Suanki durumunuz

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Suanki durumunuz

Mesaj gönderen Farate »

ben iki üç dr gezdim hiç prostat sıvısı almadı drlar ama
kronik prostatit ve sistit yazmıştı son dr teşhise xatral verdi yolladı antibiyotik bile vermedi :)
şu an kadir abiylede konustum sağ olsun yardımcı oldu
soğan + limonlu su + kabak çekirdeği yapıyorum
sertleşme sorunum üst düzeydeydi şu an eskisi gibi düşününce bile olmasada bir video izleyince ben burdayım diyor o yönden bir ilerlemem var
belim çok ağrıyordu bende çok bele vurdu onu düzeltti tamamen geçti dün itibariyle bel
şu an idrar sorunum var bir tek geç başlatma tam boşaltamama ve damlama yanma çok nadir oluyor bir kaç ay daha kür e devam etmeyi düşünüyorum
tetradox cipro verdiler daha önce ikisindende bu kür kadar fayda görmedim henüz ikinci ayım kürde
karbonateroll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen karbonateroll »

Arkadaşlar tekrar merhaba.

Kadir abi kültür yaptırmamı söyledi ama düzen lab. aradım 70 tl diyorlar. Sanırım yanlış bir kültür ismi sordum.
İlk defa yaptıracağım konuda tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?
Kültürün tam ismi nedir ortalama fiyat nedir ? Mecidiyeköye gideceğim ona göre
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

karbonateroll yazdı:Arkadaşlar tekrar merhaba.

Kadir abi kültür yaptırmamı söyledi ama düzen lab. aradım 70 tl diyorlar. Sanırım yanlış bir kültür ismi sordum.
İlk defa yaptıracağım konuda tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?
Hocam prostat sıvısı alabilen bir doktordan sıvı aldırıp civardaki düzen gelişim lablarından birine bırakmanız lazım anladığım kadarıyla önce labdan gerekli teçhizatı alıyorsun kültür için sonra bir doktora sıvı aldırmak için gidiyorsun prostat sıvısı kültürü ve prostat masajı sonrası idrar kültürü yeterli sanırım . O fiyat da normal hocam .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
karbonateroll

Hergele yazdı:
karbonateroll yazdı:Arkadaşlar tekrar merhaba.

Hocam prostat sıvısı alabilen bir doktordan sıvı aldırıp civardaki düzen gelişim lablarından birine bırakmanız lazım anladığım kadarıyla önce labdan gerekli teçhizatı alıyorsun kültür için sonra bir doktora sıvı aldırmak için gidiyorsun prostat sıvısı kültürü ve prostat masajı sonrası idrar kültürü yeterli sanırım . O fiyat da normal hocam .
Buradaki bazı arkadaşlar prostat sıvısı + multiplex cybh + idrar 750 tl gibi bir fiyat yazmışlar. Kafam karıştı iyice.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Ağabey o pcr testi daha pahalı ama kültürde üreme olmasa bile pcrde yakalanıyor yani ikisi Farklı yol
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Şu anki durumum sık idrar en fazla 400 Cc birikterebiliyorum ve debisi düşük normal insanlardan 1 kat fazla idrara çıkıyorum birde penis testisler soguk hissediyorum cinsel olarak ereksiyon ve sertleşme sorunum yok bunlar düzeldi agrı sızı yok bazen arada bir idrarda yanma oluyor 2 gün sonra geçiyor ve durum bu şükür bu duruma benim tahminim kullandığım duyarlı antibiyotik lerin bu duruma katkısı olduğunu düşünüyorum tedavide 1.5 yılda bu kadar düzeldi bunun içinde 2 yurt dışı tedavisi hüseyin seçkinin tedavisi Zafer oymanın tedavisi birde Konya’da 2 ünüversite hastanesinde aldığım birer aylık tedavi var Ukrayna’da bir aylık tedavi aldım olumlu sonuçlandı gürcüsdanda bakteriyefaj tedavisi aldım bir kür duyarlı antibiyotik ile Bundanda fayda gördüm ama bu düzelmeleri duyarlı antibiyotik lere bağlıyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Bu şekilde yaşanır duruma geldi öncelere göre şu anda işime odaklanıp çalışabiliyorum sadece idrara millet 1 giderse ben 2 sefer gidiyorum bu septom olmasa bu hastalıga unutur rafa kaldırırım
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

huseyin252 yazdı:Bu şekilde yaşanır duruma geldi öncelere göre şu anda işime odaklanıp çalışabiliyorum sadece idrara millet 1 giderse ben 2 sefer gidiyorum bu septom olmasa bu hastalıga unutur rafa kaldırırım
Sizde hangi bakteri vardı?
tarik1616
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen tarik1616 »

