Evlilik ve çocuk

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
canog
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Evlilik ve çocuk

Mesaj gönderen canog »

Merhaba Kadir abi bende 2 senedir bu işkenceyi çekiyorum en son zafer hocaya gittiğimde lökasit 1-2 gibi çıkmıştı daha sonra memlekete gittim askerlik falan en son koruna süreci istanbula gelemedim yani bir 6 ay falan geçti evliyim ben kendime de fazla dikkat ettim diyemem şimdi hala aynı durumdayım benim bir kaç konuda sorum olacak öncelikle ben hasta olduktan sonra hep korundum korunmadan ilişkiye hiç girmedim çünkü bu eşime bulaşır diye hep korktum sorum şu sonsuza kadar hep korunacakmıyım evli olan arkadaşlar siz bu konuda nasıl davranıyorsunuz ?bir önlem alıyormusunuz
Şimdi eşimle ben çocuk istiyoruz nasıl olacak acaba bu durumda korunmadan ilişkiye girebilirmiyim yoksa lökasit testimi yaptırmalıyım extra her hangi bir takviye lazımmı
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Evlilik ve çocuk

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Ben de evlilik arefesindeyim evlenince nasil yapacaz bu korunma suresini evli abilerimiz bilgilendirirse iyi olurdu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

canog yazdı:Merhaba Kadir abi bende 2 senedir bu işkenceyi çekiyorum en son zafer hocaya gittiğimde lökasit 1-2 gibi çıkmıştı daha sonra memlekete gittim askerlik falan en son koruna süreci istanbula gelemedim yani bir 6 ay falan geçti evliyim ben kendime de fazla dikkat ettim diyemem şimdi hala aynı durumdayım benim bir kaç konuda sorum olacak öncelikle ben hasta olduktan sonra hep korundum korunmadan ilişkiye hiç girmedim çünkü bu eşime bulaşır diye hep korktum sorum şu sonsuza kadar hep korunacakmıyım evli olan arkadaşlar siz bu konuda nasıl davranıyorsunuz ?bir önlem alıyormusunuz
Şimdi eşimle ben çocuk istiyoruz nasıl olacak acaba bu durumda korunmadan ilişkiye girebilirmiyim yoksa lökasit testimi yaptırmalıyım extra her hangi bir takviye lazımmı
Kardeşim, miko ureoplazma, gonore, klamidya, sifiliz, herpes negatifse korunmaniza gerek yok ama sadece eşinizle temas kurmak şartiyla.
Cihan1212

Abi idrardan mı prostat sıvısından mı negatif olması gerek idrardan pcr yaptım bunlar yoktu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihan1212 yazdı:Abi idrardan mı prostat sıvısından mı negatif olması gerek idrardan pcr yaptım bunlar yoktu
Prostat sivisindan.Tüm uretral akintilardan.
Cihan1212

kadir yazdı:
canog yazdı:Merhaba Kadir abi bende 2 senedir bu işkenceyi çekiyorum en son zafer hocaya gittiğimde lökasit 1-2 gibi çıkmıştı daha sonra memlekete gittim askerlik falan en son koruna süreci istanbula gelemedim yani bir 6 ay falan geçti evliyim ben kendime de fazla dikkat ettim diyemem şimdi hala aynı durumdayım benim bir kaç konuda sorum olacak öncelikle ben hasta olduktan sonra hep korundum korunmadan ilişkiye hiç girmedim çünkü bu eşime bulaşır diye hep korktum sorum şu sonsuza kadar hep korunacakmıyım evli olan arkadaşlar siz bu konuda nasıl davranıyorsunuz ?bir önlem alıyormusunuz
Kardeşim, miko ureoplazma, gonore, klamidya, sifiliz, herpes negatifse korunmaniza gerek yok ama sadece eşinizle temas kurmak şartiyla.
Abi diyelim ki bu mikroplardan biri prostatta var biz prostattaki enfeksiyonu 1 2 de tuttugumuzda yine bulas olur mu ese
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mikrop varsa bulasir. Onun icin tek tek külture bakmak lazim.
Cihan1212

Prostat sıvısından multiplex ve kultur yaptirmam lazim o vakit
Cihan1212

kadir yazdı:Mikrop varsa bulasir. Onun icin tek tek külture bakmak lazim.
Abi idrar multiplexinde streptococcus spp bulundu
Acaba bu prostat iltihabina neden olmus olabilir mi ayrica hala idrarimda mevcut bununla ilgili bir tedavi almadim bu bulasici mi abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Streptococcus suşları dogadada bol miktarda bulunur, flora bakterisidir. Cinsel patojenler gibi agresif degildir. Fakat insan vücudunun derin katmanlarinda kolonilesme yaparsa enfeksiyon yapabilir. Tedavisi vardir. Lokosit tahlili eşliginde prostat sivisi antibiogramina gore tedavisi yapilmalidir.
Cihan1212

kadir yazdı:Streptococcus suşları dogadada bol miktarda bulunur, flora bakterisidir. Cinsel patojenler gibi agresif degildir. Fakat insan vücudunun derin katmanlarinda kolonilesme yaparsa enfeksiyon yapabilir. Tedavisi vardir. Lokosit tahlili eşliginde prostat sivisi antibiogramina gore tedavisi yapilmalidir.
Abi belki ondandır bilmiyorum ama ben hasta oldugumdan beri cok agir bir rahatsızligim olmadi genel olarak iyiyim sadece prostatta odem oldugu icin cinsel olarak biraz sorunum vardi o da ilac aldim gecti umarim baska bir sey yoktur bir daha istanbula gidersem lokosit takibi icin prostat sivisindan da pcr ve kultur yapacagim
Insallah ciddi bir sey yoktur
Abi sana ne kadar tesekkur etsem az bu arada doktorlar bile bu kadar yardimci olmadi
canog
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen canog »

Benim idrarda sürekli kötü bir koku var bu normalmi acaba ne yapmam lazım arkadaşlar?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihan1212 yazdı:
kadir yazdı:Streptococcus suşları dogadada bol miktarda bulunur, flora bakterisidir. Cinsel patojenler gibi agresif degildir. Fakat insan vücudunun derin katmanlarinda kolonilesme yaparsa enfeksiyon yapabilir. Tedavisi vardir. Lokosit tahlili eşliginde prostat sivisi antibiogramina gore tedavisi yapilmalidir.
Abi belki ondandır bilmiyorum ama ben hasta oldugumdan beri cok agir bir rahatsızligim olmadi genel olarak iyiyim sadece prostatta odem oldugu icin cinsel olarak biraz sorunum vardi o da ilac aldim gecti umarim baska bir sey yoktur bir daha istanbula gidersem lokosit takibi icin prostat sivisindan da pcr ve kultur yapacagim
Insallah ciddi bir sey yoktur
Abi sana ne kadar tesekkur etsem az bu arada doktorlar bile bu kadar yardimci olmadi
Kardeşim, maalesef ülkemizde drlar sadece paraya odaklanmiş. Drlar kolay para kazandiklari için hastayla ugrasmayip basindan savıyorlar. Dakikaları önemli.Kulagi sende aklı başka yerde.Hele prostatit hastaları onlar icin angarya geliyor. ( İyi niyetli drlari tenzih ederim)
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

buradaki sorun eşe bulaşması değil. eşe bulaşsa da bir şey olmaz. buradaki sorun eşin vajinasında her daim bulunan prostatı sağlam erkekte bir sorun yaratmayan bazı bakterilerin prostatı hasarlı olan erkeklerde sorun yaratması olayıdır. herkeste sorun yaratmıyor ama bazı evli erkeklerde böyle bir sorun olabiliyor. forumda bir kaç kişi bu sorunu yaşamıştı. yani nüks yaşamışlardı. tabii bunu deneyimlemeden bir şey söylemek zor. yaşayıp görmeniz gerekiyor. çünkü herkeste sorun oluşturmuyor.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Kadir abi ben pcr yaptırdım cinsel yolla bulaşan bakteriler cıkmadı bende enterococsus cıkmıştı şimdi ise kültürde üreyen tek bakteri epidermis benim korunmam gerekırmı eylül ayında düğünüm var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:Kadir abi ben pcr yaptırdım cinsel yolla bulaşan bakteriler cıkmadı bende enterococsus cıkmıştı şimdi ise kültürde üreyen tek bakteri epidermis benim korunmam gerekırmı eylül ayında düğünüm var
Gerek yok korunmana esinle. Disarda yapma tehlikeli..kondomdan bile bulasiyor.