Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kinolon antibiyotiklerin bir zararlı etkisi daha ortaya çıktı!!!

Mesaj gönderen purology »

Kainatos yazdı:
purology yazdı:
Kainatos yazdı:Ureplasma urelaticuma duyarli tavanic kullaniyorum 4. kutudayim buyuk oranda sikayetlerim azaldi.Fakat kinolon grubu antb olduğunu bilmiyordum.Simdi az derdimiz varmış gibi kafaya takıcak birsey daha cikti başımıza ilk basladigimda asil tendonunda ufak karincalanma olmustu.Bidaha olmamisti 4.kutuyu tamamlamama 3 gun kaldı.Dunden beri asil tendonumda ufak agri var arada kramp gibi oluyor.Kafaya takmayinca cok rahatsiz etmiyor.Ne dusunursunuz?Bittigi gibi loko baktiricam zaten de.Bu saatten sonra son 3 gun kullanmamak pekte bisey ifade etmez heralde.Yazilanlari okudum korktum.
Hemen:

- gunde 2-3 litre su
- sabah aksam magnesium malat versiyonu
- zinc
- ve imkanin varsa morina baligindan yapilan kollajen al.

Bu ilaclardaki en buyuk sorun Su: kinoloni overdose seklinde alirsan icerden mitokondrial dna yi degistirdigi icin Swn farkinda olmadan zaten gucsuz durumdaki tendonu yirtmaya basliyorsun. Asil yine kurtarilir bir nebze ama omuz ana rotator tendonlarini zorlayarak yirtarsan donusu yok. Sakin bavul Su bu cekme bir muddet. 30-60 gunluk kullanimlarda; her ne kadar doktorlar kullanim suresi x3 sure dese de, etkilerin buyuk kismi 2 yil icerisinde gidiyor maalesef.
Faydali paylasim icin tesekkurler kollajen haric temin edebilirim sanirim.Cinko ve magnezyum malati hemen alacağım.Bunlari siz kullandiniz mi koruyucu bir etki hissettiniz mi?Takviye olarak lingone, cranberry, corekotu kapsul ve arada karaciger icin milk thsitle kullanıyorum.Saglam probiyotik tuketiyorum.Bunlar hakkinda bir yorumunuz olur mu?
Ben olaydan zararli ciktigimda kuallanmaya basladim ve hala da bu sekilde aliyorum. Magnezyumu arada kesiyorum ama. Kronik antibiyotik yan etkilerimi bayagi azaldi bu kombin. Sag omuzda ama Sizlere omur:)

Probiyotik zaten antibiyotikle beraber kullaniliyor. Digerlerinden cranberry kullandim ve iyi bir donus alamadim. Siz yine doktorunuza da danisin kullanirken
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Kainatos yazdı:Ureplasma urelaticuma duyarli tavanic kullaniyorum 4. kutudayim buyuk oranda sikayetlerim azaldi.Fakat kinolon grubu antb olduğunu bilmiyordum.Simdi az derdimiz varmış gibi kafaya takıcak birsey daha cikti başımıza ilk basladigimda asil tendonunda ufak karincalanma olmustu.Bidaha olmamisti 4.kutuyu tamamlamama 3 gun kaldı.Dunden beri asil tendonumda ufak agri var arada kramp gibi oluyor.Kafaya takmayinca cok rahatsiz etmiyor.Ne dusunursunuz?Bittigi gibi loko baktiricam zaten de.Bu saatten sonra son 3 gun kullanmamak pekte bisey ifade etmez heralde.Yazilanlari okudum korktum.
aynı tedaviyi bende alıyorum kardeşim. benimde 4. kutumu tamamlama 7 tablet kaldı. 6 takviye kullanıyorum. 2-3 günde bir sabah topuğuma basmakta güclük çekiyorum başka bi yan etki gözlemlemedim biraz yoruyor beni. cipro kullanırken 2. kutuda biraz kestirip uyandığımda dizlerim tutmuyordu. birde ben ilk haftasında tavanic i ornisid ve desefinle kobmin yaptım. çok iyi gidiyordum 3 gündür resmen gerileme denecek kadar yanmam idrarda zorluk geri arttı. nüks yada enfeksiyon yaşarsam bu ilacları asla daha kullanmam. birsürü ilac var. salt iğne monodox biteral bactrim gibi ilaclarla yola devam etmeyi düşünüyorum.
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

Bende şimdi sorunlarimi buna bagladim. Şuana kadar 8 kutu klindan kullandim, ayaklarim gucsuzlesti, ayakta durunca tabanim agrimaya basliyor, bazen kalca agrisi bazen bel agrisi oluyor, şuan ilaci kestim bakalim , insallah ureme olmaz
igozukara

