PROSTATİT MİYİM? NOLUR YARDIMCI OLUN

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

PROSTATİT MİYİM? NOLUR YARDIMCI OLUN

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Arkadaşlar merhaba,geçen sene bu zamanlar 2 böbrekten de kum dökmüştüm 3 aya yakın sürmüştü,idrar tahlillerinde hiçbir belirti vermemişti tomografide görüntülenmişti sadece,bu yıl da spor yaptığım bir günden sonra iki böbrek bölgesinden de gece ağrılar tuttu,kaburga altından devam etti ,pandemiden dolayı doktora gidemedim bol su içtim Rowatinex kum dökme ilacını kullandım 18 gün boyunca bu ağrılar sürdü iş yerimde idrar tahlili yaptırdığımda enfeksiyon çıkmadı,bir akşam çok şiddetli belim ağrıyınca doktora gittim tomografi sonucum temiz çıktı.Bu 20 günlük süreçte aşırı bir idrarda yanma durumu falan olmadı fakat doktora gittikten 1 gün sonra sabah idrarda yanma başladı,bol su içmeye devam ettim ama bugünden sonra sürekli önce bel,sonra kasık sonra idrarda yanma şeklinde ağrılarım 1 aydır sürüyor,tam rahatladım diyorum yanma çok azaldı yok gibi,gün içinde kaybolduğu da oluyor sonrasında bel böbrek bölgemde ağrı tekrar aynı senaryo devam etmekte.
-BOŞALIRKEN herhangi bir ağrım olmadı.
-MAKATTA bir ağrım yok.
-Aşırı idrara çıkma idrar kaçırma yok,su içmemi azaltırsam anında idrara gitme isteği düşüyor.
-Ereksiyon problemim yok
-Sperm rengi normal
-Sadece bazen işerken bazen de işedikten sonra tahriş hissi oluyor.
-Yatakta yatarken Kasık ağrım karın ağrım olmuyor hareket etmeye başlayınca kendini gösteriyor.

NEFROLOĞA gittiğimde bu ağrı tanımının kum dökme olduğunu,küçük taşların TOMOGRAFİDE görünmeyebileceğini söyledi.
Defalarca idrar tahlili yaptım temiz çıktı.
İDRAR KÜLTÜRÜ yaptırdım temiz çıktı.
EN SON PROF ÜROLOĞA gittim sperm kültürü yapıldı,bakteri bulunmadı sadece NADİR LÖKOSİT göründü,2 kutu TAVANİC Verdi şuan 4 gün oldu bir faydasını görmedim ayrıca SPERM KÜLTÜRÜNDE NADİR LÖKOSİT GÖRÜLMESİ İLTİHAP GÖSTERGESİ MİDİR? yardımcı olur musunuz başka bir doktora danıştığımda normal olduğunu söyledi.
Hiç ilaç kullanmadan bol su içerek neredeyse geçecek gibi oldu fakat 3-4 gün iyi gittikten sonra tekrar aşırı kasık ağrısı aşırı yanma şeklinde gelip sonra birden hafiflemekte.
Prostatitte bu şekilde kısa süreli dalgalanmalar oluyor mu?
Tam iyileştim derken sabah uyanıyorum böbreklerimden biri yada ikisi ağrıyor araba koltuğu bile rahatsız ediyor böyle ağrıyınca,sonrasında kasıklarım ve yanmalar kötüleşyor.
Geçen sene 3 ay boyunca iki böbrekte ağrı testise vuran ağrı çektim ve bel ağrısının kesilmesiyle tüm şikayetlerim geçti.
SİSTİT ilaç kullanmadan kendi kendine hafifler mi acaba sistit miyim?
Prostatitin Bel ve Kasık ağrısı tam olarak nasıl olmakta? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: PROSTATİT MİYİM? NOLUR YARDIMCI OLUN

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun. pek prostatit gibi durmuyor. belki fizik tedavi ile ilgili bir durumdur. belki oradaki kaslarda sorun vardır.
hayatzor22

