Bu testi nasıl yaptırırım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bu testi nasıl yaptırırım

Mesaj gönderen erdem60 »

Arkadaşlar zafer hoca da prostat sıvısı ve idrar testi yaptırdım lakin aklıma bu klimadya geldi bunun testini nerde nasıl yaptırırım daha evvel bel soğukluğu ve prostatit için ilaç kullanmiştım ama klimadya da olabilir onu da nerden öğreniriz
crunkstar

Re: Bu testi nasıl yaptırırım

Mesaj gönderen crunkstar »

erdem60 yazdı:Arkadaşlar zafer hoca da prostat sıvısı ve idrar testi yaptırdım lakin aklıma bu klimadya geldi bunun testini nerde nasıl yaptırırım daha evvel bel soğukluğu ve prostatit için ilaç kullanmiştım ama klimadya da olabilir onu da nerden öğreniriz
ilacdan 20 gün sonra en temiz yöntemdir. gelişim lab da 17 patojen de tehlikeli cinsel yolla bulaşan hastalık bel soguklugu yapan tüm bakterileri güvenilir şekilde görebilirsin. 600tl forumu söylersen. biz enayi gibi gittik mavi de 1035 lira para verdik bakteri cıkmamış bişi cıkmamıs peşin peşin antibiyogram parasınıda aldılar o kadar adi bir firmaymış. sanki bi yere kaçıyoruz çıkarsa veririz parayı bakarsın
Ayazcrantz07

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Penis icinden aliniyor demi bu cubukla yoksa prostatat sivisindan mi verelim ?
crunkstar

ikisi farklı metodlar. hastalık yeni ise akıntı ve idrar dan verilen örnek ile zaten patojen saptanır. ama dogur yanlış çok ilac kullanılır ve süre geçtikçe artık bakteri üretra da üremez ve prostata yapışır onu saptamak icin prostat sıvısı daha dogru bir metot dur. prostat sıvısından kültür bakılır. ayrıca labaratuvara görürürseniz hem pcr hem kültür bakılır çok detaylı ve kesin sonuc elde edilir. ama az ilac kullanış hastalık yeni ise. uzun süre ilac kullanılmamış ise idrar ve çubuktan pcr sonuç gösterir.
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

Prostat sıvısını zafer hoca da vermiştim ama o bakmıyor buna galiba
crunkstar

bakmaz o lokosite bakıyor bi sıvı daha alıp labaratuvara götüreceksin. önce normal pcr yap sonuc alamaz şikayetlerin çok devam ederse zafer hocaya gittiğinde labaratuvara götürmek üzere örnek alırsın
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

crunkstar yazdı:bakmaz o lokosite bakıyor bi sıvı daha alıp labaratuvara götüreceksin. önce normal pcr yap sonuc alamaz şikayetlerin çok devam ederse zafer hocaya gittiğinde labaratuvara götürmek üzere örnek alırsın
Tamamdır eyvallah
Ayazcrantz07

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Crunk tesekkur ederim cok sacma semptomlar yasiyorum. Cok cok hafif yanma oluyor ve alkol cidden tetikliyor sadece 2 bardak raki ictim uzun zaman sonra 2 gun sonrasinda yanma yapti . Bu arada antibiyotik kullanma
Istim. 7 tane doktor a gittim cogu antibiyotik bile yazmadi bir kez prostat sivisindan lam a baktilar fakat lokosit goremediler ama bana cok guven vermedi . Androflor
Cinsel bulas testi yaptirdim ondanda bisey cikmadi . Israrla kultur verdim ama zafer oymana gidip prostat sivisina tekrar baktirmak istiyorum emin olmak icin
crunkstar

Ayazcrantz07 yazdı:Crunk tesekkur ederim cok sacma semptomlar yasiyorum. Cok cok hafif yanma oluyor ve alkol cidden tetikliyor sadece 2 bardak raki ictim uzun zaman sonra 2 gun sonrasinda yanma yapti . Bu arada antibiyotik kullanma
Istim. 7 tane doktor a gittim cogu antibiyotik bile yazmadi bir kez prostat sivisindan lam a baktilar fakat lokosit goremediler ama bana cok guven vermedi . Androflor
Cinsel bulas testi yaptirdim ondanda bisey cikmadi . Israrla kultur verdim ama zafer oymana gidip prostat sivisina tekrar baktirmak istiyorum emin olmak icin
evet hocam bişey cıkmayabiliyor şans yani. malesef güvenilmez diyende var 3 farklı test ile teyit gerekli diyen var. çaresizlikten ne yapacağımızı şaşırdık. enfeksiyon prostata erişmiş ise ve şikayet var ise tek çare prostat sıvısından yapılan kontroller. sen 550 androfloro da bile bişey bulamadıysan 2 seçenek var ne ilaç buldun abanacan iğne hap. yada zafer ne derse onu yapacan yapacak bişeyin kalmamış.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam her yerde aynı mıdır bu fiyat Adana’da İlker hocadan sıvı alıp düzen laba götürsem kültür için ne tutar ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.