Rektal Bölge Dışı Yanma Bu Nedir?

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Rektal Bölge Dışı Yanma Bu Nedir?

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:Arkadaşlar merhabalar...
Öncelikle affınıza sığınıp +18 foto linki koyacağım. Rektal bölgemin hemen dışında 2 noktada kızarıklık var ve pudra dökmezsem yanıyor.
Rahatlatan şeyler; pruzon pomad, pudra...Şimdi elma sirkesi ve terramisin kullandım oda rahatlattı..Makat içine sürmüyorum sadece dışına..Prostatit sancısı sanıyordum bunu ama makat içinde sorunum yok dışında sayılan bir yer...Bunu yaşayan oldu mu? Proktologlara kadar gittim 2. derece hemoroid iğne dediler...Bunu kimse görmüyor hep içe odaklanıyorlar..Yeniden gideceğim kıl kurdu ve parazitler için gaita testi, mantar ve mayasıl tedavisi isticem..Pruritus Ani tedavisine kadar uygulanmasına yönelcem..
Şikayetim; Dışkı yaptıktan sonra 1-2 saat geçiyor ve burası yanmaya başlıyor eğer krem veya pudra kullanmazsam...Bazen kaşıntı yapıyor.. Yanma ve kaşıntı artı bölgede kızarma yapıyor işte...Geçen hafta bu şikayet üzerine prostatit tedavisi gördüm 9 gün ilaç aldım löko hemen düşüyor 3-4 günde ama bu geçmiyor. Kusura bakmayın linki bırakıyorum ve başına gelen varsa yardım istiyorum.
https://hizliresim.com/rLZgZW
Kardesim, prostatit hastalarinda genellikle kullanilan ilaclar ve yan etkileri, sindirim sorunlari, tam dışkılayamama ve mikotik sorunlar görülebiliyor. Dışkının tamamen atılamaması makatta yanma ve kaşınti sorunlarina yol acabiliyor. Travocort kremi önerebilirim bu semtom icin. Kaşiyarak o bölgeyi irrite etmeyin yara haline gelir.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Abi, ben naçizane bu konuda ve bağırsaklar için Akdeniz gıdaları odaklı beslenmenin çok ama çok faydasını gördüm.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Komdilom olabılır bu işte tecrübeli genel cerraha git cok benzemıyor ama 100 den fazla tipi var genel cerrahıda uyar ona göre dıkkatlı baksın
efsane2036

nefessizkesersapi yazdı:
efsane2036 yazdı:Komdilom olabılır bu işte tecrübeli genel cerraha git cok benzemıyor ama 100 den fazla tipi var genel cerrahıda uyar ona göre dıkkatlı baksın
Kondilom temasla bulaşmaz mı kardeşim?
Yani öyle bi eğilimi olan birisi değilim
O lanet sey her seyden bulasabılır tuvaletten dahi ama daha cok cınsel temas benım penıste vardı her tarafını kontrol ettırdım makatı dahıl çünkü bulaşması çol kolay bir sey sen yınede benım dedıgımı hatırlat genel cerraha o yondede degerlendırsın
efsane2036

nefessizkesersapi yazdı:
efsane2036 yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Kondilom temasla bulaşmaz mı kardeşim?
Yani öyle bi eğilimi olan birisi değilim
O lanet sey her seyden bulasabılır tuvaletten dahi ama daha cok cınsel temas benım penıste vardı her tarafını kontrol ettırdım makatı dahıl çünkü bulaşması çol kolay bir sey sen yınede benım dedıgımı hatırlat genel cerraha o yondede degerlendırsın
Peki teşekkür ederim. Doktor önerin var mı? 3 farklı doktora gösterdim şimdiye kadar yarın 4. ye gidicem ortak kanı hemoroid ama bu görseldeki şey hemoroid mi sorgulayacağım bakalım. Birkaç foktora görünüp sağlıklı bir karara ulaşmaya çalışacağım bakalım teşekkürler.
Hangi şehirdesin
efsane2036

