Prostatit miyim yardım ederseniz sevinirim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Sephh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatit miyim yardım ederseniz sevinirim

Mesaj gönderen Sephh »

Herkese merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve ilk başlığım. Yanlış bir başlık veya başlığı yanlış yerde açtıysam özür dilerim. 24 yaşındayım ve geçen sene yaz tatiline gittiğimde havalar henüz ısınmamıştı hazirana yemi girmiştik ve çoğunlukla yağmurluydu yağmurlu havada denize girdim ve 5 günlük tatil dönüşünde idrarda yanma, sık idrara gitme, gittiğimde de idrarı tam boşaltmama ve özellikle sabah baktığımda sarı akıntı gibi sorunlarım vardı. İdrar yolları enfeksiyonu(iye) olduğumu düşünüp sağlık ocağına gittim orda idrar ve kan tahlilime baktırdım lökosit yüksek çıktı doktorda iye olmuşsun deyip cipro ve bir antibiyotik daha yazdı kullandığım süre zarfında iyileşir gibi oldum ama bitince aynı şekilde devam etti bu süreçte kuyruk kemiğimden makata doğru ve testisimde ağrılar oluşmaya başladı bir de karnımda göbek deliğimin birkaç santim altında sürekli bir ağrı oluştu tekrar doktora gittiğimde idrar tahlili yaptılar bu sefer idrarda birşey çıkmadı ama semptomlar devam ediyordu doktor aşırı aktif mesaneden şüphelendi onunla ilgili ilaç verdi fakat araştırdığım da aşırı aktif mesanenin belirtileriyle benim yakından uzaktan alakam yoktu güvenip almadım ilacı ve başka bir hastaneye gittim yaklaşık bir ay sonra. orda da tekrar idrar tahlili yaptılar lökosit normal değerinin 4-5 katıydı hatırladığım kadarıyla yanda yazan normal değerler 0-5 ise benimki 20-25 gibi bir değerdi o da sen iye olmuşsun diyip tekrar antibiyotik verdi yine kullandım antibiyotikleri. İlk kullandığımda düzeliyor gibi oluyordu ama sonrasında yine aynı şeyler ortaya çıkıyordu sadece o sarı akıntı kesilmişti. Sonra antibiyotikler bitince ve aynı semptomlar ortaya çıkınca aynı doktora tekrar gittim. Tekrar idrar tahlili verdim ulstrasona girdim idrar akım ölçümüne girdim psa değerine baktırdım bunların hepsi normal çıktı lökosit değeri de normale gelmişti ama sorunlarım aynı şekilde devam etti ve ben de daha fazla doktora gitmedim o süreçten sonra. Bu anlattıklarımın hepsi 9 ay kadar bir sürede yaşandı. Bel sogukluğundan şüphelenmiştim en başında ama sarı akıntı da kesildi ve sorunumu internetten araştırınca bu süreçte kronik prostatit olduğum kanısına vardın kendimce. Şuan oruçtan dolayı sanırım fazla işaret çıkmıyor sadece sol testis ağrım ve pelvil kaslarımda ağrı oluyor ara ara ama bazen de herşey nüks ediyor ve idrar yaparken ağrıyor sürekli huzursuzluk hissediyorum testislermde penisim de pelvik kasların olduğu yerde. Bu süreçte cinsel olarak ne boşalırken ağrı yaşadım ne de cinsel isteksizlik. Sizce benim sorunum nedir yardımcı olursanız çok duacınız olurum bu hastalığı kafama takmaktan sakalkıran oldum stres kaynaklı.
Pablos

Re: Prostatit miyim yardım ederseniz sevinirim

Mesaj gönderen Pablos »

İdrarda damlama sorunu varmıydı Kardeşim wc den çıktıktan sonra damlama oluyormuydu kaçma gibi iç çamaşıra
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

Hiç damlama sorunum olmadı ama bazen dokunduğumda soğukluk hissediyorum kasıklarımda ucunda ve testislerde normalde sıcak olur diye biliyorum ama daha çok soğuk gibi bu süreçte gözlemlediğim
Ahmet745
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ahmet745 »

Kardeşim doktora git sana iesef iğne ve floixevo antibiyotik kullan sendeki sorunlar hepsi birebir bende var bir abimiz bana önerdi bu ilaçları yazmıyor doktorlar bu ikiliden iyilesenler var
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

