Kalsifikasyon, prostatit, takviye, beslenme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Kalsifikasyon, prostatit, takviye, beslenme

Mesaj gönderen Followme »

Kalsifikasyon vs prostatit

Taşlar erkekler için sorunlu hale gelebilir ve tekrarlayan bir enfeksiyon kaynağı olarak işlev görürlerse prostatite yol açabilir. Antibiyotikler genellikle yardımcı olmaz çünkü taşlarla ilişkili bakterileri öldüren antibiyotikler alsanız bile, obstrüktif taşlar hala kalır ve enflamatuar süreci devam ettirir. Taşlarla ilişkili kronik iltihaplanma prostatit semptomlarına yol açabilir .

Enflamasyon , vücudun bağışıklık sistemi savunma mekanizmalarından biridir. Enflamasyon mikropları öldürmede iyidir, ancak diğer dokulara da zarar verebilir. Enflamasyon, sinir sistemi ile ilgili sorunlara neden olabilir ve prostatit durumunda ağrıya neden olabilir. Bazen bakteriler taşlarda yaşamaya devam ederler, ancak bir kültürde ortaya çıkmazlar çünkü taş veya yara izi ile mühürlenirler.

Onları çıkarmanın tek yolu ameliyattır, ancak bununla ilgili bazı farklı görüşler vardır. Anekdot kanıtları, magnezyum ve çinko almanın bu taşları kırmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir . Bu meydana gelirse, meni veya idrarınızda “çakıl” görebilirsiniz. Diğer doktorlar, prostat salgılarının neden olduğu taşlara yardımcı olacak herhangi bir diyet değişikliği veya takviyesi olmadığını söylüyor. Prostat kalsifikasyonundan kurtulmak istiyorsanız, ne düşündüğünü görmek için doktorunuzla konuşun.

Prostat kalsifikasyonu ile ilişkili inflamasyonu tedavi etmek için doğal prostatit tedavileri semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. Takviyeler alabilir, diyet değişiklikleri yapabilir ve basit şekerler, kırmızı etten doymuş yağlar ve süt ürünleri gibi yiyeceklerden kaçınabilirsiniz. Kalp-sağlıklı yağlar, omega-3 yağ asitleri açısından zengin yağlı balıklar ve likopen (domates ve karpuz) bakımından zengin gıdalar gibi iltihaplanmayı azaltan yiyecekler yediğinizden emin olun . Geo's CPPS Tedavi Programı , tüm vücuttaki iltihabı azaltmanın iyi bir yoludur. Prostatit nedeniyle iltihaplanmaya yardımcı olan doğal takviyeler, ısırgan otu , yeşil çay ve kurkumin içerir .

Anti-enflamatuar ilaçlar da iltihabı azaltabilir, ancak bu ilaçları uzun süreli almanın yan etkileri olduğunu unutmayın. Çok sayıda geleneksel, doğal ve alternatif tedaviyi birleştiren bir tedavi yaklaşımı en etkilidir. Prostatit semptomlarını azaltmak için en iyi alternatif tedaviler akupunktur, Ayurveda tıbbı, prostat masajı, refleksoloji ve egzersizi içerebilir. Pelvik tabanda gerginlik veya gerginlik varsa, tetik noktası tedavisi veya fizyoterapi de çok etkili olabilir.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kalsifikasyon, prostatit, takviye, beslenme

Mesaj gönderen Se38 »

Kalsifikasyonlari cozmenin bir yolu EDTA iceren bir fitil . Bu fitil ve antibiyotik kombosuyla kurtulan bir kac kisi okumustum yabanci makalelerde.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Maalesef ben hastalıga yakalandığının 5 ayında kalfikasyon çıktı ultrasonda gözüktü ve tedavi zorlaştı yüzde 80 ne kadar düzeldik ve orda kaldık ama yinede çıkmayan candan umud kesilmez hesabı tedaviye inatla devam ediyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