nefessizkesersapi yazdı:
efsane2036 yazdı:
nefessizkesersapi yazdı: Peki teşekkür ederim. Doktor önerin var mı? 3 farklı doktora gösterdim şimdiye kadar yarın 4. ye gidicem ortak kanı hemoroid ama bu görseldeki şey hemoroid mi sorgulayacağım bakalım. Birkaç foktora görünüp sağlıklı bir karara ulaşmaya çalışacağım bakalım teşekkürler.
Hangi şehirdesin
İstanbul
İdea klinik istambulda var dıye bılıyorum muayne üçretleri yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Rektumu her diskilamada cok iyi yika parmaklarini derine sokarak iyice yika cunku rektumda dışki kaliyor tam cikamadigi icin. Daha sonraki saatler icinde rektumda kalan diski disari makatin etrafina sizma yapar..tuvalete oturup yine yikayin ve travocort surun.Zamanla gececektir. Temiz tutarsaniz birdaha olmaz. Flukonazolada gerek kalmaz.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:Arkadaşlar merhabalar...
Öncelikle affınıza sığınıp +18 foto linki koyacağım. Rektal bölgemin hemen dışında 2 noktada kızarıklık var ve pudra dökmezsem yanıyor.
Rahatlatan şeyler; pruzon pomad, pudra...Şimdi elma sirkesi ve terramisin kullandım oda rahatlattı..Makat içine sürmüyorum sadece dışına..Prostatit sancısı sanıyordum bunu ama makat içinde sorunum yok dışında sayılan bir yer...Bunu yaşayan oldu mu? Proktologlara kadar gittim 2. derece hemoroid iğne dediler...Bunu kimse görmüyor hep içe odaklanıyorlar..Yeniden gideceğim kıl kurdu ve parazitler için gaita testi, mantar ve mayasıl tedavisi isticem..Pruritus Ani tedavisine kadar uygulanmasına yönelcem..
Şikayetim; Dışkı yaptıktan sonra 1-2 saat geçiyor ve burası yanmaya başlıyor eğer krem veya pudra kullanmazsam...Bazen kaşıntı yapıyor.. Yanma ve kaşıntı artı bölgede kızarma yapıyor işte...Geçen hafta bu şikayet üzerine prostatit tedavisi gördüm 9 gün ilaç aldım löko hemen düşüyor 3-4 günde ama bu geçmiyor. Kusura bakmayın linki bırakıyorum ve başına gelen varsa yardım istiyorum.
https://hizliresim.com/rLZgZW
Kardesim, prostatit hastalarinda genellikle kullanilan ilaclar ve yan etkileri, sindirim sorunlari, tam dışkılayamama ve mikotik sorunlar görülebiliyor. Dışkının tamamen atılamaması makatta yanma ve kaşınti sorunlarina yol acabiliyor. Travocort kremi önerebilirim bu semtom icin. Kaşiyarak o bölgeyi irrite etmeyin yara haline gelir.
Abi tam olarak dediğin gibi bir durum var bende gözlemlerim sonucu..Dışkı bağırsakta kalıyor onlarda 1-2 kaka yaptıktan bir iki saat sonra rektumun dışına çıkıp orayı tahriş ediyor ve mantar oluşumu oluyor. Hem içtiğimiz antibiyptiklerden hem de bu dediğimiz olaydan galiba ben de bu olusmus..1 sene sonra farkettim bunu ve makatta ki yanmam tamamiyle bu tahriş yüzündenmiş...
sıcak suyla dışkı sonrası bölgeyi temizliyorum, sonra sirkeli pamukla silip kuruyunca 5 gün travacort kullandım devamında 14 gün travezol kullanacağım steroid olmadığı için. Aylardır bunu prostatit diye yorumluyordum...Halil İbrahim hocanın dediği çıktı gibi senin prostatın çok düzgün böyle bi semptom yapmaz demişti sanmıyorum diye yorumlamıstı..
Abi flukonozalda ekleyim mi devamında bu mantarla mücadele için? 2 hafta içsem olur mu hala tereddüt ediyorum.
Ben bu sorunu çok çektim yazılarımı oku istersen külotta sarı lekeler dışkı yaptıktan 20 dk sonra wc gidip peçeteyle sildiğim zaman dışkı lekesi gelmesi 1 yıl falan sürdü.Kaç kere özel hastaneler devlet hastaneleri kolonoskopi,rektoskopi kimi dr hemeroit der öteki yok der.Kadir beyin dediğinin bu konuda altına imzamı atarım. ve senin bu rahatsızlıgının (makatta olan sorunu) senden fazla çektim yüzde beş falan kaldı. Makatta şişlikler oluşmuştu.wc sonrası makata fiskiyeyle 5 dakika su tut.prostat şiş oldugundan dışkı parçaçıkları orda kalabiliyor buda size büyük wc ihtiyacı duymanıza,makatta kaşıntıya neden oluyor.şuan 1,5 yıldır iç çamaşırda lekelenme yok. prostat küçültükçe bu sorun düzelecektir buna emin ol.özellede tel no atarsanız yardımcı olurum kardeş bu rahatsızlık berbat bir durumdur.İyi bilirim saglıkcakla kalın.