İki senelik bı geçmişim var ilk senenin ilk 3 haftasi antibiyotik kullandım sonra bı daha Dr yazmadi tamprost la devam ettim son 3 aydır onuda kullabmiom sıcaklardan tansiyon sorunu yapio en son bı kutu azosilin bitirdim ondan sonra 1.5 ay saw plmetto kullandım çok iyi geldi ama hormonsal bozukluklar farkettim memelerde büyüme gibi bıraktım.son 1.5 aydır sadece bı kaşık kabakyagi içip sabahları veya akşamları meyvasuyuma propolis damlatip bı tane ligone beta glukan alıyorum yaz günü bile uzun çorap giyiyorum egzersiz yapamadığım zaman yarım saat yürüyorum bi buçuk aydır sanki ilk defa iyi olacağına inandım . Ağrı yok sık idrar hissi azaldı doktor gece hapı yazmıştı bayrağıdır onuda icmiom sadece fazla yatmak ve oturmak iyi gelmio .iyilesice inşallah.forma yeni üye oldum sağlıklı günler hepimize (kabak yağı +ligone beta +propolis)
evox13

Mesaj gönderen evox13 »

Merhaba arkadaşlar
Kronik prostatit teşhisi konmuştu,ama anlamadığım şey prostat ile prostatit arasında belirtiler aynı ,bunu ayıran bir şey varmi
tarik1616

evox13 yazdı:Merhaba arkadaşlar
Kronik prostatit teşhisi konmuştu,ama anlamadığım şey prostat ile prostatit arasında belirtiler aynı ,bunu ayıran bir şey varmi
Prostat bunların geneline verilen isim olabilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

evox13 yazdı:Merhaba arkadaşlar
Sevgili kardesim prostat erkeklerde bulunan bir organin ismidir. Cevuz buyuklugundedir. Prostatit ise bu organin iltihaplanmasidir.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Gokhansuskun yazdı:Kadir bey doktora gittim bu 8-9 gundur idrar sorunu için usg hormonlar icin kan tahlili vede iseme testi istedi benden. Usg ve kan verdim ama iseme testini az geldi dedim zaten sorunum idrar sıkıntısi. Neyse Cuma gunu sonuclar icin gidecegim suan idrarim yapabiliyorum ama Yaptiktan sonra agrim oluyor. Bu arada teşhis olarak kagida AKUT prostatit yazdi doktor. Galiba prostatit oluyorum bende
Kardesım sekerlı gıda market gıdası tuketme bak yesıl cay melisa cayı falan yesıl yapraklı meyveler ye et gıbı cok sert gıdalardan Vazgec klımadan bır sure uzak dur cok ayakta kalma bunları yap ıdrar duzelıyor yavas yavas cay kahve vs de tuketme bır sure ıyı olana kadar dısını sık
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gokhansuskun yazdı:Kadir bey doktora gittim bu 8-9 gundur idrar sorunu için usg hormonlar icin kan tahlili vede iseme testi istedi benden. Usg ve kan verdim ama iseme testini az geldi dedim zaten sorunum idrar sıkıntısi. Neyse Cuma gunu sonuclar icin gidecegim suan idrarim yapabiliyorum ama Yaptiktan sonra agrim oluyor. Bu arada teşhis olarak kagida AKUT prostatit yazdi doktor. Galiba prostatit oluyorum bende
Gokhan kardesim, drun senden rektal tuse yontemiyle sivi alsin ve ayrica idrar örneginden ve osivinin hem lokosit olcumunu hemde kultur+antibiogramini yapsin. Buna gore tanı belli olacaktir. Drunuz ona gorede tedavi uygulayacaktir.
tarik1616