İlk başda Zafer hocaya gidenler şanslı bazıları tedavi oluyorlar ama hocaya bir sene sonra gidenler için sonuç hüsran
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

nefessizkesersapi yazdı:
huseyin252 yazdı:Maalesef ben hastalıga yakalandığının 5 ayında kalfikasyon çıktı ultrasonda gözüktü ve tedavi zorlaştı yüzde 80 ne kadar düzeldik ve orda kaldık ama yinede çıkmayan candan umud kesilmez hesabı tedaviye inatla devam ediyorum
Kadir Abiye bu konuyu sordum, aslınfa kalsifikasyon olması iyi bişey gibi dedi iyileşen enfeksiyon göstergesi dedi. Bende 2 yıldır olmayıp arada nüks etmesi için enfeksiyonun devam ettiğini gösterebilir demişti bana.
Kadir abinin bildiginin yuzde 10unu bilmiyorumdur belki bu hastikta ama kalsifikasyon iyilesmis yer yada doku demiyor yurtdisindaki kaynaklar. Kalsifikasyonun icinde bakteriler saklaniyor ve antibiyotik buraya nufuz edemiyor. O yuzden sende yoksa bu cok iyi AMA normal ultrasonun haricinde transrektal usg yapsan sen dahil hastalarin yuzde 90 inda vardir bence cunku enflamasyon var organda. Normal ultrasonda sadece ust tarafi gorebiliyorsun prostatin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Se38 yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:
huseyin252 yazdı:Maalesef ben hastalıga yakalandığının 5 ayında kalfikasyon çıktı ultrasonda gözüktü ve tedavi zorlaştı yüzde 80 ne kadar düzeldik ve orda kaldık ama yinede çıkmayan candan umud kesilmez hesabı tedaviye inatla devam ediyorum
Kadir Abiye bu konuyu sordum, aslınfa kalsifikasyon olması iyi bişey gibi dedi iyileşen enfeksiyon göstergesi dedi. Bende 2 yıldır olmayıp arada nüks etmesi için enfeksiyonun devam ettiğini gösterebilir demişti bana.
Kadir abinin bildiginin yuzde 10unu bilmiyorumdur belki bu hastikta ama kalsifikasyon iyilesmis yer yada doku demiyor yurtdisindaki kaynaklar. Kalsifikasyonun icinde bakteriler saklaniyor ve antibiyotik buraya nufuz edemiyor. O yuzden sende yoksa bu cok iyi AMA normal ultrasonun haricinde transrektal usg yapsan sen dahil hastalarin yuzde 90 inda vardir bence cunku enflamasyon var organda. Normal ultrasonda sadece ust tarafi gorebiliyorsun prostatin.
Kalsifiye alanlar, kalsifik bölge, kireclenme, yada skar bunlar hep inflamasyonlu olan bölgelerin iyilesmesi, diger bir deyisle yaranin kapanmasi sonucu dogal bir oluşumdur.Kalsifikasyonlarin icinde bakterilerin saklandigini zaten bu forumda ilk defa ben paylastim.
İkincisi, ayrica bu konu üroloji makalelerinde bir cok yerde yer almakta. Kalsifikasyon zaten dogal bir sürectir. Kireclenme olmaz ise yumuşak dokularin hasari kapanmaz. Kireclenme bir nevi kaynak gibidir. Bu skarlar patladiginda nüks meydana geliyor bilginiz olsun.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Aynen katılıyorum Kadir abiye çünkü birçok dr bana bunu defalarca söyledi.Elimizde bir yara var iyileşince nasıl kalsikasyon bağlıyorsa bu öyle dedi. yani iyileşme süreci...
iyimi kötümü ben kendi kanımca şöyle yorumlayabilirim
...prostatda kalsik alan yoksa iyi birşey yani prostat iltihabi bir sorun yaşamamış.
...prostatda kalsik alan varsa buda iltihabi bir durum yaşamış ve alınan tedavilerle iyileşmeye gidiyor.Başka açıklaması yok.Bakteriler kalsik alanlara saklanıyorlar. Biz prostatit hastaları ağır kaldırdıgımızda zorlanmadan dolayı skar açılması yaşıyoruz,veya üşütdüğümüzde prostat şişince gene skar açılması bunun gibi sentom çogaltan bir sürü olaylar. Ben bunu kendi üzerinde çok denedim eskiden bir vida sıksam berbat duruma düşüyordum.Sert cinsel ilişki vs.vs. gibi.Onun için bu iyileşme sürecine girince hemen ben iyi oldum diye koyvermeyecegiz.yoksa nüks yaşıyoruz.dikkat etmek gerekiyor...
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Ali1453 yazdı:Aynen katılıyorum Kadir abiye çünkü birçok dr bana bunu defalarca söyledi.Elimizde bir yara var iyileşince nasıl kalsikasyon bağlıyorsa bu öyle dedi. yani iyileşme süreci...
...prostatda kalsik alan yoksa iyi birşey yani prostat iltihabi bir sorun yaşamamış.
...prostatda kalsik alan varsa buda iltihabi bir durum yaşamış ve alınan tedavilerle iyileşmeye gidiyor.Başka açıklaması yok.Bakteriler kalsik alanlara saklanıyorlar. Biz prostatit hastaları ağır kaldırdıgımızda zorlanmadan dolayı skar açılması yaşıyoruz,veya üşütdüğümüzde prostat şişince gene skar açılması bunun gibi sentom çogaltan bir sürü olaylar. Ben bunu kendi üzerinde çok denedim eskiden bir vida sıksam berbat duruma düşüyordum.Sert cinsel ilişki vs.vs. gibi.Onun için bu iyileşme sürecine girince hemen ben iyi oldum diye koyvermeyecegiz.yoksa nüks yaşıyoruz.dikkat etmek gerekiyor...
Peki bu kalsifikasyonlar zamanla düzeliyor mu abi? Yoksa düzelmediğinden dolayı mı kronik bu hastalık ve ömür boyu dikkat etmemiz gerekli? Benim doktorum kireçlenme olan yerler geçmez bir daha dedi. Aynen, kemiklerde olduğu gibi. Senin gittiğin doktorlar ne dedi bu hususta?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

