bu başlık uygun degil buraya yazmaya ama okurken aklıma geldi amk prostatının yüzündeki doku bozuluyor bariyer bozuluyor enfeksiyonu bitirsek dahi temizlesek dahi tekrar şişiyor tekrar ödem oluşuyor çünkü yüzündeki zar doku bozuluyor aynı kızların kızlık zarı gibi bu kızlık zarın görevi kızların küçükken işlemelerinde mikropun yukarı kaçmaması için yaratılmış müthiş bir ama evlendiği zamam görev tamamlanıyor işte olayın özü bu bizim prostat bu gibi bişey bir zar gibi delindimi sürekli enfeksiyon aça diyorum enfeksiyon bitikten sonra prostatıton yüzüne oparosyönle bir zarmı dikdirsek
iyi fikir, oyle bir illetki, 3 5 gun sifir gibisin , bitti diyorsun, kurtuldum, bir sabah uyaniyorsun batma ile basliyor, ogleye dogru şişme , huysuzlaşma, iltihap hissi , gunun mahfoluyor. Aksam iyilesme donemi 3 4 gun sansin varsa az semtpmla kisir dongu gene basliyor
Angara

Mesaj gönderen Angara »

kmlpr yazdı:
huseyin252 yazdı:Arkadaşlar bu başlık uygun degil buraya yazmaya ama okurken aklıma geldi amk prostatının yüzündeki doku bozuluyor bariyer bozuluyor enfeksiyonu bitirsek dahi temizlesek dahi tekrar şişiyor tekrar ödem oluşuyor çünkü yüzündeki zar doku bozuluyor aynı kızların kızlık zarı gibi bu kızlık zarın görevi kızların küçükken işlemelerinde mikropun yukarı kaçmaması için yaratılmış müthiş bir ama evlendiği zamam görev tamamlanıyor işte olayın özü bu bizim prostat bu gibi bişey bir zar gibi delindimi sürekli enfeksiyon aça diyorum enfeksiyon bitikten sonra prostatıton yüzüne oparosyönle bir zarmı dikdirsek
iyi fikir, oyle bir illetki, 3 5 gun sifir gibisin , bitti diyorsun, kurtuldum, bir sabah uyaniyorsun batma ile basliyor, ogleye dogru şişme , huysuzlaşma, iltihap hissi , gunun mahfoluyor. Aksam iyilesme donemi 3 4 gun sansin varsa az semtpmla kisir dongu gene basliyor
Vay arkadaş hiç yaşayamadım bu hissi, hep kötüyüm
Targocid

Ben, anlamıyorum yahu, üstat. Hangi bakteriye ne iyi gelir falan vs. bir bilgi de mevcut değil. Kaldı ki kültürde üreme olursa antibiyogramı da sunuluyor. Öbür konuya gelirsek, ben doktor buldum ama tırsıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:
Ben, anlamıyorum yahu, üstat. Hangi bakteriye ne iyi gelir falan vs. bir bilgi de mevcut değil. Kaldı ki kültürde üreme olursa antibiyogramı da sunuluyor. Öbür konuya gelirsek, ben doktor buldum ama tırsıyorum.
Dogru üreme, dogru sonuç,(kontaminasyonsuz) ayrica bir iki labta cek edilmis bakteri uzerine yapilan antibiogram calismasindan baska bir sey cok şans eseri olur. Cünku bir bakteri bir hastada antibiyotige direncliyse, ayni bakteri baska hastada duyarli cikiyor. Bakmayin siz 3-5 makalede şu bakteriye şu antibiyotik iyi gelir yazdigina. (CYBH bakterilerinin bazilari haric)