Ayrica bu ilaca basladiktan sonra göbeğim pıt pıt atmaya basladi, oradan aort geciyor biliyorsunuz, hala daha gecmedi
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

igozukara yazdı:Ayrica bu ilaca basladiktan sonra göbeğim pıt pıt atmaya basladi, oradan aort geciyor biliyorsunuz, hala daha gecmedi
Aort hata vermez diye biliyorum pek. Saatli bomba gibidir. Bana kalp doktoru bu tur cok uzun sureli cipro kullanimlarinda 1 yil sonra gelin o damarin genisligini olcturun eger cok istiyorsaniz dedi. Cok cok dusuk riks olsada eger istiyorsaniz kullandiktan sonra 1 yil gecsin be chdck ettirin
Kprostatit

Mesaj gönderen Kprostatit »

igozukara yazdı:Ayrica bu ilaca basladiktan sonra göbeğim pıt pıt atmaya basladi, oradan aort geciyor biliyorsunuz, hala daha gecmedi
Ayni sorun bende de var .1 senedir gecmedi
igozukara

Kprostatit yazdı:
Ayni sorun bende de var .1 senedir gecmedi
Ne kadar sure kullandiniz ilaci, ben şuana kadar 8 kutu klindan kullandim o bende eklem agrisi yapiyor, hala kullaniyormusunuz daha antibiyotik
Kprostatit

Ben antibiyotik kullanmiyorum prostatit ilenilgili sikintilarin cok sukur yok oldu
Kprostatit

Kprostatit yazdı:Ben antibiyotik kullanmiyorum prostatit ile ilgili sikintilarim cok sukur yok oldu lakin bağırsak sıkıntılarim devam ediyor.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Bana iesef 5 adet birde ciprasid verdi hoca değişik bir kombşn yaptı faydası olurmu acaba zıt grup antibiyotiklermidir yoksa
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Prostatx33 yazdı:Bana iesef 5 adet birde ciprasid verdi hoca değişik bir kombşn yaptı faydası olurmu acaba zıt grup antibiyotiklermidir yoksa
Sikinti olmaz
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu grup ilaçların zehir olduğunu söyleyebiliriz. facebook'da bu grup antibiyotiklerden hayatı kaymış binlerce kişinin üye olduğu gruplar var. devam etmekte olan mahkemeler var. tahminlerime göre 3-4 sene sonra bu antibiyotikler yasaklanacaktır. evet, prostat iltihabına karşı etkili bir antibiyotik. ama bu ilaçlardan başka ilaçlarda var. bu grup antibiyotiklerin zatürre dışında pek kullanımı olmaması lazım. ama bizim doktorlar sinüzitten tutun prostat iltihabına kadar her hastalıkta reçete ediyorlar. kendi yakınlarına yazmayacakları bu ilaçları tanımadıkları kişilere bol keseden yazıyorlar. hastanın hayatı kimin umurunda ki zaten.
mektup0698

Mesaj gönderen mektup0698 »

bu klinon grubu dediginiz antibiyotik cipro baska varmi sadece cipro ve ciprosid midir
mektup0698

Mesaj gönderen mektup0698 »

ABittersweetLi yazdı:bu grup ilaçların zehir olduğunu söyleyebiliriz. facebook'da bu grup antibiyotiklerden hayatı kaymış binlerce kişinin üye olduğu gruplar var. devam etmekte olan mahkemeler var. tahminlerime göre 3-4 sene sonra bu antibiyotikler yasaklanacaktır. evet, prostat iltihabına karşı etkili bir antibiyotik. ama bu ilaçlardan başka ilaçlarda var. bu grup antibiyotiklerin zatürre dışında pek kullanımı olmaması lazım. ama bizim doktorlar sinüzitten tutun prostat iltihabına kadar her hastalıkta reçete ediyorlar. kendi yakınlarına yazmayacakları bu ilaçları tanımadıkları kişilere bol keseden yazıyorlar. hastanın hayatı kimin umurunda ki zaten.
adlari nedir bu kilonon mu neyse bu ilaclarin adlari sadce cipro mu
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

mektup0698 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:bu grup ilaçların zehir olduğunu söyleyebiliriz. facebook'da bu grup antibiyotiklerden hayatı kaymış binlerce kişinin üye olduğu gruplar var. devam etmekte olan mahkemeler var. tahminlerime göre 3-4 sene sonra bu antibiyotikler yasaklanacaktır. evet, prostat iltihabına karşı etkili bir antibiyotik. ama bu ilaçlardan başka ilaçlarda var. bu grup antibiyotiklerin zatürre dışında pek kullanımı olmaması lazım. ama bizim doktorlar sinüzitten tutun prostat iltihabına kadar her hastalıkta reçete ediyorlar. kendi yakınlarına yazmayacakları bu ilaçları tanımadıkları kişilere bol keseden yazıyorlar. hastanın hayatı kimin umurunda ki zaten.
Cipro tavaniç aveloks bunlar en bilinen sadece ilaç isimleri aynı içerikte baska ısımleri olanlarda var
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