Valla bu formu görmeden önce boyna hastaneye gidip ben iyileşiyorum derdim formu kesfettikten sonra hastalığın uzun surup iyileşmenin de birazda benim elimde olduğuna kanaat getirdim
huseyin252

Pablos yazdı:
huseyin252 yazdı:Bu şekilde yaşanır duruma geldi öncelere göre şu anda işime odaklanıp çalışabiliyorum sadece idrara millet 1 giderse ben 2 sefer gidiyorum bu septom olmasa bu hastalıga unutur rafa kaldırırım
Enterekok fecalis staph epidermis en son bunlar üredi gürcüsdanda
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

huseyin252 yazdı:
Pablos yazdı:
Tedavi ne uyguladınız ? Ve nekadar süre
huseyin252

Pablos yazdı:
huseyin252 yazdı:
Pablos yazdı: Sizde hangi bakteri vardı?
Tedavi ne uyguladınız ? Ve nekadar süre
Birader staph için özel faj kullandım enterkok içinde duyarlı tablet kullandım ama şu ara bakteri devam ediyor enterekok kesin ölmedi vardır ama staph ölmüş olabilir çünkü özel fajla duyarlı antibiyotik kullandım iki ay
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

kmlpr yazdı:Tam 1 sene oldu korunmasiz anal iliski ile macera basladi. Sık idrar, yanma batma sizi halsizlik ilk 3 ay beter gecti , zafer oymana istanbula her ay olmak uzere 4 kez gittim , her ay 1000 tl yakin param gitti ucak biletleri vs. prostat sivisindan lokosit bol gorundu , sonra 6 7, sonra 1 2 , ampirik tedavi antibiyotik tedavi iyi gibi oldu sonra gene ayni oldu. Takviyeler aldim. 1 sene sonra sonuc olarak . Agri var sizi devam ediyor , sık idrar ve yanma yok, cinsellik idare eder. Yaş 40. Kendi kafama gire tetradodox flagy kullandim 10 gun sonra candida oldum. Neyseki 2 ay probiyotik aldim sekeri azaltim cozdum.
Penisin koku ve testis yanlari sizliyo, testis alti , makat arası# pelvik kas bolgesi gergi annemin dizleri için aldigi at kestanesi kremini aldim apis arasi kasiklar testis alti felan masj yaptim kremle . Aneljezik ozelligi var deriyi cayir cayir yakiyo dayanabilen sursun 10 dakka sonra uyusturyo boyle rahatlatiyo
Artik canimdan bezdim yoruldum. Taksan bi turlu takmasan bi turlu. Allah sifamizi versin.
Geçmiş olsun, benim tahlillerimden bakteri üremedi. Nonbakteriyel kronik prostatit hastası olduğumu söylediler. Fakat icim icimi yiyor, şüpheli korunmasız bir cinsel iliskim oldu, anal da sürtünmeden ileriye gitmedim. Aynı kadın ile korunmasız ilişkiye giren arkadaşım hala iyi. Sorum şu anal olarak tam içeri girmeden ter vs ile bulaşması mümkün mü? Mümkün ise tahlillerimde bakteri çıkması gerekmez miydi?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