O iğneyi ve tetradox adında antibiyotiği kullandım 1-2 hafta geçer gibi oldu ama sonra aynı şekilde nüks etti yazmayı unutmuşum bu kısmı kusura bakmayın ilgilenenlere çok teşekkür ederim.
Yazmayı unuttuğum kafamda kalan birkaç soru işareti var
1- fitness ve body building yapmak bu durumu nasıl etkiler?
2- Pc oyunları oynuyorum ve fark ettiğim kadarıyla bu oyunlardan sonra çok stres veya aksiyona bağlı olarak tetikliyor semptomları bu oyundan mı kaynaklı yoksa uzun süre oturmamdan dolayı mı acaba?
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Sephh yazdı:O iğneyi ve tetradox adında antibiyotiği kullandım 1-2 hafta geçer gibi oldu ama sonra aynı şekilde nüks etti yazmayı unutmuşum bu kısmı kusura bakmayın ilgilenenlere çok teşekkür ederim.
Yazmayı unuttuğum kafamda kalan birkaç soru işareti var
1- fitness ve body building yapmak bu durumu nasıl etkiler?
2- Pc oyunları oynuyorum ve fark ettiğim kadarıyla bu oyunlardan sonra çok stres veya aksiyona bağlı olarak tetikliyor semptomları bu oyundan mı kaynaklı yoksa uzun süre oturmamdan dolayı mı acaba?
Arkadaşım, önceki hayatını, artık, unutmalısın. Evet, bu bahsettiklerinin hepsi, özellikle, bir dönem yaramıyor. İlerleyen dönemlerde sürekli halsizlik, üşüme gibi semptomlar çıkmaz umarım. Ben 8 ay boyunca kahve bile içemedim örneğin. Yazın değil de kışın dışarıya çıkarken çok sıkı giyinmeli, strese sokacak en ufak şeylerden kaçınmalısın (kimseye laf anlatmaya çalışma ve sakin ses tonuyla konuşmaya çalış). Beni etkileyenler bunlar oldu. Gerisi zaten belli, prostat masajı, sıcak su, antibiyotik tedavisi, bakteriyi tespit etmeye çalışma, yoksa ampirik tedavi, yeme düzeni. Bunlar şimdilik aklıma gelen önemli hususlar. Daha birçok şey var, forumu okursun. Sosyal hayatın artık eskisi gibi olmayabilir, bunları kabullenmen lazım. Umarım, sen atlatanlardan olursun. Keşke böyle demeseydim ama aramıza hoş geldin. Geçmiş olsun.
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

Teşekkür ederim ilgine alakana bu hastalığın net bir tanısı yok mu yani aklımda sürekli oldum mu olmadım mı soruları takılıyor böyle mi devam edicek. Lökosit bir var bir yoktu şuan hiç yok mesela bunlar iyi gelişmeler midir? Yada sürekli oturarak çalışmak etkiler mi bu durumu yürüyüşe başlasam düzelir mi bu durum bir nebze de olsa
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Sephh yazdı:Teşekkür ederim ilgine alakana bu hastalığın net bir tanısı yok mu yani aklımda sürekli oldum mu olmadım mı soruları takılıyor böyle mi devam edicek. Lökosit bir var bir yoktu şuan hiç yok mesela bunlar iyi gelişmeler midir? Yada sürekli oturarak çalışmak etkiler mi bu durumu yürüyüşe başlasam düzelir mi bu durum bir nebze de olsa
idrarda lökosit çıkmayabilir. prostatitin teşhisi için rektal tuşe ile prostat sıvısı alınıp bu sıvıdan lökosit ölçümü yapılmalı.
bu esnada prostatın sertliği ve prostat salgısının homojen-heterojenliği de prostatit hakkında fikir verir. forumda bu işlemi yapan doktorların isimleri geçiyor. teşhis ve tedavinize başlayın, yasaklara uyun, çok sık boşalmayın. geçmiş olsun..
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

Teşekkür ederim bu yolla kesin tanı koyabilir mi doktorlar yani kesin bu hastalığa yakalanıp yakalanmadığını öğrenmek istiyorum
red

Mesaj gönderen red »

