Süt İçmek...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Sartam35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Süt İçmek...

Mesaj gönderen Sartam35 »

Merhaba arkadaşlar sorum şu. Kronik prostatit hastası biri süt içmeli mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Süt İçmek...

Mesaj gönderen kadir »

Sartam35 yazdı:Merhaba arkadaşlar sorum şu. Kronik prostatit hastası biri süt içmeli mi?
Tabiki icebilirsin kardesim. Yanliz antibiyotik kullanirken dikkatli olun. Bazı antibiotikleri kullanirken süt ve süt ürünlerinin tüketilmemesi konusunda uyarı mevcut.
Sartam35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Sartam35 »

kadir yazdı:
Sartam35 yazdı:Merhaba arkadaşlar sorum şu. Kronik prostatit hastası biri süt içmeli mi?
Tabiki icebilirsin kardesim. Yanliz antibiyotik kullanirken dikkatli olun. Bazı antibiotikleri kullanirken süt ve süt ürünlerinin tüketilmemesi konusunda uyarı mevcut.
İbrahim Saraçoğlu ve bazı başka kişiler içilmemesi yönünde bilgi veriyorlar. Teşekkürler yorumunuz için.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sartam35 yazdı:
kadir yazdı:
İbrahim Saraçoğlu ve bazı başka kişiler içilmemesi yönünde bilgi veriyorlar. Teşekkürler yorumunuz için.
Kardesim hic alakasi ve zararı yok. Ben yıllarca yogurt tuketiyorum sütte iciyorum ara sıra. Yogurt probiyotiktir sütünde zarari yok. Ben bir zarar görmedim.Dedigim gibi bazı antibiotiklerle beraber tüketilmiyor.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Ankilozon spondilit, fmf, ibs vs gibi rahatsızlığın yoksa haftada 1 2 içebilirsin.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

süt ürünleri idrar yollarını biraz tahriş edebileceğindne dolayı basit düzey üretrit için bilgiler veriyor orada bizim hastalığımızın kaynağı eğer üretrit bulaş yolla ise bu durum oradaki ot çöp süt ossuruk. çok güçlü tedaviler gerektiren hastalık türleri. çok az etkileyecek şeyleri çok önemli gibi anlatıyor o arkadaşlar. bu hastalıktan maydanozla çöple antibiyotiksiz kurtulan kimse yoktur. bunlar destekler ama gerçek teşhis doğru güçlü tedaviler şart. üretritin de prostatitin de kurtuluş yolu çok kapsamlı ve doğru uzun ilaç tedavisi şart. ayrıca çok süt ürünleri büyük abdesti negatif etkilediği için dikkatli tüketmekte fayda var. ilaç kullanırken de ilaç saatlerinden mümkün olduğunca peyniri kaşarı dahi uzak tutmak ilaçtan tam fayda görmek konusunda çok önemli. otun çöpün faydası yok değil. ama tek başına hiç bir anlamı yok. ben şuanda halen karabaş melisa yapıyorum. iyi geliyor gibi hissediyorum oda birşeydir. hep ilaçda olmaz. tek ot çöp de olmaz.