:evil:
Zagor yazdı:
kmlpr yazdı:Tam 1 sene oldu korunmasiz anal iliski ile macera basladi. Sık idrar, yanma batma sizi halsizlik ilk 3 ay beter gecti , zafer oymana istanbula her ay olmak uzere 4 kez gittim , her ay 1000 tl yakin param gitti ucak biletleri vs. prostat sivisindan lokosit bol gorundu , sonra 6 7, sonra 1 2 , ampirik tedavi antibiyotik tedavi iyi gibi oldu sonra gene ayni oldu. Takviyeler aldim. 1 sene sonra sonuc olarak . Agri var sizi devam ediyor , sık idrar ve yanma yok, cinsellik idare eder. Yaş 40. Kendi kafama gire tetradodox flagy kullandim 10 gun sonra candida oldum. Neyseki 2 ay probiyotik aldim sekeri azaltim cozdum.
Penisin koku ve testis yanlari sizliyo, testis alti , makat arası# pelvik kas bolgesi gergi annemin dizleri için aldigi at kestanesi kremini aldim apis arasi kasiklar testis alti felan masj yaptim kremle . Aneljezik ozelligi var deriyi cayir cayir yakiyo dayanabilen sursun 10 dakka sonra uyusturyo boyle rahatlatiyo
Artik canimdan bezdim yoruldum. Taksan bi turlu takmasan bi turlu. Allah sifamizi versin.
Geçmiş olsun, benim tahlillerimden bakteri üremedi. Nonbakteriyel kronik prostatit hastası olduğumu söylediler. Fakat icim icimi yiyor, şüpheli korunmasız bir cinsel iliskim oldu, anal da sürtünmeden ileriye gitmedim. Aynı kadın ile korunmasız ilişkiye giren arkadaşım hala iyi. Sorum şu anal olarak tam içeri girmeden ter vs ile bulaşması mümkün mü? Mümkün ise tahlillerimde bakteri çıkması gerekmez miydi?
Hocam şüpheli ilişki var ise ve üzerinden aylar geçmeden problem ortaya çıktı ise bakteri vardır bulunamıyordur. Söylediğiniz şekilde de bulaş olabilir örneğin ibs hastalarında olan makattan akıntı çamaşırda iz bırakan şekilde oluyor. Ve bu bile prostata geçebiliyor. Çok olası değil ama bu durumdan bahseden yazılar okudum. Bulaş ihtimali var elbette. Herkese bulaşacak bir durum da yok. Olsa en az oran yüzde 50 olurdu.
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

Hergele yazdı::evil:
Zagor yazdı:
Hocam şüpheli ilişki var ise ve üzerinden aylar geçmeden problem ortaya çıktı ise bakteri vardır bulunamıyordur. Söylediğiniz şekilde de bulaş olabilir örneğin ibs hastalarında olan makattan akıntı çamaşırda iz bırakan şekilde oluyor. Ve bu bile prostata geçebiliyor. Çok olası değil ama bu durumdan bahseden yazılar okudum. Bulaş ihtimali var elbette. Herkese bulaşacak bir durum da yok. Olsa en az oran yüzde 50 olurdu.
Idrar, gaita ve sperm tahlillerim temiz çıktı. Doktor prostat sivisina bakmadı acaba sürece bir faydası olur mu bakteriyi tespit edip ona göre antibiyotik verme açısından? Ayrıca ibs de yüksek ihtimal ile var bende, galiba dediğiniz şekilde kaptım ben bunu, can sıkıcı gercekten.
Fakat ilk semptomum 5-6 saat süren şiddetli terleme, kramp, kusma, sanciydi fakat tekrarlamayinca ben de zehirlendiğini düşündüm. Eğer akut olsaydı hastaneye gitmeden geçer miydi?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam prostatit gaitada çıkmaz idrarda da her zaman çıkmıyor prostat sıvısı almadan bakteri bulmanız zor. Anlattığınız şey akut prostatit ama çok şiddetli geçirmemişsiniz. Yine de muhtemel bir bakteri var. Prostat sıvısı alan bir doktora gidin vakit kaybetmeden .
Zagor

Mesaj gönderen Zagor »

Hergele yazdı:Hocam prostatit gaitada çıkmaz idrarda da her zaman çıkmıyor prostat sıvısı almadan bakteri bulmanız zor. Anlattığınız şey akut prostatit ama çok şiddetli geçirmemişsiniz. Yine de muhtemel bir bakteri var. Prostat sıvısı alan bir doktora gidin vakit kaybetmeden .
Peki bu durumda ben taşıyıcı miyim? Cinsel ilişkide partnerime bulaştırır miyim?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam taşıyıcı olabilirsin korunmadan birliktelik yaşama bence
karbonateroll

Nüks sonrası probiyotik ve düzenli kefir kullanımı, gluteni azaltma ve lifta 5 mg başladım. Daha iyiyim. Barsaklariniza dikkat edin dostlar. Direkt ilişkili prostatla. Glutenden şekerden özellikle gazoz vs içindeki fruktozdan kaçının.