Sephh yazdı:Teşekkür ederim bu yolla kesin tanı koyabilir mi doktorlar yani kesin bu hastalığa yakalanıp yakalanmadığını öğrenmek istiyorum
prostatit çoğu kez hikaye ve semptomlara göre tespit ediliyor.
sizin hikaye ve semptomlara bakıldığı zaman çok yüksek ihtimalle prostatit denilebilir.
kendinize bunu kabul ettirerek buna uygun yaşamanız konforunuzu artırır.
bahsettiğim yöntemle test yapan doktor sayısı maalesef sınırlı..
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Sephh yazdı:Teşekkür ederim ilgine alakana bu hastalığın net bir tanısı yok mu yani aklımda sürekli oldum mu olmadım mı soruları takılıyor böyle mi devam edicek. Lökosit bir var bir yoktu şuan hiç yok mesela bunlar iyi gelişmeler midir? Yada sürekli oturarak çalışmak etkiler mi bu durumu yürüyüşe başlasam düzelir mi bu durum bir nebze de olsa
İdrardaki lökosit, hatta bazen prostat akıntısındaki lökosit bile belirleyici bir faktör olmayabiliyor. PSA da öyle gördüğüm kadarıyla. Asıl parametre şikayetler.
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

Bir de melisa karabaş otu çayı internette araştırdığımda çok iyi geldiği söyleniyor hocalar tarafından bu hastalığa. Burda ki aktara gidip önce çayları sordum çaylar sadece kasları gevşetip rahatlatıyormuş başka bir özelliği yok dedi ve kendi gözlemlediğim kadarıyla gerçekten heyecandan veya soğuktan vb. Durumlarda istemsiz kasılıyor kaslar ve kasıldığı anda bu durumda hemen şiddetli şekilde belirtiler ortaya çıkıyor. Çaylarla genel olarak gevşeyip rahatlamak ve soğuğa karşı önlemler alarak vücudun kasılmasını engellemek gerekiyor. Aktara prostatit olduğumu önerebileceği birşey var mı diye sorduğumda genel de memur hastalığı olduğu çok oturmaktan ve hareketsizlikten olduğunu söyledi gerçekten de memurun ve genel de masa başında oluyorum saatlerce bu durum genel olarak böylemidir bu soru da aklıma çok takılıyor.
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Sephh yazdı:Bir de melisa karabaş otu çayı internette araştırdığımda çok iyi geldiği söyleniyor hocalar tarafından bu hastalığa. Burda ki aktara gidip önce çayları sordum çaylar sadece kasları gevşetip rahatlatıyormuş başka bir özelliği yok dedi ve kendi gözlemlediğim kadarıyla gerçekten heyecandan veya soğuktan vb. Durumlarda istemsiz kasılıyor kaslar ve kasıldığı anda bu durumda hemen şiddetli şekilde belirtiler ortaya çıkıyor. Çaylarla genel olarak gevşeyip rahatlamak ve soğuğa karşı önlemler alarak vücudun kasılmasını engellemek gerekiyor. Aktara prostatit olduğumu önerebileceği birşey var mı diye sorduğumda genel de memur hastalığı olduğu çok oturmaktan ve hareketsizlikten olduğunu söyledi gerçekten de memurun ve genel de masa başında oluyorum saatlerce bu durum genel olarak böylemidir bu soru da aklıma çok takılıyor.
cinsel temas yoksa ihtimallerden biri bu hastalığın belli başlı nedenleri olsa da genelde nedeni bilinemez. ihtimaller vardır. sizde en güçlü ihtimal yaşam tarzınız görünüyor. ne yapıp ne edip saati doldurmadan 2 3 dakkada olsa ayaga kalkın otururken de pozisyon değiştirin ileri oturun geri oturun. tabi artık bu nane size dadanmışsa eskisi gibi olmanız sanıyorum zor inşallah eskisinden de sağlıklı olursunuz. ben 45 gün maydanoz suyu içip sabah öğle akşam 1 tutam maydonoz yedim halen yiyorum ama kaynatıp icmeyi bıraktım. çok bi etki göremedim. melisa karabaşı 15 gün kullandım hiç bir fayda görmedim. yanmamı dindirmedi bile. şikayetleri belirli bir düzeyte tutamıyorsanız. artıyor ise malesef tek yöntem ilaç ilaç ile beraber yanında takviyeler. güzel beslenme. ve diğer uygulamalar da iyileşme ihtimalini artırıyor. tek cözüm ilaç da değil. tek cözüm alternatifler de değil.
Sephh

Mesaj gönderen Sephh »