İdrarda yanma şikayeti en çok rahatsız ediyor beni,günde tek öğün beslenip proten ağırlıklı beslenip 10 kilo verdim sonrasında bu böbrek ağrıları başladı sonradan öğrendim ki bu tarz diyetler böbreklerde kum taş oluşumuna sebep olurmuş,geçen yıl ile birebir aynı ağrıları yaşadım ama geçen sene böyle idrarda yanma sorunum olmamıştı bir de tomografide çıkmaması beni korkuttu,
Prostatitteki bel ve kasık ağrıları nasıl seyretmekte?
Su içip mesaneyi doldurduğumda falan extra bir rahatsızlık hissi yada ağrı olmuyor.
Kafam çok karışık
hayatzor22

Yanmamın yoğun olduğu gün çok su içip çok işiyorum ancak öyle rahatlıyorum
hayatzor22

ABittersweetLi yazdı:geçmiş olsun. pek prostatit gibi durmuyor. belki fizik tedavi ile ilgili bir durumdur. belki oradaki kaslarda sorun vardır.
Kum dökmede de hareketle artan ağrı falan diyor,mesela koşu yapmaya çıktığımda sağ böbrek bölgeme bıçak saplanır gibi ağrı hissettim bol hareket edip kurtulmaya çalışıyorum ama tahlillerde geçen seneki gibi görünmemesi üstüne ultrason tomografide de bu sefer görünmemesi beni korkuttu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hayatzor22 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:geçmiş olsun. pek prostatit gibi durmuyor. belki fizik tedavi ile ilgili bir durumdur. belki oradaki kaslarda sorun vardır.
Kum dökmede de hareketle artan ağrı falan diyor,mesela koşu yapmaya çıktığımda sağ böbrek bölgeme bıçak saplanır gibi ağrı hissettim bol hareket edip kurtulmaya çalışıyorum ama tahlillerde geçen seneki gibi görünmemesi üstüne ultrason tomografide de bu sefer görünmemesi beni korkuttu
Prostat sivisinin lokosit seviyesini ölctürün cam lama damlattirip bakilacak. Ayni sividan kültür ve antibiogram yaptirin. Salt meni tahlilinden belli olmuyor.
hayatzor22

kadir yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Prostat sivisinin lokosit seviyesini ölctürün cam lama damlattirip bakilacak. Ayni sividan kültür ve antibiogram yaptirin. Salt meni tahlilinden belli olmuyor.
Lökosit normal çıkarsa bakteri de çıkmazsa prostatit değilim diyebilir miyiz kesin
Bll

Mesaj gönderen Bll »

Bende de 4 ay önce kasıklarım ve yumurtalıklara vuran bi ağrı oldu ankarada gezmediğim hastane kalmadı epididimit kisti var dediler bu olaydan 3 ay sonra ağrı sızı hiç birsey kalmadı sadece sık idrar çıkıyorum arkadaslar benim durumum nedir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hayatzor22 yazdı:
kadir yazdı:
hayatzor22 yazdı: Kum dökmede de hareketle artan ağrı falan diyor,mesela koşu yapmaya çıktığımda sağ böbrek bölgeme bıçak saplanır gibi ağrı hissettim bol hareket edip kurtulmaya çalışıyorum ama tahlillerde geçen seneki gibi görünmemesi üstüne ultrason tomografide de bu sefer görünmemesi beni korkuttu
Lökosit normal çıkarsa bakteri de çıkmazsa prostatit değilim diyebilir miyiz kesin
Kesin degil ama %70 degilsinizdir. Cünkü prostatit tiplerinde nonbakteriyel asemptomatik olanlarida var.
hayatzor22

Bll yazdı:Bende de 4 ay önce kasıklarım ve yumurtalıklara vuran bi ağrı oldu ankarada gezmediğim hastane kalmadı epididimit kisti var dediler bu olaydan 3 ay sonra ağrı sızı hiç birsey kalmadı sadece sık idrar çıkıyorum arkadaslar benim durumum nedir
Ben geçen sene kum dökerken öyle ağrım olmuştu