Tavsiyenize ihtiyacım var

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
bulent
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Tavsiyenize ihtiyacım var

Mesaj gönderen bulent »

Selam,

Hastalık 2 yıl önce üşütme ile başladı ne yazıkki ilk doktorun zayıf antibiyotik vermesi ve ilaç bitince kendi kendine geçmesini bekleyeceğiz demesi ile kurtulamadığım bela oldu

Doktorlara saygım sonsuz fakat günümüzde durum baya değişik. Sizlerin tavsiyeleri benim için çok önemli

Şuan ki durumum:

Ereksiyon, istek sorunum yok

Aylık denemelere göre eğer 1 kere boşalırsam ağrı oluyor prostat şişkinlik hissi idrar yaparken hafif
yanma oluyor sık idrara çıkma yok. Otururken ve yan yatarken ağrı biraz artıyor

Bir hafta sonunda bu semptomlar hafifliyor ve her geçen gün daha iyi oluyor hatta nadiren bazı günler 4..5 saat hiç ağrı, şişkinlik hissi olmuyor.
Böyle 1 ayı dolduruyorum bu şekilde devam ediyor hafif ama başka ilerleme yok.

Not: hafif ağrım olsada idrarı tutmak zorunda kaldığım zamanlarda idrar yaptıkdan sonra ağrı, şişkinlik, yanma daha şiddetli oluyor 1..2 saate normale dönüyor

Eğer bir gün ara ile de olsa 2 veya daha fazla boşalırsam ağrı, şişkinlik biraz daha şiddetli oluyor + sık idrara çıkma 4...5 gün sürüyor
yaklaşık bir haftada normale dönüyor sonrası yine aynı

Ek olarak yürüyüş yaparken veya aktif işler ile uğraşırken ağrılar baya azalıyor

Bu arada hastalanmadan önce boşalmada yanma sorunu yaşamıştım eğer uzun süre boşalmazsam ilk boşalmada sperm yakarak çıkıyordu fakat sonrasında hiç bir sorun yaşamıyordum ağrı vs. bunun için doktora gidemeden hastalandım. Sonrasında hastalıkla uğraşmadan aklıma bile gelmedi unuttum gitti...

Birde bir doktor idrar tahlili öncesi prostat masajı yapmıştı tahlil daha iyi sonuç verir demişti prostat sıvısı penisi kanalını çok fena yakmıştı
ama idrar tahlilinde bir sonuç çıkmadı

İstanbula meşur doktora gitmeyi düşünüyorum ama beni çok zorlayacak şuan işsizim farklı doktorlara bakıyorum karar veremiyorum bağırsakları zar zor toparladım şuan çok ne yapacağım bilemiyorum

Yardımcı olabilirseniz sevinirim en azından bir yol haritası oluşturmuş olurum
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Tavsiyenize ihtiyacım var

Mesaj gönderen kmlpr »

bulent yazdı:Selam,

Hastalık 2 yıl önce üşütme ile başladı ne yazıkki ilk doktorun zayıf antibiyotik vermesi ve ilaç bitince kendi kendine geçmesini bekleyeceğiz demesi ile kurtulamadığım bela oldu

Doktorlara saygım sonsuz fakat günümüzde durum baya değişik. Sizlerin tavsiyeleri benim için çok önemli

Şuan ki durumum:

Aylık denemelere göre eğer 1 kere boşalırsam ağrı oluyor prostat şişkinlik hissi idrar yaparken hafif

Bir hafta sonunda bu semptomlar hafifliyor ve her geçen gün daha iyi oluyor hatta nadiren bazı günler 4..5 saat hiç ağrı, şişkinlik hissi olmuyor.

Not: hafif ağrım olsada idrarı tutmak zorunda kaldığım zamanlarda idrar yaptıkdan sonra ağrı, şişkinlik, yanma daha şiddetli oluyor 1..2 saate normale dönüyor

Eğer bir gün ara ile de olsa 2 veya daha fazla boşalırsam ağrı, şişkinlik biraz daha şiddetli oluyor + sık idrara çıkma 4...5 gün sürüyor

Ek olarak yürüyüş yaparken veya aktif işler ile uğraşırken ağrılar baya azalıyor

Bu arada hastalanmadan önce boşalmada yanma sorunu yaşamıştım eğer uzun süre boşalmazsam ilk boşalmada sperm yakarak çıkıyordu fakat sonrasında hiç bir sorun yaşamıyordum ağrı vs. bunun için doktora gidemeden hastalandım. Sonrasında hastalıkla uğraşmadan aklıma bile gelmedi unuttum gitti...

Birde bir doktor idrar tahlili öncesi prostat masajı yapmıştı tahlil daha iyi sonuç verir demişti prostat sıvısı penisi kanalını çok fena yakmıştı

İstanbula meşur doktora gitmeyi düşünüyorum ama beni çok zorlayacak şuan işsizim farklı doktorlara bakıyorum karar veremiyorum bağırsakları zar zor toparladım şuan çok ne yapacağım bilemiyorum

Istanbulda ikamet etmiyorsan meshur doktora gitme parana yazık neden yazık aylik kontrol gerekir uzun bir surec. Bulundugun ile enfeksiyoncu bul. Dogal tedavileri birakma
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

bulent yazdı:Selam,

Şuan ki durumum:

Hocam öncelikle geçmiş olsun ve sağlığına en kısa zamanda kavuşursun inşallah. Senin rahatsızlığın boşalırken yanma ile başlamış sonra üşütme ile bağışıklık düşünce semptomlar artmış. İyi bir antibiyotik tedavisi ile toparlarsın eğer maddi sorunun varsa İstanbul’a gitmek yerine çevrende prostat masajı ile lökosit bakan bir doktor bul. Lökosit bakarak antibiyotik tedavi al. Bağırsak problemin varsa ki benim de var ibs hastasıyım probiyotik takviye ve kefir kullanman çok önemli. Bunlarla beraber bir ay kadar antibiyotik kullanman lazım umutsuz olma geçer umarım .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
bulent

Mesaj gönderen bulent »

Yorumlar için teşekkürler forum çok iyi bir çok bilgi edimdim ama doktorlar konusunda yazılanları görünce çok bunalıyorum zaten kendimden biliyorum bir doktora yoğurt iyi geliyor ev yoğurdu yiyorum dediğimde gülüp ilginç demişti araştırınca forumda bir dönemde probiyotik takviyesi yoğurt vb. bahsedildiğini gördüm probiyotikden haberleri yok

bazı doktorlar psikolojik durum gibi yaklaştı ya psikoloji ile bu ağrıları yapabiliyorsam kendimi patlatma gücüm vardır o zaman ne bileyim iyice çöktük işin kötüsü ereksiyon, istek tam ama boşalma sonrası prostat kötüleşiyor çıkamadım işin içinden

yinede umut var istanbulu erteledim son birkez çevre illerde araştırma yapacağım teşekkürler

@kadir abi sizinde yorumlarınızı bekliyorum

iyi günler
red

Mesaj gönderen red »

prostat salgısından lökosit ölçümü yaptırmanızı tavsiye ederim.
doktor doktor gezip eliniz boş dönmektense fayda görülen doktorlardan birine gidin.
istanbul bence iyi bir tercih olur.