bu başlıktaki bilgiler şuan benim çözemediğim tek olay sanıyorum. herşey iyi giderken biraz dışarıda ayakta durup yere çömeliyim yada rahatsız bir koltukta oturayım. %20 gerileme yaşıyorum hemen penis kökündeki kesiklik geri geliyor. yani onarılan bölgedeki skarları patlatmış mı oluyorum çok büyük ihtimal sorun bu. kesik hissi tamamen kalın genel bir ağrı halinden biraz dikkatsiz fiziksel dikkatsizlik ile tekrar kesik acısına geri dönüyor. onarım bölümünü sürdüremiyorum sanıyorum. ne zor hastalık yarabbim
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

crunkstar yazdı:bu başlıktaki bilgiler şuan benim çözemediğim tek olay sanıyorum. herşey iyi giderken biraz dışarıda ayakta durup yere çömeliyim yada rahatsız bir koltukta oturayım. %20 gerileme yaşıyorum hemen penis kökündeki kesiklik geri geliyor. yani onarılan bölgedeki skarları patlatmış mı oluyorum çok büyük ihtimal sorun bu. kesik hissi tamamen kalın genel bir ağrı halinden biraz dikkatsiz fiziksel dikkatsizlik ile tekrar kesik acısına geri dönüyor. onarım bölümünü sürdüremiyorum sanıyorum. ne zor hastalık yarabbim
...inan çömelince rahat bir şekilde sert birşeye belli bir süre oturuncada aynı skıntıları yaşarsın bende yaşadım bunları çünkü prostat sert oturduğumuz zaman sağlıklı bir insanınki gibi şekil alamıyor. Yani bunun gibi örnekler. zor hastalık Allah hepimize sabır versin. bazı arkadaşlar yazıyor büyük abdest sonrası rahatsızlık yaşıyorum diye adamda hemoroit yok prostat şiş kalsik kaplamış ve skar oluşmuş büyük abdest esnasında baskıya maruz kalıyor ve bu olay kısır dögü halinde devam ediyor...Akabinde hemoroitede sebeb olabiliyor.Şükür ben artık yüzde 90 oturabiliyorum sert zemin olsa bile.
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Targocid yazdı:
Ali1453 yazdı:Aynen katılıyorum Kadir abiye çünkü birçok dr bana bunu defalarca söyledi.Elimizde bir yara var iyileşince nasıl kalsikasyon bağlıyorsa bu öyle dedi. yani iyileşme süreci...
Peki bu kalsifikasyonlar zamanla düzeliyor mu abi? Yoksa düzelmediğinden dolayı mı kronik bu hastalık ve ömür boyu dikkat etmemiz gerekli? Benim doktorum kireçlenme olan yerler geçmez bir daha dedi. Aynen, kemiklerde olduğu gibi. Senin gittiğin doktorlar ne dedi bu hususta?
Bu soruya şöyle cevap vereyimTargocid arkadaşım.şimdi formda bazı takviyeler bitkisel tedaviler falan yazıyor.Dr sorduğumda iyileşmeye gidiyor demişti.kendimden örnek verirsem prostat küçültügü zaman sentomlarda bayagı bir azalma oluyor.
