Sperm kültürü gram(+) bakteri

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sperm kültürü gram(+) bakteri

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Arkadaşlar ben antibiyotiğe başlamadan önce sperm kültürü vermiştim gram(+) bakteri görüldü yazıyordu sonuçta,prof doktor bunun cilt bakterileri olduğunu önemsiz olduğunu söylemişti,sonra gidip başka doktora danışmıştım o da aynısını söyledi fikriniz nedir bu konuda? Bulaş olabilir ciltten falan diye öğrenmiştim
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Sperm kültürü gram(+) bakteri

Mesaj gönderen kmlpr »

Bulasmis olabilir, hatta gram pozitif de sonu kok olan bakteriler oluyor.
Eger amprik tedavi gorulecekse, lokosit odakli olacaksa o zaman bu bakteriye duyarlıbantibiyotik ile baslamak avantaj olur.
Baska bir konuda, burdaki bakteri prostattaki bakteriyi vermez, sperm kulturu anya olsun, prostat sivisi konya misali.
Allah sifa versin.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar ben antibiyotiğe başlamadan önce sperm kültürü vermiştim gram(+) bakteri görüldü yazıyordu sonuçta,prof doktor bunun cilt bakterileri olduğunu önemsiz olduğunu söylemişti,sonra gidip başka doktora danışmıştım o da aynısını söyledi fikriniz nedir bu konuda? Bulaş olabilir ciltten falan diye öğrenmiştim
Enteroccus da olabilir düzen laba prostat sıvısı kültürü ver
hayatzor22

murat222 yazdı:
hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar ben antibiyotiğe başlamadan önce sperm kültürü vermiştim gram(+) bakteri görüldü yazıyordu sonuçta,prof doktor bunun cilt bakterileri olduğunu önemsiz olduğunu söylemişti,sonra gidip başka doktora danışmıştım o da aynısını söyledi fikriniz nedir bu konuda? Bulaş olabilir ciltten falan diye öğrenmiştim
Enteroccus da olabilir düzen laba prostat sıvısı kültürü ver
Kültür yapıldığı halde neden bakteri ismi yazmıyordu yada antibiyogramı yapılmamıştı anlamıyorum
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Bendede semende bakteri gram + üredi ismi yazmıyordu antibiyogram yapıldı

Genta ve bactrim, monodox yazmıştı
hayatzor22

Followme yazdı:Bendede semende bakteri gram + üredi ismi yazmıyordu antibiyogram yapıldı

Genta ve bactrim, monodox yazmıştı
Antibiyogram sonradan mı yapıldı artık o rapor çıktığında iş işten geçmiş olmuyor mu? Ben o zaman bilgi sahibi değildim extra bir şey talep etmedim doktor neden antibiyogram yapalım demez anlayamıyorum ki yani antibiyogram yapıp ilaç verilmeyecekse kültür neden yapılıyor o zaman belki o zaman ilerlemeden hallolacaktı
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Kardeşim senin demene gerek yok aslında bakteri çıkmışsa antibiyogram yapmaları lazımdı.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bazı lablar flora bakterilerini çalışmıyor antibiyoğram yapmıyorlar özellık acıbadem
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Flora bakterileri gram+ mi yoksa.negatif midir? Gecen sene bende ilk zamanlar normal flora bakterisi uremisti kulturde , doktor bakti onemli bir sey yokndemisti.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Önce kültürleri bir veya 2 laboratuvarda tekrarlattır kardeşim. Sperm kültürü de ver. Bana bahsettiğin kalsifikasyonlara bak daha sonrasında. Eğer, Staph veya Enterekok türleri üreyip, kalsifike alan da çoksa, çok uzun tedavi almana gerek yok diye düşünüyorum. Biofilm yapacak ne de olsa. Muhsin Hoca’ya devam edip makul bir tedavi alırsın.