uyarılma bozukluğu mu damarsal mı prostatit mi?

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

uyarılma bozukluğu mu damarsal mı prostatit mi?

Mesaj gönderen insirah13 »

prostatitten de önce başlayan bir sorunum var. belki 12 13 yaşında mastürbasyon yaparken elimi çektiğim anda ereksiyon saniyeler için de sönüyordu. şuanda prostatitten sonra halen öyle. bu da ilişikiye girmemi zorlaştırıyor. psikilojik olarak gidecek korkusu yaşıyorum. tecrübeli arkadaşlar ya da benzer sorun yaşayan varsa onlar; bu sizce neden olabilir? yeterli miktarda kan mı gitmiyor, yoksa yeterli isteği mi sağlayamıyorum?

not: hesaba katmak gerekir diye şu bilgiyi de yazmak istiyorum. ilk ilişki denememde hüsrana uğrayınca yaklaşık 2 yıldır bütün mastürbasyonlarımı gerginlikle sınav gibi gerçekleştiriyorum. ama dediğim gibi önceden de elimi çekince saniyeler içinde giderdi.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: uyarılma bozukluğu mu damarsal mı prostatit mi?

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam bu konuda psikolojik olması daha muhtemel gibi ama uyarılma istek hormonel olabiliyor. Tam ereksiyon sağlama var ise sinirsel damarsal olduğunu sanmam
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
insirah13

Hergele yazdı:Hocam bu konuda psikolojik olması daha muhtemel gibi ama uyarılma istek hormonel olabiliyor. Tam ereksiyon sağlama var ise sinirsel damarsal olduğunu sanmam
abi önümüzdeki haftaiçi hormonlar için doktora gideceğim. özellikle baktırmamı önerdiğin bi şey var mı onlardan?

tam ereksiyon sağlayabiliyorum.o damarsal sorun olmadığına kanıt teşkil ediyorsa iyi. ama sabah ereksiyonu da çok seyrek. ama şu da var: eskiden ağırlık kaldırırken sabah ereksiyonu her gün olurdu. bu hormonel bir sıkıntıya mı işaret bilemedim.

psikoloji kesin etkiliyor zaten.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Venüküler bozukluk bir arastırın derim
insirah13

Prostatx33 yazdı:Venüküler bozukluk bir arastırın derim
baktığımda ritim bozuklukları ile ilgili sayfalar çıktı, ereksiyon ile ilgili bir şey göremedim. venöz kaçak mı demek istediniz acaba?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

insirah13 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam bu konuda psikolojik olması daha muhtemel gibi ama uyarılma istek hormonel olabiliyor. Tam ereksiyon sağlama var ise sinirsel damarsal olduğunu sanmam
abi önümüzdeki haftaiçi hormonlar için doktora gideceğim. özellikle baktırmamı önerdiğin bi şey var mı onlardan?

tam ereksiyon sağlayabiliyorum.o damarsal sorun olmadığına kanıt teşkil ediyorsa iyi. ama sabah ereksiyonu da çok seyrek. ama şu da var: eskiden ağırlık kaldırırken sabah ereksiyonu her gün olurdu. bu hormonel bir sıkıntıya mı işaret bilemedim.

Hocam benimkiler birer fikir daha bilgili ağabeyler cevaplar. Ben şuradan yola çıktım benim prostatit ile testo ve lh düştü bununla beraber ereksiyon sorunları oluştu. Ama bağlantılı olduğunu düşündüğüm nokta şu ki uyarılma problemi oluşuyor ereksiyon zorlaşıyor ve o an dikkatim dağılır ise veya stres altında isem ereksiyon bir anda kayboluyor. Ağırlık çalışması da testo artırır zaten.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

insirah13 yazdı:
Prostatx33 yazdı:Venüküler bozukluk bir arastırın derim
baktığımda ritim bozuklukları ile ilgili sayfalar çıktı, ereksiyon ile ilgili bir şey göremedim. venöz kaçak mı demek istediniz acaba?
Evet venöz kaçak
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

insirah13 yazdı:

Prostatit isen sabah ereksiyonu az olması normal oda prostatit olmandan kaynaklanıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder