Merhabalar , yardimlarinizi bekliyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ayazcrantz07

Merhabalar , yardimlarinizi bekliyorum

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Yas 27 , reflu semptomlarindan dolayi gastroentoreleji polikligine gittigimde idrar gaita genel tahliller yapildi . Orda idrarda normal sinirlarda bakteri vardi doktorum suprax kullan dedi sonrasinda hafif olan yanmam gecti 1 hafta sonrasinda 2 kisiyle supheli temasim oldu akabinde 4 gun sonrasinda penis ucunda yanma basladi 4 gun once verdigim idrar tahlilinde herhangi bi lokosit eritrosit cikmadi ama yanmadan kaynakli monoral sase kullandim 2 gun sonrasinda gecmeyince urolojiye tanistim ve azitro kullanmamami soyledi dun itibari ile azitroyu bitirdim ilk gun 2 tane aldim dun 1 tane fakat yanma devam ediyor yarin antalyada prostat sivisi ile lokosit baktiricam tekrardan kultur baktiricam antibiyotigi dun kullandigim icin sali gunu ureplasma pcr i yolliycam istanbul a gelisim
Labotuar a suandaki sikayetim penis ucu yanmasi acaba prostatit mi yoksa sistis gecmedi mi ?
Ayazcrantz07

Re: Merhabalar , yardimlarinizi bekliyorum

Bugun yaptirdigim idrar tahlilim

https://hizliresim.com/uM3erl[url][/url]
Ayazcrantz07

Arkadaslar selamlar , Yardimci olursaniz cok cok sevinirim lutfen muzdaribim bu konuda , istanbul a gitmeyi dusunuyorum zafer hocaya fakat antibiyotik duyarlilik testi ve pcr yaptirmam icin 5 gun daha gecmedi acaba direk gitsem zaman kaybetmesemmi ? Yoksa illa onlar cikana kadar bekleyip yani antalyadan carsamba gunu test verip onun istanbulda gelisim e gitmesi cuma gunu haftaya 1 hafta icinde somuc verirse bunu ogrenmem yaklasik 14 gunu bulucak sizce hemen pazartesi zafer hocaya gitmelimiyim yoksa beklemeli miyim ?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kullandığın azitro'nun içerisinde 3 tane hap var ama etkisi 10 günlük. 10 gün beklemen gerekiyor. bu süreyi bekledikten sonra yani 15 gün sonra filan gitsen daha isabetli olur.
Ayazcrantz07

Simdi bugun antalyada medicalparkda lam a prostat sivisinda lokosit goremediler az once pazartesi gunu hem af genital testi ve multiflex pcr testi yolliycaz enfeksiyon doktoru bi problem teskil etmedigini soyledi .. ve birde burdaki abilerimden bu hastalikla tecrubesi olanlara soruyorum pazartesi kulturlerini aliriiz antibiyotige baslariz dedi . Antibiyotik olarakda iesef 1 gr sonrasinda tetradox ve sanirim avelox basliycaz ama ben ocak ayinda pnomoni olmustum avelox kullanmistim sizlere sorum acaba cipro grubundan bi antibiyotikle mi baslamak ? Ve yaninda vitaminleri okuyorum ama detayli bi sekilde konulara yigilmis durumda beni bilgilendiren olursa cok tesekkur ederim . ALLAH simdiden razi olsun rabbim herkese acil sifalar versin
ABittersweetLi

kültürde bir şey çıkmazsa neye göre antibiyotiğe başlayacaklar. azitronun vücutta bulunması süresi 10 gün.
Ayazcrantz07

Valla yanma icin basliyalim diyorlar penis ucunda yanma var suanda semptom olarak en son ki tahlilime baktiniz mi idrarda eritrosit cikti
Ayazcrantz07

Sag kalca agrisi olur mu sizdede birde tedaviden sonra geciyor mu agri suanda hic bi tedavi almiyorum
ABittersweetLi

ben doktor değilim tahlilden anlamam. madem doktor illaki antibiyotik kullandıracak neden kültür yaptırıyor. gerçi bu saatten sonra diyecek bir şey yok. siz doktorunuz takibinde kalın. prostatit ağrısı kalçaya da vurduğu olur. sonuçta etraftaki kaslara etki edebilen bir organ.
Ayazcrantz07

Hocam merhabalar tekrar tesekkur ederim cevabin icin bu tarz agrilar sen yasadin mi ? Birde senin tedavin ne durumda
Ayazcrantz07

Ben biraz doktorumu kendim yonlendiriyorum ama iesef + tetradox ve avelox mu diyosunuz ?
Ayazcrantz07

Ocak ayinda avelox u pnomoni icin kullandim ondan biraz korkuyorum acaba direnc yapmis midir diye
Ayazcrantz07