efsane2036 yazdı:
mektup0698 yazdı:
Cipro tavaniç aveloks bunlar en bilinen sadece ilaç isimleri aynı içerikte baska ısımleri olanlarda var
Bilinenler arasinda Tarivid’de var onu da ben ekleyim beni mahvetmisti kendileri. Zaten fluorokinolon grubu antibiyotikler yazarsaniz rahatlikla karsiniza cikar nette.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Se38 yazdı:
kadir yazdı:Üreoplazma ve mycoplazmada avelox yada levofloksasin kullanilmasi direkt olarak uygun degil. Fayda yerine zarar verebilir duyarli degilse.Antibiogram yapilması gerekir, heleki ozellikle bu iki patojen her ilaca duyarlı degil. 30 civarinda suşu var ve surekli mutasyona giriyor.
Işte maalesef TR de bu işler lablarda tam olarak layikiyle yapilmiyor. Var olan patojen bulunamayip, olasılık dahilindeki antibiotikler kullandirilmak zorunda birakiliyor.
Abi esimde uredi bu mikrop levo duyarliydi. Avelox calisilmamisti. Birde minosiklin duyarli idi. Levoya basladim ama ciddi yan etki yasadim 2. Gunde ..
nasil yan etki yasadin ? devam ettinmi peki ? son durum nasil ?
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Aralık 2020 de 5 adet hap Tavanic 500 mg kullanmıştım.Şimdi ise aşillerde ayak topuğunda ve diz ekleminde hafif ağrılar oluyor.Başka hiç kinolon grubu kullanmadım.Kinolonun etkisini azaltmak adına Magnezyum Q enzim 10 ve D vitamini takviyesi harici neler yapabilirim.?
Sağ aşilden Mr çektirdim.Sonuç yarın çakacak.Son olarak Kinolon Pişmanlıktır.İlaçmı zehirmi belli değil.Bu kadar yazılanlar boşa değil.Üstelik ben bunları okumuştum.(Tendon rüptürü Tendinit v.s.)Doktorada dedim başka ilaç yazsak diye o da bir haftadan bir şey olmaz uzun kullananlarda o tür sıkıntılar olabilir demişti.Doktora güvendim ve birazda mecburiyetten kullandım... İnşallah geçicidir.4 ay sonra semptom çıktı..
Furkanal

darkblues yazdı:Aralık 2020 de 5 adet hap Tavanic 500 mg kullanmıştım.Şimdi ise aşillerde ayak topuğunda ve diz ekleminde hafif ağrılar oluyor.Başka hiç kinolon grubu kullanmadım.Kinolonun etkisini azaltmak adına Magnezyum Q enzim 10 ve D vitamini takviyesi harici neler yapabilirim.?
Sağ aşilden Mr çektirdim.Sonuç yarın çakacak.Son olarak Kinolon Pişmanlıktır.İlaçmı zehirmi belli değil.Bu kadar yazılanlar boşa değil.Üstelik ben bunları okumuştum.(Tendon rüptürü Tendinit v.s.)Doktorada dedim başka ilaç yazsak diye o da bir haftadan bir şey olmaz uzun kullananlarda o tür sıkıntılar olabilir demişti.Doktora güvendim ve birazda mecburiyetten kullandım... İnşallah geçicidir.4 ay sonra semptom çıktı..
Yanlışım yoksa berkay nickli bir arkadaştı. Prostatit sorunları hayatımdaki sorunların %35'ini kapsıyorsa prostatit yüzünden kullandığım kinolonlar %65'i diye diyordu. Maalesef ben de o arkadaş gibiyim şu an. Çok detaylı durumumu anlatmıştım bir başlıkta. Benim maalesef hemen her tendonumu etkilemekte hala. Tendon hariç aldığım hasarlarda var. Ben magnezyum malat ve magnezyum bisglisinat kullanıyorum. Collagen ve Vitamin C siparişlerim ise yolda. Aldığımız mitokondri hasarından ötürü gelişen bu tendon sorunları için de ayrica mitokondri takviyesi için gereken supplementleri de şu an araştırmaktayım. CoQ10 ve ALA (Alfa lipoik asit) ile bunların başlarında geliyor.
darkblues

