Tedavi hakkında

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ozgur34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tedavi hakkında

Mesaj gönderen Ozgur34 »

Selamlar tekrardan gerek özel mesaj yoluyla gerekse daha önce açtığım konu hakkında güncelleme yapıp fikirlerinizi almak istiyorum.Daha önce yıllar içinde klamidya ve bel soğukluğu geçirmiş biri olarak ilk defa prostatit şüphesiyle şubat ayında özel hastanede akıntımdan sürüntü alınarak tahlil yaptırıldı ve mikoplazma çıktı,gram boyalı preperatta epitel hücreleri görüldü.Doktor 1 ay cipro +1 kutu zimaks verdi. Zimaksla ciproyu ilk 10 gün beraber kullandım ve akıntım geçti,şikayetlerim kalmadı.Sonrasında yeni kız arkadaşımla beraber oldum ki kendisi bu konulara acayip uzak ve uzun süreli düzenli ilişkisi olan biriymiş öncesinde.

Aradan 1 ay geçti geçmedi tekrar akıntım başladı ve bu forum sayesinde muhsin hocaya gidip prostattan pcr ve kültür testi yaptım.Prostatta klamidya çıktı ve kültürde üreme olmadı.Bunun üzerine Muhsin hoca 3 iesef+2 kutu tetradox verdi üstüne bende burdan aldıgım bilgilerle axelox yazdırdım ama ona daha başlamadım.Sorularıma gelecek olursak;

1-3 iesef+5 gündür tetradox kullanmama ragmen akıntım hala geçmedi.Bu normalmidir çünkü daha önce akıntı hiç bu kadar direnmemişti.Şu an canımı en çok sıkan şey bu.Tetradox illa 2 kutu mu kullanmalıyım ?Prostatitte oldugu icin sanki 100mg lık tetra etki etmiyor gibi geliyor bana tek başına oraya.Ama şu an kesersemde doksiklinenede direnc gelistirebilir mi klamidya?

2-Karın alt bölgemde antibiyotik sonrası biraz ağrı var sanki birde penisin içine doğru baktıgımda hafif kızarıklık var ayrıca yanmada var gibi dünden beri.sizdede böyle bir kırmızılık var mı?Antibiyotik buna etki etmiş olabilir mi?

3-Tetradox sonrası avelox kullanayım mı yoksa başka ilaç tavsiye edermisiniz?Avelox son çare fln diyenlerde var öncesinde tavanic mi kullanmalıyım?

4-Şubattaki özel hastanedeki kültür testinde mikoplazma antibiyogramıbda azitromisine dirençli gözüktügünden zitromaxı kullanma dedi doktor.Yani vücut buna direnclimi demek?Pcr baktırmadım ama sürüntüdeki bu raporun antibiyogramı sanırım klamidya bazlı sonuçta o zamanda akıntım vardı

5-Akıntım dışında pek şikayetim yoktu ve klamidyayı tespit ettik.Tetradox gibi düşük dozlu antibiyotik yerine direk geniş spektrumlarla girip güçlenmesini daha mı önlesem bilemiyorum.Akıntının hala geçmemesi kafama takılan en önemli soru.

Şimdiden teşekkürler...
Ozgur34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Tedavi hakkında

Mesaj gönderen Ozgur34 »

Son olarak prostatitinde klamidya çıkan arkadaşlar varsa benimle iletişime geçebilir mi?Yada burdan süreci anlatsalarda olur.