Merhabalar dun aksam pcr testi yaptirdim cok siddettli bi agri olustu bu kultur ve pcr aldiktan sonra normal mi ?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Ayazcrantz07 yazdı:Merhabalar dun aksam pcr testi yaptirdim cok siddettli bi agri olustu bu kultur ve pcr aldiktan sonra normal mi ?
çubuğu çokmu sokturdun içine. çubuk sokulurken acıdıysa ağrı yanma hassasiyet olusması normal. birde 6 ay önce içtiğin ilac sırasında bu bakteriler vücutta yoksa direnc olmaz en fazla senin duyarlılığın azabilir. oda 6 ay ciddi bir süre o konuda sorun yaşamazsın. bu hastalığı ilk safhalarda başı boş bırakmamak önemli. şikayetin çokken ilac kullanmazsan sorunu prostat ile buluşturursun. bende çok araştırdım çok doktora gittim. arkadaş temas varsa akıntılı sorun varsa azitro tedradox şart. ama ilacı kötü kullanmışsın. en uzun süre aç olduğun vakitte günde 1 adet içeceksin tedradoxu sabah akşam alcaksın sallıyorum gece 12 de icip yatıcaksın süt ürünlerini ilaç süresinden uzak tutacaksın ilaçtan. ki maksimum fayda göresin. benim çok şiddetli ağrılı akıntım oldugu dönemde 20tane iğne vurundum. zerre fayda etmedi. iğneyi önermeyen doktor sayısıda aşırı fazla. yazayım iğne ama hiç bir işine yaramaz diyen çok buda mantıklı değil ama. iğne tedradox da zerre iş yapmaz. temas kaynaklı şikayetlerde azitro mododox sonrası sorun devam ediyorsa cipro tedradox en az 3 er kutu şart. her doktor çok tuhaf şekilde farklı fikirlere sahip. sonuç forumdayız işte.
Ayazcrantz07

Suanda antibiyotik kullanmiyorum ama probiyotik olarak ntbiotic kullaniyorum 2 kapsul vede
Propolis acaba birde ligoneyi cok gordum burda onuda kullanmalimiyim ?
Ayazcrantz07

Arkadaslar merhaba tekrar af genital ve kulturde ureme olmadi prostatit sivisinda lokosit cikmadi . Yanmalar gitti . Sanirim prostatit teshisim benim kendime koydugum yanlismis . Doktorum cipro ve tetradox yazdi fakat yanman olursa kullanirsin dedi . Sadece suanda bacakta diz ustunde yanmam var
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Angara »

Ayazcrantz07 yazdı:Arkadaslar merhaba tekrar af genital ve kulturde ureme olmadi prostatit sivisinda lokosit cikmadi . Yanmalar gitti . Sanirim prostatit teshisim benim kendime koydugum yanlismis . Doktorum cipro ve tetradox yazdi fakat yanman olursa kullanirsin dedi . Sadece suanda bacakta diz ustunde yanmam var
Peki diğer semptomlar
Ayazcrantz07

Yanma hissi yok peniste ama psikolojik olarak biseyler var sanirim bu non bakteriyel yol .. DCT diye spor var ya hareketler ona baslamayi dusunuyorum .
Ayazcrantz07

Merhabalar bu hafta 2 doktor a gittim eskisehirde birisi acibademde birisi sehir hastanesindr , acibademde yumurtalik agrisi icin gitmistim , grade 3 varikosel dediler ama ameliyat gerekmiyor dedi idrar tahlili temiz cikti , sonrasinda devlet hastanesindr spermiogramda yaptirdim temiz cikti idrar ve kultur verdim bisey cikmadi ana spermiogramdan sonra ejekulasyosdan sonra yanma olustu hafif , doktor a bunu soyleyince prostatit olabilir dedi ve bactrim yazdi sadece sizce kullanmalimiyim ?
Ayazcrantz07

Guncelleme bugun istanbulda 3 doktor a gittim 2 si bactrim forte 800 mg yazdilar prostat a en etki eden grup olarak soylediler . Eger olasi bi yan etkide ciprofloksosin ve tetradox a baslamami soylediler bunlar gecirmezse kombine IM ve antibiyotik kurune baslamami soylediler fakat bu denli antibiyotik kullaniminin bagirsaklarda ve norolojik olarak ciddi sikintilar yaraticagini soylediler prostat kulturunden bahsettigimdede disardaki lablarda bulas oldugunu dogru sekilde ureme yapilmadigini ondan gercekcilik yansitmadigini soyledi. Atak donemlerinde antibiyotik kullanmami soylediler vede klasik usutme , aci baharat tuketme , haftada 2 kez bosal
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ayazcrantz07 yazdı:Guncelleme bugun istanbulda 3 doktor a gittim 2 si bactrim forte 800 mg yazdilar prostat a en etki eden grup olarak soylediler . Eger olasi bi yan etkide ciprofloksosin ve tetradox a baslamami soylediler bunlar gecirmezse kombine IM ve antibiyotik kurune baslamami soylediler fakat bu denli antibiyotik kullaniminin bagirsaklarda ve norolojik olarak ciddi sikintilar yaraticagini soylediler prostat kulturunden bahsettigimdede disardaki lablarda bulas oldugunu dogru sekilde ureme yapilmadigini ondan gercekcilik yansitmadigini soyledi. Atak donemlerinde antibiyotik kullanmami soylediler vede klasik usutme , aci baharat tuketme , haftada 2 kez bosal
Cipro ve bactrim etkili ama kısa sürede değil uzun sürede kullanılamadı gerekiyor kardeşim. Bactrim prostat hastalarının halen ilk tercih edilen ilaç 10 yıldır aralıksız kullanan adam gördüm bactrim forte de
Ayazcrantz07

Bactrim 2 kutu yazdi bi prof , diger docent ise sikayetlerimi anlatinca 3 kutu taravid yazdi 2 Gun aralarla kullanmam konusunda