Furkanal yazdı:
darkblues yazdı:Aralık 2020 de 5 adet hap Tavanic 500 mg kullanmıştım.Şimdi ise aşillerde ayak topuğunda ve diz ekleminde hafif ağrılar oluyor.Başka hiç kinolon grubu kullanmadım.Kinolonun etkisini azaltmak adına Magnezyum Q enzim 10 ve D vitamini takviyesi harici neler yapabilirim.?
Yanlışım yoksa berkay nickli bir arkadaştı. Prostatit sorunları hayatımdaki sorunların %35'ini kapsıyorsa prostatit yüzünden kullandığım kinolonlar %65'i diye diyordu. Maalesef ben de o arkadaş gibiyim şu an. Çok detaylı durumumu anlatmıştım bir başlıkta. Benim maalesef hemen her tendonumu etkilemekte hala. Tendon hariç aldığım hasarlarda var. Ben magnezyum malat ve magnezyum bisglisinat kullanıyorum. Collagen ve Vitamin C siparişlerim ise yolda. Aldığımız mitokondri hasarından ötürü gelişen bu tendon sorunları için de ayrica mitokondri takviyesi için gereken supplementleri de şu an araştırmaktayım. CoQ10 ve ALA (Alfa lipoik asit) ile bunların başlarında geliyor.
Cevap için teşekkürler.Malesef tüm o yazılanları okumama rağmen doktora güvenip içtim.Magnezyumla D Vitaminini dün itibariyle eczaneden aldım kullanıyorum.Q 10 +Ala içerikli takviyede bugün geliyor.Colamerim diye morina balığı kalojeninide almayı düşünüyorum.Siz toplamda kaç kinolon kullandınız?Bu konuda ülkemizde çok mağdur yok herhalde.İşi Amerika'daki forumlardan takip ediyorum.

https://floxiehope.com/
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

türkiye'de çok mağdur var ama herkes prostatit nedeni ile bu ilaçları kullanmadığı için bu forumda fazla denk gelmiyor. mesela sinüzit için kullanıp zarar görenlerde var. ya da başka bir hastalık için kullanıp zarar görenlerde var.
darkblues

Mr sonucunda Ayak bileğinde ganglion kisti çıktı.Doktora sorarsanız bu ilaçtan kaynaklanmıyor.Bu ilaç daha önce hasar alınan ve iyileşen yeri yeniden ortaya çıkartıyor.17 sene iyileşen yer yeniden ortaya çıktı.Üstelik diz el bileği eklemlerimde de hafif ağrılar var.Bu işin sorumlusu kim kime soracağım bunun hesabını???
Furkanal

darkblues yazdı:
Furkanal yazdı:
Cevap için teşekkürler.Malesef tüm o yazılanları okumama rağmen doktora güvenip içtim.Magnezyumla D Vitaminini dün itibariyle eczaneden aldım kullanıyorum.Q 10 +Ala içerikli takviyede bugün geliyor.Colamerim diye morina balığı kalojeninide almayı düşünüyorum.Siz toplamda kaç kinolon kullandınız?Bu konuda ülkemizde çok mağdur yok herhalde.İşi Amerika'daki forumlardan takip ediyorum.

https://floxiehope.com/
Floxiehope un bende abonesi oldum maalesef bir süredir. Facebook grubunda da maalesef aktifim son günlerde :D Benim aman aman bir kullanımım yok çoğu kişiye göre. Çok fazla dose-dependent olduğunu da düşünmüyorum, keza çoğu insan ilk 3-4 tablet kullanımda anormal yan etkiler görüp bırakır bu hale geliyor. 1 senede toplam 28 tablet kullanım var. Hasarı da resmen son 3-4 tabletten sonra aldım Ocak ayında. Diğerleri tendon hasarı yapmamıştı, merkezi sinir sistemi yan etkileri vardı. Onlarda sadece kullanım süresinde sınırlı kalmıştı.
darkblues

purology yazdı:Yan etkiler konusunda yukarida bahsettigim sikintilari cekenler icin faydali bir link:

http://arweave.net/sAtbqSuhNbjoJoP5p4iR ... bjrYAsD6MI
Bu linkteki dosyayı nasıl Türkçe yapabilirim?

Ayrıca Kinolon konusunu ben Cimere de yazdım.Bakalım ne cevap gelecek? Bakın arkadaşlar Allah rızası için ve sizlerin iyiliği için diyorum ASLA KULLANMAYIN bu ZEHİRİ...
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

darkblues yazdı:
purology yazdı:Yan etkiler konusunda yukarida bahsettigim sikintilari cekenler icin faydali bir link:

http://arweave.net/sAtbqSuhNbjoJoP5p4iR ... bjrYAsD6MI
Bu linkteki dosyayı nasıl Türkçe yapabilirim?

Ayrıca Kinolon konusunu ben Cimere de yazdım.Bakalım ne cevap gelecek? Bakın arkadaşlar Allah rızası için ve sizlerin iyiliği için diyorum ASLA KULLANMAYIN bu ZEHİRİ...
Hocam maalesef yazıyorlar çünkü prostata penetrasyonu iyi olan pek Anti yok. Senin MR sonuçlandı mı ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.