Teşekkür ederim inşallah hep beraber yeneriz bu hastalığı. Yine kendi gözlemlerimden yola çıkarak fark ettiğim birşey var ne zaman hastalansam ateşim çıksa vs bu hastalıktan eser kalmıyor acaba sadece ben de mi öyle bu süreçte 2-3 kez hastalandım 1 hafta kadar ateşim vardı halsizlik vs vardı ve hiç bir şikayetim olmadı. Ya kafamı hiç ona takma fırsatım olmadığından psikolojik olarak oldu yada vücut belli bir sıcaklığa ulaşınca prostat veya o kaslar damarlar herneyse rahatlıyor o ateş süresince bir normalleşme oluyor. Bunu daha önce fark eden oldu mu acaba merak ediyorum olmadıysa da aklınızda bulunsun hastalandığınızda bu duruma dikkat etmenizi öneririm gerçekten o dönemde tamamen unutturuyor kendini hastalık veya bana öyle oluyor sadece bilemiyorum
FarukYilmaz34

Mesaj gönderen FarukYilmaz34 »

Öncelikle merhaba.18 yaşımdayım.Ayrıca varikoselim.
18 gün önce sıkıntıdan ve dangalaklığımdan penis egzersizi yaptım.penisi aşağı sol tarafa sonra aşağı sağ tarafa diye çekerek tekrar eden bir egzersiz.Yaptıktan sonra sol penis köküme ağrı girdi.Ertesi gün ereksiyon olamadım.Sonra yavaş yavaş toparladı ancak eskisi gibi değil.Ondan sonra işerken yanma ve boşalırken yanma oluştu.Idrar yaparken zorlanıyorum ve çok su içmezsem baya yanıyor.Ağrılar ise genelde penis ile sol ve sağ bacak arasında ve penis kökünde oluyor.Burada bazı başlıklar okudum okumamın ardından testis ve makat arasında huzursuzluk oldu sanki bir şey var psikolojik mi bilmiyorum.Doktora gittim idrar tahlili ve ultrason çekilecek.Doktor bir şey olduğunu düşünmüyorum dedi ama içimde bşr korku var. Allah hepinize sabır ve şifa versin.Mobilden başlık açamadığım için buraya yazdım
red

Mesaj gönderen red »

FarukYilmaz34 yazdı:Öncelikle merhaba.18 yaşımdayım.Ayrıca varikoselim.
18 gün önce sıkıntıdan ve dangalaklığımdan penis egzersizi yaptım.penisi aşağı sol tarafa sonra aşağı sağ tarafa diye çekerek tekrar eden bir egzersiz.Yaptıktan sonra sol penis köküme ağrı girdi.Ertesi gün ereksiyon olamadım.Sonra yavaş yavaş toparladı ancak eskisi gibi değil.Ondan sonra işerken yanma ve boşalırken yanma oluştu.Idrar yaparken zorlanıyorum ve çok su içmezsem baya yanıyor.Ağrılar ise genelde penis ile sol ve sağ bacak arasında ve penis kökünde oluyor.Burada bazı başlıklar okudum okumamın ardından testis ve makat arasında huzursuzluk oldu sanki bir şey var psikolojik mi bilmiyorum.Doktora gittim idrar tahlili ve ultrason çekilecek.Doktor bir şey olduğunu düşünmüyorum dedi ama içimde bşr korku var. Allah hepinize sabır ve şifa versin.Mobilden başlık açamadığım için buraya yazdım
penis egzersizi yapıyordunuz demek.
tabi maça antrenmansız çıkılmaz..
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

red yazdı:
penis egzersizi yapıyordunuz demek.
tabi maça antrenmansız çıkılmaz..

:lol:

Faruk Yılmaz kardeş penis egzersizi de ne oluyor? Amaç ne ? Kusura bakma ilk defa duyuyorum.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

penisi sagma veya sundurme ile bu sekilde bir semptom olmamasi lazim aslinda ...penis kokunde agri olabilir zorlama neticesinde o normal ama diger semptomlar olmamali :?
E5616

Mesaj gönderen E5616 »

merhabalar herkese acil şifalar başta.ben bu sene 2020 3 ayında penıste yanma agrı belde kasıklarda yumurtalıklarda agrı olmak üzere özel bir hastaneye gittim sadece idrar tahlılı aldı. antıbiyotık yazdı gönderdi. kullandım agrlarım arttı sonra tekrar başka bir yere gittim özel hastaneye tüm idrar kültürü ve kan vs yaptı doktor bana birşey atlatmişssin ama ne bılmıyorum dedi gönderdi. ıkısıde prostat sıvısı almadı benden.sonra tekrar ilk gittigim prof gittim anlattım menü testi yaptı 8-10 lokasit görünüyor yazıyordu . ilaç kullanırken tekrar test yaptik temiz dedi 4 ay oldu hiçbir düzelme yok sanırım bu böyle gidecek hayatım kabus oldu ..bilgili arkadaşlar tedavi için neler önerebilir.. yardımlarını beklıyorum ..