...benim prostat 32 den 27 ye daha sonra 19 en son ölçümde 16 düşmüştü bayagı küçülme olmuştu dr sorsan 32 normal diyor 16 normal diyor. skar olayına gelince bu konuda net kimse birşey diyemiyorlar.Bence bu benim fikrim yanılıyorda olabilirim sonuçta dr degilim ama skar,kalsik iyi birşey degil elimizdeki yara iyi olsa iz kalıyor mesela kalsikasyon olanlar uzun bir tadavi alıyor zaten iyi olmalarıda uzun sürüyor ben 3,5 SENE önceki gibi degilim mesela bazen yüzde yüz oluyorum üçğün beş gün böyle sürüyor. raharsız olursam 1 ,2 saat sürüp geçiyor ama çok rahatsızlık vermiyor. boşaldığım zaman kuyruk sokumu ağrısı ve makat yanması semen zor çıkıyor bunun gibi bir sürü sentom yaşayordum şuan öyle bir sıkıntı hiç yok. ŞÜKÜR.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Ali1453 yazdı:
crunkstar yazdı:bu başlıktaki bilgiler şuan benim çözemediğim tek olay sanıyorum. herşey iyi giderken biraz dışarıda ayakta durup yere çömeliyim yada rahatsız bir koltukta oturayım. %20 gerileme yaşıyorum hemen penis kökündeki kesiklik geri geliyor. yani onarılan bölgedeki skarları patlatmış mı oluyorum çok büyük ihtimal sorun bu. kesik hissi tamamen kalın genel bir ağrı halinden biraz dikkatsiz fiziksel dikkatsizlik ile tekrar kesik acısına geri dönüyor. onarım bölümünü sürdüremiyorum sanıyorum. ne zor hastalık yarabbim
...inan çömelince rahat bir şekilde sert birşeye belli bir süre oturuncada aynı skıntıları yaşarsın bende yaşadım bunları çünkü prostat sert oturduğumuz zaman sağlıklı bir insanınki gibi şekil alamıyor. Yani bunun gibi örnekler. zor hastalık Allah hepimize sabır versin. bazı arkadaşlar yazıyor büyük abdest sonrası rahatsızlık yaşıyorum diye adamda hemoroit yok prostat şiş kalsik kaplamış ve skar oluşmuş büyük abdest esnasında baskıya maruz kalıyor ve bu olay kısır dögü halinde devam ediyor...Akabinde hemoroitede sebeb olabiliyor.Şükür ben artık yüzde 90 oturabiliyorum sert zemin olsa bile.
aynen ben tuvalet düzenim acayip kötüydü çok probiyotik ürünler tüketerek bu sorunu cözdüm artık büyük tuvalet sonrası şikayetim 1 aydır sıfır hiç yok. sadece mecbur dışarda bide ortamlardan dolayı hiç biyerde taburede olmuyor topluyorlar azcık belim dinlensin diye oturuyorum bu sorunu yaşıyorum. cok uzun bir müddet bebek gibi dikkat etmezsek ilaclarda boşa gidecek tedavilerde zamanda herşey. ama her canımı yakan durumdan sonra 2 kat fazla dikkat ediyorum şakası yok ne kadar iyi olursan ol en ufak 1 hata 10 gün geri götürüyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Skar yada kalsifikasyon, kalıcidir. Dogal bir durumdur. İyi yada kötü diye nitelendirme şansimiz yok. Begenirsiniz yada begenmezsiniz...zaten öyle bir secenegimiz yok. Dedigim gibi yumusak dokularda yara kapanması kireclenme( kalsifikasyon) ile oluyor.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

kadir yazdı:Skar yada kalsifikasyon, kalıcidir. Dogal bir durumdur. İyi yada kötü diye nitelendirme şansimiz yok. Begenirsiniz yada begenmezsiniz...zaten öyle bir secenegimiz yok. Dedigim gibi yumusak dokularda yara kapanması kireclenme( kalsifikasyon) ile oluyor.
Abi prostat masaji yapınca sag lop sola oranla cok kucuk dedi masaj yapan kisi sadece sol lopta iltihap varmis bu prostat büyümesini nasil giderecegim galiba ödem olarak tabir ediliyordur ya da ikisi ayni sey degildir bilemedim burdaki odemi nasil atabilirim cunku agri sizi pek olmuyor ama idrarla ilgili biraz sorunlarim var
Targocid

Se38 yazdı:Kalsifikasyonlari cozmenin bir yolu EDTA iceren bir fitil . Bu fitil ve antibiyotik kombosuyla kurtulan bir kac kisi okumustum yabanci makalelerde.
O fitilin markası falan var mıdır bildiğin? Şu an olmaz artık da belki sonra. Aslında düz mantıkla PCR’ı bu kalsifike alanlar çözüldükten sonra yaptırmak lazım gibi. Sende var mı kalsifikasyon?
Targocid

Cihan1212 yazdı:
kadir yazdı:Skar yada kalsifikasyon, kalıcidir. Dogal bir durumdur. İyi yada kötü diye nitelendirme şansimiz yok. Begenirsiniz yada begenmezsiniz...zaten öyle bir secenegimiz yok. Dedigim gibi yumusak dokularda yara kapanması kireclenme( kalsifikasyon) ile oluyor.
Abi prostat masaji yapınca sag lop sola oranla cok kucuk dedi masaj yapan kisi sadece sol lopta iltihap varmis bu prostat büyümesini nasil giderecegim galiba ödem olarak tabir ediliyordur ya da ikisi ayni sey degildir bilemedim burdaki odemi nasil atabilirim cunku agri sizi pek olmuyor ama idrarla ilgili biraz sorunlarim var
O şişlik kolay kolay geçmiyor. Benimki geçmedi. benim sol önde büyük bir iltihap var. Arkası da şişikti önceden ve ağrı çok ama çok şiddetliydi. Hala şiddetli. Biraz da sağ arkada var, o biraz tolere edilebilir. Ağrı sızı yapmıyor. Doktor masaj yaparken söylemese bilmeyeceğim bile.

O, Rektal USG ne işe yarıyor diyen arkadaş, bu tip komplikasyonların hepsini o raporda görüyorsun iyi bir yerde çektirirsen USG’yi. Normal USG, her daim basit ve bu kadar detaylı değildir. Prostatla ilgili şeyleri yüzeysel görür. Özellikle buradan yazdım sana, çünkü beni tartışmaya çekmeye çalışıyorsun. Benim de bu tip şeylerle uğraşacak takatim yok.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Ben lokosit yaptırmadım ama duzenli diyetle hafif atlatmıstım sonradan yine bulastı yada enfekte oldu bır sekılde artık bılmıyorum agrılarım yanmalarım nuksettı 4 gun bosalmasam azalıyor agrılar ama bosaldım mı dıger gun biber gibi yanıyor bu tıp terimlerini pek anlamıyorum ama sunu bılıyorum bagırsak beyın ve prostat bu ucu her seferinde beraber hareket ediyor agrıdıkca rahatsiz oluyorsun stres oluyor stres oldukca bagırsaklar bozuluyor antıbıyotıgı gecıcı cozum olarak goruyorum cogunun aksine faydadan cok zarar hastalıktan kurtulmak ıcın ilk once beynini ondan uzaklaştırman lazım